Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Vo veľkom teple sa hrali len priemerné zápasy

Veľké Ludince nakoniec obhájili minuloročné prvenstvo z tradičného podujatia pod názvom Slávnosti futbalu.

V nedeľu boli veľké teplo, finálový zápas sa ani nedohral. Unavené tlmačské mužstvo nebolo schopné nastúpiť do druhého polčasu. „Už v prvom polčase sa nám zranili Havran, Kissimonyi aj Mužík,“ povedal Peter Éhn z Tlmáč. „Postavil som dorastencov. Niektorí hráči sa mi sťažovali, že sa im krúti hlava. Nechceli sme riskovať zdravie futbalistov, preto sme sa rozhodli do druhej časti nenastúpiť,“ skonštatoval Éhn. Ako pre MY Týždeň na Pohroní ďalej povedal, väčšina hráčov prišla na turnaj z chát a osláv. Futbalisti boli podľa jeho slov unavení po náročnej sezóne. Tohtoročné slávnosti teda nedopadli práve najlepšie. Domáce Veľké Ludince obhájili minuloročné prvenstvo. Prvý zápas V. Ludince – Výber II. triedy 6:2 (1:2). V úvodnom zápase na turnaji sa predstavil domáci treťoligistia. Výber „dvojky“ najskôr všetkých šokoval, keď Janeček poslal svojich do dvojgólového vedenia. Hráči výberu však na skúsenejších domácich po zmene strán nestačili. Strelecky disponovaní Hlaváčik s Konczom razom skóre zvrátili a Mészáros už len prikrášlil konečné skóre. l Góly: Hlaváčik 3, Koncz 2, Mészáros – Janeček 2 Druhý zápas Tlmače – Výber ObM 3:0 (2:0). Tlmačania sa s chuťou pustili do svojho súpera a od úvodných minút diktovali tempo hry. Skóre otvoril Kissimonyi a vzápätí ho napodobnil aj Mužík. Tlmače po obrátke prestriedali, výber hru vyrovnal, no Éhn bol pozorný. Juraj Jašek potom už len kozmeticky upravil na 3:0. l Góly: Kissimonyi, Mužík, J. Jašek O 3. miesto Výber ObM – Výber II. triedy 4:4 (2:2), na pk 6:7. Výber „okresu“ začal pohodlne a dvoma rýchlymi gólmi sa dostal do vedenia. Zástavu však zdvihol krásnym gólom Janeček. Po obrátke pokračovala II. trieda v dobrom výkone a po ďalších dvoch góloch bolo už 2:4!. Lenže hráči okresného výberu vyrovnali. Na konci sa už čakalo na hvizd rozhodcu. V rozstrele zaváhal Levičan Maslen a výber II. triedy sa radoval z tretieho miesta. l Góly: Krenčan, Porubský, Ďurovič, Koláček (11m) – Janeček 2, Štrpka, Kollár Finále V. Ludince – Tlmače 2:0 (2:0) nedohrané. Vo finálovom zápase si to rozdal domáci favorit s víťazom oblastných majstrovstiev. Treťoligista od úvodu napĺňal očakávania svojich fanúšikov a gólmi Koncza a Hlaváčika sa dostal do dvojgólového vedenia. Do druhého polčasu už Tlmačania nenastúpili pre nízky počet hráčov. l Góly: Koncz, Hlaváčik (TB)