Štvrtok, 24. október, 2019 | Meniny má Kvetoslava

Novotekovské hradby dobyl najlepší klub. KŠK Juventus

Opäť boli na nezastavenie! Mladí futbalisti KŠK Juventus Levice vyhrali v sobotu turnaj a stali sa majstrami okresu.

Tradičné podujatie sa konalo v Novom Tekove. Zverenci trénera Petra Szutányiho nenašli na turnaji premožiteľa a bez inkasovaného gólu zaslúžene vyhrali celé podujatie. „Myslím si, že moji hráči vyhrali absolútne zaslúžene. Počas celej sezóny sme podávali vyrovnané a kvalitné výkony, ťaháme šnúru 28 víťazných zápasov v rade a to, že sme sa stali majstrami okresu si všetci veľmi ceníme,“ zhodnotil tréner majstrov okresu. Ako ďalej povedal v prvom zápase proti P. Ruskovu to bolo jasné od začiatku, no vo finále proti rivalovi z Novej Dediny bol polčas bez gólov. „Finále je finále, súper nám nič nedaroval. V prvom polčase sme boli v akomsi kŕči, zranil sa nám playmaker Ternény, potrebovali sme streliť gól. Ten prišiel po zmene strán a myslím si, že potom sme opäť doviedli zápas bezpečne do víťazného konca,“ radoval sa „Suťo“. Členovi Výkonného výboru ObFZ v Leviciach Stanislavovi Kyselovi sa pozdávalo mužstvo z Horných Turoviec. „Myslím si, že chlapci z Horných Turoviec boli technicky dobre vybavení. Turnaj mal už tradične dobrú úroveň a za celý zväz musím povedať, že sme si v Novom Tekove našli vynikajúce prostredie pre podobné podujatia.“ Majstra okresu teda poznáme, chlapci si cez prázdniny oddýchnu a v auguste sa opäť začne futbalový kolotoč. Prvý zápas H. Turovce – N. Dedina 1:2 (1:2) V úvodnom zápase na turnaji začali obe mužstvá opatrne. Múčka však poslal svojich do dvojgólového vedenia a favorit z H. Turoviec bol odrazu v úzkych. Anton Harmady síce znížil, no do polčasu sa lídrovi juhovýchodnej skupiny znížiť nepodarilo. Po obrátke sa Turovčania všemožne snažili, boli futbalovejší ako ich súper, lenže ten si jednogólové vedenie postrážil a prekvapujúco sa dostal do finále. l Góly: A. Hamdaui – Múčka 2 Druhý zápas P. Ruskov – KŠK Levice 0:7 (0:4) Líder severozápadnej skupiny z Levíc nenechal nič na náhodu. Kresťanské mužstvo držalo opraty zápasu v svojich rukách. Ruskovčania sa ako tak dostali k slovu len v úvode druhého dejstva, no znížiť sa im nepodarilo. Naopak inkasovali ešte tri góly a KŠK ich vysokou prehrou poslalo do boja o tretie miesto. l Góly: Ternény 2, Mészáros 2, Parobok, Kvanka, Filka O 3. miesto H. Turovce – P. Ruskov 2:2 (1:2), 0:3 na PK V zápase o bronz sa hral zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi. V tom prvom boli lepší Ruskovčania, naopak po zmene strán sa stiahli čo chlapci s H. Turoviec využili a dokázali vyrovnať. O bronze nakoniec museli rozhodnúť až penalty. H. Turovce nepremenili v ani jednu ,chlapci z P. Ruskova si tak vybojovali tretie miesto. l Góly: Ďungel, Pál - Kabátnik 2 Finále N. Dedina – KŠK Levice 0:3 (0:0) Finálový zápas sa hral vo veľkom teple, no chlapci z oboch celkov siahli až na dno svojich síl. Levický favorit bol v úvodnom dejstve zaskočený, i keď sa prevažne hralo na polovici Novej Dediny. Všetko podstatné sa udialo po zmene strán. Najskôr sa presadil najlepší strelec na turnaji Kamil Mészáros a o šesť minút trafil aj kapitán KŠK Kvanka. Janovický už len prikrášlil celkové skóre. l Góly: Mészáros, Kvanka, Janovický. Traja najlepší: hráč: Samuel Kolen – Nová Dedina, strelec: Kamil Mészáros - (KŠK, 3 góly), brankár: Jakub Varga – Nová Dedina T. BAČÍK_novy_riadok_

1. Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou