Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Do Bátoviec na triatlon zavítali pretekári z Čiech i Maďarska

Už v roku 2006 pri zakladaní klubu Ironman team Levice vznikla myšlienka vrátiť triatlon do Levíc a zorganizovať na priehrade Lipovina v Bátovciach preteky znovu po niekoľkých rokoch absencie súťaže Leviman.

Tejto myšlienky sa chopil Gregor Horniak a jeho otec Jozef Horniak a odštartovali na Slovensku uplynulú sobotu 1. ročník stredného triatlonu VIALLE HALF - IRONMAN na tratiach 1,9 km plávanie, 90 km bicyklovanie (Bátovce – Bohunice – Uhliská – Pukanec – Devičany – Bátovce – 3 okruhy), 21 km beh. Preteky boli zároveň majstrovstvami Slovenska pre kategórie muži, ženy, veteráni 1, veteráni 2. Sprievodným podujatím bola súťaž štafiet. Gregor Horniak absolvoval celú trasu vo výbornom čase 5:04:45 a skončil na 18. mieste v kategórií mužov. V Bátovciach pri priehrade Lipovina sa zišli vyznavači dlhého triatlonu z celého Slovenska, Čiech i Maďarska. Celkove štartovalo 54 jednotlivcov spolu vo všetkých kategóriách a 15 štafiet. Súťaže sa zúčastnili aj pretekári z rozrastajúceho sa klubu Ironman team Levice a v hlavnej kategórii mužov skončil Rastislav Magna na 13. mieste, Viktor Szász na 24. mieste a Jozef Bielesh na 34. mieste. Igor Skačan pre zdravotné problémy preteky nedokončil. Majstrovský titul získal pretekár zo Žiliny Karol Džalaj, časom 4:20:25. Medzi siedmimi štartujúcimi ženami si najlepšie počínala Mária Kuriačková z ŠK Atom Levice, ktorá zvíťazila časom 5:06:58. Druhá dobehla Jana Poláčiková Opera sport team Bratislava. Medzi štafetami zvíťazila štafeta J&T Sportteam Bratislava, za nimi dorazila do cieľa najlepšia štafeta z Levíc z klubu Ironman team Levice I. v zložení plávanie Michal Kaszás, bicykel Daniel Stano a beh Karol Hudeček. Pódiové umiestnenie dosiahla ešte štafeta Aqua sport Levice a umiestnila sa na 3. mieste. Piate miesto obsadila štafeta Ironman team Levice V. v zložení Erich Klement, Branislav Udvardy a Ladislav Máčaj. Na 9. mieste skončila štafeta Ironman team Levice II. v zložení: plávanie Ladislav Kaszás, bicykel Michal Kaszás a beh Jozef Horniak. Na 11. mieste skončila štafeta Ironman team Levice IV v zložení Michaela Gašparová, Vladimír Kubas, Ladislav Kaszás. Štafeta Ironman team Levice III. pre technické problémy na bicykli preteky nedokončila. ⋌(IK)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Spomienku na obete vyvražďovania obcí ovplyvnil koronavírus

Obyvatelia Kľakovskej doliny si spolu s predstaviteľmi štátu každoročne pripomínajú Krvavú nedeľu. Tento rok bude pamiatka na obete vyzerať inak.

Ilustračná foto
Zechenterov dom.

Koronavírus: Odberné miesta v regióne Žiar nad Hronom (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v regióne Žiar nad Hronom.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.