Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Levická futbalová mlaď

STREDA II. liga starší dorast Šaľa – Levice 0:1 (0:1) Levickí dorastenci ovládli hru od samého začiatku a v 30. min. sa radovali, keď Budovec presne zakončil nacvičený signál. Domáci sa dostali k slovu len posledných päť minút prvej štyridsaťminútovky. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, hostia predvádzali účinný futbal. Šaľa pritlačila až od 80. minúty, no Levice zaslúžene tri body ustrážili. l Gól: Budovec. l SLOVAN: Balla – Budovec, Mészáros, Flídr, Novák, Predajniansky, Čejtei, Lešťan, Solčiansky, Jančo, Naszvady (Ábelovský, Vida, Začka) II. liga mladší dorast Šaľa – Levice 2:2 (1:2) Úvod zápasu patril hosťom a Sásik hlavou v 7. min. rozjasal svojich. V 13. min. vnikol za obranu Birdáč, našiel Klinku a bolo veselých 0:2. Vzápätí mohol zvýšiť Molnár, ale nedal. V 28. min. prišla chyba v rozohrávke levickej obrany, faul, ale Kučerka následnú penaltu zneškodnil. Šaľa trestala v 36. min. Druhý polčas začali domáci hrať agresívnejšie, ale do výraznejšej šance sa nedostali. Prísnu penaltu z 58. min. však premenili. V závere mohol strhnúť víťazstvo na stranu Levíc Klinka, ale Rafaelovu kolmicu nevyužil. l Góly: Sásik, Klinka. l SLOVAN: Kučerka – Genský, Bóna, Kálman, Rafael, Blaško, Janovický, Molnár, Birdáč, Klinka, Sásik (Holka, Šabler, Vrecník, Sedmák) I. liga starší žiaci Prievidza – Levice 2:0 (0:0) Domáci začali úvodnou šancou, lenže gól nedali. Potom sa osmelili levickí futbalisti, vyrovnali hru, ale bojovalo sa prevažne v strede ihriska. Zlomový moment prišiel v 2. min. druhého dejstva, keď Prievidza premenila pokutový kop – 1:0. Hostia potom vrhli všetky sily do útoku, čo sa im vypomstilo v samom závere, keď si po brejku Prievidžania zabezpečili tri body. I. liga mladší žiaci Prievidza – Levice 2:0 (1:0) Levičania začali v Prievidzi zle, prispôsobili sa hre domáceho mužstva, ktoré sa aj ujalo vedenia. Hostia sa zlepšili až po zmene strán, keď tréner Bátovský preskupil rady. Vyrovnať mohol Belanský aj Gyurcsek, ale zoči-voči gólmanovi neuspeli. Trest prišiel päť minút pred koncom, keď si domáci zabezpečili tri body. l SLOVAN: Kolčár – Miro Šipoš, Krajči, Martin Šipoš, Dávid, Krajčír, Belanský, Jasenek, Barcík, Gyurcsek, Stráňovský (Hancko, Szabó, Gatial,Bielik) SOBOTA II. liga starší dorast Levice – D. Streda 0:1 (0:0) Levickí dorastenci sa azda uspokojili s troma bodmi zo Šale a v domácom stretnutí podali len slabý výkon. V prvom dejstve sa k nejakej vážnej príležitosti nedostali, hosti pred Ballom hrozili viackrát. Rozhodnutie prišlo tri minúty pred koncom, dúfajme, že v stredu dajú Levičania na tento zápas zabudnúť. l SLOVAN: Balla – Budovec, Mészáros, Flídr, Novák, Predajniansky, Bôžik, Lešťan, Solčiansky, Ábelovský, Začka (Vida, Nazsvady, Hladík) II. liga mladší dorast Levice – D. Streda 1:0 (1:0) Úvod zápasu patril hosťom, v 5. min. zachraňoval na roh Genský. O desať minút nedal Molnár, no v 20. min. sa domáci tešili. Janovický sa dostal v skrumáži k odrazenej lopte a pohodlne ju zasunul do brány – 1:0. Hostia sa potom snažili vyrovnať, ale z množstva rohov a priamych kopov našťastie nič nevyťažili. Po obrátke opäť diktovala tempo hry Dunajská Streda, levickí hráči sa zamerali na brejky a na udržanie výsledku. To sa im aj so šťastím podarilo. l Gól: Janovický. l SLOVAN: Kučerka – Genský, Bóna, Rafael, Blaško, Kalman, Janovický, Kačmárik, Molnár, Klinka, Sásik (Slúka, Šabler, Sedmák, Mészáros) I. liga starší žiaci Nitra – Levice 10:0 (6:0) Levičanom chytal o rok mladší brankár a priebeh zápasu určite ovplyvnil aj fakt, že za hostí nastúpilo niekoľko hráčov, ktorí do mužstva prišli z nižších súťaží. Tí sa kvlitou nedokázali vyrovnať skúseným Nitranom, ktorým aj napokon vysoko podľahli. l SLOVAN: Mészáros – Švirik, Šebo, Sýkora, Dobrovický, Predajniansky, Farkaš, Štuller, Hengerič, Ďuriač, Tóth (Štefanča, Babocký, Kováčik, Šemetka) I. liga mladší žiaci Nitra – Levice 5:0 (3:0) Aj mladší nitrianski futbalisti potvrdili svoju kvalitu. Levickým hráčom nešla vôbec obranná činnosť. To aj domáci patrične využili a už v prvom dejstve prakticky rozhodli. Po zmene strán už Nitrania len prikrášlili výsledok. l SLOVAN: Kolčár – Martin Šipoš, Belanský, Bielik, Miro Šipoš, Hancko, M. Dávid, Krajčír, Jasenek, Stráňovský, Gyurcsek (Barcík, Szabó, Gatial, Turanský) II. liga starší žiaci Levice B – Topoľčany 0:1 (0:1) Hostia z Topoľčian boli v prvom dejstve lepším mužstvom a po štvrťhodinke hry sa aj ujali vedenia. Karta sa ale začala postupne obracať a v druhom polčase už mali prevahu domáci. Ďuriač dva razy neprekonal gólmana hostí, čo v konečnom dôsledku stálo mladých levických futbalistov body. II. liga mladší žiaci Levice B – Topoľčany 5:1 (2:0) Úvod zachytili lepšie domáci futbalisti, ktorí hneď v 3. min. išli do vedenia. Hostia z Topoľčian dokázali s Levičnami držať krok hádam len desať minút, potom to bol koncert domácich. Dva razy mohol zvýšiť Tóth, ale chýbal mu pokoj v zakončení. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, mladý levický kolektív zahral dobre a tri body ostali zaslúžene doma. l Góly: Mikeš 3, Herc 2. l LOVAN: Kňazovič – Kúdela, Varga, Šipoš, Krajčír, Šivo, Bačík, Belanský, Mikeš, Fabián, Tóth, (Stribula, Jaroši,Herc) (TB)