Žiar „vyprášil“ Lipany

II. LIGA, VÝCHOD
5. kolo: Žiar nad Hronom
- Lipany 5:0 (2:0)
Žiar nastupoval do stretnutia s jasnou rolou favorita. Prvú šancu mali domáci už v 4. minúte po zahrávanom priamom kope. V 13. minúte obišiel Špánik obrancov, no lopta sa mu odkotúľala a brankár ju zachytil. Hostia sa osmelili o dve minúty, no ich strela išla poriadne vedľa žiarskej brány. V 16. minúte potiahol Orávik loptu po pravej strane, vystrelil, ale jeho strelu brankár vyrazil. K odrazenej lopte sa dostal Páleník a pohodlne, hlavou, ju dorazil do prázdnej brány, 1:0. Žiarčania mali neustálu prevahu, hostia sa málokedy dostali cez vlastnú polovicu ihriska. V 35. minúte sa po ľavej strane dostala lopta k Petkovičovi, ten ju poslal pekným lobom Paulíkovi, ktorý strelou pod brvno zvýšil na rozdiel dvoch gólov, 2:0. Tlak Žiaru pokračoval, jeho hráči zahodili množstvo šancí, ale do polčasu sa už skóre nemenilo.
Druhú časť hry opäť ovládli hráči domáceho tímu. Hneď po prestávke zahodil obrovskú príležitosť Orávik. V 51. minúte centroval Kubinec na Páleníka, ten efektnou pätičkou prihral Orávikovi, ktorý bol v 16-tke hostí faulovaný, a tak nariadil rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil Tomáš, ktorý nedal Bartošovi v bráne hostí žiadnu šancu, 3:0. Lipany si prvú strelu na žiarskeho brankára zaknihovali až v 61. minúte, no Vreštiak ju pohodlne zlikvidoval. Nasledovalo množstvo šancí žiarskych hráčov, ale prítomní diváci si na ďalší gól museli počkať až do 77. minúty. Karakačanov prenikol do 16-tky, tu padol, loptu si prevzal Orávik a pohodlne pridal štvrtý gól Žiaru nad Hronom. Krásnu akciu predviedol Šlavka v 83. minúte. Sám prešiel cez celú polovicu ihriska, no v závere mu dobre nesadla lopta a brankár Bartoš ju zachytil bez väčších problémov. Lipany „dorazil“ Orávik v 87. minúte svojím druhým gólom. Žiarčania podali vynikajúci výkon, ktorý potešil všetkých prítomných divákov.
Marcel Pobežka
n Góly: 15. Páleník, 34. Paulík, 50. Tomáš (z 11 metrov), 76. a 87. Orávik. Rozhodoval: Kapusta, 200 divákov, ŽK: Škultéty, Paulík - Angelovič, Jacko, Kizák, Hudý, ŽIAR: Vreštiak - Tomáš, Orávik, Petkovič (58. Blaho), Kubinec, Šlavka, Páleník (67. Karakačanov), Špánik, Škultéty, Tomašovič, Paulík (80. Ondrejka), tréner: Ján Rosinský, LIPANY: Bartoš - Angelovič, Ľ. Jacko, Matej (60. Š. Jacko), Drobňák, Džubák, Bodnár, Gomoľa (72. Šimko), Kizák, Bartoš, Hudý (60. Janič), tréner: Štefan Jacko.
n ostatné výsledky: Slavoj Trebišov - MŠK Žilina B 4:0, FK Goral Stará Ľubovňa - FK Spišská Nová Ves 1:4, MFK Vranov nad Topľou - MFK Dolný Kubín 2:1, TJ Jednota Bánová - FK Čadca 0:0, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - FK Poprad 3:1, Dukla Banská Bystrica B - ŽP Šport Podbrezová B 4:2, Tatran Prešov B - ŠK Aqua Turčianske Teplice 3:2

III. LIGA
4. kolo: Dolná Ždaňa - Fiľakovo 3:1 (1:1)
Domáce mužstvo nezačalo zápas najlepšie. Prvých 15 minút dominovali hostia. Vtedy sa aj ujali vedenia. Potom až do konca stretnutia mali domáci drvivú prevahu. Vytvorili si veľa čistých gólových šancí, v ktorých sa presadil Mikuška hetrikom.
Stanislav Neuschl
n Góly: 31., 68. a 89. Mikuška - 25. Gutwirt. Rozhodoval: Medveď, 280 divákov, D. ŽDAŇA: Gašpír - Sl. Urgela (46. Rozenberg), Krivjančin, Sekereš, Demko, Pinka (65. Rešetár), Kamas, Rado Urgela, Rasťo Urgela, Mikuška, Janúch (46. Sepeši)

Nová Baňa - Kysucké
Nové Mesto 8:1 (6:1)
Začiatok stretnutia domácim nevyšiel, už v 9. minúte prehrávali 0:1. Potom sa však Novobančania prebrali a začali hrať svoju hru. V 11. minúte, po biliardovej akcii, vyrovnal Glogovac. V 13. minúte domáci otočili zápas, keď Guláš zo 45 metrov preloboval brankára hostí. Ďalšie góly pridali Glogovac a Doknič. V 30. minúte vsietil šiesty gól Mánik. Prvý polčas vyšiel domácim na jednotku, čo svojím potleskom ocenili aj prítomní diváci. V druhej časti sa hralo len na polovici hostí, ktorí sa pred súperovu bránu dostali len po nakopnutej lopte. V 48. minúte zvyšoval Glogovac a v 69. minúte po akcii na jeden dotyk uzatvoril skóre Gulaša.
Jozef Forgáč
n Góly: 11., 29. a 48. Glogovac, 17. a 28. Doknič, 13. a 69. Guláš, 30. Mánik - 9. Vlček. Rozhodoval: Turňa, 450 divákov, N. BAŇA: Poliačik - Laco, Holka, Mánik (72. Tužinský), Šlavka, Doknič, Guláš, Pecho (50. Krivočenko), P. Marko, Rybár, Glogovac (62. Švec)
n ostatné výsledky: Rakytovce - L. Lúčka 3:1, Makov - Kremnička 1:2, Bytča - Králiky 3:0, Lipt. Štiavnica - Námestovo 3:0, Veľký Krtíš - Zvolen 0:2, Valča - Krásno 3:1

IV. LIGA STRED, JUH
4. kolo: Tisovec - Hliník nad Hronom 3:1 (2:0)
Hostí postihla veľká „maródka“. Zo základnej zostavy im chýbalo šesť hráčov a domáci to dokázali využiť.
Pavel Hlinka

n Góly: 30. Farkaš, 90. Wolinger, 29. Dacho - 53. Zuberník. Rozhodoval: Grenčík, 250 divákov, HLINÍK: Packo - Koniar, Blaho, Psotka, Sopko (69. Tatár), Vl. Pilnik, Murín, Miškov, T. Pilnik (46. Vlačuha), Krčmárik, Zuberník

Hajnačka - Banská Štiavnica 3:1 (1:0)
Hostia prehrávali už v 1. minúte po góle zo štandartnej situácie. Potom však boli lepším tímom ako domáci, ale Gašparík, Dulaj, Šíma a ani Rusnák svoje šance nevyužili. Góly tak strieľali len hráči Hajnačky.

Ľubomír Barák
n Gól: 70. Dulaj. Rozhodoval: Jánošík, 230 divákov, B. ŠTIAVNICA: Jurica - Pajerský, P. Hanzlík, Poprac, Šíma (34. Halát), Gašparík, Šlosár, Rusnák, A. Hanzlík, Želiar, Dulaj
n ostatné výsledky: Poltár – Brusno 4:1, Podlavice – Veľký Blh 3:0, Revúca – Kalinovo 0:1, Hnúšťa – Ružiná 1:5, Jesenské – Dolná Strehová 3:1

- Selce 1:0 (0:0)
V prvom polčase mali domáci neustálu prevahu, ale všetky ich akcie končili na hranici súperovej 16-tky. Hostia vystrelili na domácu bránu len jednu nebezpečnú strelu v 36. minúte z kopačky Možingla. Domáci sa snažili, tlačili na súpera, ale góly neprišli, a tak sa prvá polovica skončila nerozhodne 0:0. V druhej časti domáci stupňovali tlak, ale lopta nie a nie skončiť v sieti súpera. V 60. minúte skončila pekná strela Žiaka na žrdi a ďalšie strely hráčov Ladomerskej Viesky skončili vedľa brány. Až v 69. minúte zahrával Žiak roh a Zelovič z voleja zabezpečil tri body pre Ladomerskú Viesku. Selce chceli vyrovnať, ale domáci si výsledok už ustrážili.
Ján Barniak

n Gól: 69. Zelovič. Rozhodoval: Havran, 150 divákov, L. VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík (46. Šimon), Karásek, Dobrota, Mackura, Ivan, Šouc (46. Černák), Žiak (75. Čáni), Čamaj

Dolné Hámre - Šalková
3:3 (1:2)
Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Táto taktika sa im vyplatila. V prvom polčase boli štyrikrát pred bránou domáceho tímu a z toho dvakrát skórovali. Hámrom sa podarilo vyrovnať až v 50. minúte po krásnom góle Frima, no v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu vrhli všetky sily do útoku. Hostia to využili a z rýchleho brejku vsietili tretí gól. Domáci potom vyvinuli obrovskú snahu a v 79. minúte vyrovnával Zeleňák. Ale na štvrtý, rozhodujúci, gól im už nestačil čas a ani sily. Stretnutie sa tak skončilo remízou.
Ján Galeta
n Góly: 41. a 79. Zeleňák, 50. Frim - 17. Tuček, 48. Jančiar, 56. Bursa. 150 divákov, D. HÁMRE: Bocian - Ološtiak, Listofer, Beták, L. Káčer, Muha, Brodziansky (74. M. Káčer), Vl. Zeleňák (80. Švihla), M. Zeleňák (90. Haško), Frim, Galeta

Žarnovica - Radvaň 2:1 (2:0)
Domáci priemerným výkonom predčili hostí po všetkých stránkach. Do kariet in nahralo aj skoré vylúčenie hosťujúceho hráča. Škoda, že Žarnovičania opäť nevyužili všetky svoje šance, pretože ich mali naozaj dostatok.
Jozef Káčer

n Góly: 16. vlastný, 45. Hlavačka - 53. Országh. ČK: 19. Rubint (Radvaň). Rozhodoval: Melich, 150 divákov, ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Ziman, Le, Šmondrk, M. Laurov, Hlavačka, Šopa, Vl. Laurov (66. Kopernický), Št. Číž (76. T. Laurov), Nasvetr (61. Mičík)

Štiavnické Bane - Hrochoť
1:1 (0:1)
Domáci začali laxne a to sa im nevyplatilo. Už v 6. minúte inkasovali po chybe obrany gól a hostia sa ujali vedenia. V nasledujúcich desiatich minútach mali domáci ešte tri čisté šance, ale ani jednu z nich nepremenili. Toto ich znervóznilo a hra sa im nedarila. V 45. minúte šiel sám na brankára Holmík, ale trafil ho len do nohy. V polčase domáci vsadili všetko do útoku a snažili sa vyrovnať. Keď to už vyzeralo, že si Hrochoťania odnesú tri body vyrovnal krásnou krížnou strelou z voleja Pavlík. Pre domácich to bol nešťastný zápas, pretože mali dvakrát toľko šancí ako hostia, ale doplatili na streleckú nemohúcnosť.
Ján Daubner
n Góly: 90. Pavlík - 6. Michálik. Rozhodoval: Dado, 200 divákov, ŠTIAV. BANE: Blaško - M. Pavlík, Sochor, Šimko, Macko, Hrubčo (67. Hríbik), Beňo, Vl. Pavlík, Osvald, Michálek, Holmík

Kováčová - Lutila 7:1 (3:1)
ostatné výsledky: Badín – Partizán Č. Balog 3:1, Zvolenská Slatina – Sásová 1:2
1. Sásová 4 4 0 0 9:2 12
2. Št. Bane 4 3 1 0 9:2 10
3. Badín 4 3 0 1 8:5 9
4. Hrochoť 4 2 2 0 7:5 8
5. Kováčová 4 2 0 2 11:7 6
6. Žiar B 3 2 0 1 5:2 6