Žiarčania tesne zvíťazili v Prešove

II. LIGA, VÝCHOD
7. kolo: Prešov B - Žiar
nad Hronom 0:1 (0:0)
Žiar, oklieštený o kľúčových hráčov, podal v Prešove bojovný výkon. Domáci Prešovčania, ktorí boli posilnení o piatich hráčov z „Áčka“, na nich nestačili a hostia tak opäť ukoristili tri body na ihrisku ťažkého súpera.
Daniel Greguš
n Gól: 49. Wolf. Rozhodoval: Sedlák, 250 divákov, ŽIAR: Vreštiak - Ondrejka, Tomáš, Orávik, Petkovič (74. Špánik), Šlavka, Škultéty, Blaho, Tomašovič, Wolf (80. Špaňo), Karakačanov (89. Pelegríni).
n ostatné výsledky: MFK Vranov nad Topľou - Odeva Lipany 2:0, FK Goral Stará Ľubovňa - MFK Dolný Kubín 0:0, TJ Jednota Bánová - ŠK Aqua Turčianske Teplice 4:1, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - FK Spišská Nová Ves 0:1, Slavoj Trebišov - FK Poprad 3:0, MŠK Žilina B - ŽP Šport Podbrezová B 2:0, Dukla Banská Bystrica B - FK Čadca 2:1

III. LIGA
Predohrávka 15. kola: Dolná Ždaňa - Králiky 0:3 (0:2)
n Góly: Šatura 2, Klinec

Nová Baňa - Makov 7:0 (4:0)
n Góly: Mánik 2, Guláš, K. Laco, Rybár (z 11 metrov), I. TUžinský, Glogovac
n ostatné výsledky: Námestovo – Rakytovce 0:1, Fiľakovo – Zvolen 1:0, Liet. Lúčka – Kysucké N. Mesto 1:0, Lipt. Štiavnica – Krásno 3:0, Veľký Krtíš – Kremnička 2:1, Bytča – Valča 2:0

6. kolo: Rakytovce -
Dolná Ždaňa 3:1 (2:0)
Hostia odohrali v Rakytovciach naozaj nešťastné stretnutie, keď zahodili najmenej jedenásť čistých šancí. Už v 3. minúte Mikuška narazil Arvayovi, ten sa rútil sám na Vyskoča, no rakytovský brankár ho vychytal. V 7. minúte centroval domáci Turčan, loptu hlavou jemne podvihol Gašpar a prehodil tak Valíčka, 1:0. V 24. minúte Vyskoč zlikvidoval hlavičku Rozenbergerovi a Mikuškov volej. O desať minút, po rohu, domáci pridali svoj druhý gól. Skóroval Hric, 2:0. Hostia do polčasu neprestajne útočili, no gól nepadol. Hneď na začiatku druhej časti vypálil z priameho kopu Rasťo Urgela, ale Vyskoč ho vychytal. V 72. minúte centroval Sepeši, ale Rasťo Urgela sa na „päťke“ nepresadil. Hostia za to pykali v 74. minúte. Hric, z prvej vážnejšej akcie v druhom polčase, zvýšil na rozdiel troch gólov. Desať minút pred koncom znižil Kamas po prihrávke od Krivjančina. Do konca stretnutia mali hostia ešte štyri vyložené šance, ale gól už nepadol.
Stanislav Neuschl
n Góly: 7. Gašpar, 37. a 74. Hric - 80. Kamas. Rozhodoval: Tomčík, 150 divákov, D. ŽDAŇA: Valíček - Krivjančin, Rozenberg, Kamas, Sepeši, Rado Urgela, Rasťo Urgela, Mikuška, Demko, Arvay (65. Sl. Urgela), Pinka.

Nová Baňa - Námestovo
4:0 (0:0)
V Novej Bani sa hral pekný, svižný futbal o čo sa pričinili obe mužstvá. V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, ale šance Šlavku, Pechu a Glogovaca ostali nevyužité. Do druhej časti nastúpili Novobančania s odhodlaním zmeniť výsledok v ich prospech. V 52. minúte sa k odrazenej lopte dostal Guláš a peknou
strelou zo 17 metrov otvoril skóre. V 55. minúte vystrelil Mánik, brankár loptu vyrazil a k nej sa opäť dostal Guláš, ktorý sa nemýlil, 2:0. Tento hráč zavŕšil svoj hetrik v 71. minúte po peknej akcii na jeden dotyk. Po tomto momente si domáci vytvorili územnú prevahu, ktorú korunoval gólom v 81. minúte Glogovac. Hostia mali počas druhej časti len dve šance, ktoré však na gól premeniť nedokázali.
Jozef Forgáč
n Góly: 52., 55. a 71. Guláš, 81. Glogovac. Rozhodoval: Parobek, 400 divákov, N. BAŇA: Molnár - Laco, Holka, Mánik (72. Rosinský), Šlavka, Doknič (59. Krivočenko), Guláš, Pecho (56. Švec), Marko, Rybár, Glogovac.
n ostatné výsledky: Kremnička – Krásno 0:0, Makov – Králiky 3:0, Lipt. Štiavnica – Liet. Lúčka 1:0, Veľký Krtíš – Fiľakovo 3:0, Bytča – Zvolen 1:1, Valča – Kysucké N. Mesto 4:0

Hliník nad Hronom - Brusno 1:0 (0:0)
Hostia sa predstavili ako zdatný super. V prvom polčase mali viac z hry. V druhej časti Hliničania hrali viac bojovne, vsietili gól a od tohoto momentu boli lepším družstvom na trávniku. Treba však dodať, že hostia by si za výkon v prvom polčase zaslúžili aspoň remízu.
Pavel Hlinka
n Gól: 51. Rapčan. Rozhodoval: Kuchen, 150 divákov, HLINÍK: Packo - Bahno, Psotka (83. Hlinka), T. Pilnik, Vl. Pilnik, Murín, Blaho, Miškov (90. Tatár), Rapčan, Krčmárik, Zuberník.

Tisovec - Banská Štiavnica
3:1 (1:0)
Hostia, aj keď nastrelili brvno a žrď, sa z horúcej pôdy Tisovca vrátili bez bodov. Aj keď po ich výkone si mohli odniesť aspoň bod.
Ľubomír Barák
n Gól: Dulaj. ČK: Šíma (B. Štiavnica), B. ŠTIAVNICA: Jurica - Strapec, Hanzlík, Poprac, Halát, Želiar (47. Markievič), Dulaj, Čiliak, Gašparík (85. Hrabko), Šíma, Kminiak
n ostatné výsledky: Podlavice – Kalinovo 5:2, Revúca – Hnúšťa 3:1, Jesenské – Ružiná 0:2, Hajnáčka – Veľký Blh 1:0, Poltár – Dolná Strehová 3:2

Ladomerská Vieska 1:1 (1:1)
Prvý polčas začali lepšie domáci, ale boli to hostia, ktorí si vytvorili prvú šancu. V 4. minúte, po centri Ivana, triafal Čamaj do brvna. Útoky sa striedali na oboch stranách. Hostia pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 23. minúte, po centri Homolu, hodil hosťujúci brankár Pažout loptu na nohu Elekovi a ten pohodlne otvoril skóre stretnutia. V 34. minúte zúžitkoval dlhý pas Šimona Čamaj a vyrovnal. Do konca polčasu sa už potom nič vážne neudialo. V druhej časti hrali lepšie domáci hráči, snažili sa o nátlakovú hru, ale vyložené šance si nevypracovali. V 83. minúte mal veľkú šancu Šimon, ale jeho strelu vyrazil obranca hlavou na roh. Hostia potom rozumnou hrou už ustrážili výsledok.
Ján Barniak
n Góly: 20. Elek - 34. Čamaj. Rozhodoval: Kuzma, 250 divákov, LAD. VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík, Karásek, Juhás, Čáni (88. Hejler), Mackura, Ivan, Šimon, Čamaj.

Dolné Hámre - Lutila 3:3 (2:2)
Slušne hrané derby, v ktorom mali diváci možnosť vidieť svižný a zaujímavý futbal na oboch stranách. Domáci v 13. minúte viedli 2:0, ale svojím laxným prístupom a chybami dovolili hosťom vrátiť sa späť do hry a ešte do polčasu vyrovnať. V druhom polčase zatlačili domáci hostí na ich polovicu z čoho pramenil aj ich vedúci gól, 3:2. No opäť po chybe inkasovali a hosťom sa podarilo vyrovnať na konečných 3:3. Domáci aj hostia mali veľa ďalších šancí, ktoré však ostali nevyužité.
Ján Galeta
n Góly: 10. Frim, 13. Muha, 52. M. Zeleňák - 23. a 66. R. Kanina, 40. Miertuš. Rozhodoval: Jenčík, 100 divákov, D. HÁMRE: Beták - Ološtiak, Listofer, Baláž (20. Ma. Šalka), Káčer, Galeta, Muha, Švihla, Mi. Šalka (89. Haško), Frim, LUTILA: Forgáč - P. Kanina, Gordulič (60. Majer), Golha, R. Kanina, Vanko, Paučo, Hanus (83. Šarközi), Netolický, Sviržovský (22. T. Miertuš).

Žarnovica - Šalková 5:2 (1:1)
Domáci mali v prvom polčase veľkú prevahu, ktorú však zúročili len jedným gólom Hlavačku. Hostia však z prvej strely na bránu vyrovnali a hralo sa od začiatku. V druhom polčase domáci konečne začali premieňať vyložené gólové príležitosti a zaslúžene zvíťazili.
Jozef Káčer
n Góly: 35. a 67. Hlavačka, 47. a 70. M. Laurov (prvý z 11 metrov), 78. Š. Číž - 43. Tuček, 74. Bursa. Rozhodoval: Kučera, 150 divákov, ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Ziman, Le, Šmondrk, M. Laurov, Hlavačka, Š. Číž (86. Binda), Kopernický (59. Dovec), Černák (82. Nasvetr), J. Šopa.

Štiavnické Bane - Sásová
2:4 (0:1)
Domáci začali aktívne a už v prvej minúte Holmíkov pokus vyhlavičkoval hosťujúci obranca z bránkovej čiary. Domáci mali do desiatej minúty neustálu prevahu, kopali niekoľko rohov, no gól nedali. Potom sa hra vyrovnala a hralo sa medzi 16-tkami. V 30. minúte urobil hrubú chybu domáci obranca, ktorý prihral súperovi priamo na nohu a ten dostal hostí do vedenia. V druhom polčase sa domáci snažili otočiť výsledok, ale inkasovali po ďalšej chybe domáceho hráča. Po tomto momente zatlačili hostí pred ich bránu a v priebehu desiatich minút vyrovnali na 2:2. Osudným sa im však stalo to, že chceli vyhrať za každú cenu. Opäť chybovali a inkasovali. Tentokrát nezvíťazil lepší, ale šťastnejší tím.
Ján Daubner
n Góly: 51. Holmík, 62. Vl. Pavlík - 49. a 81. Dubovický, 30. Vidiečan, 74. Ďuriš (z 11 metrov). Rozhodoval: Urda, ČK: Venglár - Šeliga, 250 divákov, ŠT. BANE: Blaško - Šimko, Košárnik, M. Pavlík, Venglár, Osvald, Sochor, Holmík, Vl. Pavlík, Macko, Michálek.
n ostatné výsledky: Partizán Č. Balog – Hrochoť 2:0, Badín – Jakub Radvaň 3:1, Zvolenská Slatina – Selce 4:2
1. Sásová 6 6 0 0 18:6 18
2. Badín 6 5 0 1 12:6 15
3. Št. Bane 6 4 1 1 12:6 13
4. Kováčová 6 3 1 2 14:9 10
5. Žarnovica 6 3 0 3 13:12 9
6. Šalková 6 2 2 2 16:16 8
7. Hrochoť 6 2 2 2 7:8 8
8. Žiar n/H B 5 2 1 2 7:5 7