Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

Juniorom len tesne ušli body v Nových Zámkoch

JUNIORI
15. kolo: Dubnica - HK Žiar nad Hronom 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Do polovice stretnutia držali Žiarčania krok s domácim tímom. Rozhodovala koncovka, v ktorej boli lepší Dubničania.
Ján Bitala
n Gól: M. Heckl, vylúčenia: 4:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 37:17, zásahy brankárov: 16:30, Žiar: Vincenc - Lehocký, Berkeš, Jančok, Michník, Mak - Plandor, Šatan, Balco, Považanec, Mihálik, Vallo, Sondík, Heckl, Kukla

3. kolo: Nové Zámky - HK Žiar
nad Hronom 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Celé stretnutie sa nieslo v réžii hlavného rozhodcu, ktorý v prvej dvadsaťminútovke udelil žiarskemu tímu 42 trestných minút, pričom domáce mužstvo za rovnaké fauly vôbec netrestal. Z mora presiloviek Nových Zámkov (dve o dvoch hráčov) vyťažili domáci len jeden gól. Pritom celú tretinu mali na ľade minimálne o jedného hráča viac. V tejto fáze chlapci bojovali, domácich nepúšťali do šancí a strely, ktoré prešli, zlikvidoval vo veľkom štýle chytajúci Vincenc. V druhej časti, na prekvapenie divákov, si rozhodca „dovolil“ vylúčiť aj domáceho hráča, na čo Žiarčania, po vyšachovaní obrany, zareagovali gólom z hokejky Šuleka. Už prvá strela Mihálika zazvonila o spojnicu domácej brány, dorážku Plandora
zlikvidoval brankár, ale na strelu Šuleka už nestačil zareagovať. Žiarčania svojou nekoncentrovanosťou zbytočne umožnili domácemu mužstvu získať dvojgólový náskok. To si hostia neskôr uvedomili a v závere druhej tretiny Mihálik, strelou od modrej čiary, prekvapil domáceho brankára. Úvod do tretej tretiny vyšiel Žiarčanom a Heckl vyrovnal na 3:3. Hlavný „režisér“ zápasu s týmto asi nepočítal, znovu prikročil k osvedčenej zbrani - vylučovaniu. Naviac, po skrúmáži v bránkovisku a nakopnutom góle, poslal domácich opäť do vedenia. Pri stupňujúcom sa tlaku hosťujúceho tímu, keď už vyrovnanie vyselo vo vzduchu, nevidel faul na žiarskeho hráča, veľmi pozorne však videl „podržanie“ hokejky a poslal Žiarčana na trestnú lavicu. Po dvadsiatich sekundách druhého a tak urobil bodku za svojím výkonom. Športu zdar!
Ján Bitala
n Góly: Šulek (Mihálik, Plandor), Mihálik (Heckl), Heckl, vylúčenia: 6:13, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 36:18, zásahy brankárov: 15:32, Žiar: Vincenc - Jančok, Lehocký, Michník, Berkeš, Mak, Greguš - Považanec, Plandor, Vallo, Kukla, Balco, Mihálik, Šulek, Heckl, Sondík
n ostatné výsledky: Prievidza - Kežmarok 6:2, Pov. Bystrica - Ružinov Bratislava 3:2, Senica - Hoba Bratislava 4:2, Piešťany - Brezno 5:2, Dubnica - Levice 12:8, Prešov - Detva 8:4

DORAST
4. kolo: Detva - HK Žiar nad Hronom 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Veľmi disciplinovaný výkon žiarskych dorastencov, ktorí od úvodného buly pevne ovládli hru, vytvárali si jednu šancu za druhou. Len nemohúcnosťou v zakončovaní a veľmi spornými výrokmi hlavného rozhodcu stretnutia, ktorý pokračoval v tomto trende so sobotného zápasu juniorov, nebol výsledok dvojciferný. Chlapcom treba za ich výkon poďakovať. Jediné čo môže mrzieť, sú nepochopiteľné verdikty hlavného arbitra, ktorý ma asi veľmi ťažké srdce na žiarsky tím.
Ján Bitala
n Góly: Soták (Kukla), Lukáč (Heckl), Šatan (Majerský, Heckl), Čierny (Michalík), Barányi (Lukáč), Kukla, strely na bránu: 22:44, zásahy brankárov: 38:20, Žiar: Melicherčík - Kurek, Hanus, Fáber, Čierny, Kohút, Chodúr, Bugár - Michalík, Peťko, Barányi, Kukla, Soták, Majerský, Heckl, Lukáč, Šatan
n ostatné výsledky: Garmin Žilina B - Michalovce 5:1, Prešov - Ružomberok 10:0, Humenné - Brezno 8:3, D. Kubín - Trebišov - nezistené
n výsledky 3. kola: D. Kubín - Michalovce 2:8, Garmin Žilina B - Trebišov 2:5, Prešov - Brezno 15:1, Humenné - Ružomberok 5:1, Žiar a Detva mali voľno
1. Prešov 3 3 0 0 30:4 9
2. Michalovce 4 3 0 1 29:8 9
3. Žilina B 4 3 0 1 22:7 9
4. Trebišov 3 3 0 0 23:10 9
5. Humenné 3 2 0 1 16:9 6
6. D. Kubín 3 1 0 2 8:14 3
7. Žiar 3 1 0 2 14:21 3
8. Brezno 4 1 0 3 10:34 3