Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Žiarčania sa vezú na vlne neporaziteľnosti

II. LIGA, VÝCHOD
9. kolo: Bánová - FK Žiar nad Hronom 0:3 (0:0)
Od začiatku zápasu sa hral opatrný futbal. Mužstvá sa iba spoznávali a hra sa, za miernej prevahy hostí, odvíjala v strede ihriska. V 21. minúte sa zranil
Paulík a na ihrisko prišiel Špánik. Veľkú šancu mali Žiarčania v 41. minúte, po centri Orávika a strele Tomáša, no domáci hráči, na bránkovej čiare, poslali loptu do bezpečia. Hráči Bánovej v prvom polčas neohrozili žiarsku bránu. V druhom polčase, v 51. minúte, z ľavej strany preniesol centrom hru na pravú stranu Orávik, loptu prebral Blaho a krížnou strelou k tyči nedal domácemu brankárovi šancu, 0:1. Z protiútoku sa domáci dostali do šance, ale Vreštiak bravúrne kryl. V 59. minúte sa presadil Páleník v osobnom súboji s obrancom domácich, vysunul Wolfa a ten zvýšil na 0:2 pre Žiar. V 78. minúte vnikol do pokutového územia Páleník, obrana domácich ho faulovala a nariadený pokutový kop premenil Tomáš, čím stanovil na konečných 0:3 pre Žiar nad Hronom.
Marian Zelina
n Góly: 51. Blaho, 60. Wolf, 78. Tomáš (z 11 metrov). Rozhodoval: Gábor, 200 divákov, BÁNOVÁ: Škrobák – Ľ. Ďuratný, (63. Minárik), Kubovich, Ondráš, D. Ďuratný, Stalmašek (79. Mano), Frátrik, Hýll, Padala, Filo (25. Tabak), Ďurica, ŽIAR: Vreštiak - Tomáš, Orávik, Kubinec, Šlauka, Páleník, Škultéty (77. Pelegríni), Blaho, Tomašovič, Karakačanov (57. Wolf), Paulík (23. Špánik).
n ostatné výsledky: FK Goral Stará Ľubovňa - MFK Vranov nad Topľou 2:2, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - MFK Dolný Kubín 0:2, Slavoj Trebišov - FK Spišská Nová Ves 2:1, Tatran Prešov B - Odeva Lipany 2:0, Dukla Banská Bystrica B - ŠK Aqua Turčianske Teplice 9:1, ŽP Šport Podbrezová B - FK Poprad 1:1, MŠK Žilina B - FK Čadca 2:1

Lietavská Lúčka 2:0 (0:0)
V prvom polčasesa hralo hlavne medzi 16-tkami. Aj napriek tomu si domáci vytvorili dve pekné šance po strelách Šveca a Mánika. Na začiatku druhého polčasu, po dvoch žltých kartách, bol vylúčený hosťujúci Beňadik. Domáci prevzali iniciatívu a Švec vsietil dva krásne góly. Domáci mali potom niekoľko šancí, ale hostí podržal brankár.
Jozef Forgáč
n Góly: 51. a 60. Švec. ČK: Beňadik (Liet. Lúčku). Rozhodoval: Kučera, 350 divákov, N. BAŇA: Poliačik - Laco (46. Marko), Holka, Mánik, Šlavka (46. Rudzan), Doknič, Krivočenko, Švec, Tužinský (80. Bartoš), Rybár, Glogovac.

Veľký Krtíš - Dolná Ždaňa
0:1 (0:0)
n Gól: Urgela
n ostatné výsledky: Krásno - Králiky 0:3, Kremnička - Kysucké N. Mesto 4:2, Rakytovce - Liptovská Štiavnica 3:0, Bytča - Fiľakovo 4:1, Valča - Námestovo 1:0, Makov - Zvolen 0:2

IV. LIGA STRED, JUH
8. kolo: Hliník nad Hronom - Dolná Strehová 3:0 (0:0)
Domáci mali od začiatku prevahu, Krčmárik nastrelil brvno a nevyužili niekoľko gólových šancí. Po prestávke sa prebrali aj hostia a niekoľkokrát pohrozili z rýchlych protiútokov. Dolnej Strehovej sa stala osudnou 80. minúta, keď po centri Koniara skóroval hlavou Krčmárik. V 88. pridal druhý gól Hliníka Miškov (z 11 metrov) a o minútu zavŕšil víťazstvo domácich Zuberník. Hliničania ťahajú víťaznú šňúru a „derú“ sa na čelo tabuľky.
Pavel Hlinka
n Góly: 80. Krčmárik, 88. Miškov (z 11 metrov), 89. Zuberník. Rozhodoval: Adamec, 180 divákov, HLINÍK: Packo - Bahno, Koniar, Murín, Pilnik, Sopko (88. Psotka), Blaho, Miškov, Rapčan, Krčmárik, Zuberník.

Brusno - Banská Štiavnica
4:2 (1:0)
Do 30. minúty priebeh zápasu naznačoval, že by hostia mohli získať prvý bod na ihrisku súpera. No potom brejk Kminiaka vyrazil domáci brankár a z protiútoku otvorili domáci skóre stretnutia. Nadôvažok bol vylúčený Štiavničan Poprac. Od tohto momentu, aj keď sa hostia snažili, sa aj rozhodca „priklonil“ na stranu domácich a jeho výkon dosť výrazne ovplyvnil priebeh zápasu.
Ľubomír Barák
n Góly: 75. Kminiak, 80. Želiar - za hostí. Rozhodoval: Cimrich, 200 divákov, B. ŠTIAVNICA: Jurica - Poprac, P. Hanzlík, Strapek, Dulaj, Markievič (30. Kuruc), Čiliak, Šíma (60. Machata), Želiar, Gašparík, Kminiak (85. Rusnák).
n ostatné výsledky: Revúca - Podlavice 0:3, Jesenské - Hnúšťa 4:2, Hajnáčka - Kalinovo 2:1, Poltár - Ružiná 2:1, Tisovec - Veľký Blh 6:1

Ladomerská Vieska 1:2 (0:1)
V prvom polčase boli lepším tímom hostia. Ivan už v 8. minúte hlavičkoval tesne vedľa brány. V 30. minúte Laco prehodil brankára a dostal hostí do vedenia. Domáci prvýkrát ohrozili bránu hostí v 35. minúte. Strelu Hujsu však kryl brankár Pažout. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia a v 50. minúte pridal svoj druhý gól Laco. Ďalšie šance zahodili Čamaj a Šimon. Po zranení Lala prišiel na ihrisko Hajler. Domáci prezvali iniciatívu a začali tlačiť na hráčov Ladomerskej Viesky. V 84. minúte sa im podarilo znížiť na 1:2. Hostia však dobrou hrou výsledok ubránili, o čo sa zaslúžil aj brankár Pažout.
Ján Barniak
n Góly: 84. Lupták - 30. a 50. Lalo. Rozhodoval: Golian, 150 divákov, L. VIESKA: Pažout - Lalo (58. Hajler), Zelovič, Lepšík, Juhás, Čáni, Mackura, Ivan, Šimon, Šouc, Čamaj.

Štiavnické Bane -
Selce 0:1 (0:1)
Domáci odohrali svoj najhorší zápas v jesennej časti. Na začiatku si vypracovali šance, ale ani jednu z nich nepremenili. Potom sa hostia strelou z diaľky dostali do vedenia a nepúšťali domácich do šancí. V druhej časti mali Bane prevahu, ale hostia rozumnou hrou ubránili výsledok.
Ján Daubner
n Gól: 17. Slobodník. Rozhodoval: Koos, 150 divákov, ŠTIAV. BANE: Blaško - Kmeť, Šimko, Košárnik, M. Pavlík, Venglár, Sochor, Holmík, Vl. Pavlík, Macko, Michálek.

Kováčová - Dolné Hámre
2:3 (0:1)
n Góly: Frim 2, Beták. Rozhodoval: Verkim, 200 divákov, D. HÁMRE: Bocian - Ološtiak, Listofer, M. Zeleňák, Káčer, Švihla, Beták, Galeta, Muha, Frim, Vl. Zeleňák.

Žarnovica - Lutila 5:1

n ostatné výsledky: Hrochoť - Jakub Radvaň 4:0, Partizán Č. Balog - Sásová 5:1, Badín - Šalková 3:0
1. Badín 8 6 1 1 15:6 19
2. Sásová 8 6 1 1 19:11 19
3. Št. Bane 8 5 1 2 15:8 16
4. Hrochoť 8 4 2 2 13:9 14
5. Žarnovica 8 4 0 4 18:14 12
6. Žiar B 8 3 3 2 10:7 12
7. Selce 8 4 0 4 15:20 12
8. Kováčová 8 3 1 4 17:14 10