Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

Koľko gólov potrebujú streliť juniori, aby vyhrali?

MUŽI
4. kolo: AHK Mladosť Ružinov - HK Žiar nad Hronom 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)
Žiarčania nezachytili úvod stretnutia a faulami umožnili skúsenému domácemu tímu dostať sa do trojgólového vedenia. V závere tretiny domáce mužstvo potvrdilo svoju hernú prevahu. Za stavu stavu 4:0 do brány nastúpil Pavlík, ktorý vrátil istotu na žiarske hokejky. Škoda úvodu druhej tretiny. Žiarčania nedokázali dotiahnuť do gólového záveru svoje šance a vrátiť sa do stretnutia. V tretej časti mužstvo Ružinova zvýšilo náskok a gól Ďubeka bol už len „labuťou piesňou“ žiarskeho tímu. Škoda, že hostia nemohli nastúpiť v kompletnom zložení. Pre chorobu a zranenie chýbali Ruttkay a Golian. Pre pracovné povinnosti nemohol nastúpiť ani Zigo.
Ján Bitala
n Góly: Plandor (M. Ďubek), P. Ďubek (Šajban), vylúčenia: 6:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, Žiar: Vincenc, Paulík - Lehocký, Szilvási, Šauša - Plandor, M. Ďubek, M. Strohner, Mihálik, P. Ďubek, D. Strohner, Šajban, Kuchárik, Dobrík
n ostatné výsledky: Púchov - Levice 7:1, Nitra - Dubnica 3:2, Partizánske - Zlaté Moravce 6:0, Šaľa mala voľno

10:6 (4:1, 2:1, 4:4)
Vo vyrovnanom zápase rozhodla záverečná tretina, kedy za stavu 8:6 v prospech domáceho mužstva šiel sám na bránku Považanec, no neskóroval. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš a z následného protiútoku domáci tvrdo potrestali toto zaváhanie. Chlapci dávajú veľa gólov, ale nedostatky v obrannej činnosti mužstva im nedovolia vyhrávať zápasy.
Ján Bitala
n Góly: Soták (Heckl), Mihálik (Považanec, Bitala), Plandor (Soták), Soták (Plandor, Šatan), Mihálik (Heckl), Plandor (Soták), vylúčenia: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 43:27, zásahy brankárov: 21:33, Žiar: Vincenc - Sabo, Jančok, Lehocký, Berkeš, Mak - Považanec, Plandor, Mihálik, Michalík, Kukla, Soták, Heckl, Sondík, Šatan, Bitala
n ostatné výsledky: Levice - Detva 16:1, Hoba - N. Zámky 5:1, Ružinov - Dubnica 4:0, Prievidza - Piešťany 2:4, P. Bystrica - Senica 2:1 sn, Prešov - Brezno 9:5

7. kolo: HK Žiar nad Hronom - HK Levice 5:6 (2:3, 2:1, 1:2)
V zápase s Levicami videli diváci zaujímavý a rýchly hokej. Len škoda, že domáci hráči nedokázali získať body za víťazstvo. Vsietili pekné góly, no po vlastných, hrubých chybách v obrane inkasovali a tak vždy dovolili Leviciam vyrovnať. Žiarska obrana bola slabučká, chyboval hlavne Sabo a ani brankár nebol veľkou oporou. Preto sa vynára otázka: Koľko gólov musia juniori streliť, aby vyhrali? V tomto stretnutí im nestačilo päť a v šiestom kole (v zápase s Kežmarkom) dokonca ani šesť. Mihálik, Plandor, Heckl, či Šulek sa zbytočne snažia, keď obrana svoj tím nepodrží a brankár inkasuje zbytočné a hlúpe góly.
Marcel Pobežka
n Góly: Mihálik (Vallo, Považanec), Lehocký (Plandor, Heckl), Heckl (Plandor, Mihálik), Plandor (Šulek, Heckl), Šulek (Heckl, Plandor), vylúčenia: 5:7, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 27:39, zásahy brankárov: 33:22, Žiar: Cibuľa - Sabo, Jančok, Lehocký, Michník, Berkeš - Považanec, Plandor, Vallo, Balco, Mihálik, Šulek, Heckl, Sodník.
n ostatné výsledky: Senica – Kežmarok 5:6, Piešťany - Pov. Bystrica 8:2, Dubnica – Prievidza 3:6, N. Zámky – Ružinov 0:3, Prešov – Hoba 5:0, Detva – Brezno 9:3

2:10 (1:3, 1:2, 0:5)
Zápas začali chlapci nekoncentrovane a až v závere prvej tretiny začali ukazovať to, čo sa od nich očakáva. Túto skutočnosť potvrdili aj v druhej tretine, kde dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu, no viac už neurobili. V tretej tretine družstvo „odpadlo“. Chlapci asi minuli svoju energiu v piatkovom nočnom „zápase“.
Ján Bitala
n Góly: Barányi (Lukáč, Kurek), Kukla (Medveď, Michalík), vylúčenia: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, strely na bránu: 18:66, zásahy brankárov: 56:16, Žiar: Mackovič - Nociar, Hanus, Čierny, Bezák, Lukáč, Medveď - Michalík, Kurek, Barányi, Kohút, Soták, Majerský, Kukla
n ostatné výsledky: Detva - Humenné 2:8, Michalovce - Brezno 6:1, Trebišov - Ružomberok 4:2, Žilina a D. Kubín mali voľno

8. kolo: HK Žiar nad Hronom -
HKM Humenné
3:10 (2:3, 0:4, 1:3)
Zápas sa pre Žiar nevyvíjal priaznivo. Laxný prístup od úvodu stretnutia naznačil, kto bude na ľade pánom. Aj keď domáci dokázali znížiť na 2:3, hrubou nedisciplinovanosťou a nedodržaním úloh, ktorými boli poverení, dochádzalo k chybám. Vyvrcholením boli dva góly, ktoré inkasovali počas ich vlastnej presilovej hry. Najlepší hráč stretnutia bol Humennčan Fedorko, ktorý v tomto stretnutí nazbieral osem bodov a zabil klinec do rakvy žiarskych dorastencov. Záver stretnutia v žiarskom podaní vyznel chaoticky a je smutné, že traja hosťujúci hráči, na ktorých tréneri upozorňovali mohli vsietiť osem gólov. Žiarčania na domácom ľade absolútne nezabojovali, z čoho budú plynúť patričné rozhodnutia z vedenia klubu, o ktorých už boli hráči po zápase informovaní.
Ján Bitala
n Góly: Šatan, Heckl (Lukáč), Barányi (Lukáč, Kurek), vylúčenia: 5:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:2, strely na bránu: 22:47, zásahy brankárov: 37:19, Žiar: Melicherčík - Hanus, Čierny, Medveď, Nociar, Beňo, Sabo - Lukáč, Barányi, Heckl, Michalík, Kurek, Šatan, Bezák, Majerský
n ostatné výsledky: D. Kubín - Žilina 3:7, Michalovce - Ružomberok 7:1, Detva - Prešov, Trebišov - Brezno - nehlásili

3. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  9. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  1. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  2. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  3. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  4. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  5. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
  6. Investovanie sa tento rok oplatí
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov 6 457

Zimnú sezónu ovplyvnila pandémia koronavírusu. Ľudia aj napriek tomu pobyt v prírode vyhľadávali a obľúbené sa stali najmä bežkárske trate.