Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Karatisti doniesli kovy

V sobotu 4. októbra sa v Bratislave konalo 1. kolo Pohára federácie v karate detí a mládeže, ktoré bola nominačnou súťažou na Majstrovstvá sveta WTKA mládeže a seniorov. Pretekári z Karate Klubu GOJU-RYU Levice získali 6 zlatých, 4 strieborné a 1 bronzovú

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} h1 {mso-style-next:Normálny; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; page-break-after:avoid; mso-outline-level:1; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-font-kerning:0pt;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Po zahájení súťaže prebehla súťaž v KOBUDO, po nej nasledovalo súborné cvičenie, KATA. Ladislav Hlaváčik, ktorý mal v kategórii 10-13 ročných žiakov 11 pretekárov, svojím cvičením presvedčil rozhodcov, že môže postúpiť do finále, kde bez konkurencie získal zlatú medailu. Aj René Kubovič, v kategórii 14-17 ročných z veľkého množstva pretekárov postúpil do finále, kde zabojoval a strieborná medaila bola už len jeho. V tejto kategórii súťažil aj Ladislav Hlaváčik, kde sa mu aj napriek nízkemu veku podarilo obsadiť 4. miesto. Pre nášho najmladšieho pretekára, Patrika Bittnera, ktorý mal v kategórii 6-9 ročných žiakov 11 súťažiacich nebol štart novej súťažnej sezóny úspešný, keďže stratil počas cvičenia rovnováhu a tak sa jeho šance na výhru stratili.

V športovom karate, KUMITE, nastúpili na zápasisko ako prví seniori. V kategórii seniorov nastúpili Tomáš Valentík a František Telek. Keďže týmto dvom pretekárom sa podarilo prebojovať až do finále, ostával posledný zápas, v ktorom zostal vo vedení Valentík a získal tak prvenstvo. Ďalšiu striebornú medailu tohto dňa zabezpečil Telek. V seniorke za ženy nastúpila Veronika Pisnyáková, ktorú však v 1 kole jej súperka porazila a tak z kategórie vypadla. Obrovským úspechom dňa bola Nikola Mikulecová, ktorá sa ako 11-ročná stala obávanou súperkou aj pre staršie pretekárky. V kategórii 12-13 ročných bez problémov a s prehľadom získala 1. miesto. Inak tomu nebolo ani v kategórii 14-17 ročných, kde ľahko prešla až do finále. Jej súperkou bola pretekárka z Novej Bane, ktorá aj keď má už 17 rokov, nečakala, že tak mladá pretekárka ju s prehľadom porazí a odnesie si domov krásnu, zaslúženú a už druhú zlatú medailu. V kategórii 14-17 ročných dorastencov do 72kg sa až do finále dostali Ján Fedor a Peter Zelinka, kde Fedor nad Zelinkom zvíťazil. Fedor tak obsadil 1. miesto, Zelinka 2. V kategórii 14-17 ročných dorastencov nad 72kg Richard Malý opäť získal zlatú medailu, čím potvrdil, že je minuloročným Majstrom Slovenska. Adam Matus, štartujúci v tejto kategórii získal peknú striebornú medailu. Oliver Kúdeľa po nevydarených zápasoch vypadol. Tomáš Lukáč v kategórii 14-17 ročných do 62kg nemal šťastie, keďže sa k finálovému postupu nedopracoval. V kategórii 10-11 ročných žiakov do 150cm nastúpil do zápasov Dominik Miko. Preukázal veľkú bojovnosť a právom mu patrí 3. miesto. Všetkým pretekárom prajeme veľa síl a úspechov do novej súťažnej sezóny.