Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Žarnovickí kolkári zvíťazili nad Plešivcom

V 7. kole I. kolkárskej ligy skupiny „Východ“ hrali žarnovickí kolkári na štvordráhe v Rimavskej Sobote s družstvom KK Plešivec.

Na zápas išli s nemalými obavami, pretože minulý rok s Plešivcom prehrali, a to dosť vysoko. I keď samotný zápas vyznel nakoniec dosť jednoznačne, vôbec tomu tak nebolo.
V úvodnej dvojici za Žarnovicu nastúpil Pavel Chovanec ml. a Jozef Ševčík. P. Chovanec výkonom 560 vyhral na dráhy 3:1 a J. Ševčík s 505 kolmi prehral 0:4. Teda po úvodnej tretine bol stav síce 1:1, ale Žarnovica prehrávala o 58 kolov. V druhej dvojici Radoslav Fúska nahádzal 581, zvíťazil na dráhy 4:0 a získal bod. Peter Azor síce remizoval na dráhy 2:2, ale výkonom 541 bol o deväť kolov horší ako súper a bod teda nezískal. Po druhej „tretine“ bol teda stav 2:2, ale Žarnovica už viedla o tri koly. V záverečnej časti Róbert Palatinus výkonom 561 vyhral na dráhy 4:0 a Maroš Trúsik vynikajúcim výkonom 602 taktiež 4:0. Obaja tak získali po bode.

KK Plešivec – MTK Tatran
Žarnovica 2:6 (3249:3350)
Výkon 3350 kolov je len o 28 horší ako rekord dráhy, čo je skutočne výborný výsledok. Žarnovica tak vyhrala aj šiesty zápas v poradí a je zrejmé, že jej hráči berú tento ročník skutočne zodpovedne i za cenu, že ich to „stojí“ výmenu zmien v práci či čerpanie dovolenky. Za to si jednoznačne zaslúžia pochvalu. Zostáva dúfať, že im to vydrží aj počas ďalších zápasov.
Do naj šestky 7. kola sa zo Žarnovičanov dostali tentoraz opäť dvaja. Maroš Trúsik, ktorý dosiahol vôbec najlepší výkon a Radoslav Fúska.

Ďalšie výsledky:
NH Hesta Prešov – FTC Fiľakovo A 6,0:2,0 (3384:3313), MKK Jelšava – PKŠ Košice B 7,0:1,0 (3192:3070), MKK Svit – Tatran Spišská Nová Ves 2,0:6,0 (3127:3296), ŽP Šport Podbrezová C – ŠKK Trstená 1,0:7,0 (3290:3408), KK Rimavská Sobota – FTC Fiľakovo B 6,0:2,0 (3257:3018), Slavoj Veľký Šariš B – Tatran Prefa Sučany B – zápas sa po dohode oddielov a so súhlasom vedúceho súťaže odohrá v náhradnom termíne
Škoda, že neodohraných zápasov pribúda každým kolom. Ďalšie dva sú ešte nedoriešené, takže aj tabuľka nie je potom vôbec skutočným obrazom. Otázne je, dokedy tomu tak bude.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 875

V Žiarskom okrese dopĺňajú testy, žiadali o ne z viac ako dvadsiatky miest (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

V Žiarskom okrese dopĺňajú testy, žiadali o ne z viac ako dvadsiatky miest

Na okresný úrad už dorazila dodávka 5-tisíc testov naviac, ktoré budú smerovať na odberové miesta.

Čakanie na testovanie v Kremnici. Ilustračné foto.

V okrese Banská Štiavnica majú niektoré obce spoločné odberové miesto

Pre spoločné odberové miesta sa rozhodli, aby nechýbal personál.

Antigénový test na Covid-19.

V Žiari sa už testuje všade, niekde aj s posilneným počtom zdravotníkov

Ak by sme poznali počet chýbajúcich zdravotníkov skôr, mohli sme to riešiť v piatok - odkazuje žiarska radnica.

O pol deviatej sa takto čakalo pred jedným z odberových miest v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Žiari nad Hronom.