EXTRALIGA ŽENY
5. kolo: VK Žiar nad
Hronom - Pezinok
3:1 (-16, 18, 22, 14)
n Dĺžka stretnutia: 89 min., rozhodovali: Hnát, Vaško, 100 divákov, ŽIAR: Dobrovičová, Hrdá, Haringová, Vanková, Csitáriová, Zámorová, Rozenbergová. Striedali: Šárniková, Lásková.
Stretnutia bolo v prvom sete zo začiatku vyrovnáné, potom však Hupková z Pezinku svojím servisom dokázala získať set pre svoj klub. V ďalších setoch Žiarčanky zlepšili svoj servis a donútili súperky robiť chyby na prihrávke. Zlepšili aj hru v poli, obranu na sieti a dotiahli zápas do úspešného konca.
Silvia Mečiarová
Ostatné výsledky: ŠG Nitra - UKF Nitra 3:1, S. N. Ves - Podbrezová 3:0, Senica - Žilina 3:0

I. LIGA JUNIORKY
2. kolo: VK Žiar nad Hronom - Zvolen 3:2 (25:11, 21:25, 24:26, 25:15, 15:13) a 3:1 (25:21, 22:25, 25:20, 25:19)
n ŽIAR: M. Michňová, J. Csitáriová, V. Melišová, M. Frindtová, I. Frická, M. Pastoreková, V. Michňová, B. Balážová, P. Marcineková, J. Gibasová, M. Lásková, P. Michňová
Do základnej zostavy do prvého setu nastúpili hrať prvé šesť hráčok plus libero. Začiatkom prvého setu hrali žiarske hráčky s chuťou a hra sa im darila až do stavu 21:16. Za tohto stavu hráčky zo Zvolena spresnili hru, hlavne v obrane v poli, čo im zabezpečilo zlepšenie útočných akcií a postupne pre nich nepriaznivý stav vyrovnávali. Prvý set vyhrali Žiarčanky 25:21. V druhom sete začal súper hrať s veľkým nasadením. Tvrdými útočnými údermi sa presadili ich smečiarky aj zásluhou chýb domácich dievčat v poli, ale i v obranne na sieti. Viedlo to k tomu, že druhý set prehrali domáce hráčky 21:25.Tretí set mal veľmi vyrovnaný priebeh. Vo vedení sa striedali obidve družstvá. Tento set vyhrali hráčky zo Zvolena 24:26. V štvrtom sete podali domáce dievčatá veľmi dobrý herný výkon a vyhrali 25:21.
V piatom sete hrali veľmi dobre hráčky zo Zvolena, vedomé si možného víťazstva prvého zápasu. Bojovali s veľkým nasadením až do stavu 3:8 v ich prospech. Za tohto nepriaznivého stavu po výmene strán, zlepšili domáce hráčky príjem podania, čo umožnilo nahrávačke Pastorekovej dobre organizovať útočné akcie. Hra sa postupne vyrovnala a Žiarčanky za stavu 13:13 dobre zvládli koncovku. Vyhrali piaty set 15:13 a prvý dramatický zápas 3:2 na sety.
Druhý zápas sa začal hrať o 13. h. V domácom družstve nastala jedna zmena v zostave. Namiesto Csitáriovej na poste smečiarky nastúpila hrať Vlaďka Michňová a na post líbera nastúpila Repatá Ivana.
V tomto zápase hrali domáce dievčatá lepšie. Hra sa im darila, okrem druhého setu. Vyhrali nad silným súperom zo Zvolena 3:1, po setoch 25:21, 22:25, 25:20 a 25:19. Všetky naše hráčky mali chvíle kedy sa im hra darila, ale i chvíle kedy robili chyby, hlavne v obrane v poli i na sieti.

Hronom 3:1 a 3:0
n Ostatné výsledky: Vráble muži - Vráble juniori 3:0 a 3:0, Zlaté Moravce - Žilina 3:0 a 1:3
1. Šaľa 8 7 1 23:7 15
2. Zl. Moravce 8 6 2 20:8 14
3. Hliník n/Hr. 8 5 3 16:12 13
4. Žilina 8 4 4 14:13 12
5. Vráble 8 2 6 9:18 10
6. Vráble jun. 8 0 8 0:24 8