V dramatickom zápase zvíťazili žiarski hráči

NADSTAVBOVÁ ČASŤ
3. kolo:HK Levice -
HK Žiar nad Hronom
4:5 sn (1:1, 0:2, 3:1, 0:0)
Žiarčania mali hru pod kontrolou. Viedli počas celého stretnutia a len svojimi chybami sa pripravili o tri body. Počas powerplay domáceho tímu zle rozohrali a po skrumáži po vhadzovaní sa Levičanom podarilo vyrovnať. V nadstavenom čase gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve Žiaru Matej Ďubek. Tri body za víťazstvo v riadnom hracom čase by si však určite Žiarčania zaslúžili, pretože boli počas celého zápasu lepším tímom.
Juraj Pažický
n Góly: Mráz, P. Ďubek, Mihálik, M. Ďubek. Rozhodujúci nájazd prememil Matej Ďubek. ŽIAR: Opáth – Golian, Béla, Šauša, Lehocký, Szilvási – M. Ďubek, P. Ďubek, Mráz, Čajkovský, Mihálik, Baran, Ruttkay, Mitter, D. Strohner

Hronom 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
n Góly: Michalík (Mitter), Soták, Mihálik (Plandor), Mihálik (Plandor, Lehocký), Heckl (Lehocký), Mihálik (Plandor), ŽIAR: Vincenc – Lehocký, Kurek, Berkeš, Zvara, Hanus, Čajkovský, Jančok – Plandor, Michalík, Balco, Šatan, Kukučka, Heckl, Sondík, Soták, Mihálik,
Mitter
n ostatné výsledky: Kežmarok – Levice 3:1, Brezno - Žiar n/Hr. 3:6, Ružinov – Prešov 7:3, Pov. Bystrica – Dubnica 4:2, Senica – Piešťany 8:5, Prievidza a Hoba mali voľno

35. kolo: HK Žiar nad Hronom – HOBA Bratislava
8:7 pp (3:2, 2:3, 2:2, 1:0)
Zápas, ktorý odohrali žiarski juniori proti Hobe sa musel páčiť každému divákovi. Padalo množstvo gólov a šťastena bola štedrá raz k jednému, a potom k druhému tímu. Žiarski hráči si však udržiavali mierny náskok, ktorý sa Bratislavčanom podarilo zmazať až v 47. minúte. Hostia sa dokonca dostali do vedenia a domáci sa začali strachovať o výsledok. Vyrovnanie prišlo až v 57. minúte z hokejky Berkeša, ktorému asistovali Šatan a Plandor. Kedže v riadnom hracom čase už gól nepadol, nasledovalo predĺženie. V ňom sa o dva body pre žiarsky tím postaral Samo Mihálik po Plandorovej prihrávke. Týmto víťazstvom Žiarčania potvrdili svoje, neustále sa zlepšujúce, výkony. Kľudný spánok však určite nemali brankári, ktorí svoje tímy určite nepodržali.
Marcel Pobežka
n Góly: Plandor (Lehocký), Plandor (Mihálik), Lehocký (Šulek, Berkeš), Považanec (Mihálik), Sondík (Mitter, Kukučka), Šatan (Šulek, Vallo), Berkeš (Šatan, Plandor), Mihálik (Plandor), ŽIAR: Dvořák – Lehocký, Berkeš, Čajkovský, Darmo, Zvara, Jančok, Sondík – Plandor, Mihálik, Považanec, Vallo, Mitter, Šulek, Balco, Šatan, Kukučka, Mak
n ostatné výsledky: Levice – Brezno 2:3, Piešťany – Kežmarok 6:5, Dubnica – Senica 1:9, Prešov – Prievidza 4:1, Žiar n/Hr. – Hoba 8:7 p, Ružinov a Pov. Bystrica mali voľno

2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
Žiarski dorastenci urobili ďalší dôležitý krok pri ich snahe postúpiť do nadstavby. Po prehratej prvej tretine sa o vyrovnanie postaral Kukla v 38. minúte. Rozhodnutie prišlo v záverečnej tretine. Soták sa svojím hetrikom postaral o tri dôležité body a výsledok ešte prikrášlil piatym gólom Bobáľ. Domáci hráči dokázali už len korigovať výsledok. Marcel Pobežka
n Góly: Kukla (Michalík, Soták), Soták (Kukla, Hanus), Soták (Kukla, Sabo), Soták (Hanus), Bobáľ (R. Nociar, Lukáč), ŽIAR: Mackovič – Kurek, D. Nociar, Hanus, Sabo – Michalík, Bobáľ, Bugár, Barányi, Kukla, Soták, Uhorskai, Heckl, Lukáč, R. Nociar
n ostatné výsledky: Michalovco – Prešov 4:2, Trebišov – Humenné 0:4, Žilina B – Detva 7:3

36. kolo: Garmin Žilina B
5:4 (3:1, 2:0, 0:3)
Žiarski dorastenci začali dobre a už v tretej minúte viedli po góle Michalíka. Domáci hráči sa však z tohto gólu otriasli a v 11. minúte vyrovnali. Do konca prvej tretiny skórovali ešte dvakrát a do šatní išli s dvojgólovým náskokom. Štvrtý gól domáceho tímu padol hneď v úvode druhej časti a po ďalších troch minútach pridal Žilinčan Cesnek piaty „kúsok“ do žiarskej siete. V záverečnej tretine síce Žiarčania zabojovali a vsietili tri góly, ale na zisk bodov to už
nestačilo.
n Góly: Michalík (Kurek, Soták), Michalík (D. Nociar), Heckl (Bobáľ), Michalík (Kukla, Soták), ŽIAR: Mackovič, Melicherčík – Čierny, Heckl, Sabo, Kurek, Hanus, Bugár, D. Nociar – R. Nociar, Lukáč, Bobáľ, Soták, Michalík, Kukla, Šatan, Uhorskai, Barányi
n ostatné výsledky: Trebišov – Prešov 3:4, Michalovce – Humenné 5:1, D. Kubín – Detva 11:2, Brezno – Ružomberok - nehlásili

7:0 (2:0, 0:0, 5:0)
n Góly: Čičmanec (Valter), Zliechovec (Hurtík, Čičmanec), Čičmanec (Bartošek), Bartošek, Urgas (Bartošek), Bartošek (Čičmanec), Čičmanec (Valter)
Proti deštruktívnemu antihokeju sa žiarskym hráčom veľmi ťažko presadzovalo. Súperovi hráči vytvorili pred brankárom nepriestrelnú stenu a namiesto kombinačnej hry sa uchýlili, len k vyhadzovaniu pukov a hádzaniu sa pod nohy domácim hráčom. O ich útočnej snahe svedčia len tri strely na bránku domácich. I napriek tomu si mladší žiaci Žiaru nad Hronom zaknihovali ďaľšie víťazstvo.

gólov, asistencie, body
n Brankári: L. Gajdoš 690 (odchytaných minút), 20 (inkasovaných gólov), 3 (zápasy bez ink. gólu), M. Marcinek 330, 7, 3