Po smiechu prišiel plač

JUNIORI

I. LIGA
51. kolo: HK Žiar nad Hronom – HK Považská Bystrica 5:6 (1:1, 4:0, 0:5)
n Góly: Plandor (Berkeš, Šatan), Mihálik (Zvara, Heckl), Šatan (Kukučka, Bitala), Kukučka (Šatan, Bitala), Heckl (Plandor, Mihálik), ŽIAR: Pšenák – Zvara, Kurek, Berkeš, Jančok, Greguš, Hanus – Heckl, Mihálik, Kukučka, Bitala, Šatan, Kukla, Barányi, Sondík, Mak
Táto prehra patrí do kategórie nepochopiteľných. Po vyrovnanej prvej tretine prišiel gólový uragán domáceho tímu. Pred záverečnou časťou viedli o štyri góly a zdalo sa, že zvyšok stretnutia už len dohrajú. Žiarčania však šokujúco poľavili a zabudli korčuľovať. Hostia z Považskej Bystrice im postupne „súkali“ jeden gól za druhým. Postupne rozdiel skóre dorovnali a tri minúty pred koncom ich „dorazil“ šiestym gólom hosťujúci Boško. Za prvé dve tretiny by si domáci síce zaslúžili pochvalu, ale výpadok v záverečnej sa dá porovnať len s hrou zle trénovanej prípravky.
Marcel Pobežka
n Ostatné výsledky: Prešov – Piešťany 4:1, Hoba Bratislava – Kežmarok 7:8 sn, Brezno – Ružinov Bratislava 1:9, Levice – Prievidza 0:2

52. kolo:
HK 91 Senica - HK Žiar
nad Hronom 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
n ŽIAR: Pšenák – Greguš, Sondík, Čajkovský, Berkeš, Jančok – Mitter, Považanec, Barányi, Šulek, Vallo, Belanec, Mihálik, Heckl, Mak, Kukla, Bitala
Žiarski juniori cestovali na posledné stretnutie v tejto sezóne do Senice. Domáci hráči okupujú druhú priečku v tabuľke, a tak bolo už vopred jasné, že Žiarčanov čaká tažký zápas. V prvej tretine podali hostia solídny výkon a Senici boli vyrovnaným súperom. Svedčí o tom aj takmer rovnaký pomer striel na bránu. V druhej časti však domáci zabrali a Žiarčania inkasovali dva góly. Seničania v záverečnej tretine pridali ešte tretí a prekvapenie na úkor favorita sa nekonalo. Domáce družstvo podržal aj brankár, ktorý kryl dvadsaťdva striel žiarskeho tímu.
n Ostatné výsledky: Ružinov Bratislava – Hoba Bratislava 9:4, Prievidza – Brezno 2:1 sn, Dubnica – Prešov 4:6, Pov. Bystrica – Levice 5:0

1. Ružinov 44 37 1 2 4 270:83 115
2. Senica 44 35 2 2 5 216:92 111
3. Pov. Bystrica 44 29 5 1 9 228:125 98
4. Prešov 44 26 0 5 13 213:157 83
5. Piešťany 44 25 3 1 15 212:141 82
6. Kežmarok 44 19 4 1 20 203:237 66
7. Prievidza 44 15 2 3 24 172:202 52
8. Dubnica 44 14 1 2 27 143:213 46