O 1. až 8. MIESTO)

9. kolo:
MBK Trnava – BK Žiar nad Hronom 87:69 (20:6, 41:25, 63:45)
n BK: Vrábeľ 16, Baláž 12, Fábry M. 11, Horváth 8, Gašparík 8
O výsledku zápasu sa rozhodlo už v prvej štvrtine. Trnava využívala svoju veľkú výškovú prevahu. Žiarski hráči však dokázali v niektorých častiach zápasu držať so súperom krok a v niektorých ho dokonca prevýšili. Súper však bol väčšinu zápasu lepší a preto v tomto zápase zaslúžene zvíťazil.

Prokeš 7
Hosťujúci hráči podali na súperovej palubovke bojovný výkon. Súper si po ich nepresnostiach rýchlo vypracoval náskok. V tretej štvrtine dostali priestor žiarski mladí hráči, ktorí zónovým presingom postupne z náskoku súpera uberali. V poslednej štvrtine sa mu priblížili na rozdiel 10 bodov. Znova sa však prejavila ich nevyrovnanosť počas zápasov, vlastými chybami dovolili súperovi pohodlne doviesť zápas do víťazného konca. Za zmienku určite stojí výborný výkon žiarskych hráčov, ktorí ešte vekom patria do kategórie juniorov. Bulko, Štefanec a Oravec na bratislavskej palubovke predviedli nebojácny výkon.

79:76 (36:29)
n BK: Šoltés 30, Vrtíky 14, Plankenbűchler 21, Benedik 10, Matúš 3, Zaťko 1, Janovič
Od začiatku bol zápas veľmi vyrovnaný, dominovala tvrdá obrana, ktorú rozhodcovia neveľmi zvládali a zaslúžili sa o nie dobrú športovú atmosféru. Rozhodujúca bola tretia a štvrtá štvrtina, kde Levice presingom po celom ihrisku, dokázali spraviť deväťbodový náskok. Po time a nových pokynoch od trénera začali hráči Žiaru zdvojovať rozohrávku súpera a nútili ho robiť chyby, ktoré dokázali domáci premeniť vo svoj prospech. Pochvalu si zaslúži celé družstvo, ktoré dokázalo splniť pokyny trénera, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku zápasu
J. H.
16. kolo:
Lokomotíva Sereď
67:60 (43:42)
n BK: Vrtíky 32, Šoltés 15, Zaťko 14, Matúš 13, Plankenbűchler 11, Benedik 8, Janovič 3
Žiarski kadeti nastúpili na zápas menej koncentrovaní a prvé dve štvrtiny boli zo Sereďou vyrovnané. Prestávka a „umývanie hláv“ v šatni domácich naštartovalo k dobrej obrane a k úspešnému zakončovaniu v útoku. Po dobrom obrannom doskoku sa darili rýchle protiútoky, ktoré dokázali aj úspešne zakončovať. Tréner dal možnosť si zahrať aj hráčom z lavičky.

5. Handlová 14 0 14 310:817 14

O konečnom poradí na 1.a 2. mieste rozhodli vzájomné stretnutia. Na Majstrovstvá Slovenska postupujú družstvá Žilina a Prievidza.

MLADŠÍ MINI
10. dvojkolo:
1. zápas
BK Žiar nad Hronom – Dolný Kubín 31:35
Chlapci podcenili súpera a nesústredenou hrou si tento zápas prehrali sami. Počas celého zápasu bol stav tesný, minútu pred koncom dokonca o jeden bod, ale pre nedodržanie trénerských pokynov chlapci zápas nedotiahli do tesného víťazstva. Tím podržali Supuka a Beňadik.
Michal Kysela

2. zápas
BK Žiar nad Hronom –
Dolný Kubín 37:51
Tréneri skúsili menší risk, a to dať všetkých silnejších hráčov spolu do päťky, ale nevyšlo im to podľa očakávania. Super bol rýchlejší disciplinovanejší a dynamickejší. Domáci v zápase zistili, kde majú hráči najväčšie slabiny a na čom musia do budúcej sezóny popracovať.
n Ostatné výsledky: Victoria Žilina B – Ban. Bystrica 99:10 a 107:10, Pov. Bystrica – Victoria Žilina A 4:73 a 11:78
6. Pov. Bystrica 20 0 20 288:1167 20
Na Majstrovstvá Slovenska postupujú družstvá Victoria Žilina B a Victoria Žilina A

1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  7. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  4. Brieždenie pod lomenicou
  7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?

Žiarski mestskí policajti budú jazdiť elektromobilom

V Žiari nad Hronom chcú nákupom nového elektromobilu šetriť na pohonných hmotách aj na nákladoch na servis.

Nové odpadkové koše v Žiaru budú trvácnejšie

V uliciach Žiaru osádzajú nové smetné koše vyrobené na mieru.

Peter Dvorský bojoval na svetovom šampionáte

Chorvátsky Sveti Martin na Muri bol dejiskom 30. majstrovstiev sveta v ultravytrvalostnom behu na 100 km.