V Kľačanoch penaltové hody, Bory šokovali Veľké Turovce

Santovka zdolala Pohronský Ruskov a znížila stratu na predposledné Šarovce.

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

ObM 21. kolo

St.Tekov - N. Dedina 2:2 (2:0). V Starom Tekove sa hralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dejstve mali navrch domáci, dokázali streliť dva góly a pozahadzovali viacero sľubných príležitostí. To sa im v ďalšom priebehu zápasu kruto vypomstilo, pretože hosťujúci Salajovci zariadili dvomi gólmi deľbu bodov. Nová Dedina si tak odváža cenný bod. l Góly: Béreš, Ármai – P. Salaj, J. Salaj. l ŠK Sokol: Bačík – Drenka, Ármai, M. Krenčan, L. Kuruc, Bánsky, B. Halabuk, Vetor, Krnčan, Béreš, Bátovský. striedali: Angleta, M. Halabuk, Pekár. l Nová Dedina: Gabrhel – Šebo, Mráz, Harmady, J. Selka, M. Varga, Jakubis, J. Salaj, P. Salaj, Jurík, Maľa, striedali: Frtús, Seneši, Kolár, B. Varga.

D. Pial - H. Turovce 1:1 (1:0). Dolný Pial začal ofenzívne, lenže svoje šance z úvodnej 15-minútovky nepremenil. Napriek tomu išli domáci do vedenia, keď sa presadil Valach. Po prestávke zapli hostia na vyššie obrátky a dokázali vyrovnať. Domáci sa v závere pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže neuspeli a tak sa body delili. l Góly: P. Valach – Tóth. l TJ Družstevník: A. Ledéni – F. Blažovič, Bútora, M. Ledéni, F. Trgiňa, Ciling, Valach, Jedlička, R. Zummer, Meszároš, M. Hrušovský, striedali: R. Trgiňa, T. Lukáč, Bujka. l TJ Družstevník: Meštra – Csáki, P. Zsóka, Konopka, Baláž, Pástor, P. Goral, D. Nagy, Repka, Tóth, Jakab, striedali: Stehlík, Pintér, M. Blažej.

P. Vozokany – Čajkov 0:0. V takticky vedenom zápase sa šance rodili len veľmi ťažko. Oba celky vychádzali zo zabezpečenej obrany, strelci tentoraz mlčali. A keď sa už nejaká príležitosť aj naskytla, brankári na oboch stranách boli bezchybní a tak sa zrodila spravodlivá bezgólová remíza. l ŠK Slovan: Ľ. Sádovský – B. Sádovský, R. Bandzi, Beňuš st., M. Bandzi, Beňuš ml., L. Buchlovič, Bielik, Víglaš, Forró, V. Štrbka. l ŠK: Horniak – Mališ, M. Molnár, Pompoš, Muráni, Csernák, Hinzeller, Nichta, Čižmár, M. Drapka, Červenák, striedali: J. Molnár, P. Molnár, P. Drapka, Uhnák.

Podlužany – Kozárovce 1:2 (1:0). Podlužany si uvedomovali, že tento zápas treba vyhrať a tak aj k stretnutiu pristúpili. Ujali sa vedenia, lenže ďalšie čisté gólové príležitosti zahodili a tak šli do kabín len s najtesnejším vedením. Hostia však zbrane nezložili a zásluhou strelecky disponovaného Ďuroviča otočili skóre vo svoj prospech. Domáci síce v závere vyrovnali, pre faul však gól neplatil a tak všetky body putujú do Kozároviec. l Góly: Zlatňanský (11m) – Ďurovič 2. TJ Družstevník: Máčaj – Uhnák, Frajka, P. Šebo, G. Búry, P. Madaj, Pomozi, Čuvara, Zlatňanský, Mikula, Kováčik, striedali: J. Šebo, Konc, Kolár, Pekárik. l TJ Lokomotíva: Ridzoň – A. Benčať, Izakovič, R. Gaži, Mlynárik, Rafael, Ďurovič, M. Graus, Priecel, Holka, Švolik, striedali: Koláček, Forgáč, Jašek, Mráz..

Želiezovce – Plášťovce 3:2 (1:1). V Želiezovciach sa hralo otvorené stretnutie. Favorizovaní domáci svoje šance v úvode nepremenili, takže hostia trestali vedúcim gólom Ladislava Križana. Na 1:1 vyrovnával Páchnik. Po prestávke pokračoval festival zahodených šancí okorenený divokým záverom, kedy najskôr L. Križan vyrovnal z penalty na 2:2, lenže domáci Janšík rozhodol o tom, že líder doma ani tentokrát nezaváhal. l Góly: M. Páchnik, Porubský, T. Janšík – L. Križan 2 (druhý z 11m). l MŠK: Fajčík – Szalay, Hliva, Maršal, D. Števko, T. Janšík, Ujvári, M. Páchnik, Karkó, Lauko, Porubský, striedal: Rotík. l TJ Družstevník: Vajda – Farkaš Kálman, L. Križan, R. Križan, Hemlich, Petrík, J. Szabó, Príbranský, Benčok, L. Zsóka, Naniaš, striedal: Struhár.

Kalinčiakovo - N. Tekov 4:1 (3:0). Nováčik si zahral schuti a svojho súpera sfúkol už do polčasu. Strelecky exceloval mladoženáč Ján Kadja, ktorý si po svojej sobotnej svadbe doprial streleckú radosť i v nedeľu a bol ústrednou postavou duelu. Po prestávke sa zápas viac-menej iba dohrával, Kalinčiakovo malo všetko pod kontrolou a bez problémov zvíťazilo. l Góly: Kadja 3 (1z11m), P. Galgóci – M. Berta. l 1. FC 2000: Barecz – Éhn, Lohyňa, Somolaj, Bóna, Pap, Šinko, Furješ, Horňák, Kadja, Vetor, striedali: Parobok, Galgóci, Molnár, Banda, Kolár. l TJ Družstevník: Kanáloš – P. Berta, Silváš, F. Kľučiar, Fraňa, Liska, Šumeraj, Chlpík, Kacian, Adamkovič, P. Švolik, striedali: Šušor, P. Berta, M. Berta.

Hr. Kľačany – Bátovce 7:2 (2:0). V Hronských Kľačanoch bol „strelecký“ deň. Domáci hrali výborne, bez psychického stresu a ukázali viacero krásnych akcií. Streleckú taktovku si do rúk zobral Poláčik, autor štyroch gólov. Dobre mu sekundoval i M. Krkoš. Nováčik z Bátoviec bojoval, zásluhou Štrbku zmiernil vysokú prehru. Kľačany kopali tri penalty, jednu dokonca zahodili, to im však príliš vadiť nemuselo. Víťazstvo domácich je zaslúžené. l Góly: Poláčik 4 (1z11m), M. Kúdela, Slušný (11m), Kováčik – Štrbka 2. l Sport Club: Cetner – P. Krivočenko, J. Slušný, Kováčik, Poláčik, Š. Kolár, Béreš, Podseník, J. Kolár, M. Krkoš, Kúdela, striedali: A. Krkoš, Brezina, M. Kolár. l ŠK: Berkeš – Skladan, Juriga, Horváth, Ľ. Kliment, Čvirik, I. Lakatoš, J. Lakatoš, P. Štrbka, M. Rafael, J. Kliment, striedali: Beňo, Gajdoš, Ďurečka.

Žemberovce – Levice 0:4 (0:0). Kandidát na postup pricestoval do Žemberoviec s jasným cieľom. V prvom polčase sa však zverenci Atilu Belanského presadiť nedokázali. Domáci nechceli svoju kožu predať lacno a statočne bojovali. Všetko sa zlomilo prvým gólom, ktorý vsietil Pavlík. Levice sa uvoľnili a v ďalšom priebehu zápasu hru kontrolovali. Prekvapenie sa teda nekonalo, body putujú do Levíc. l Góly: Pavlík, Dvorakovič (11m), Maslen, Martinček. l TJ Družstevník: Bielik – Ťašký, Šálka, Nedorolík, Lukáč, Ťapaj, I. Vrecník, Rádik, Tomáš, Štefanča, Ivanič, striedali: Jesenský, Studenka. l FK Slovan: Ivanič – Fogad, Varga, Ármai, Fríbert, Špaňo, Dvorakovič, Pavlík, Mandrák, Krenčan, Petráš, stiredali: Maslen, Martinček, Vačka.

II. TRIEDA 21. kolo

Pukanec - Jur n/Hr 0:1 (0:0). V Pukanci sa hrala vyrovnaná partia s minimom šancí na oboch stranách. Hneď v úvode spálil tutovku domáci Kabát, keď sa ocitol pri lopte v malom vápne, ale netrafil bránu. Po obrátke boli hostia futbalovejší, Pukancu zápas vôbec nevyšiel. V 80. min. išli Jurania zásluhou Kiša do vedenia a to si už nenechali vziať. l Gól: J. Kiš

Keť – Rybník 1:0 (1:0). V šlágri druhej triedy sa hral vzácne vyrovnaný zápas. V prvom polčase mali mierne navrch domáci Keťania a Vendégh aj poslal lídra do vedenia. Po obrátke Rybníčania vystupňovali tempo, nechceli odísť naprázdno, lenže šťastena sa priklonila na stranu domácich, ktorí jednogólový náskok ustrážili. l Gól: Vendégh

Sikenica – Šarovce 5:4 (2:2). Deväť gólov v Sikenici nečakal asi nikto, ale stalo sa. Lehocký s Kulikom najskôr poslali domácich do dvojgólového vedenia, Šarovce však stihli ešte do polčasu odpovedať. Po obrátke dokonca hostia viedli 4:2, tlaku domácich v závere však neodolali. O všetkom rozhodol parádnou ranou spoza šestnástky Tóth. l Góly: Lehocký 3, Tóth, Kulik – Horváth 2, Bednár, Farkaš (z 11 m)

Lok - M.Ludany 2:1 (1:0). Začiatky oboch polčasov patrili domácim, ktorí z toho dokázali vyťažiť aj dva góly. V druhom dejstve sa už hra viac-menej vyrovnala, Rakovič kontaktným gólom dal Ludanom krídla, no na bodík to napokon nestačilo. l Góly: Sivka, Mátyas - Rakovič

Santovka - P. Ruskov 4:2 (2:1). Santovka nastúpila so záchranárskymi prácami odhodlane a aj keď hostia hrali dobre, zahodené šance ich nakoniec musia mrzieť. Hrdinom bol domáci Hudec, ktorý už v prvom polčase dva razy skóroval, Ruskov síce potom vyrovnal na 2:2, ale kanonier Santovky ďalšími dvoma gólmi zredukoval päťbodový náskok Šaroviec. l Góly: Hudec 4 – Csicsó, Šuba

V. Turovce – Bory 1:3 (1:1). Šokujúci priebeh mal zápas vo V. Turovciach. Prvých 20 minút vyvinul domáci favorit enormný tlak, v 34. min. Szarka otvoril skóre a zdalo sa, že všetko pôjde podľa plánu. Lenže Szudy hlavičku ešte pred prestávkou vyrovnal. Po obrátke Veľkoturovčania opäť pritlačili Boranov. Tých famóznymi zákrokmi podržal gólman, ktorí privádzal domácich strelcov do zúfalstva. V 80. min. prišiel trest, Radovčič si nabehol do otvorenej obrany a bolo 1:2. V samom závere, keď už domáci maximálne riskovali Miriak korunoval víťazstvo Borov tretím gólom. l Góly: Szarka – Szudy, Radovčič, Miriak

Ip. Úľany – Vyškovce 1:1 (1:1). V Ipeľských Úľanoch sa hral priemerný zápas. Domáci sa snažili prekvapiť Vyškovce rýchlymi brejkmi, hostia však na to našli recept. Po pol hodinke Úľany predsa len vyhrávali, no K. Tóth gólom do šatne vyrovnal. Po obrátke sa obe mužstvá snažili streliť dôležitý druhý gól, mohlo sa tak stať na oboch stranách, lenže sieť sa už nevlnil. Preto sa zápas skončil spravodlivou remízou. l Góly: J. Jámbor- K. Tóth

III. TRIEDA SZ 13. kolo

V. Kozmálovce - M. Kozmálovce 5:1 (2:1). V Kozmálovskom derby mali domáci od úvodných minút na svojich kopačkých prevahu a tú aj dokázali gólovo vyjadriť. Hostia sa v prvom polčase ešte ako-tak držali, lenže po prestávke prišla kanonáda domáceho Michňu, ktorý čistým hetrikom zariadil hosťom debakel. l Góly: Michňa 3, Graus, P. Seneši – Jakab (11m).

V. Ďur - Hr.Kosihy 4:0 (1:0). Hronské Kosihy začali nebojácne a v prvom polčase boli domácim vyrovnaným súperom. Nastrelili dokonca aj žrď domácej brány. Po prestávke sa Ďurania upokojili a pomerne rýchlo strelili dva zlepené góly, ktorými položili súpera na lopatky. l Góly: Hamar 2, Havala, J. Lipták.

Jur n/Hr. B – Beša 3:2 (2:1). Domáci veľmi túžili tento zápas vyhrať a to sa im nakoniec aj podarilo. Napriek početnej gólovej úrode sa presadili len dvaja strelci. Dvojgólový Bešan Valach však veľa radosti nemal, pretože trojgólový Kelemen zariadil pre Jur mimoriadne cenné 3 body. l Góly: Kelemen 3 – Ľ. Valach 2.

H. Trsťany - Podlužany B 2:2 (1:1). V Horných Trsťanoch sa hralo nervózne stretnutie, ktoré sa nezaobišlo bez vylúčenia i viacerých žltých kariet na oboch stranách. Mužstvá sa doťahovali i gólovo a tak sa zrodila spravodlivá remíza. Oba celky mali výhodu pokutového kopu, ich exekútori nezaváhali. Góly: Pavolka (11m), Gajdoš – Budovec, Kováčik (11m).

1. V. Ďur 13 12 1 60:13 36 (+15)

2. V. Kozmálovce 13 11 1 1 51:13 34 (+13)

3. Hr. Kosihy 13 6 2 5 31:22 20 (+2)

4. M. Kozmálovce 13 5 3 5 26:24 18 (0)

5. Podlužany B 13 5 2 6 29:34 17 (-1)

6. Beša 13 4 1 8 19:30 13 (-5)

7. Jur n. Hr. B 13 3 2 8 17:35 11 (-10)

8. H. Trsťany 13 1 12 5:67 1 (-20)