Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Karatista Tomáš Valentík po tretíkrát obhájil titul majstra Slovenska

Levickí karatisti opäť potešili. Na majstrovstvách Slovenska v Púchove vybojovali jedenásť medailí.

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

V sobotu 18. Apríla sa v Púchove konali Majstrovstvá Slovenska Slovenskej federácie karate. Zúčastnené boli všetky kluby federácie karate. Ani veľká konkurencia nezabránila karatistom z levického klubu Goju-Ryu umiestniť sa na popredných medailových miestach. Desiatim pretekárom sa podarilo získať 5 zlatých, 5 strieborných a 1 bronzovú medailu.

Po zahájení súťaže sa začalo súborným cvičením kata, v ktorom sa ako prvý predstavil Ladislav Hlaváčik v kategórii 10-13r. Chlapcov. Dostal sa do finále a získal zlatú medailu a titul Majster Slovenska. Ako druhý z klubu sa prezentoval svojím cvičením René Kubovič v kategórii 14-17r. Chlapcov, prebojoval sa do finále, kde skončil na druhom mieste a získal striebornú medailu.

Po ukončení súborných cvičení nasledovali športové zápasy kumite. Najprv Nikola Mikulecová potvrdila svoje bojové kvality, postúpila do finálového duelu,kde po vyrovnanom zápase nakoniec podľahla svojej súperke z Novej Bane a získala striebornú medailu. Veľmi dobrý výkon podal v kategórii 10-12r. chlapcov Dominik Miko, ktorý si poradil so svojimi súpermi a po finálovom zápase sa postavil na najvzšší stupeň, získal zlatú medailu a titul Majster Slovenska. Katista Ladislav Hlaváčik sa dobre osvedčil aj v kumite, kde obsadil druhú priečku a striebornú medailu. Potom nasledovali zápasy ostrieľaných karatistov z klubu Goju-Ryu. Richard Malý v kategórii juniorov nedal súperom šancu vyhral finálový súboj a získal zlatú medailu a titul Majster Slovenska. Adamovi Matusovi sa v rovnakej kategórii podarilo obsadiť druhé miesto a striebornú medailu. Ich tímový kolega v kategórii dorastencov Peter Zelinka si zo súboja odniesol bronzovú medailu. Ján Fedor v kategórii st. dorastencov postúpil do finále, ale súperovi z Komárna podľahol a tak mu ostala druhá priečka a strieborná medaila.

V seniorskej kategórii sa do bojov o medailu začlenili dvaja pretekári. František Telek vo váhovej kategórie do +78kg. nedal súperom možnosť ho poraziť, vyhral a získal titul Majster Slovenska a zlatú medailu. Tomáš Valentík trojnásobný Majster Slovenska obhajoval vlaňajší titul v kategórii do -78 kg.Potvrdil svoje kvality a vo finálovom zápase porazil svojho reprezentačného kolegu z Novej Bane na body 3:1 a po štvrtý raz po sebe získal zlatú medailu a titul Majster Slovenska.