Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa

Podlužany zdolali Starý Tekov, Rybníčania v Santovke nevyhrali

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

ObM 25. kolo

P. Vozokany - D. Pial 0:3 (0:1). Domáci podali veľmi slabý výkon, ktorý nemilo prekvapil aj domácich fanúšikov. Hostia výborne využívali okienka v obrane domáceho mužstva a strieľali góly. V druhom polčase sa navyše v domácich radoch dvakrát červenalo (Klenko a B. Sádovský) a to znamenalo stop akýmkoľvek nádejam na zisk aspoň bodu. l Góly: R. Zummer, Ciling, T. Lukáč. ŠK Slovan: Ľ. Sádovský – B. Sádovský, R. Bandzi, F. Beňuš ml., M. Bandzi, T. Sádovský, L. Buchlovič, Bielik, Klenko, Forró, Držík, striedali: Turčík, V. Štrbka. l TJ Družstevník: A. Ledéni – M. Ledéni, F. Blažovič, Bútora, L. Lukáč, Mészároš, Jedlička, Ciling, Zummer, F. Trgiňa, Valach, striedali: T. Lukáč, R. Trgiňa.

Podlužany - St. Tekov 2:1 (2:1). Podlužany ukázali, ako sa bojuje o záchranu. Hostia boli favoritom, domáci sa ich však nezľakli. Na svojho súpera vybehli a prvá polhodina zápasu patrila im. Po prvom polčase Podlužany viedli, po prestávke vsadili hostia všetko na útočnú kartu, vyrovnať však nedokázali a domáci tak získali mimoriadne cenné 3 body. l Góly: T. Vallo 2 (oba z 11m) – R. Hajko. l TJ Družstevník: Máčaj – Šebo, Pomozi, Uhnák, Zlatňanský, Madaj, Frajka, Čuvara, Mikuška, Vallo, Frtús, striedali: Szalma, J. Šebo, Mikula. l ŠK Sokol: Bačík – Drenka, Vetor, Krenčan, R. Hajko, B. Halabuk, Pekár, Kuruc, Bátovský, Béreš, M. Halabuk, striedali: Angleta, Gocian, M. Ármai.

Želiezovce - N. Dedina 3:0 (1:0). Zápas mal jasného pána. Domáci boli počas celého stretnutia lepším tímom. Za stavu 2:0 sa začalo na ihrisku pritvrdzovať, na čo doplatil vylúčením domáci Hliva. Ani jeho červená karta však nič nezmenila na tom, že líder bodoval naplno. l Góly: Porubský, M. Páchnik, G. Valach. l MŠK: Fajčík – Rotík, Maršal, Hliva, Karkó, Lauko, Kokoška, Ujvári, G. Valach, Porubský, M. Páchnik, striedali: Szalay, P. Páchnik, Janšík. l TJ Družstevník: Gabrhel – Mráz, Šebo, P. Čecha, P. Selka, P. Salaj, J. Salaj, Jurík, Maľa, Varga, Kolár, striedal: M. Čecha.

Kalinčiakovo - H. Turovce 3:2 (1:1). Kalinčiakovo opäť pokračovalo v nevýrazných výkonoch a malo namále aj proti Turovciam. Hostia sa ujali vedenia, domáci Kadja dokázal vyrovnať. Po prestávke sa záchrancom domáceho mužstva stal striedajúci Galgóci, ktorý dvomi gólmi otočil výsledok. Pohyblivejší hostia tak prehrali, futbal však plakal. l Góly: Galgóci 2, Kadja – Nagy 2. l 1. FC 2000: Barecz – Éhn, Stančík, Parobok, Bóna, Pap, Šinko, Banda, Cheben, Kadja, Furješ, striedali: Mikula, Vetor, Galgóci. l TJ Družstevník: Csala – Csáki, Kluka, P. Zsóka, Pástor, Nagy, Varga, P. Goral, Tóth, Jakab, Baláž, striedali: Huszár, Stehlík, Baszo, Meštra.

Hr. Kľačany – Čajkov 1:1 (1:1). V Hronských Kľačanoch malo stretnutie vyrovnaný priebeh. Oba celky hrali ofenzívne, v prvom polčase sa bolo na čo pozerať. Po prestávke šancí ubudlo, domáci Kúdela odmietol možnosť rozhodnúť a tak sa body zaslúžene delili. l Góly: Poláčik – M. Molnár. l Sport Club: Cetner– P. Krivočenko, Štipka, J. Kolár, Poláčik, A. Krkoš, M. Bôžik, Podseník, Kováčik, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Š. Kolár, M. Kolár, Béreš, Chmelo. l ŠK: Horniak – Csernák, M. Molnár, Muráni, P. Drapka, Nichta, M. Mališ, M. Čižmár, Červenák, M. Drapka, Pompoš, striedali: J. Molnár, P. Molnár, J. Čižmár, Uhnák.

Žemberovce – Kozárovce 2:2 (1:0). Domáci mali víťazstvo na dosah, veď ešte 10 minút pre koncom viedli 2:0. Záver sa niesol v silnom nápore hostí z Kozároviec, ktorí najskôr dokázali znížiť a v 90. minúte si zabezpečili zisk bodu. Domácim Žemberovciam tak ostali len „oči pre plač“. l Góly: Rádik 2 – Víg, J. Graus. l TJ Družstevník: Bielik – Jančo, Šálka, Ťašký, Lukáč, Ťapaj, I. Vrecník, Rádik, Tomáš, Konček, Pastierovič, striedali: Kaminský, Hudec, Ivanič. l TJ Lokomotíva: Ridzoň – J. Graus, Izakovič, M. Rafael, Jašek, Víg, Švolik, M. Graus, Priecel, Holka, M. Ďurovič, striedal: Mlynárik.

Bátovce – Plášťovce 2:2 (2:1). Nováčik sa netajil víťaznými ambíciami, bez kanoniera Janečka však stroskotal na nepremenených šanciach. Bátovce mali raketový nástup a v 1. minúte sa ujali vedenia. Hostia sa dokázali presadiť v závere a získali cenný bod. Bátovce výsledok mrzel, chceli viac. l Góly: Čvirik, Skladan – Naniaš, Fábián. l ŠK: Ďurečka – Horváth, Juriga, I. Lakatoš, Ľ. Kliment, Čvirik, Skladan, Gajdoš, P. Štrbka, M. Rafael, J. Kliment, striedali: M. Beňo, M. Berkeš. l TJ Družstevník: Vajda – Farkaš, Róm, R. Križan, M. Kneizel, L. Križan, Fábián, Hemlich, Benčok, Szabó, Naniaš, striedali: J. Szabó, Somló, Struhár.

N. Tekov – Levice 0:4 (0:3). Favorit nemal žiadne problémy a s prehľadom zvíťazil. Levice položili základy svojho víťazstva v prvom polčase, kedy sa presadili trikrát. Po prestávke sa zápas už len dohrával, zaujal akurát hráčsky debut trénera Levíc, Ailu Belanského. l Góly: Krenčan 2, Petráš, Fríbert. l TJ Družstevník: Hengerič – Fraňa, Nagy, Jančo, Kľučiar, Šumeraj, Šúšor, Chlpík, Kacian, Adamkovič, P. Berta, striedal: M. Berta. l Slovan: Ivanič – Novák, Fogad, Pankulič, Fríbert, Špaňo, Pavlík, Dvorakovič, Huszár, Krenčan, Petráš, striedali: Vaňa, Kotrus, Belanský.

7. H. Kľačany 25 11 4 10 58:64 37 (+1)

8. Kalinčiakovo 25 11 3 11 41:44 36 (-3)

9. Žemberovce 25 10 3 12 37:50 33 (-6)

10. N. Dedina 25 9 4 12 32:50 31 (-5)

11. D. Pial 25 8 5 12 31:45 29 (-7)

12. P. Vozokany 25 7 6 12 30:46 27 (-15)

13. H. Turovce 25 7 5 13 39:62 26 (-10)

14. Podlužany 25 6 2 17 35:65 20 (-19)

15. Bátovce 25 5 3 17 39:84 18 (-21)

16. N. Tekov 25 4 4 17 24:71 16 (-23)

II. TRIEDA 25. kolo

Čata – Keť 2:1 (2:0). Megašláger v Čate mal vynikajúcu úroveň. Pred vyše dvesto divákmi domáci lídra v prvom polčase doslova prevalcovali a podarilo sa im vytvoriť si dvojgólový náskok. V druhom dejstve Keťania pridali, boli futbalovejší a Vendégh v 73. min. stav skorigoval. Čata odolávala zubami-nechtami a nakoniec aj body doma ustrážila. Ako aj Barcelona, tak aj Keť prehrala za posledné tri mesiace jediný krát. l Góly: Raj, Katona - Vendégh

Sikenica – Pukanec 6:1 (3:0). Sikenica si pripísala na domácej pôde cenné body. Od hostí sa čakalo viacej, lenže vôbec sa im nedarilo. Domáci futbalisti prakticky rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvoma gólmi blysol Straňák, ktorý po zmene strán zavŕšil svoj hetrik. l Góly: Straňák 3, Tóth, Kulik, Benčík – L. Zabák

Jur n/Hr – Lok 0:1 (0:0). Ločania potvrdili vzostup formy. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, rozhodnúť sa snažili už v prvom polčase, no nepodarilo sa. Po zmene strán už prevzali iniciatívu hráči Loku a Váczi rozhodol o tom, že body žiadne body doma neostali. l Gól: Váczi

Santovka – Rybník 1:1 (1:0). Rybníčania u posledného svojim výkonom sklamali, keď sa im vôbec nedarilo a počas celého zápasu sa len hľadali. Santovka ratujúca druhú triedu to aj využila a Hudec poslal svojich do vedenia. Po obrátke už hral Rybník svižnejšie, lenže domáci kožu lacno predať nechcali. Gól Erika Gregora znamenal len deľbu bodov, s ktorou hostia určite spokojní byť nemôžu. l Góly: Hudec - E. Gregor

Ip. Úľany – Šarovce 2:0 (1:0). Na tvrdom teréne sa hral v Ip. Úľanoch medzišestnástkový futbal, v ktorom mali o niečo viac z hry domáci futbalisti. Hosťujúci gólman párkrát vychytal domáceho kanoniera Morvaya, no toho zastúpili Bodžár s Ferencom. Po ich góloch ostali body nakoniec doma. l Góly: Bodžár, Ferenc

Bory - M. Ludany 3:2 (1:1). V Boroch sa hral dobrý zápas, Radovčič najskôr poslal svojich do vedenia, ale Jakubík vzápätí znížil. Po obrátke Borania pridali, vpracovali si množstvo šancí a Sebelédy opäť naklonil misky váh na stranu domácich. Ludany potom vyrovnali, ale Miriak po Račkovej prihrávke definitívne rozhodol. l Góly: Radovčič, Sebelédy, Miriak – Jakubík, Š. Tóth

P. Ruskov – Vyškovce 5:1 (3:0). Ruskovčania mali celý zápas jasnú prevahu, ktorú tento raz pretavili aj do gólov. Vyškovce korigovali až za stavu 5:0, domáci potom zahodili ešte dva pokutové kopy, exekútori oboch penált netrafili bránu. l Góly: Lakatoš, Michálik, Csicsó, Balog, Maczák - Hakl.

III. TRIEDA JV 13. kolo

Tupá - T. Lužany 4SFC 2:0 (1:0). Domáci sa od úvodných minút zahryzli do svojho súpera. V prvom polčase si vypracovali mierny náskok, ktorý po prestávke dokázali navýšiť. Hostia sa snažili, bez gólu sa však vyhrať nedá. l Góly: Tóth, H. Nagy. www.4fsc.luzany.sk.

Pastovce – Farná 4:1 (0:0). Domáce Pastovce v prvom dejstve zatlačili svojho súpera, gól však nedali. Tie prišli paradoxne po prestávke, kedy sa domáce musžtvo rozstrieľalo a Farná už nedokázala adekvátne reagovať. l Góly: Š. Tóth 2, Bugár, Molnár - Zaki.

Ip. Sokolec – Hronovce 3:1 (3:1). Domáci začali výborne, už v 14. minúte viedli 2:0. Hostia sa uchytili kontaktným gólom, vyrovnať sa im už však nepodarilo. Nervózny zápas vyvrcholil nechutným extempore hosťujúceho brankára, ktorý za svoje hrubé správanie videl červenú kartu. Funkcionár Mikuláš Gyetven z Hronoviec bol najviac sklamaný z výkonu rozhodcov. l Góly: Topán 2, Polyovka – Urbanusz.

Málaš – Lontov 3:2 (1:1). V Málaši sa hralo s otvorenými kartami. Oba celky sa snažili hrať útočne, brankári sa rozhodne nenudili. V druhom polčase sa viac darilo domácemu mužstvu, ktoré dvomi gólmi rozhodlo o tom, že body ostanú doma. l Góly: M. Lacko, Šafár, Dudáš – Müller 2.

Hokovce – Tešmak 0:3 (0:0). V prvom polčase sa hralo v Hokovciach opatrné stretnutie. Domáci chceli bodovať, mali aj šance, gólovo sa však presadiť nedokázali. Ich snaha vyhrať trvala do 73. minúty, lenže potom Buksa a Pástor poslali domácich definitívne do kolien. l Góly: Buksa 2, Pástor.

8. Málaš 13 4 2 7 19:23 14 (-7)

9. T. Lužany 4FSC 13 3 3 7 20:29 12 (-6)

10. Hokovce 13 13 6:51 (-21)

III. TRIEDA SZ 16. kolo

Podlužany B - H. Trsťany 2:1 (1:0). V slabom zápase prevládala nervozita. Teplo ubralo mužstvám veľa síl, viac šťastia mali nakoniec domáci, ktorí tesne zvíťazili. Vylučovalo sa na oboch stranách, oba celky dohrávali o desiatich. l Góly: Máčaj, V. Porubský – Jakubík.

M. Kozmálovce – Beša, nehralo sa, hostia vopred avizovali, že nepricestujú.

Hr.Kosihy - Jur n/H B 5:0 (2:0). Zápas bol jasnou záležitosťou domácich. Otázkou ostávala iba výška skóre. Hostia nepremenili ani penaltu, aspoň sa však vyhli poltuctu vo svojej sieti. Strelecky vynikal Lakatoš, ktorý nasúkal Juru 4 góly. l Góly: D. Lakatoš 4, Bránik.

V. Ďur - V. Kozmálovce 1:2 (0:1). Domáci pocítili absenciu kvality na brankárskom poste. Vypracovali si niekoľko výborných šancí, koncovka však bola jalová. Hostia dohrávali s deviatimi hráčmi, napriek tomu v samom závere Tariška rozhodol o ich víťazstve. l Góly: P. Lipták – Havran, Ľ. Tariška.

1. V. Kozmálovce 16 14 1 1 63:16 43 (+19)

2. V. Ďur 16 14 2 69:18 42 (+15)

3. Hr. Kosihy 16 9 2 5 38:22 29 (+2)

4. M. Kozmálovce 16 7 3 6 36:26 24 (-3)

5. Podlužany B 16 6 2 8 31:48 20 (-4)

6. Beša 16 5 1 10 25:35 16 (-5)

7. Jur n. Hr. B 16 3 2 11 19:44 11 (-10)

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Na žiarskom námestí už v najbližších dňoch vysadia stromy

Zeleň má priniesť najmä tieň, ktorý Žiarčanom v kruhovej časti námestia roky chýba.

Možno posledný teplý víkend v tomto roku prilákal do Bojníc množstvo ľudí.

V Žiari nad Hronom našli telo zastreleného policajta

Bližšie informácie o prípade zatiaľ neposkytli.

Podivný koniec futbalového stretnutia. Hráči odišli z ihriska predčasne

Duel medzi Starou Kremničkou a Prochotom sa skončil predčasne. Hostia opustili ihrisko, a tak sa prítomní diváci druhého polčasu nedočkali.