Štvrtá liga bola cez víkend bohatá na góly

Dohrávka 16. kola: Nová
Baňa - Kremnička 1:1 (0:1)
n Gól: Pecho

Dolná Ždaňa - Kysucké Nové Mesto - nehralo sa, odložené na 10. júna
n Ostatné výsledky: Rakytovce - Valča 4:0, Veľký Krtíš - Krásno 0:1, Liptovská Štiavnica - Králiky 0:0, Lietavská Lúčka - Zvolen 1:3, Fiľakovo – Námestovo 0:2

25. kolo: Liptovská Štiavnica
- Nová Baňa 1:1 (0:1)
Za pekného počasia a na dobrom ihrisku sa hral obojstranne pekný futbal. V prvom polčase si domáci vytvorili dve dobré príležitosti, ktoré zmaril brankár Benko. Hostia hrozili hlavne z rýchlych protiútokov. Do dobrej pozície sa dvakrát dostal Jakab a raz Švec. V 44. minúte sa po hlavičke Šveca ujali hostia vedenia. Druhý polčase začali domáci náporom, no šance si nevytvárali. Hra sa odvíjala hlavne medzi 16-tkami. Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť v 65. minúte Tužinský, ale jeho strelu brankár vyrazil. Domáci vyrovnali v 86. minúte. Po štandartnej situácii hostia neustrážili Kasaja a ten zabezpečil domácim jeden bod.
Jozef Forgáč
n Góly: 86. Kasaj - 44. Švec. Rozhodoval Ondák, 150 divákov. N. BAŇA: Benko - Žembera, Budinský, Guláš, Pecho (87. Ďurina), Marko, Švec, Jakab, Blaho, Hudec, Tužinský (78. Kosmály)

Dolná Ždaňa - Bytča 2:1 (1:1)
Domáci narazili na dobrého, disciplinovaného súpera a vyhrali len „silou vôle“. V 12. minúte sa v 16-tke uvoľnil Žiak, centroval a Rozenberg triafal hlavou vedľa. V 34. minúte ten istý hráč spracoval vysokú loptu, nacentroval a Páleník triafal k žrdi, 1:0. V 37. minúte center Čikotu usmernil Boček za Gašpírov chrbát a vyrovnal. Šesť minút pred koncom zápasu korunoval snahu domácich prekrásnou akciou Páleník. Domáci tak zaslúžene získali tri body.
Stanislav Neuschl
n Góly: 34., 84. Páleník - 37. Boček. Rozhodoval Parobek, 186 divákov. D. ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kamas, Sekereš, Boldiš (60. Mikuška), R. Urgela (60. P. Puliš), Páleník, Rešetár (84. Demko), Pinka, Žiak
n Ostatné výsledky: Veľký Krtíš – Rakytovce 0:3, Námestovo – Kremnička 1:1, Kys. N. Mesto – Králiky 3:1, Liet. Lúčka – Valča 3:1, Zvolen – Krásno 2:0

- Veľký Blh 7:0 (2:0)
Po víťazstve v Dolnej Strehovej začali domáci toto stretnutie v pohode a už v 7. minúte sa ujali vedenia. Po vedúcom góle nasledovali viaceré šance, ktoré zahodil Miškov (tri vyložené šance). Miškov bol úspešný až vo svojom štvrtom pokuse a pridal druhý gól domáceho tímu. Do druhej časti vstúpili domáci s odhodlaním streliť ďalšie góly. Dlhé minúty sa im to však nedarilo, naopak, hostia nastrelili dve žrde. Zlom nastal v 74. minúte, keď mladý Šimko, svojím premierovým gólom za dospelých, zvýšil na 3:0. Od tohto momentu už bolo na ihrisku len jedno družstvo - domáci. Od 79. do 90. minúty pridali ďalšie štyri góly a zaznamenali rekordné víťazstvo v tomto ročníku.
Pavel Hlinka
n Góly: 7., 90. B. Murín, 35. Miškov, 74. Šimko, 79. Sopko, 81. Rapčan, 90. Krčmárik. Rozhodoval Jakubjak, 160 divákov. HLINÍK: Packo - Slaný, Kmeť, Miškov, Vl. Pilnik, Sopko, Šimko, A. Murín, Rapčan, Krčmárik, B. Murín

Revúca - Banská Štiavnica
6:0 (4:0)
Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Hostia nepremenili v prvom polčase štyri čisté šance. Naopak, domáci ich premenili. Druhé dejstvo sa už len dohrávalo.
Ľubomír Barák
n Rozhodoval Riša, 250 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Šlosár, Necpal, Halát, A. Hanzlík (80. Markievič), P. Hanzlík (85. L. Barák), Dulaj (46. Rusnák), Šíma, Majer, Želiar, Kminiak
n Ostatné výsledky: Brusno – Dol. Strehová 7:1, Jesenské – Podlavice 2:1, Hliník – Veľký Blh 7:0, Tisovec – Ružiná 1:1, Poltár – Kalinovo 2:1, Hajnáčka – Hnúšťa 7:0

- Lutila 7:0 (2:0)
Zápas sa začal vyrovnane a prvú šancu mali hostia po chybnej rozohrávke domácich, ale obranca strelu zblokoval na roh. Po tomto momente domáci začali viacej behať, vytvárať si šance a dve z nich do polčasu premenili. Zahodili pri tom tri tutovky. Hostia hrozili iba z brejkov, ale ani jeden sa im nevydaril. V druhom polčase vyšla domácim prvá dvadsaťminútovka, keď štyrmi rýchlymi gólmi rozhodli o stretnutí a zvyšok sa už len dohrával.
Ján Daubner
n Góly: 14., 30. a 52. Holmík, 57., 60. a 72. Michalek, 62. Beňo. Rozhodoval Fáber, 200 divákov. Š. BANE: Daubner (75. Kuka) - Kmeť, Šimko (59. Hejler), M. Pavlík, Ondrík, Hrubčo, Beňo, Vl. Pavlík, Osvald, Holmík (65. Ševeček), Michalek, LUTILA: Hromádka - Forgáč (59. P. Kanina), Škorec, Gordík, R. Kanina, Vanko, Šarközi, Hanus, Miertuš (87. Krnčok), Golha, Majer (77, Figa)

Žarnovica - Ladomerská
Vieska 1:1 (1:0)
Domáci v prvom polčase jasne prevýšili hosťujúce mužstvo. Zo šiestich čistých šancí premenili len jednu, čo sa im v druhom vypomstilo. Hosťom sa po ojedinelej šanci podarilo vyrovnať.
Ľubomír Čunderlík
n Góly: 17. Šopa - 62. Čáni. Rozhodoval R. Košárnik, 150 divákov. ŽARNOVICA: Vl. Číž - M. Štefanka st., Kukučka, Le, T. Laurov, Černák, Hlavačka, M. Laurov (80. M. Štefanka ml.), Šopa (80. Kopernický), Š. Číž, Vl. Laurov (75. Nasvetr), LAD. VIESKA: Pažout - Zelovič, Lalo, Šouc, Mackura, Čáni, Dobrota, Abrahám, Šimko (78. Juhás), Pukač, Ondruš

Zvolenská Slatina -
Dolné Hámre 1:4 (0:1)
n Góly: Pavlík - Frim 2, Šálka, Galeta
n Ostatné výsledky: Badín – Selce 4:1, Part. Č. Balog – Šalková 2:3, Kováčová – Radvaň 1:2, Hrochoť – Sásová 2:0
14. Z. Slatina 22 3 1 18 25:56 10

1. Policajná naháňačka: Pred súdom dnes prehovorili strelec aj posádka unikajúceho auta 4 688
  2. ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice 205
  3. V kláštore v Hronskom Beňadiku vynovia nádvorie a strechu 183
  4. NEHODY: Rizikovým je hlavný ťah Žiarom. Fenoménom sa stáva Banská Štiavnica 178
  5. V Žiari zvažujú viac mestských policajtov 167
  6. FOTO: Na žiarskom námestí zasahovali hasiči, na balkóne začal horieť popolník 139
  7. Psychiatrická nemocnica v Kremnici má nového riaditeľa 61
  8. Vo Svätom Antone horel dom. O strechu nad hlavou prišli dvaja ľudia 50
  9. Viktor Budinský posilou Baníka 43
  10. Dedinke známej pre štále sa dostalo veľkej pocty od cechu gajdošov (+FOTO) 34

Obžalovaný Michal unikal pred policajtmi už viackrát, jeho posledná jazda v júni 2017 sa však skončila tragicky pre Tomáša (†17). Toho zasiahla policajná strela na zadnom sedadle.

ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice

Monika Kvaková je v prípade potreby pripravená pomôcť žiarskemu hokejovému klubu.