Štvrtá liga bola cez víkend bohatá na góly

Dohrávka 16. kola: Nová
Baňa - Kremnička 1:1 (0:1)
n Gól: Pecho

Dolná Ždaňa - Kysucké Nové Mesto - nehralo sa, odložené na 10. júna
n Ostatné výsledky: Rakytovce - Valča 4:0, Veľký Krtíš - Krásno 0:1, Liptovská Štiavnica - Králiky 0:0, Lietavská Lúčka - Zvolen 1:3, Fiľakovo – Námestovo 0:2

25. kolo: Liptovská Štiavnica
- Nová Baňa 1:1 (0:1)
Za pekného počasia a na dobrom ihrisku sa hral obojstranne pekný futbal. V prvom polčase si domáci vytvorili dve dobré príležitosti, ktoré zmaril brankár Benko. Hostia hrozili hlavne z rýchlych protiútokov. Do dobrej pozície sa dvakrát dostal Jakab a raz Švec. V 44. minúte sa po hlavičke Šveca ujali hostia vedenia. Druhý polčase začali domáci náporom, no šance si nevytvárali. Hra sa odvíjala hlavne medzi 16-tkami. Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť v 65. minúte Tužinský, ale jeho strelu brankár vyrazil. Domáci vyrovnali v 86. minúte. Po štandartnej situácii hostia neustrážili Kasaja a ten zabezpečil domácim jeden bod.
Jozef Forgáč
n Góly: 86. Kasaj - 44. Švec. Rozhodoval Ondák, 150 divákov. N. BAŇA: Benko - Žembera, Budinský, Guláš, Pecho (87. Ďurina), Marko, Švec, Jakab, Blaho, Hudec, Tužinský (78. Kosmály)

Dolná Ždaňa - Bytča 2:1 (1:1)
Domáci narazili na dobrého, disciplinovaného súpera a vyhrali len „silou vôle“. V 12. minúte sa v 16-tke uvoľnil Žiak, centroval a Rozenberg triafal hlavou vedľa. V 34. minúte ten istý hráč spracoval vysokú loptu, nacentroval a Páleník triafal k žrdi, 1:0. V 37. minúte center Čikotu usmernil Boček za Gašpírov chrbát a vyrovnal. Šesť minút pred koncom zápasu korunoval snahu domácich prekrásnou akciou Páleník. Domáci tak zaslúžene získali tri body.
Stanislav Neuschl
n Góly: 34., 84. Páleník - 37. Boček. Rozhodoval Parobek, 186 divákov. D. ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kamas, Sekereš, Boldiš (60. Mikuška), R. Urgela (60. P. Puliš), Páleník, Rešetár (84. Demko), Pinka, Žiak
n Ostatné výsledky: Veľký Krtíš – Rakytovce 0:3, Námestovo – Kremnička 1:1, Kys. N. Mesto – Králiky 3:1, Liet. Lúčka – Valča 3:1, Zvolen – Krásno 2:0

- Veľký Blh 7:0 (2:0)
Po víťazstve v Dolnej Strehovej začali domáci toto stretnutie v pohode a už v 7. minúte sa ujali vedenia. Po vedúcom góle nasledovali viaceré šance, ktoré zahodil Miškov (tri vyložené šance). Miškov bol úspešný až vo svojom štvrtom pokuse a pridal druhý gól domáceho tímu. Do druhej časti vstúpili domáci s odhodlaním streliť ďalšie góly. Dlhé minúty sa im to však nedarilo, naopak, hostia nastrelili dve žrde. Zlom nastal v 74. minúte, keď mladý Šimko, svojím premierovým gólom za dospelých, zvýšil na 3:0. Od tohto momentu už bolo na ihrisku len jedno družstvo - domáci. Od 79. do 90. minúty pridali ďalšie štyri góly a zaznamenali rekordné víťazstvo v tomto ročníku.
Pavel Hlinka
n Góly: 7., 90. B. Murín, 35. Miškov, 74. Šimko, 79. Sopko, 81. Rapčan, 90. Krčmárik. Rozhodoval Jakubjak, 160 divákov. HLINÍK: Packo - Slaný, Kmeť, Miškov, Vl. Pilnik, Sopko, Šimko, A. Murín, Rapčan, Krčmárik, B. Murín

Revúca - Banská Štiavnica
6:0 (4:0)
Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Hostia nepremenili v prvom polčase štyri čisté šance. Naopak, domáci ich premenili. Druhé dejstvo sa už len dohrávalo.
Ľubomír Barák
n Rozhodoval Riša, 250 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Šlosár, Necpal, Halát, A. Hanzlík (80. Markievič), P. Hanzlík (85. L. Barák), Dulaj (46. Rusnák), Šíma, Majer, Želiar, Kminiak
n Ostatné výsledky: Brusno – Dol. Strehová 7:1, Jesenské – Podlavice 2:1, Hliník – Veľký Blh 7:0, Tisovec – Ružiná 1:1, Poltár – Kalinovo 2:1, Hajnáčka – Hnúšťa 7:0

- Lutila 7:0 (2:0)
Zápas sa začal vyrovnane a prvú šancu mali hostia po chybnej rozohrávke domácich, ale obranca strelu zblokoval na roh. Po tomto momente domáci začali viacej behať, vytvárať si šance a dve z nich do polčasu premenili. Zahodili pri tom tri tutovky. Hostia hrozili iba z brejkov, ale ani jeden sa im nevydaril. V druhom polčase vyšla domácim prvá dvadsaťminútovka, keď štyrmi rýchlymi gólmi rozhodli o stretnutí a zvyšok sa už len dohrával.
Ján Daubner
n Góly: 14., 30. a 52. Holmík, 57., 60. a 72. Michalek, 62. Beňo. Rozhodoval Fáber, 200 divákov. Š. BANE: Daubner (75. Kuka) - Kmeť, Šimko (59. Hejler), M. Pavlík, Ondrík, Hrubčo, Beňo, Vl. Pavlík, Osvald, Holmík (65. Ševeček), Michalek, LUTILA: Hromádka - Forgáč (59. P. Kanina), Škorec, Gordík, R. Kanina, Vanko, Šarközi, Hanus, Miertuš (87. Krnčok), Golha, Majer (77, Figa)

Žarnovica - Ladomerská
Vieska 1:1 (1:0)
Domáci v prvom polčase jasne prevýšili hosťujúce mužstvo. Zo šiestich čistých šancí premenili len jednu, čo sa im v druhom vypomstilo. Hosťom sa po ojedinelej šanci podarilo vyrovnať.
Ľubomír Čunderlík
n Góly: 17. Šopa - 62. Čáni. Rozhodoval R. Košárnik, 150 divákov. ŽARNOVICA: Vl. Číž - M. Štefanka st., Kukučka, Le, T. Laurov, Černák, Hlavačka, M. Laurov (80. M. Štefanka ml.), Šopa (80. Kopernický), Š. Číž, Vl. Laurov (75. Nasvetr), LAD. VIESKA: Pažout - Zelovič, Lalo, Šouc, Mackura, Čáni, Dobrota, Abrahám, Šimko (78. Juhás), Pukač, Ondruš

Zvolenská Slatina -
Dolné Hámre 1:4 (0:1)
n Góly: Pavlík - Frim 2, Šálka, Galeta
n Ostatné výsledky: Badín – Selce 4:1, Part. Č. Balog – Šalková 2:3, Kováčová – Radvaň 1:2, Hrochoť – Sásová 2:0

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.