Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Dolná Ždaňa opäť neinkasovala

Hráči tohto tímu opäť neinkasovali. V posledných troch stretnutiach vsietili štrnásť gólov a nedostali ani jeden.

Gašpír - keď je v bráne, Dolná Ždaňa neinkasuje(Zdroj: MARCEL POBEŽKA)

Sezónu ukončí na treťom mieste

III. LIGA STRED

Dohrávka 16. kola:

Dolná Ždaňa - Kysucké Nové Mesto 5:0 (0:0)

Góly: Mikuška 2, Boldiš, Sekereš, Žiak

29. kolo:

Nová Baňa - Valča 3:2 (1:1)

Domáci narazili na húževnaté družstvo hostí, ktoré sa zameralo hlavne na obranu. Novobančania si vytvárali dobré šance na skórovanie. Bielikovu "tutovku" vychytal hosťujúci brankár. Následne mohol dvakrát skórovať Švec, ale prestrelil bránu. V 14. minúte po peknej akcii Blaha otvoril skóre Mánik. Potom domáci zatlačili hostí pred ich bránu. Tí hrozili len z ojedinelých protiútokov a z jedného z nich sa im podarilo vyrovnať. Druhý polčas začali lepšie hostia a už v 46. minúte nastrelili brvno. Po tomto momente prevzali hru domáci a Valčania len odkopávali lopty. Novobančania zvýšili po peknom úniku Hudeca a dorážke Tužinského. V 87. minúte sa pekne predviedol Pecho, ušiel obrancom a pridal tretí gól. Hostia znížili v 90. minúte z trestného kopu.

Jozef Forgáč

Góly: 14. Mánik, 84. Tužinský, 87. Pecho - 45. Novosedliak, 90. Staňo. Rozhodoval Čajka, 520 divákov. N. BAŇA: Benko - Žembera, Rudzan, Budinský, Rybár, Guláš, Bielik (23. Jakab), Švec (65. Tužinský), Mánik (61. Pecho), Hudec, Blaho

Dolná Ždaňa - Krásno nad Kysucou 4:0 (0:0)

Prvý polčas bol dobrý z oboch strán. Hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi. V druhej minúte ušiel po pravej strane Žiak, ale Páleník minul. V 28. minúte nahral Kamas Páleníkovi, ten loptu pustil a Pinka sa rútil sám na brankára. Prehodil však bránu a skóre sa nemenilo. Z protiútoku mohol skórovať Červenec, ale triafal vedľa. Dve minúty po polčase, po centri Žiaka, strieľal Sekereš, ktorý "prepálil" všetko, čo mu stálo v ceste. Dvadsať minút pred koncom ušiel Pinka a Páleník pridal hlavou druhý gól. O päť minút neskôr centroval Urgela a Páleník vsietil svoj druhý gól. Zápas ukončil v 86. minúte Mikuška štvrtým gólom domáceho tímu. Pri odchode z ihriska odprevádzal domácich hráčov mohutný potlesk. Po tomto víťazstve je isté, že Dolná Ždaňa obsadí tretiu priečku v tabuľke.

Stanislav Neuschl

Góly: 47. Sekereš, 70. a 75. Páleník, 86. Mikuška. Rozhodoval Ondruš, 120 divákov. D. ŽDAŇA: Gašpír - Puliš, Krivjančin (37. Denko), Sekereš, R. Urgela, Pinka, Kamas, Žiak, Mikuška (86. Rozenberg), Boldiš, Páleník

Ružiná - Banská Štiavnica 1:0 (1:0)

Hostia potvrdili, že proti mužstvá z čela tabuľky sa im hrá lepšie Po Hanzlíkovom brvne a nevyužitých príležitostiach prehrali s postupujúcim tímom najtesnejším rozdielom.

Ľubomír Barák

Gól: 44. Scáni. Rozhodoval Kratochvíľa, 80 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Halát (85. Barák), Čiliak, P. Hanzlík, Dulaj (81. Šlosár), Markievič, Želiar (53. Macko), Šíma, Majer, Kminiak, A. Hanzlík

Ostatné výsledky: Kalinovo - Brusno 3:1, Podlavice - Tisovec 1:0, Hajnáčka - Revúca 6:3, Jesenské - Poltár 1:0, Veľký Blh - Dol. Strehová 4:1

Žarnovica - Kováčová 1:3 (1:1)

Góly: 4. Hlavačka - 39. Jesenský, 60. Elek, 81. Tulák. Rozhodoval Budinec, 100 divákov. ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, T. Laurov, Ziman, Le (81. Kukučka), Černák, Hlavačka, M. Laurov, Šopa, Š. Čiž (46. Kopernický), Vl. Laurov (63. Nasvetr)

Zvolenská Slatina - Štiavnické Bane 3:4 (1:1)

Zápas sa zo začiatku niesol vo vyrovnanom duchu. Hostia si vypracovali tri gólové šance, všetky však ľahkovážne zahodili a domáci sa z ojedinelého protiútoku dostali do vedenia. Bane potom "zapli na vyššie obrátky" a ešte do polčasu vyrovnali. V druhom dejstve dali v prvých desiatich minútach hostia dva góly a od tohto momentu začali opäť hrať ľahkovážne. To sa im skoro vypomstilo, pretože domáci vyrovnali. V poslednej minúte však zabezpečil Baniam tri bodli Michálek.

Ján Daubner

Góly: 22. Budaj, 61. Mlynár, 79. Malinník - 32. Holmík, 54. a 57. Vl. Pavlík, 90. Michálek. ŠT. BANE: Daubner - Heiler, Sochor, M. Pavlík, Ondrík, Hrubčo (32. Košárnik), Beňo, Vl. Pavlík (80. Kmeť), Osvald, Holmík, Michálek (90. Ševeček)

Dolné Hámre - Badín 0:1 (0:0)

Galetova nepremenená penalta v 11. minúte predznamenala ďalšie trápenie domáceho tímu. Hráči si vytvorili niekoľko príležitostí, ale skórovať sa im nepodarilo. Hostia peknou strelou strhli víťazstvo na svoju stranu.

Pavel Nemec

Gól: 86. Andráščik. Rozhodoval Fábry, 150 divákov. D. HÁMRE: P. Beták - Kramár, J. Beták, L. Káčer, P. Brodziansky, Muha, J. Brodziansky (81. F. Baláž), Kapusta, J. Frim (73. Gajdošík), Galeta, Listofer

Ladomerská Vieska - Čierny Balog 1:2 (1:2)

Prvý polčas začali domáci veľmi zle a po chybách dvakrát inkasovali. Vo 8. minúte otvoril skóre hosťujúci Belko a v 16. minúte zvýšil krížnou strelou Turňa. Domáci začali hrať a v 18. minúte znižoval Abrahám. Vyrovnať mohol v 38. minúte Lepšík, ale trafil len brankára. Ďalšie šance zahodil Čáni, Gašparík a Šouc. Hlavičku Mackuru bravúrne vyrazil brankár hostí. V druhom polčase tlačili domáci od začiatku, ale pri hosťujúcom tíme stála šťastena. Svedčia o tom i dve brvná domáceho tímu. Pred koncom stretnutia vyletela lopta zo skrumáže a tesne minula bránu hostí. Ostatné pokusy vychytal brankár Müller.

Ján Barniak

Góly: 18. Abrahám - 8. Belko, 16. Turňa. Rozhodoval Melich, 100 divákov. LAD. VIESKA: Pažout - Lalo, Lepšík, Dobrota, Čáni, Mackura, Abrahám, Gašparík, Pukač, Šouc, Ondruš (62. Šimko)

14. Z. Slatina 24 3 1 20 29:63 10

1. V tomto úseku si dávajte pozor! Zrážka so zverou môže mať vážne následky (+FOTO Z MIESTA) 2 086
  2. Muži z útulku pracujú na poli a starajú sa o dobytok. S nápadom prišiel miestny farár Foto 1 460