Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Vydarené vystúpenie cyklistov MŠK v Slovenskom pohári

Seriál Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike pokračoval v sobotu 6. júna okruhovými pretekmi v Horných Obdokovciach.

Bališ a Filipčík - opäť na stupňoch víťazov

Organizátorom podujatia bol Cyklistický klub Horné Obdokovce v spolupráci s Obecným uradom.

Preteky boli súčasťou Kritérijnej ligy SR. Trať okruhových pretekov viedla ulicami obce, merala 900 metrov a mala rovinatý profil.

Kategória mladších žiakov absolvovala bodovacie preteky na deväť okruhov a prvenstvo si odniesol cyklista CyS Žilina Juraj Michalička pred Dominikom Mihalčíkom z MŠK Žiar nad Hronom. Ostatní mladší žiaci MŠK obsadili: Nicolas Jelža štvrté, Matej Truban siedme a Henrich Hasch deviate miesto.

Kategória starších žiakov absolvovala bodovacie preteky na 21 okruhov a z prvenstva sa radoval cyklista ŠKC Dubnica Ferdinand Barták pred Michalom Donovalom z ŽP Šport Podbrezová. Tretia priečka patrila Samuelovi Šmondrkovi z MŠK Žiar nad Hronom. Karol Hasch obsadil siedme miesto.

Kadeti absolvovali bodovacie preteky na 30 okruhov a zaslúžené víťazstvo patrilo Jakubovi Bučovi z CyS Žilina. Dominik Zaťko obsadil trináste miesto.

V kategórii juniorov (42 okruhov) zvíťazil pretekár Slávie ŠŠ Kellys Trenčín Tomáš Ažaltovič, ktorý potvrdil, že na domácej pode je neporazitelný. Filip Filipčík z MŠK Žiar obsadil druhé, Peter Bališ piate a Oliver Ritter trináste miesto.

V nedeľu 7. júna pokračovali preteky Slovenského pohára v Prievidzi cyklistickým kritériom okolo hotela Magura. Okruh meral 1300 metrov a mal rovinatý profil. Už tradične prví odštartovali mladší žiaci, ktorí absolvovali tri okruhy hladkej jazdy. Cyklista MŠK Žiar nad Hronom Dominik Mihalčík v tomto preteku zabojoval a zaslúžene zvíťazil pred Jurajom Michaličkom z CyS Žilina. Dominik Mihalčík si týmto prvenstvom iba upevnil svoje vedúce postavenie v Slovenskom pohári. Ostatní mladší žiaci MŠK obsadili: Nicolas Jelža 7., Matej Truban 8. a Henrich Hasch 9. miesto. V kategórii starších žiakov, ktorí absolvovali šesť okruhov bodovacej jazdy opäť zvíťazil cyklista ŠKC Ferdinand Barták pred Michalom Donovalom z ŽP Šport Podbrezová a Samuelom Šmondrkom z MŠK Žiar nad Hronom. Karol Hash obsadil šieste miesto.

Aj v kadetoch, ktorí absolvovali 15 okruhov bodovacej jazdy zopakoval svoj tiumf Jakub Bučo z CyS Žilina pred Ondrejom Glajzom z ŽP Šport Podbrezová. Dominik Zaťko obsadil 12. miesto.

V kategórii juniorov, ktorí absolvovali 25 okruhov bodovacej jazdy excelovali žiarčani. Po samostatnom sólovom úniku sa z prvenstva radoval Filip Filipčík pred klubovým spolujazdcom Petrom Bališom. Junior MŠK Olivek Ritter potvrdil vzostupnú výkonnosť a obsadil piate miesto. Filip Filipčík si svojím víťazstvom iba upevnil vedúce postavenie v Slovenskom pohári.

Kvalitné výkony juniorov MŠK neušli pozornosti reprezentačního trénera SR, ktorý po pretekoch nominoval na Svetový pohár juniorov Trofeo Karlsberg v Nemecku (11. až 14. júna) Petra Bališa a Filip Filipčík sa v rovnakom čase predstavý na etapových pretekoch UCI Tour de Lorraine vo Francúzsku.

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!