Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Gólová prestrelka v Radvani skončila remízou

Súboje v krajských súťažiach skončili. Dobrú pozíciu obsadila Dolná Ždaňa, ktorá skončila na tretej priečke v tretej lige. Hanbu si neurobila ani Nová Baňa (III. liga), Banská Štiavnica a Hliník nad Hronom (IV. liga). Horšie to už bolo v piatej lige, kde

sa do pásma zostupu dostali Dolné Hámre.

III. LIGA STRED

30. kolo:

Králiky - Dolná Ždaňa 3:3 (2:1)

Dolná Ždaňa sa rozlúčila s ročníkom prvou remízou a domáci bojovali o svoju záchranu.
Prvý gól vsietili domáci vo 8. minúte, keď v pokutovom území zbytočne fauloval Demko a Zlevský sa z penalty nemýlil. V 18. minúte prenikol Kamas do malého vápna a jeho center napálil Žiak do žrde. V 24. minúte vysunul Žiak Boldiša a bolo vyrovnané. O desať minút neskôr zabudla obrana hostí na Zlevského a ten, strelou k žrdi, prekonal Gašpíra. V poslednej minúte prvého polčasu hlavičkoval Sekereš v čistej šanci
nad bránu domáceho brankára. V 52. minúte si svoj pokus zopakoval a vyrovnal na 2:2. V 64. minúte vystriedal Mikušku Pinka a podarilo sa mu dostať Dolnú Ždaňu do vedenia. O päť minúte však skóroval Šatura a uzavrel skóre na konečných 3:3. V závere sa ešte obe družstvá pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šance nedokázali premeniť.

Stanislav Neuschl

Góly: Zlevský 2, Šatura - Boldiš, Sekereš, Pinka. 70 divákov. D. ŽDAŇA: Gašpír - Rešetár, Sekereš, Kamas, Urgela, Denko (46. Arvaj), Žiak, Puliš, Mikuška (64. Pinka), Boldiš, Páleník (37. Janúch)

Nová Baňa mala voľno

Ostatné výsledky: Rakytovce - Námestovo 1:1, Kremnička - Veľký Krtíš 4:2, Zvolen - Fiľakovo 5:0, Kysucké N. Mesto - Lietavská Lúčka 1:2, Krásno - Liptovská Štiavnica 3:1, Valča - Bytča 0:2

Hliník nad Hronom - Podlavice 2:4 (0:2)

Domáci chceli potvrdiť dobrý výkon z Hnúšte, ale v poslednom zápase sezóny sa im to nepodarilo. V obrane urobili viac chýb ako súper. V premieňaní šancí boli tiež lepšie Podlavice, a tak si odviezli všetky body. Diváci však videli pekný, zaujímavý futbal.

Pavel Hlinka

Góly: 51. Slaný, 85. Krčmárik - 15. a 34. Navrátil, 66. a 78. Selecký. Rozhodoval Náther, 180 divákov. HLINÍK: Packo - Slaný, Kmeť, Koniar, Vl. Pilnik, T. Pilnik, Sopko, A. Murín, Rapčan, Krčmárik, B. Murín

Banská Štiavnica - Kalinovo 4:2 (2:1)

Domácim išlo o veľa. Aby sa zachránili v súťaži museli vyhrať. To sa im aj podarilo zásluhou troch gólov z kopačky Kminiaka a obetavého výkonu všetkých hráčov.

Ľubomír Barák

Góly: 6., 70. a 75. Kminiak, 10. Poprac, - 22. Čipčala, 84. Kurek. Rozhodoval Dian, 150 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica (32. V. Budinský) - Halát, P. Hanzlík, A. Dulaj (53. Majer), Šlosár, Šíma, A. Hanzlík, Želiar, Necpal, Poprac (85. Macko), Kminiak

Ostatné výsledky: Brusno - Hnúšťa 8:0, Revúca - Veľký Blh 2:1, Dolná Strehová - Ružiná 0:0, Tisovec - Jesenské 2:0, Poltár - Hajnáčka 8:1

Radvaň - Lutila 4:4 (3:3)

Hostia sa v desiatej minúte ujali vedenia a o tri minúty neskôr už viedli rozdielom dvoch gólov. V 15. minúte však domáci znížilia hra sa vyrovnala. Následne, po peknej akcii hostí pridal tretí gól hostí Forgáč. Lutilčania však poľavili a domáci ešte do polčasu vyrovnali. V 60. minúte chytil Lutilčan Chromík pokutový kop, ale v ďalšom protiútoku sa domáci predsa len dostali do vedenia. V 80. minúte však prišiel pekný pas na Miertuša a bolo vyrovnané. Vynikajúci výkon podal brankár hostí, čím sa pričinil o zaslúženú remízu.

Pavol Hromádka

Góly: 15. Bednár, 33., 37. a 68. Maďar - 10. a 13. Golha, 33. Forgáč, 80. Miertuš. Rozhodoval Koós, 200 divákov.LUTILA: Chromík - Forgáč (66. Krnčok), P. Kanina, Gordík, R. Kanina, Netolický, Šarközi (82. Škorec), Šimon, Hanus, Golha (56. Miertuš), Majer

Hrochoť - Ladomerská Vieska 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral opatrný futbal, oba tímy dobre bránili, a tak sa žiadny z nich do šancí nedostával. Prvú vážnejšiu šancu vyrazil Pažout na roh. U hostí stojí za zmienku priamy kop Lepšíka, ktorý brankár vyrazil, následná dorážka Šouca išla mimo brány. Druhý polčas začal pre hostí nešťastne, keď brankár Pažout pri odkope trafil Žňavovu ruka a z následnej penalty otvoril skóre Michalík. Hostia mohli vyrovnať po centri Abraháma, ale Gašparík netrafil loptu. Brankár Pažout sa znovu vyznamenal, keď z blízka kryl loptu Považanovi a loptu vyrazil na roh. Zápas sa tak skončil zaslúženým víťazstvom domáceho tímu.

Ján Barniak

Gól: 48. Michalík (z 11 metrov). Rozhodoval Kizek, 100 divákov. LAD. VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík, Kačák (70. Čáni), Dobrota (46. Gašparík), Abrahám, Pukač, Šouc (46. Žňava), Ondruš, Ondrejka

Čierny Balog - Dolné Hámre 3:1 (2:1)

Jarné trápenie hostí vyvrcholilo v poslednom kole. Dolné Hámre svojim vlažným výkonom umožnili domácemu tímu záchranu.

Pavel Nemec

Góly: Galeta - za hostí. Rozhodoval Dado, 200 divákov. D. HÁMRE: P. Beták (80. Jančok) - Listofer, Kramár, J. Beták, L. Káčer, J. Brodziansky, P. Brodziansky, Galeta (67. Švihla), Muha, M. Káčer (52. Gajdošík), Kapusta

Štiavnické Bane - Žarnovica 1:1 (1:0)

Domáci nastúpili v nekompletnej zostave, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Na začiatku stretnutia si vypracovali šance, v 2. minúte išel sám na brankára Holmík, triafal však vedľa. Svoju chybu napravil o tri minúty neskôr, keď dostal domáci tím do vedenia. Do konca polčasu sa hral vyrovnaný futbal, Bane si vypracovali niekoľko šancí, ale ani jednu nedoviedli do úspešného konca. Šancu na skórovanie mali aj hostia, brankár však vyrazil loptu na roh. V druhom dejstve si Bane vypracovali miernu prevahu, tú však zúžitkovať nedokázali. To sa im nakoniec vypmstilo, keď po dlhej lopte a situácii, ktorá "zaváňala" ofsajdom, hostia vyrovnali. Domáci sa ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im však už nepodarilo.

Ján Daubner

Góly: 5. Holmík - 82. Černák. Rozhodoval Fáber, 150 divákov. ŠT. BANE: Daubner - Kmeť, Košárnik, M. Pavlík, Beňo, Sochor, Michálek, Ševeček (3. Blaško), Vl. Pavlík, Holmík, Ondrík, ŽARNOVICA: Vl. Číž - Šmondrk, T. Laurov, Ziman, M. Laurov, Hlavačka, Šopa (75. Pa. Sartoris), Černák, Kopernický (62. Pe. Sartoris), Nasvetr (50. Ježko), Š. Číž

Ostatné výsledky: Kováčová - Šalková 5:1, Sásová - Selce 2:2, Badín - Zv. Slatina 5:3

14. Z. Slatina 25 3 1 21 32:68 10

1. Policajná naháňačka: Pred súdom dnes prehovorili strelec aj posádka unikajúceho auta 4 407
  2. ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice 204
  3. V kláštore v Hronskom Beňadiku vynovia nádvorie a strechu 182
  4. NEHODY: Rizikovým je hlavný ťah Žiarom. Fenoménom sa stáva Banská Štiavnica 180
  5. V Žiari zvažujú viac mestských policajtov 169
  6. FOTO: Na žiarskom námestí zasahovali hasiči, na balkóne začal horieť popolník 139
  7. Psychiatrická nemocnica v Kremnici má nového riaditeľa 60
  8. Vo Svätom Antone horel dom. O strechu nad hlavou prišli dvaja ľudia 49
  9. Viktor Budinský posilou Baníka 43
  10. Dedinke známej pre štále sa dostalo veľkej pocty od cechu gajdošov (+FOTO) 34

Obžalovaný Michal unikal pred policajtmi už viackrát, jeho posledná jazda v júni 2017 sa však skončila tragicky pre Tomáša (†17). Toho zasiahla policajná strela na zadnom sedadle.

ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice

Monika Kvaková je v prípade potreby pripravená pomôcť žiarskemu hokejovému klubu.