Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Aj napriek prehre do V. ligy postupuje Lovča

Kremnica nevyužila zaváhanie favorita, ktoré jej mohlo dopomôcť k víťazstvu v I. triede ObFZ Žiar nad Hronom. V domácom stretnutí totiž hladko podľahla Hornej Vsi a dvojbodovú stratu na Lovču tak nezmazala.

Lovča - stala sa víťazom I. triedy ObFZ(Zdroj: Marcel Pobežka)

I. TRIEDA DOSPELÍ

26. kolo:

Góly: Kašiar 2, Hrnčiar - M. Krištof, Demko. Rozhodoval Blahút, 200 divákov.

V prvom polčase boli lepším družstvom domáci, ktorí dali dva pekné góly a zahodili aj ďalšie šance. Do druhej časti nastúpila Bzenica s odhodlaním vyrovnať, čo sa im aj podarilo. Za stavu 2:2 domáci pridali, mali lepší pohyb, pridali tretí gól a opäť zahodili niekoľko šancí. Diváci videli pekné derby, škoda, že takých zápasov s dobrou atmosférou nebýva aj viac.

VYHNE: Herold - Pavla, Bujňák, Hlinka, Jakab, Hrnčiar, Zuberník (70. Šrot), Kašiar (87. Lu. Bosák), Mičík (89. Ľ. Bosák), Babic, Lupták

BZENICA: Hlaváč - Kicko, Kliman, Majer (46. Horváth), Rozenberg, Demko, Feherpataky, Meliš, M. Dekíš (80. J. Šimko), J. Dekíš, Krištof

Góly: Mi. Polc 2, Ma. Polc, Gorbov - Laurov. Rozhodoval Búci, 125 divákov.

Domáce Brehy hrali proti Horným Hámrom toľko, koľko potrebovali na víťazstvo. Góly začali dávať po štvrťhodine. Najskôr Michal Polc po prihrávke brata Mariána otvoril skóre a 30. minúte pridal svoj druhý gól. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď po chybe brankára a obrany dokázali znížiť. V 58. minúte si na roh Briestenského nabehol Marián Polc a hlavou zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Štyri minúty pred koncom sa do lopty oprel aj Gorbov, vystrelil z 25 metrov a trafil do pravého rohu hosťujúcej brány, nedal brankárovi šancu a dal bodku za týmto priemerným stretnutím.

BREHY: Kosec - Benčať (60. Polnišer), Mi. Polc, Baláž (76. Binda), Briestenský (70. P. Vozár), Gorbov, Š. Vozár, Ma. Polc (82. Zvizdeckij), Hubač, Kliman (88. Pastier), Brodziansky

H. HÁMRE: Chmola - Pruttkay, M. Lipiansky, Herko, Repiský, Uram, Vl. Majsniar (75. Pajerský), P. Majsniar (52. T. Lipiansky), Izák, Laurov, Šovčík

Góly: B. Neuschl 2, Urgela. Rozhodoval Žiakovič, 280 divákov.

Domáci nastúpili v derby bez piatich hráčov základnej zostavy. Počas stretnutia sa zranili ďalší dvaja hráči a na ihrisko musel nastúpiť aj tréner Miloš Bíreš. Hostia začali prvý polčas aktívne a už v 3. minúte otvorili skóre stretnutia. Počas celého zápasu hrozili nebezpečnými útokmi, ktoré vyústili do dvoch gólov v druhom polčase.

KREMNICA: Kováč - Mecele (47. Tokár), Brünn, D. Ďurica, Hóz, M. Bíreš, Hric (55. Mi. Bíreš), M. Žiarny, Králik, P. Ďurica, Kuzma

H. VES: Mikula - Wágner, Marianík, T. Neuschl, Dobrotka, B. Neuschl, Urgela, Schmidt, Mecele (65. Rožko), Širáň (70. Pittner)

Góly: Martinka 3, Kollár - Fajčík. Rozhodoval Meliš, 150 divákov.

Vo vyrovnanom zápase domáci konečne využili svoje šance, hostia ich mali dve a premeniť dokázali len jednu. Z víťazstva sa tak radovali domáci hráči.

LOVČICA TR.: J. Bahno - Bajnok, M. Macko (53. Hromádka), P. Macko, Kúštik, Kollár, Janek, Lietava, Martinka, Ju. Bahno (60. Benko), Mališ

RUDNO: Tužinský - Luky, Fajčík, Šurka, Budinský, Truban (60. Šalka), Moško (50. Kranček), Škarba, Búry, Marko, Jánošík (40. Vozár)

Góly: Benča - Kupec. Rozhodoval Nitško, 200 divákov.

Zápas sa hral vo rýchlom tempe a s vysokým nasadením. Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení zahodených šancí domáceho tímu. Vynikajúci výkon podal brankár Banskej Belej Sekula. Zaujímavosťou je, že oba tímy zahodili pokutový kop.

VOZNICA: B. Pavol - Benča, Beniak, Mocpajchel (85. Š. Kliman), Kršiak, M. Blaho, O. Pavol (65. E. Mihálik), P. Nemec, Arvaj, Laurov, Sl. Mihálik,

B. BELÁ: Sekula - Hankovič, Palášthy, Durbák, Vl. Kosec, Klein, Puškár, Selyem, Prokaj, Pajerský, L. Kupec

Góly: M. Kordík 2. Rozhodoval J. Oslanec, 220 divákov.

Domáci sa dostali do vedenia už v tretej minúte. V 42. minúte pridali druhý gól a medzitým zahodili množstvo ďalších šancí. Hostia si počas stretnutia nevypracovali ani jednu príležitosť na skórovanie. V druhom dejstve domáci už len kontrolovali hru.

REPIŠTE: Filip - Čech, S. Želiar, E. Kmeť, M. Karvaš, P. Karvaš, M. Kordík (89. J. Krahulec), M. Kmeť, A. Kmeť, P. Ulbrík, Ľ. Ulbrík

LOVČA: Brašeň - Hrmo, Magula, Páleník, Kováč (67. Greguš), Benča, Sedliak, I. Paučo, M. Kabina, Krajčík (55. Matuška), A. Paučo (77. Víglaský)

1. Lovča 26 15 5 6 50:30 50

2. Kremnica 26 16 0 10 45:39 48

3. Vyhne 26 15 1 10 39:37 46

4. H. Ves 26 14 3 9 73:47 45

5. Brehy 26 13 6 7 56:35 45

6. B. Belá 26 13 5 8 51:32 44