Sezónu najlepšie odštartovali Štiavnické Bane

Prvým kolom sa začali súboje v krajských futbalových súťažiach. Najlepší začiatok mali jednoznačne Štiavnické Bane, ktoré zdolali súpera z Dolnej Strehovej vysoko 5:1.

SLOVENSKÝ POHÁR

1. kolo: Dolná Ždaňa - MŠK Rimavská Sobota 2:2 (0:2) (5:6 pk)

Futbalový sviatok pri Hrone bol jasne v réžii domácich. Škoda, že hostia v prvom polčase z dvoch šancí dvakrát skórovali a domáci zahodili tri čisté príležitosti. Kamas, Krivjančin a Páleník nedokázali prekonať Fedora. Do druhej časti nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť výsledok a pritlačili hostí pred 16-tku. Takmer vôbec nebolo vidieť, že hostia hrajú v prvej lige. Fedor dvakrát vychytal Kamasa, Sepeši trafil žrď. O minútu neskôr však Mikuška prestrelil brankára hostí a v poslednej minúte sa Ždani podarilo dokonca vyrovnať. Za to ich diváci odmenili obrovským potleskom a dráma pokračovala. V penaltovom rozstrele mala viac šťastia R. Sobota, na ktorú čaká v druhom kole L. Mikuláš. Domáci ukázali divákom, že vedia hrať kvalitný futbal a poriadne potrápia aj omnoho väčšieho favorita. Stanislav Neuschl

Góly: 83. Mikuška, 90. Sekereľ - 2. Siheľský, 40. Gibala. Rozhodoval Debnár, 724 divákov. D. ŽDAŇA: Rapčan - Krivjančin, Kamas, Sekereš, R. Urgela, Páleník, Puliš (45. Arvaj), Sepeši, Ondrejka, Pinka (65. Mikuška), Žiak

Do 2. kola postupuje R. Sobota.

III. LIGA STRED

1. kolo: Krásno nad Kysucou - Dolná Ždaňa 4:2 (1:1)

Hosťujúcemu tímu zostali namiesto bodov len oči pre plač. Počas celého prvého polčasu mali hru pod kontrolou. Po ich jedinej chybe skóroval v 18. minúte Červenec. Hostí dostal do zápasu nádhernou strelou z priameho kopu Žiak v 35. minúte. Ždaňa sa dokonca ujala vedenia, keď Kamas vysunul Páleníka a ten triafal do rohu brány. Potom však domáci strelili tri góly z troch brejkov. Nadšene a tvrdo hrajúci hráči Krásna nad Kysucou si však víťazstvo zaslúžili. Stanislav Neuschl

Góly: 18., 57. a 77. Červenec, 74. Horniak - 35. Žiak, 49. Páleník. Rozhodoval Jánošík, 170 divákov. D. ŽDAŇA: Rapčan - Krivjančin, Kamas (70. Rešetár), Sekereš, R. Urgela, Páleník, Puliš (60. Mikuška), Sepeši, Ondrejka (65. Arvaj), Pinka, Žiak

Králiky - Nová Baňa 1:2 (0:2)

Začiatok stretnutia bol opatrný z oboch strán. Postupne sa však začali presadzovať hostia, vytvárali si dobré príležitosti na skórovanie. V 31. minúte ušiel po pravej strane Valkovič a jeho prihrávku zúžitkoval Mánik na vedúci gól hostí. Hra sa potom odohrávala medzi 16-tkami. V 45. minúte Novobančania pridali druhý gól, keď hlavičkoval Lenárd. Druhý polčas za začal pre hostí zle, v 48. minúte dostal Rudzan červenú kartu. Po tomto momente prebrali iniciatívu domáci a po chybe hostí znížili na 1:2. Po tomto momente sa Novobančania viac-menej len bránili a snažili sa hrať na brejky. Výsledok však už ubránili a odniesli si tri body. Jozef Forgáč

Góly: 55. Klinec - 31. Mánik, 45. Lenárd. ČK: Taban - Rudzan. Rozhodoval Kucharský, 200 divákov. N. BAŇA: Benko - Rybár (15. Bielik), Budinský (80. I. Tužinský), Laco, Mánik (59. Bartoš), Pecho, Guláš, Valkovič, Juska, Lenárd, M. Rudzan

Ostatné výsledky: Kremnička - Veľký Krtíš 2:0, L. Štiavnica - Fiľakovo 2:1, Námestovo - Bytča 0:0, Bánová - Ružiná 1:2, Turany - Záv. Poruba 5:1

IV. LIGA, JUH

1. kolo: Štiavnické Bane - Dolná Strehová 5:1 (3:0)

Domácim sa premiéra v IV. lige vydarila. Už od začiatku sa nebojácne pustili do súpera a v priebehu jedenástich minút rozhodli o zápase. Vsietili tri góly a ďalšie dve šance zahodili. Následne trochu poľavili na tempe, no aj napriek tomu si vytvárali šance. Hostia ohrozili v prvom polčase domácu bránu len raz. V druhom dejstve bola hra vyrovnanejšia, potom však domáci pritlačili hostí a výsledkom bol štvrtý gól z kopačky Sochora. Hostia mali opäť len jednu šancu, tú tentokrát využili. V poslednej minúte si hráči Dolnej Strehovej v snahe odvrátiť center tečovali loptu do vlastnej siete. Za predvedený výkon si Bane víťazstvo plne zaslúžili. Ján Daubner

Góly: 3. Osvald, 9. Holmík, 11. Vl. Pavlík, 67. Sochor, 90. vlastný - 74. Novák. Rozhodoval Kúchen, 230 divákov. Š. BANE: Sekula - Šimko (89. Kmeť), M. Pavlík, Venglár, Drexler (80. Heiler), Osvald, Sochor, Holmík, Vl. Pavlík, Hrubčo (67. Macko), Ondrík

Žiar nad Hronom/L. Vieska - Revúca 2:0 (1:0)

Stretnutie bolo zo začiatku opatrné a súperi sa len "oťukávali". Postupne však domáci prebrali hru a v 11. minúte prekvapil brankára hostí krásnou strelou z 30 metrov Šimon. Potom sa hra vyrovnala a odohrávala hlavne v strede ihriska. Rovnako to zostalo aj po zmene strán. V záverečných minútach sa očakával tlak hostí, ten však neprišiel a bol to práve domáci hráč Rapčan, ktorému sa podarilo skórovať. Marcel Pobežka

Góly: 11. Šimon, 86. Rapčan. Rozhodovala Hrontová, 300 divákov. ŽIAR: Pažout - Kubík (80. Zelovič), Lepšík, Šimon, Mackura, Janúch (67. Šouc), Karásek, Abrahám (87. Gašparík), Čamaj, Rapčan, Dobrota

Prvý gól FK Žiar n/Hr. - L. Vieska padol po krásnej Šimonovej strele.

Hliník nad Hronom - Brusno 0:4 (0:2)

Domáci nastupovali do zápasu s odhodlaním neprehrať. V oklieštenej zostave (trest z minulej sezóny, dovolenky, pracovné povinnosti viacerých hráčov zo základnej zostavy) však na súpera nestačili. Brusno bolo vo všetkých činnostiach lepšie a zaslúžene zvíťazilo. Pavel Hlinka

Góly: 3. Jurajka, 29. vlastný, 82. Pipich, 84. Haviar. Rozhodoval Galád, 150 divákov. HLINÍK: Štrba - Koniar, Antal (70. Minyu), Slaný, Vl. Pilnik, A. Murín, T. Pilnik, Demko, Bahno, Blaho, Šimko

Banská Štiavnica - Tisovec 2:1 (1:0)

Stretnutie prvého kola prinieslo svižný futbal. Domáci mali prevahu aj šance, hlavne v prvom polčase. Druhé dejstvo bolo vyrovnané, hostia v 85. minúte vyrovnali. V nadstavenom čase však Štiavničania gólom Haláta strhli víťazstvo na svoju stranu. Ivan Beňo

Góly: 24. Kminiak, 90+ Halát - 85. Slašťan. Rozhodoval Kret, 150 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - Kuruc, Čiliak, Mayer, Dulaj, Necpal, Šíma, Číž (65. Lupták), D. Budinský, Halát, Kminiak

Ostatné výsledky: Divín - Jupie B. Bystrica 0:5, Poltár - Hajnáčka 4:1, Veľký Blh - Kalinovo 0:0

1. kolo: Radvaň - Lutila 1:3 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný. Hneď na začiatku druhej časti sa domáci ujali vedenia. Hostia však takmer ihneď kontrovali a vsietili aj druhý, vedúci gól. V závere zápasu upravil na 3:1 pohotovou strelou Sklenka. Lutila si tak zaslúžene zapísala tri body. Pavol Hromádka

Góly: Majer, Hanus, Sklenka - za hostí. Rozhodoval Danko, 150 divákov. LUTILA: Chromík - Forgáč, Netolický, Škorec, Gordík, Paučo, Šarközi, R. Kanina, Hanus, Golha, Majer. Striedali: Miertuš, P. Kanina

Badín - Kremnica 4:2 (2:1)

Hostia začali nátlakovou hrou. V 10. minúte sa prezentovali tvrdou strelou, ktorú však hosťujúci brankár Kováč kryl a vytlačil na žrď. V 11. minúte zahrával Badín roh a na centrovanú loptu nabehol Hrnčír. Po peknej akcii domácich z ľavej strany dostal Hrnčír druhý center a opäť zmenil skóre. Hostia sa snažili vyrovnať z ojedinelých útokov. V 25. minúte zahrávali rohový kop a v skrumáži znížil Mecele. Druhý polčas sa niesol v znamení tlaku domácich na hostí, ktorí zhustenou obranou nedovolili vsietiť ďalší gól, ale v závere inkasovali až dva. V 90. minúte už len upravil Daubner. Výborný výkon podal brankár Kováč bývalých hráčov Dukly a niekoľkokrát hosťom pomohla aj tyč či brvno. Juraj Paulík

Góly: 11. a 18. Hrnčír, 63. a 69. Ďurko - 25. Mecele, 90. Daubner. Rozhodoval Bariak, 200 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele, Wollner, D. Ďurica (64. Daubner), Hóz, Bíreš, Ľupták, P. Ďurica, Kuzma, Urgela, Palík

Hrochoť - Žarnovica 3:2 (1:0)

V zápase veľmi dobrej úrovne boli v prvom polčase lepší domáci. V druhej časti vyrovnali hostia hru, ale po vylúčení hosťujúceho Rošku sa im už získať body nepodarilo. Najslabším článkom stretnutia bol rozhodca Kučera. Ľubomír Čunderlík

Góly: 9. Sláva (z 11 metrov), 68. Michalík, 88. Selecký - 73. M. Laurov, 90. Gašpír. Rozhodoval Kučera, 100 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Mojžiš, T. Laurov, Roško, Šmondrk, Hlavačka, Kukučka, Pe. Sartoris, R. Černák (63. Kopernický), M. Laurov, J. Šopa (79. Pa. Sartoris)

Partizán Čierny Balog - Lovča 6:1 (4:1)

Gól: Benča - za hostí

Ostatné výsledky: Priechod - Kováčová 4:2, Sásová - Pliešovce 3:1, Šalková - Selce 0:5

1. Č. Balog 1 1 0 0 6:1 3

2. Selce 1 1 0 0 5:0 3

3. Priechod 1 1 0 0 4:2 3

4. Badín 1 1 0 0 4:2 3

5. Sásová 1 1 0 0 3:1 3

6. Lutila 1 1 0 0 3:1 3

7. Hrochoť 1 1 0 0 3:2 3

8. Žarnovica 1 0 0 1 2:3 0