Utorok, 24. apríl, 2018 | Meniny má Juraj

Hráči Dolnej Ždaňe deklasovali Bánovú

Počas uplynulého víkendu sa odohralo ďalšie kolo krajských futbalových súťaží. Naše kluby dosiahli striedavé úspechy. Asi najvýraznejším bolo domáce víťazstvo Dolnej Ždane nad klubom z Bánovej.

III. LIGA STRED

2. kolo: Dolná Ždaňa - Bánová 4:0 (2:0)

Pred peknou návštevou sa domácim zápas celkom vydaril. Jednoznačne predčili súpera pohybom a vsietenými gólmi. Okrem nich zahodil Páleník ďalšie dve čisté "tutovky". V ôsmej minúte centroval Sepeši a Páleník trafil žrď. V 26. minúte vypichol Pinka loptu obrancovi a domáci sa ujali vedenia. Po rýchlej akcii Pinka - Kamas - Páleník pridal Michal druhý gól. V druhej časti sa v 48. minúte rútil sám na brankára Mikuška, svoju šancu však nepremenil. V 58. minúte faulovali hostia v 16-tke Páleníka a Sekerež sa z penalty nemýlil. V 66. minúte zaváhala hosťujúca obrana, Páleník to využil a hlavou upravil na 4:0. Stanislav Neuschl

Góly: 26. Pinka, 35. a 66. Páleník, 58. Sekereš. 300 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Krivjančin, Kamas, Sekereš, Urgela, Páleník, Puliš (52. Arvaj), Sepeši (59. Rešetár), Ondrejka, Pinka, Žiak (46. Mikuška)

Nová Baňa - Krásno nad Kysucou 2:0 (1:0)

V Novej Bani sa hral dobrý futbal, o čo sa pričinili obe družstvá. Hostia si na začiatku zápasu vytvorili miernu prevahu. Po štvrťhodine ju však prevzali domáci a vytvárali si šance. Prvú šancu mali v 28. minúte, keď ušiel Bielik a Pecho triafal vedľa brány. V 32. minúte mali opäť veľkú príležitosť, ale v 16-tke netrafil loptu Pecho ani Juska. V 45. minúte sa diváci dočkali gólu, keď po ľavej strane ušiel Juska a jeho prihrávku zakončil Hudec. Druhú časť začali iniciatívnejšie domáci, zatlačili hostí pred bránu a opäť si vytvorili niekoľko sľubných šancí. V 61. minúte ušiel Pecho a jeho nezištnú nahrávku premenil na gól Juska. Po tomto momente začali viac útočiť hostia, ale ich strely vychytal domáci Benko. Hra sa do konca stretnutia odvíjala hlavne medzi 16-tkami a ani jedno mužstvo už nedokázalo skórovať. Jozef Forgáč

Góly: 45. Hudec, 61. Juska. Rozhodoval Fízel, 350 divákov. N. BAŇA: Benko - Pecho (81. I. Bielik), Rudzan, Budinský, Laco, Guláš, Mánik (58. Lenárt), Valkovič, Juska, Hudec (68. I. Tužinský), Bielik

Ostatné výsledky: Veľký Krtíš - Králiky 2:2, Lietavská Lúčka - Kremnička 0:0, Fiľakovo - Záv. Poruba 0:1, Ružiná - Turany 2:0, Bytča - Turč. Teplice 3:2, Lipt. Štiavnica - Námestovo 0:0

2. kolo: Brusno - Banská Štiavnica 0:0

Hostia s mladým kádrom veľmi dobre bránili a pri troche šťastia Haláta a Kminiaka (trafili brvno i žrď) mohli aj vyhrať. Domácim boli viac ako vyrovnaným súperom. Ľubomír Barák

Rozhodoval Oružinský, 250 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - Kuruc, Čiliak, Majer, Dulaj, Necpal, Šíma, D. Budinský, Číž (58. Lupták), Halát (88. Rusnák), Kminiak

Revúca - Hliník nad Hronom 2:4 (0:1)

Hliník od prvej minúty naznačoval, že do Revúcej neprišiel prehrať. Šikovnou hrou v strede poľa vyradili z hry tvorcu hry domácich Schellinga a rýchlymi protiútokmi si vytvorili šance, z ktorých štyri aj premenili. Celému tímu patrí pochvala za bojovnosť a disciplínu. Pavel Hlinka

Góly: 56. Schelling, 71. vlastný (A. Murín) - 28. a 84. Vl. Pilnik, 75. Demko, 90. B. Murín. Rozhodoval Olas, 250 divákov. HLINÍK: Štrba - Kmeť, Antal (71. Šimko), Mališ, Vl. Pilnik, A. Murín, T. Pilnik, Demko, Bahno (68. Kicko), Blaho, B. Murín

Hajnáčka - Žiar nad Hronom/Ladomerská Vieska 3:3 (1:1)

Domáci začali tlakom a už v 10. minúte vyrazil ich strelu z bránkovej čiary Janúch. Následne bol vylúčený, domáci však penaltu nepremenili. V 38. minúte, po chybe hosťujúcej obrany, sa dostali hráči Hajnáčky do vedenia. Z následnej akcie vyrovnal tvrdou strelou k tyči Šimon. Druhú časť začali lepšie hostia a v 53. minúte dostal Šouc strelou z rohu hostí do vedenia. V 62. minúte rozhodca Mikloš prísne vylúčil Zeloviča po druhej žltej karte a hostia hrali už len deviati. Žiarčania na to odpovedali peknou akciou po ose Šouc - Rapčan - Šimon a posledne menovaný dostal hostí do dvojgólového vedenia. V 54. minúte zabránil takmer istému gólu Pažout. Domáci sa snažili využiť prevahu, ale hostia umne bránili. V 84. minúte však Pažout musel kapitulovať. To vyburcovalo Hajnáčku k väčšiemu tlaku. Na hosťujúcom tíme sa začala prejavovať únava a v nadstavenom čase inkasovali tretí gól. Zaujímavosťou je, že rozhodca nadstavil v druhom polčase až osem minút. Ján Barniak

Góly: Csendrei, Ruszo, Szeme - Šimon 2, Šouc. ČK: Janúch, Zelovič (Žiar). Rozhodoval Mikloš, 200 divákov. ŽIAR: Pažout - Pukač (25. Zelovič), Lepšík, Karásek, Dobrota, Mackura, Rapčan (87. Žňava), Šimon, Šouc, Janúch, Čamaj

Štiavnické Bane - Poltár 1:0 (0:0)

Domáci si na začiatku zápasu vytvorili miernu prevahu, ale vypracované šance nedotiahli do úspešného konca. V 15. minúte sa do príležitosti dostali aj hostia, ale Sekula si udržal čisté konto. Od tohto momentu sa hralo prakticky len na bránu hostí, avšak bez gólového efektu. V druhom polčase sa Bane snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a to sa im aj podarilo v 61. minúte, keď z priameho kopu trafil presne Mišo Pavlík. Poltárčania sa snažili vyrovnať, ale domáci hráči ich pokusy marili už v zárodku a tak víťazstvo zostalo na domácom trávniku. Za bojovnosť a predvedený výkon si Štiavnické Bane tri body určite zaslúžili. Ján Daubner

Gól: 61. M. Pavlík. Rozhodoval Riša, 250 divákov. Š. BANE: Sekula - Šimko, M. Pavlík (90. Macko), Venglár, Drexler (84. Košárnik), Osvald, Sochor, Holmík, Vl. Pavlík, Hrubčo (72. Beňo), Ondrík

2. kolo: Lovča - Šalková 1:2 (1:0)

Zápas začali lepšie domáci, keď už v 12. minúte po peknej kombinácii otvoril skóre Magula. V ďalšom priebehu nevyužili svoje šance Paučo a Benča. Hostia ohrozovali domácu bránu v prvom polčase len strelami z väčších vzdialeností. V druhom dejstve využili hráči Šálkovej dve štandardné situácie a otočili stav stretnutia na konečných 2:1. Boris Šandor

Góly: 12. Magula - 55. Šimčík, 69. Jančiar. Rozhodoval Fazekaš, 200 divákov. LOVČA: Beňo - Hrmo, Magula, Páleník, Šandor (82. Šebeň), P. Kováč, Benča, Sedliak (67. Greguš), Paučo, Víglaský, Ondruš (56. M. Kováč)

Žarnovica - Sásová 2:1 (1:1)

V zápase veľmi dobrej úrovne predčili domáci hosťujúce mužstvo, vytvorili si viac príležitostí a po veľmi dobrom závere zaslúžene zvíťazili. Ľubomír Čunderlík

Góly: 6. P. Sartoris, 53. Šopa - 45. M. Kováč. Rozhodoval Bariak, 150 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Kukučka, T. Laurov, Šmondrk, P. Sartoris (88. Mojžiš), Černák (65. Šovčík), M. Laurov, Nasvetr (75. Kopernický)

Lutila - Hrochoť 2:1 (1:0)

Vyrovnané stretnutie a rýchla hra z oboch strán. Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Šarköziho. V druhej polovici sa hosťom podarilo vyrovnať. O zisku troch bodov pre Lutilu rozhodol Radko Kanina krásnou krížnou strelou. Pavol Hromádka

Góly: 33. Šarközi, 74. R. Kanina - 53. Škamla. Rozhodoval Dado, 200 divákov. LUTILA: Chromík - Forgáč, Škorec (60. P. Kanina), Gordík, R. Kanina, Netolický, Šarközi, Paučo, Hanus, Golha (61. Sklenka, 74. Miertuš), Majer

Kremnica - Radvaň 1:1 (0:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná a mužstvá sa len "oťukávali". V druhom dejstve začali domáci miernym tlakom. V 50. minúte založili ukážkovú akciu a po centri z pravej strany skóroval hlavou Žiarny. V 51. minúte zahrávali hostia priamy kop, ale tesne minuli bránu. O päť minút neskôr prešiel Mazúr sám cez polovicu ihriska, ale v koncovke mu chýbali sily a tesne minul bránu. V 67. minúte vylúčil rozhodca za nešportové správanie hráča hostí. V 69. minúte Daubner dôsledne sledoval loptu, vypichol ju súperovi, ale jeho strelu vytlačil hosťujúci brankár na roh. Vylúčenie bolo aj na strane domácich. V 76. minúte išiel pod sprchy domáci kapitán Urgela a z následného priameho kopu Radvaň vyrovnala. Domáci zatlačili, Žiarny potiahol loptu po ľavej strane, vrátil ju na 16-tku, Bíreš však tesne minul. V 89. minúte sa do dobrej šance dostal Mazúr, ktorý však netrafil bránu. Juraj Paulík

Góly: 50. Žiarny - 67. Orság. ČK: 76. Urgela - 67. Zlevski. 220 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele, Wollner, P. Ďurica, Hóz (46. Žiarny), Bíreš, Lupták, Daubner (83. Kuzma), Palík, D. Ďurica (46. Mazúr), Urgela

Ostatné výsledky: Kováčová - Selce 2:1, Pliešovce - Č. Balog 2:3, Priechod - Badín 1:0

14. Lovča 2 0 0 2 2:8 0

Ostatné výsledky: Dolná Strehová - Jupie B. Bystrica 0:1, Kalinovo - Divín 4:2, Tisovec - Veľký Blh 5:0

1. Minerály na okraji Banskej Štiavnice môžu ľudia hľadať legálne Foto 708
  2. Muž chytil mačku divú. Chcel ju vymeniť cez internet 419
  3. Neporiadok v okolí Žiarskeho rybníka. Neuveríte, koľko odpadu po sebe zanechal rybár 396
  4. V Žiari už verejnosť môže využívať novú mestskú tržnicu. Pozrite si FOTO 166
  5. Zo súdu: Muža vinia z vraždy. Pozostatky Novobančanky našli pri Tajchu 148
  6. Na preteky roka zavíta do Žarnovice švédska hviezda! 122
  7. Na čo míňame? Kultúra a vzdelávanie sú aj v žiarskom regióne na chvoste 120
  8. Žiarčan Jakub s kolegyňou sa stali víťazmi medzinárodnej súťaže záchranárov (+VIDEO) 119