Utorok, 22. máj, 2018 | Meniny má Júlia, Juliána

Začal sa aj minifutbal, na programe bola druhá liga

MÚMF II. liga 1. kolo

Sektor - FC Záložňa Aikido 4:3 (1:2). Od úvodných minút to bol vyrovnaný zápas. Prvý gól dali domáci, ale hostia dokázali rýchlo odpovedať. Do polčasovej prestávky hostia strelili Havranom druhý gól - 1:2. Po zmene strán sa hráčom Aikida podarilo pridať ďalší gól a tým pádom viedli už o dva góly. Tento stav ich uspokojil, čo domáci dokonale využili, do konca stretnutia dokázali streliť tri góly a nakoniec zápas aj vyhrali. l Góly: J. Bogár 2, Moravčík 2 - Somora, Havran, Parobok. l Sektor: Horňáček, J. Bogár, M. Bogár, Baranyai, Moravčík, Krako, Krajč, Baláž, Horváth. l Záložňa: Mikula, Somora, Parobok, Havran, P. Pomothy, Z. Patko

Dynamo - Spartak 3:8 (0:2). V zaujímavom stretnutí obe mužstvá hrali na hranici svojich možností. Domáci nastúpili bez viacerých hráčov, čo sa na ich výkone aj odzrkadlilo. V druhom polčase mali diváci možnosť vidieť až deväť gólov. Strelecky však v tomto dueli nikto nevynikol. Hostia vyhrali zaslúžene. l Góly: Rajec 2, M. Seneši - J. Mikuláš 2, Németh 2, Lašan 2, Čery, Slušný. l Dynamo: Mich. Jančo, Mir. Jančo, Seneši, Rajec, Ivanický. l Spartak: Števko, J. Mikuláš, Brunclík, Straka, J. Mikuláš st., Čery, Šebeštín, Németh. Lašan

Lipník - GsV 7:4 (4:1). Domáci hráči v prvom polčase zahrali veľmi dobre. V 5. min Izakovič vsietil prvý gól zápasu. Súper vyrovnal o dve minúty nato, keď sa strelecky presadil Zaujec. V ďalšej časti dávali góly len hráči Lipníka a po prvom polčase viedli o tri góly. V druhom dejstve sa hostia snažili skorigovať náskok súpera, no obrana domácich hrala spoľahlivo. V závere stretnutia hostia dvomi gólmi kozmeticky upravili konečný stav. l Góly: Kosorín 2, Jašek 2, Tóth, Izakovič, E. Tóth - Roganský, Zaujec, Šutka, Kováč. l Lipník: Tóth, Jašek, Kosorín, Izakovič, Kinčok, Kyška, Rafael, Havran, E. Tóth. l GsV: Kúdela, Loskot, Roganský, Zaujec, Hudec, Šutka, Kováč

KMF Atletico - Energo 6:2 (2:0). Favoritom zápasu boli domáci hráči, ktorí začali vo veľkom štýle a už po niekoľkých minútach viedli 2:0. Prvý gól zaznamenal kapitán mužstva Bajúsz a na 2:0 zvýšil P. Krenčan. V druhom dejstve sa podarilo hosťujúcemu celku streliť kontaktný gól, jeho autom bol Farkaš. Následne sa z gólu tešili opäť domáci a znovu viedli o dva góly. Tento výsledok však vydržal len do 30. min, keď Szilva znížil na 3:2. Družina okolo Bajúsza potom zlepšila finálnu prihrávku, čo sa nakoniec prejavilo aj na konečnom výsledku. l Góly: Bajúsz 2, Pavlík, Märcz, P. Krenčan, Psársky - Farkaš, Szilva. l KMF: Mésaroš, Bajúsz, Vetor, M. Krenčan, Šinko, Pavlík, Märcz, P. Krenčan, Psársky. l Energo: Köles, Farkaš, P. Suchanský, Kalmancai, Tužinský, Szilva, Líška, Fűlöp

Olympiakos - VilaRed 9:7 (4:1). Diváci mohli vidieť veľmi dobrý zápas. Domáci mali do 30. min navrch, viedli už 6:1. Súper sa však ani za tohto nepriaznivého stavu nevzdával a dokázal zápas zdramatizovať. Znížil na rozdiel gólu - 7:6 a dokonca v 46. min vyrovnal na 7:7. Už sa zdalo, že sa body budú deliť, ale Šmikňa bol proti a dvomi gólmi v samom závere zabezpečil domácim prvé tri body. l Góly: Sliačan 4, Šmikňa 3, Tóth, Bôžik - M. Sevčik 2, P. Ševčík 2, Mláteček 2, M. Fogad. l Olympiakos: Výbošťok, Sliačan, Šmikňa, Tóth, Bôžik, Kozák, Sádovský. l VilaRed: T. Tóth, Imre, Lengyel, M. Fogad, Dvornák, Mláteček, P. Ševčík, M. Ševčík, Krasňanský, Puškár, Červenák.

Vináreň-Slovan - Neodolateľní 5:7 (1:3). Obe mužstvá hrali s maximálnym nasadením. Mladé družstvo hostí bolo v koncovke úspešnejšie ako skúsenejší kolektív Slovana. Za stavu 4:2 domáci nepremenili niekoľko čistých gólových šancí. Súperovi sa podarilo odtrhnúť a vyhrával už 6:2. Náskok domáci síce čiastočne eliminovali, ale na zisk bodu to bolo málo. l Góly: Kováčik 3, Flašík, Mokoš - Jakubík 4, Jamrich, I. Ivanič, Illenčík. l Vináreň: Linder, J. Kaminský st, J. Kaminský ml., Kováčik, Flašík, Mokoš, Jakubis, Mesar, Rohaľ. l Neodolateľní: Balla, Jamrich, I. Ivanič, Illenčík, Sebelédy, Jakubík, Škriniar

Sampdoria - Controlcar 4:4 (1:2). Nováčik súťaže nastúpil na zápas s niekoľkými čerstvými posilami. Domáci, naopak, v osvedčenej zostave v bráne s D. Valantínym, ktorý v stretnutí mužstvo neraz podržal. Prvý gól zaznamenal Adami a Sampdoria tak viedla 1:0. Súper do polčasovej prestávky strelil dva góly a tak po prvom polčase vyhrávali hostia 1:2. Úvod druhého polčasu patril domácim, dali rýchlo vyrovnávajúci gól, čo im značne pomohlo. Následne pridali ešte dva góly a viedli už 4:2. Hostia však neskladali zbrane a po pekných kombinačných akciách vyrovnali na 4:4. Deľba bodov je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. l Góly: Makáň 2, Adami, Brník - Pilinský 2, Hegedűs, Kačmárik. l Sampdoria: D. Valentiny, J. Valentíny, Ižold, Makaň, Adami, Roško, Brník. l Controlcar: Fojtík, Hegedűs, J. Šinko, Gyurjan, I. Šinko, Najner, Erfaňuch, Pilinský, Páchnik, Kačmárik

Nefab - Topplast 3:3 (1:1). Aj v tomto dueli sa zrodila spravodlivá remíza. V drese hostí sa predstavilo niekoľko nových tvári. Zápas sa hral vo vysokom nasadení. Ani jeden kolektív si nedokázal vytvoriť výraznejší náskok. Hosťujúci tím viedol už 1:3, ale Červenákovci dokázali náskok zmazať a vyrovnať na 3:3. l Góly: Červenák 2, Mališ - Bátovský, Báťa, Záhumenský. l Nefab: Alöldy, Greguš, Bahorec, Červenák, Valentík, Nichta, Mališ, Szabó. l Topplast: Gergely, Bátovský, Kondrčík, Gubík, Nádaždy, Báťa, P. Sovány, Záhumenský, Bielik, Šimkovič

T. Smaragd - Rapiďáci 3:12 (0:6). Domáci v tomto dueli dostali nováčikovskú príučku. Skúsené mužstvo hostí už do polčasu viedlo rozdielom poltuctu. V úvode druhého polčasu sa podarilo domácim znížiť stav zápasu na 2:6, ale to bolo z ich strany na dlhé chvíle všetko. Hostia prepli na vyššie obrátky a pridávali jeden gól za druhý. Nakoniec sa strelecká kanonáda zastavila na rovnom tucte. l Góly: Takáč 2, Majtán - Török 3, Klimko 3, Janíček 3, Šinko 2, Šipoš. l T .Smaragd: Hagara, Takáč, Baksa, Majtán, Uhrin, T. Flídr. l Rapiďáci: Cheben, Török, Klimko, Janíček, Šinko, Šipoš, Čík

MÚMF II. liga 2. kolo

T.Smaragd - Topplast 0:9 (0:4), Kondrčík 3, Bátovský 2, Graus 2, P. Sovány, Záhumenský. Controlcar - Nefab 1:5 (1:4), Pilinský - Mališ 3, Červenák 2. Neodolateľní - Sampdoria 2:7 (0:2), Jamrich, Jakubík - Adami 3, Roško 2, Svetliansky, Makáň. Energo - Vináreň-Slovan 2:3 (2:0), Farkaš, Liska - Flašík 2, J. Kaminský ml. GsV - KMF Atletico 2:12 (1:4), Hudec, Šutka - P. Krenčan 5, M. Krenčan 2, Šinko 2, Märcz, Psársky, Veczan. VilaRed - Rapiďáci 3:1 (2:1), Krasňanský, Dvornák, Ševčík – Cheben. Spartak - Lipník 1:4 (0:1), Straka - Jašek 2, E. Tóth 2. FC Záložňa Aikido – Dynamo 11:2 (5:0), Pap 6, A. Patko 3, Gregor, Havran – Rajec 2. Olympiakos - Sektor 4:5 (4:4), Markievič 2, Bôžik, Šmikňa - A. Baranyai 2, Moravčík, Krako, Baláž

JÁNJANČO

1. Muži z útulku pracujú na poli a starajú sa o dobytok. S nápadom prišiel miestny farár Foto 2 312
  2. V tomto úseku si dávajte pozor! Zrážka so zverou môže mať vážne následky (+FOTO Z MIESTA) 520