Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Rasťo Magna preteky pod desať hodín nezabehol, skončil sedemnásty

V maďarskom meste Nagyatád sa v sobotu 15. augusta. konal 19. ročník medzinárodných majstrovstiev republiky v dlhom triatlone na vzdialenostiach 3,8 km plávania, 180 km cyklistiky a 4 2km behu.

Na štarte stálo vyše 350 jednotlivcov, ďalej 40 štafiet súťažiacich systémom ja – ty – on a 81 štafiet zložených ľubovoľne.

Plávanie sa konalo na štrkovisku Gyékényes vzdialenom 40 km od Nagyatádu na dvoch 1900 m okruhoch s výbehom po prvom kole. Teplota vody bola 23°C a plávalo sa v neoprénoch.

Prvý okruh cyklistiky meral 75 km a viedol obkľukou späť do mesta Nagyatád. Odtiaľ sa vyrážalo ešte na tri 35 km kolá na jemne zvlnenom profile.

Záverečný maratón sa bežal v meste Nagyatád na 16-tich 2650 metrových kolách plných divákov, hudby a dobrej nálady.

Prvé dve miesta v kategórii mužov obsadili domáci pretekári a tretie miesto obsadil slovenský pretekár Michal Kulich z Nitry.

Zo slovenskej výpravy triatlonového klubu Ironman Team Levice v kategórii jednotlivcov štartoval Rasťo Magna, ktorý si tentokrát preteky pretrpel a časom 11 hod. 42 min. obsadil vo svojej kategórii 17. miesto. Druhým levickým pretekárom, ktorý absolvoval celý pretek sám bol Ladislav Kaszás, ktorý časom 14 hod. 9 min. obsadil vo svojej vekovej kategórii 20. miesto a v cieli prejavoval len jemné známky únavy.

V rámci preteku štafiet sa na štart postavili dve štafety triatlonového klubu Ironman Team Levice. Prvá v zložení Michal Kaszás a Jozef Bielesch obsadila časom 10 hod. 09 min. 11. miesto a druhá v zložení Beáta Belančíková, Lukáš Šaling, Gabriel Virág a Marek Machajdík obsadila časom 10 hod. 36 min. 18. miesto.

(RT)

1. Vo Svätom Antone horel dom. O strechu nad hlavou prišli dvaja ľudia 1 556
  2. Psychiatrická nemocnica v Kremnici má nového riaditeľa 433
  3. Dielo kremnického rezbára ocenili aj v Ríme (+FOTO) 231
  4. Lunter: Potrebujem uvoľniť ruky. Vráťme sa tam, kde bol pán Maňka 100
  5. O peniaze na záchranu bojuje aj vzácny truhlicový organ zo Svätého Antona (+FOTO) 86
  6. Neľutujem, že nemám život obyčajného dospievajúceho, tvrdí Dominika Veisová 61
  7. Sneh od rána komplikuje dopravu 59
  8. Pre chrípku zavrela brány ďalšia škola v Žiarskom okrese 53
  9. Radnica prisľúbila atlétom nový tartanový okruh. Jeho avizovaná dĺžka ich neteší 37
  10. Palisády v centre Novej Bane sa dočkajú výsadby. Miestni ich dnešnú podobu kritizujú 29