Hronské Kľačany zdolali v derby Starý Tekov, Levice remizovali

ObM 4. kolo

H. Turovce - Keť 3:1 (1:1). Hostia v prvom polčase dobre bránili, domáci sa ťažko presadzovali. O všetkom podstatnom sa rozhodlo po prestávke, Turovce vyvinuli tlak a v závere zápas rozhodli vo svoj prospech. l Góly: P. Tóth 2, M. Goral za domácich. l TJ Družstevník: Csala – P. Zsóka, Cserba, Kluka, Pástor, Nagy, Sztyahula, P. Goral, T. Varga, Jakab, P. Tóth, striedali: Bazso, Stehlík, M. Goral.

Hr. Kľačany - Starý Tekov 3:1 (1:0). Hronské Kľačany podali výborný výkon. V ich radoch sa objavil aj Miroslav Bôžik a hneď sa to prejavilo. Ten úradoval predovšetkým po prestávke, kedy dvomi utešenými strelami strhol víťazstvo na stranu bojovných domácich. l Góly: R. Bôžik 3 (1z11m) – Ármai. l Sport Club: Cetner– Béreš, J. Slušný, J. Kolár, R. Bôžik, A. Krkoš, Štipka, Janíček, Kováčik, M. Krkoš, Mičo, striedali: Szabo, Pomothy. l ŠK Sokol: Bačík – Drenka, Angleta, Krnčan, Béreš, Jakubík, Tirpák, Krenčan, Hajko, Šumeraj, M. Halabuk, striedali Daniš, Frtús, Žabka, Ármai, B. Halabuk.

Čajkov - Žemberovce 10:1 (5:1). Čajkov preukázal svoju kvalitu. Od začiatku mal jasne navrch a skóre utešene narastalo. Žemberovce dokázali znížiť na 2:1, potom to však bol už koncert domácich aj s hlavným dirigentom Drapkom, autorom piatich gólov. l Góly: Drapka 5, Červenák, M. Mališ, J. Mališ, Hinzeller, Nichta – Tomáš. l ŠK: Horniak – J. Molnár, M. Molnár, P. Molnár, Nichta, Muráni, Pompoš, Červenák, J. Mališ, Drapka, M. Mališ, striedali: Hinzeller, Tuhý. l TJ Družstevník: Ivanič – Ťapaj, Szetei, Flašík, Kaminský, Vrecník, Rádik, Tomáš, Jesenský, Jančo, Konček, striedal: Štefanča.

Rybník - P. Vozokany 3:2 (1:0). Nováčik potvrdil, že v domácom prostredí nepredáva svoju kožu lacno. Hostia preukázali dobrú hru hlavne po prestávke, pokúšali sa aj vyrovnať, šťastnejší domáci však plný bodový zisk z rúk nepustili. l Góly: Jahôdka, T. Molnár, M. Kováčik – T. Sádovský, V. Štrbka. l TJ Družstevník: Slabý – V. Gregor, P. Havran, T. Molnár, Šulek, P. Lulčo, Harmady, I. T. Havran, Šálka, E. Gregor, Jahôdka, striedali: Ľ. Kováčik, M. Kováčik, A. Lulčo, Graus. l ŠK Slovan: Ľ. Sádovský - R. Bandzi, B. Sádovský, Pap, Klenko, Krnčan L. Buchlovič, T. Sádovský, Forró, Beňuš st., M. Buchlovič, striedali: Beňuš ml., V. Štrbka, M. Bandzi.

Plášťovce - Podlužany 3:0 (0:0). Prvý polčas ponúkol gólové príležitosti na oboch stranách. Po prestávke sa presadili domáci, ktorí začali šance využívať a pripravili húževnatému súperovi trojgólovú prehru. l Góly: L. Križan, Farkaš Kálman, Zsóka. l TJ Družstevník: Matúš – Farkaš Kálman, Koncz, R. Križan, Zsóka, Róm, Príbranský, Fábián, Benčok, L. Križan, Naniaš, striedali: J. Szabó, Somló, Maťó. l TJ Družstevník: Mikula – P. Šebo, Zlatňanský, Vetor, P. Tóth, R. Tóth, Frajka, Valo, Mikuška, Dvorakovič, M. Budovec, striedali: Czíria, J. Šebo, Pomozi, Máčaj, Čuvara.

Bátovce - Levice B 1:1 (1:1). Bátovce si proti Leviciam trúfali. Hosťujúci Kysel však poslal Levice do vedenia, domáci kanonier Janeček dokázal vyrovnať. Po prestávke zatlačili Bátovce súpera do obrany, Janeček však napálil len do brvna a tak sa body delili. l Góly: Janeček (11m) – Kysel. l ŠK: Ďurečka – Gajdoš, Horváth, Rafael, J. Kliment, Boďo, Skladan, Ľ. Kliment, Janeček, Bíro, Čvirik, striedal: Baláž. l FK: Šipoš – Kysel, Váňa, Meszároš, Konvický, Andrašík, Jančo, Huszár, Ábelovský, Buchlovič, Velebný, striedali: Barát, Krško.

Kalinčiakovo - Nová Dedina 2:1 (0:0). V Kalinčiakove sa stretli dva dobré celky. Domáci sa snažili hrať kombinačne, trošku im to však škrípalo. Hostia boli nepríjemní, znížili na 2:1, vyrovnať však nedokázali. Kalinčiakovo sa bálo o výsledok, ale víťazstvo si už udržalo. l Góly: Sliačan (11m), P. Dávid – J. Salaj.l  1. FC 2000: Barecz – Éhn, Ambrus, Lohyňa, Šinko, P. Dávid, Bóna, Pekár, Sliačan, Furješ, Cheben, striedali: Pavlov, Parobok, Osvald st., Osvald ml., Molnár, Mikula. l TJ Družstevník: Gabrhel – Mráz, Lulei, M. Varga, Frtús, Jurík, P. Salaj, Harmady, P. Selka, J. Selka, Maľa, striedali: B. Varga, J. Salaj, Nedorolík.

Kozárovce - Dolný Pial 5:1 (4:0). Dolný Pial sklamal. Nedokázal odolávať domácemu tlaku a rýchlo prehrával rozdielom triedy. Po prestávke sa zápas už iba dohrával, Kozárovce ho s prehľadom doviedli do víťazného konca. l Góly: Koláček 2, Kozsmály, M. Švolik, J. Graus – T. Lukáč. l TJ Lokomotíva: Ridzoň – M. Švolik, Izakovič, J. Graus, Ďurkovič, Mráz, S. Benčať, M. Graus, Kozsmály, Koláček, L. Švolik, striedali: Jašek, A. Benčať, Bátovský, Rafael, Priecel. l TJ Družstevník: A. Ledéni – M. Ledéni, F. Blažovič, Š. Trgiňa, Lukáč, Jedlička, Bútora, Torok, P. Valach, M. Hrušovský, Ciling, striedali: Belák, Bujka, Kocúrik.

II. TRIEDA 4. kolo

Sikenica - Jur n/Hronom 0:6 (0:1). V prvom dejstve sa Sikenica ešte ako tak držala, snažila sa hrať na brejky, ale po zmene strán prezvali taktovku do rúk Jurania, ktorí piatimi gólmi definitívne rozhodli. Sikenici snahu uprieť nemožno, lenže šance domáci nepremenili a preto vysoko prehrali. l Góly: Kiss 2, Molnár, Madaj, Horváth, Erfaňuch

Pukanec - Čata 0:2 (0:2). Pukanec mal v prvej polovici viacej z hry, ale šance domácich zmaril gólman hostí. Čate vyšli dva brejky, ktoré Varga premenil a tým prakticky rozhodol. Po zmene strán sa Pukanec snažil o zvrat, Kabát pálil len do žrde, preto body brala Čata. l Góly: Varga 2

Nový Tekov - Ip. Úľany 5:0 (3:0). V Novom Tekove to bola jasná záležitosť pre domáci celok. V ňom vynikalo viacero hráčov, najviac sa však páčil P. Drapka. Novotekovčania mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale ďalšie dobré šance premárnili. l Góly: D. Nagy 2, Z. Kacian 2, M. Berta

Šarovce - V. Kozmálovce 2:0 (0:0). Domáci hrali v prvom dejstve síce nátlakovo, ale bez gólového efektu. Svätyňu hostí odklial v 60. min. Braňo Kondrčík, o štvrťhodinku poistil tri body pre Šarovce Kántor. Domáci zahodili veľké množstvo šancí, čo by sa im v ďalších zápasoch mohlo vypomstiť. l Góly: B. Kondrčík, A. Kántor

P. Ruskov – Tupá 4:1 (4:0). Prvý polčas sa niesol jasne v réžii domáceho mužstva, ktoré dokázalo svoju prevahu pretaviť aj gólovo. Ruskovčania však do druhého dejstva nastúpili vo vlažnom tempe, ale aj to im stačilo na to, aby zápas doviedli do víťazného konca. l Góly: Csicsó 2, Janko, Farkaš - Nagy

Mýtne Ludany - Lok 2:2 (0:0). V Mýtnych Ludanoch sa hrala vyrovnaná partia, Loku dobre zachytal gólman. Po obrátke sa hostia dokonca dostali do vedenia, ale Tomášik v samom závere z trmy-vrmy vyrovnal. l Góly: Pe. Pilinský, Tomášik – Malček, Váci

Veľký Ďur - Bory 2:1 (1:1). Domáci mali neľahkú úlohu, Borania sa predstavili ako vyspelé mužstvo, hrali na brejky, kúskovali hru. Po obrátke sa hral naďalej dobrý zápas, o všetkom však rozhodol v 80. min. Mihálik. l Góly: vl., Mihálik – M. Kováč

Vyškovce - Veľké Turovce 1:1 (0:0). V prvom polčase sa hral nezáživný futbal bez šancí na oboch stranách. Stretnutie ožilo až po zmene strán, kedy iniciatívu prevzali do rúk Turovčania a v 55. min. Petrežil hlavou otvoril skóre. Domáci Gálik však takým istým spôsobom vyrovnal, preto sa zrodila hádam zaslúžená remíza.Góly: Gálik - Petrežil

III. TRIEDA 4. kolo

Santovka - Hr. Kosihy 3:3 (1:1). V Santovke sa hral na góly bohatý zápas. Hostia vždy doťahovali náskok domácich, vzhľadom na priebeh sa zrodila spravodlivá remíza. Santovka hrala obetavo a bod si zaslúžila. l Góly: E. Meňuš, Gráfik, J. Meňuš (z 11 m) - M. Torda, Lakatoš, Bohunický.

Beša - M. Kozmálovce 1:1 (1:1). V Beši sa stretli dva rovnocenné celky. Domáci mali v zápase viac príležitostí, najlepšieho hráča zápasu, brankára hostí Hlinku, však prekonali len raz. Remíza je spravodlivá. l Góly: Varga – Bombicz.

Hronovce - Tešmak 3:0 (2:0). Hronovce mali v zápase navrch. Dokázali potrestať chyby v hosťujúcej obrane a zvíťazili. Tešmak zaostal za očakávaniami, nepodal dobrý výkon. Domáci vyhrali zaslúžene. l Góly: Štugel 2, Sádovský.

Malé Ludince - Ip. Sokolec 0:1 (0:1). Sokolec sa v súboji s nováčikom trápil. Hosťujúci kanonier Polyóka síce otvoril skóre, hostia však náskok nezvýšili a v závere aj so šťastím ubránili tesné vedenie. l Gól: Polyóka.

Lontov - Málaš 1:2 (1:1). Na Lontovčanoch sa prejavili stopy debaklu zo Sokolca. Hoci si v zápase dokázali vypracovať šance, ich realizácia bola žalostná. Hostia vyťažili z minima maximum a gólom po prestávke si odniesli 3 body. l Góly: Markievič – Rigó, Šárik.

Pastovce - Jur n/Hr. B 0:1 (0:0). V Pastovciach sa oba celky zamerali na pozornú defenzívu. Po bezgólovom prvom polčase bolo jasné, že kto dá gól, vyhrá. To sa podarilo hosťujúcemu Palonderovi a Jur tak bodoval naplno. l Gól: Palonder.

H. Semerovce - T. Lužany 4FSC 1:1 (1:1). Domáci sa ujali vedenia po šťastnom góle, hosťujúci Rada však ešte do polčasu vyrovnal. Po prestávke mohol ten istý hráč aj rozhodnúť, svoju šancu však nepremenil a tak sa body delili. l Góly: vlastný – Rada.

Hokovce - Farná 2:3 (2:0). Hokovce boli na najlepšej ceste bodovať naplno. Dokázali sa dostať do dvojgólového vedenia, lenže po prestávke začali hráči Farnej svoje príležitosti využívať a privodili dokonalý obrat. l Góly: Holáň, Berkula – Lacuška 2, Krčmérik

1. Ip. Sokolec 4 4 13:1 12 (+6)

2. Málaš 4 4 9:3 12 (+6)

3. Hr. Kosihy 4 3 1 15:5 10 (+4)

4. T. Lužany 4FSC 4 2 2 7:3 8 (+5)

5. Beša 4 2 1 1 10:6 7 (-2)

6. Jur n. Hr B 4 2 1 1 7:4 7 (+1)

7. Santovka 4 2 1 1 7:8 7 (-2)

8. Farná 4 2 2 7:8 6 (+3)