Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Hrdinom v Turanoch sa stal brankár Packo

V treťom kole dopadli najhoršie naši zástupcovia v piatej lige. Ani jeden z nich nedokázal získať aspoň bod.

III. LIGA STRED

3. kolo:

Bánová - Nová Baňa 3:2 (0:2)

Začiatok stretnutia bol opatrný. Následne však prebrali iniciatívu hostia a v 23. minúte sa ujali vedenia z trestného kopu. Svoj náskok mohli aj zvýšiť. To sa im podarilo v 36. minúte, keď Bielik prestrelil z 30 metrov všetko, čo mu stálo v ceste. Druhý polčas začali domáci tlakom a po prísne nariadenom pokutovom kope sa im podarilo znížiť na 2:1. V 48. minúte vylúčil rozhodca po druhej žltej karte Novobančana Rudzana. Po tomto momente zatlačili Bánovčania hostí pred 16-tku a to využili na vyrovnávajúci gól. Po jednom z domácich útokov vylúčili ďalšieho domáceho hráča. Bánovčania sa postupne natlačili do 16-tky hostí a v nadstavenom čase získali tri body. Jozef Forgáč

Góly: 48. Ďurica, 69. Krajíček, 94. Podmanický - 23. Guláš, 36. Bielik. ČK: Rudzan, Budinský (N. Baňa). Rozhodoval Parobek, 150 divákov. N. BAŇA: Benko - Rudzan, Budinský, Bartoš, Mánik (59. Tužinský), Pecho, Guláš, Valkovič (84. Mikuška), Juska, Bielik, Lenárt

Turany - Dolná Ždaňa 1:2 (1:1)

Už v 5. minúte vylúčil rozhodca domáceho hráča, ktorý fauloval dobre rozbehnutého Žiaka. V 11. minúte ušiel stredom obrany Páleník a vsietil vedúci gól. Vyrovnanie prišlo v 17. minúte, keď sa Orolín pohral s obranou hostí. Hostia mali do polčasu ešte dve šance, tie však cestu do siete nenašli. Druhý polčas začali domáci náporom a hoci ich bolo menej, sám Orolín si vypracoval tri čisté šance, ktoré zneškodnil Packo. V 65. minúte vylúčil rozhodca domácim aj druhého hráča a o minútu sa uvoľnil Mikuška, nahral Pinkovi, ale ten ani z pár metrov brankára Pronaja neprekonal. Vrcholom bola 73. minúta, keď ani Puliš s Kamasom nedokázali zastaviť Orolína. Ten si vybojoval penaltu, tú však Packo chytil. Z protiútoku vypichol Arvaj loptu obrancovi, nahral a Páleník sa nemýlil. Hostí však môžu tešiť len získané body a výkon brankára Packu. Stanislav Neuschl

Góly: 17. Orolín - 11. a 79. Páleník. Rozhodoval Jánoš, 300 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Krivjančin, Kamas, Sekereš, R. Urgela, Páleník, Puliš (73. Arvaj), Sepeši, Ondrejka (46. Mikuška), Pinka, Žiak

Ostatné výsledky: Králiky - Liet. Lúčka 1:3, Kremnička - Bytča 3:0, Námestovo - Fiľakovo 5:0, Turč. Teplice - Lipt. Štiavnica 1:1, Krásno - Veľký Krtíš 4:3, Záv. Poruba - Ružiná 4:2

3. kolo:

Žiar n/Hr./L. Vieska - Štiavnické Bane 3:1 (1:1)

Prvý polčas začal z oboch strán opatrne. Domáci sa osmelili a prevzali iniciatívu, čo prinieslo vedúci gól. V 16. minúte vystrelil Šouc, lopta brankárovi vypadla a dôrazný Abrahám ju dorazil do siete. O štyri minúty zahodil veľkú šancu Šouc, ktorý z desiatich metrov prestrelil bránu. V 30. minúte Pažout bravúrne vyrazil Holmíkovu strelu. Ďalšiu šancu zahodil v 38. minúte Kubík. Hostia vyrovnali v 41. minúte, po chybe obrany, z kopačky Osvalda. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 56. minúte prehodil brankára Dobrota. O 12 minúte, po krásnej nahrávke Rapčana a chybe hosťujúceho brankára, pridal tretí gól Čamaj. Potom prišli chvíle domáceho brankára, ktorý krásne vyrazil Holmíkovu strelu a hneď na to vychytal aj Michalíkovu šancu. V kvalitnom zápase tak zvíťazili domáci, ktorí prejavili väčšiu chuť po víťazstve. Ján Barniak

Góly: 16. Abrahám, 56. Dobrota, 68. Čamaj - 41. Osvald. Rozhodoval Chmúrny, 350 divákov. ŽIAR: Pažout - Lepšík, Karásek, Kochol, Dobrota, Rapčan, Abrahám (84. Pukač), Kubík (58. Mackura), Šimon, Šouc (88. Žňava), Čamaj, ŠTIAV. BANE: Sekula - Kmeť, Šimko, M. Pavlík, Venglár, Beňo (69. Hrubčo), Osvald, Sochor, Holmík, Vl. Pavlík, Ondrík, Drexler (58. Michálek)

Banská Štiavnica - Revúca 1:1 (1:0)

Domáci podali v prvom polčase dobrý výkon, ale zo všetkých šancí dokázali premeniť len jednu. Po akcii Haláta a Kminiaka zakončoval iba 17-ročný Budinský. Do druhej časti nastúpili hostia s cieľom vyrovnať. Hrali na rýchle brejky a z jedného z nich aj vyrovnali. Keďže domáci zahodili ďalšie šance, obe družstvá si odniesli po bode. Ľubomír Barák

Góly: 10. D. Budinský - 77. T. Švihla. Rozhodoval Gyorgy, 220 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - Baran, Čiliak, Majer, Dulaj, Necpal, Šíma, Číž (61. Weiss), D. Budinský (80. Rusnák), Halát, Kminiak

Hliník nad Hronom - Hajnáčka 4:1

Ostatné výsledky: Veľký Blh - Brusno 0:0, Jupie B. Bystrica - Kalinovo 3:1 Poltár - Dol. Strehová 1:0, Divín - Tisovec 0:1

Hrochoť - Kremnica 7:1 (3:1)

Domáci začali tlakom, ale Kremnica pozorne bránila. Vyrážala do protiútokov a v 13. minúte Palík vysunul z vlastnej polovice Mazúra. Ten obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a vsietil vedúci gól. Domáci po tomto momente zvýšili tlak a v 20. minúte sa im podarilo vyrovnať. O päť minút neskôr preloboval Považanec obranu a aj brankára, 2:1. V 29. minúte zvýšil na 3:1 Michálik "bombou" z dvadsiatich metrov. V 43. minúte mohli pridať štvrtý gól, ale Kováč vyrazil nepríjemnú strelu na roh. V 49. minúte zahrával priamy kop Peter Ďurica a Mecele len tesne minul domácu bránu. Päť minút po polčase mal ďalšiu šancu Mazúr, ale tesne minul domácu bránu. O minútu sa však potvrdilo nedáš - dostaneš a domáci Poliak zvýšil na 4:1. Piaty gól domáceho tímu padol z rohu v 61. minúte. Hostia hrali pod neustálym tlakom a domáci pridali ďalšie dva góly. V 72. minúte fauloval Lupták v 16-tke, ale domáci Michalík pokutový kop nepremenil. Hostia si vybrali nováčikovskú daň u zdatného súpera a od horšieho skóre ich zachránil len dobre chytajúci Kováč. Juraj Paulík

Góly: 20., 29 a 87. Michálik, 25. Považan, 51. Poliak, 61. Slávka, 64. Škamla - 13. Mazúr. Rozhodoval Maga, 250 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele (69. D. Ďurica), Urgela, Lupták, P. Ďurica, Wollner, Daubner, Bíreš (57. Kuzma), Žiarny (59. Hóz), Palík, Mazúr

Sásová - Lutila 4:0 (1:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci vsietili šťastný gól už v prvej minúte. V druhom polčase chceli hostia vyrovnať, otvorili hru. To im však nevyšlo a inkasovali ďalšie tri góly. Svojim výkonom nepotešil ani hlavný rozhodca.

Pavol Hromádka

Góly: 1. Kováč, 56. Vidiečan, 69. Výlupok, 85. Dubovický. Rozhodoval Kučera, 150 divákov. LUTILA: Chromík - Forgáč, P. Kanina, Škorec, Gordík, R. Kanina (46. Krnčok), Netolický, Šarközi, Golha, Paučo, Hanus

Čierny Balog - Žarnovica 3:1 (2:0)

Gól: Černák (Žarnovica). Rozhodoval Packo, 150 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, T. Laurov, Šmondrk, P. Sartoris (46. Černák), Hlavačka, Šopa, Kukučka (62. Šovčík), M. Laurov, Nasvetr (46. Vl. Laurov)

Selce - Lovča 4:0 (2:0)

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave. Tomu prispôsobili aj taktiku, keď vychádzali zo zabezpečenej obrany, ale domáci ich aj napriek tomu prekonali v druhom polčase dvakrát. V druhej časti bola hra vyrovnaná, hostia hrozili z nebezpečných brejkov. Domáci však pridali tretí a štvrtý gól z dvoch diskutabilných pokutových kopov. Boris Šandor

Góly: 7. Matonok, 14., 60. a 86. (druhý a tretí z 11 metrov)Slobodník. Rozhodoval Ligač, 120 divákov. LOVČA: Beňo - Hrmo, Greguš, Magula, Páleník, Šandor (60. J. Kováč), P. Kováč, Benča, Sedliak (66. M. Kováč), Paučo, Ondruš

Ostatné výsledky: Badín - Kováčová 3:1, Radvaň - Priechod 3:1, Šalková - Pliešovce 4:1

1. Č. Balog 3 3 0 0 12:4 9

2. Selce 3 2 0 1 10:2 6

3. Hrochoť 3 2 0 1 11:5 6

4. Sásová 3 2 0 1 8:3 6

5. Badín 3 2 0 1 7:4 6

6. Priechod 3 2 0 1 6:5 6

7. Šalková 3 2 0 1 6:7 6

8. Lutila 3 2 0 1 5:6 6