Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Kalinčiakovo zbíjalo v Dolnom Piale, v Podlužanoch nedohrané

Cez víkend bolo na programe piate kolo oblastných majstrovstiev. Hrala sa aj "dvojka" a nechýbali ani súboje v tretej triede.

ObM 5. kolo

Dolný Pial – Kalinčiakovo 2:3 (1:1). Hostia potvrdili dobrú formu a na horúcej pôde v Dolnom Piale sa im podarilo vyhrať. Domáci neustrážili „muža okamihu“ Sliačana,, ktorý zápas hetrikom rozhodol. Kalinčiakovo si tak odváža cenné body. l Góly: Lukáč, R. Zummer – Sliačan 3. l TJ Družstevník: A. Ledéni – M. Ledéni, F. Blažovič, Mészároš, Lukáč, Jedlička, Bútora, Torok, R. Zummer, M. Hrušovský, Ciling, striedali: R. Trgiňa, Bujka, Belák, Ďurič, P. Valach. l 1. FC 2000: Barecz – Éhn, Ambrus, Lohyňa, Šinko, P. Dávid, Parobok, Pekár, Sliačan, Furješ, Cheben, striedali: Vetor, Banda, Osvald st., Osvald ml., Molnár, Mikula.

Nová Dedina - Bátovce 1:1 (0:1). Domáci svojho súpera podcenili a v prvom polčase za to aj pykali, hostia sa totiž gólom Štrbku dostali do vedenia. Po prestávke domáci zapli na vyšší prevodový stupeň, stačilo to však len na vyrovnanie. l Góly: M. Varga – Štrbka. l TJ Družstevník: Gabrhel – Mráz, Lulei, M. Varga, Nedorolík, Jurík, P. Salaj, Harmady, P. Selka, J. Selka, Maľa, striedali: Frtús, B. Varga, Seneši. l ŠK: Ďurečka – Gajdoš, Horváth, Rafael, J. Kliment, V. Beňo, Štrbka, Ľ. Kliment, Janeček, Boďo, Čvirik, striedal: Skladan.

Levice B - Plášťovce 4:2 (1:1). Levice nastúpili v silnejšej zostave a na ihrisku sa to aj hneď prejavilo. Plášťovce však dlho odolávali, nakoniec však záver nezvládli a domáci si dvomi gólmi zabezpečili víťazstvo. l Góly: Švec, Velebný, Ármai, Kúdela - L. Križan 2. l FK: Šipoš – Pankulič, Michal Ármai, Varga, L. Mészáros, Poláčik, Jančo, Pavlík, Velebný, Švec, Kúdela. l TJ Družstevník: Matúš – Farkaš Kálman, Koncz, R. Križan, Zsóka, Róm, Príbranský, Fábián, Benčok, L. Križan, Naniaš, striedali: J. Szabó, M. Kneizel, Maťó.

Podlužany - Rybník 1:1 (1:1). – nedohrané. Prvý polčas ukázal, že nováčik môže pomýšľať na dobré výsledky. Po prestávke zaujal jediný moment. Hlavný rozhodca Ďurina zápas pre inzultáciu svojej osoby zo strany domácich ukončil a ten tak bude mať dohru za „zeleným“ stolom. l Góly: P. Tóth – Jahôdka. l TJ Družstevník: Mikula – Penzéš, Zlatňanský, Vetor, P. Tóth, R. Tóth, Frajka, Valo, Uhnák, Dvorakovič, M. Budovec. l TJ Družstevník: Slabý – V. Gregor, P. Havran, T. Molnár, Demian, P. Lulčo, Harmady, I. T. Havran, Šálka, E. Gregor, Jahôdka, striedali: Ľ. Kováčik, Šulek, Graus.

P. Vozokany - Hr. Kľačany 4:0 (1:0). Kľačany nepodali dobrý výkon. Nadšene hrajúci domáci ich dostali pod tlak a v stretnutí napokon s prehľadom zvíťazili. Blysol sa predovšetkým Tomáš Sádovský, ktorý zaznamenal hetrik. l Góly: T. Sádovský 3, Forró. l ŠK Slovan: Ľ. Sádovský - R. Bandzi, Beňuš st., Pap, Klenko, M. Bandzi, L. Buchlovič, T. Sádovský, Bielik, Beňuš st., M. Buchlovič, striedali: Forró, V. Štrbka, M. Sádovský, Bednár. l Sport Club: D. Slušný – Mičo, Poláčik, J. Kolár, R. Bôžik, A. Krkoš, Štipka, Janíček, Kováčik, M. Krkoš, Podseník, striedali: Szabo, Garai, Š. Kolár, Lepiš.

St. Tekov - Čajkov 2:2 (1:1). V šlágri kola sa hral dobrý futbal. Oba celky patria k elite okresu, na ihrisku to aj bolo vidieť. Blízko k víťazstvu boli domáci, ale šikovní hostia v nadstavenom čase vyrovnali a tak sa body delili. l Góly: Hajko, Ármai – Nichta, J. Mališ. l ŠK Sokol: Bačík – Žabka, Angleta, Krnčan, Béreš, Jakubík, Ármai, Krenčan, Hajko, Šumeraj, M. Halabuk, striedali Bánsky, Frtús, B. Halabuk. l ŠK: Horniak – J. Molnár, M. Molnár, P. Molnár, Nichta, Muráni, Pompoš, Červenák, J. Mališ, Drapka, Tuhý.

Žemberovce - H. Turovce 2:1 (0:1). Žemberovce sa po vysokej prehre v Čajkove oklepali a tentoraz podali kvalitný výkon. Hostia síce po polčase vyhrávali, domáci však nepodľahli panike a v druhom polčase odhodlaným výkonom svojho súpera porazili. l Góly: Flašík, Konček – Kluka. l TJ Družstevník: Štefanča – Ťapaj, Setey, Flašík, Kaminský, Vrecník, Rádik, Tomáš, Jesenský, Studenka, Konček, striedali: Ivanič, Pastierovič, Laurinc. l TJ Družstevník: Csala – P. Zsóka, Cserba, Kluka, Pástor, F. Zsóka, Sztyahula, P. Goral, T. Varga, Jakab, P. Tóth, striedali: Nagy, Kurti, M. Goral.

Keť - Kozárovce 1:1 (0:0). V dobrom zápase chceli domáci bodovať naplno, ich súper však nemienil odísť z Keti naprázdno a hrýzol. Kozárovce sa dokonca ujali vedenia, domáci Gál dokázal gólom z penalty zachrániť domácim aspoň bod. l Góly: Gál (11m) – M. Ďurovič. l TJ Meteor: Gubík – Dudáš, Orosz, Farkaš, Gubrica, Bóra, Ovszák, Maršal, Babinský, Barty, Gál, striedali: Bernáth, Bučko, Juhász. l TJ Lokomotíva: Ridzoň – M. Švolik, A. Benčať, J. Graus, Ďurkovič, Ďurovič, S. Benčať, M. Graus, Kozsmály, Koláček, L. Švolik, striedali: Priecel, Mráz, Izakovič.

II. TRIEDA 5. kolo

Veľké Turovce - Veľký Ďur 3:1 (1:1). Nováčik potvrdil vo V. Turovciach dobrú fazónu a ujal sa vedenia. Po polhodine však Fógel vyrovnal. V 50. min. zahodil tutovku hosťujúci Mihálik a Fógel ranou do šibenice trestal – 2:1. V 70. min. zavŕšil domáce víťazstvo M. Baláž. l Góly: Fógel 2, M. Baláž – Mihálik (z 11 m)

Bory - Mýtne Ludany 3:1 (2:0). Borania začali na domácej pôde aktívne, Radovcsics poslal svojich do vedenia a Kováč presnou penaltou zvýšil na 2:0. V druhom dejstve pridal Radovcsics aj druhý gól, domáci potom poľavili, čo Ludany využili na zaznamenanie čestného úspechu. l Góly: Radovcsics 2, Kováč (z 11m) - Loskot

Lok - P.Ruskov 1:0 (0:0). V Loku sa hrala vyrovnaná partia, obe mužstvá sa zamerali na pevnú defenzívu. Nie príliš oku lahodiaci futbal pokračoval aj po zmene strán. V 78. min. sa však odrazila lopta k R. Kollárovi, ktorý ju poslal do siete a zabezpečil pre Jur všetky body. l Gól: R. Kollár

Tupá – Šarovce 0:2 (0:2). U nováčika sa hral prvých 20. min. vyrovnaný zápas, potom však P. Madaj poslal Šarovce do vedenia, ktoré o desať minút ešte zveľadil P. Kováč. V druhej polovici sa Tupá snažila o tlak, Šarovčania však domácich hráčov do vyložených šancí nepustili a odviezli si všetky body. l Góly: P. Madaj, P. Kováč

V. Kozmálovce – N. Tekov 2:2 (1:2). Vo Veľkých Kozmálovciach sa hral vyrovnaný zápas. Hostia z Nového Tekova ešte cez polčas viedli, no Kinčokovi sa podarilo vyrovnať. Minútu pred koncom mohli Kozmálovce rozhodnúť, ale pokutový kop premárnili. l Góly: Žigmond, Kinčok – D. Nagy, R. Fraňa

Ip. Úľany – Pukanec 1:0 (0:0). Domáci hráči sa snažili nakopávanými loptami dostať Pukanec pod tlak, ten sa však ubránil a aj preto prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. V 65. min. však Úľany z trmy-vrmy strhli vedenie na svoju stranu. Hosťom sa z brejkov vyrovnať nepodarilo, odišli teda naprázdno. l Gól: Lalík

Čata – Sikenica 5:0 (1:0). V Čate prakticky nebolo o čom. Sikenica sa dokázala brániť len v prvom polčase, potom hráčom hostí došli sily, čo domáci kanonieri využili. Čata si tri body pripísala v pohodlnom tempe. l Góly: Raj 2, Varga, T. Struhár, Katona

Jur n/Hronom - Vyškovce 2:1 (0:1). Vyškovce sa hneď v úvode ujali po chybe Sakoša vedenia, na čo Jurania dokázali reagovať až v 70. min. Domáci Sakoš však svoju chybu napravil v 90. min., keď rozhodol o tesnom víťazstve svojho mužstva. l Góly: Horváth, Sakoš - Fricz

III. TRIEDA 5. kolo

Farná - H. Semerovce 4:1 (3:0). Domáci nemali s nováčikom väčšie problémy a už v prvom polčase rozhodli o svojom víťazstve. Po prestávke sa zápas už len viac-menej dohrával, Farná si víťazstvo v kľude postrážila. l Góly: Dulay, Rózemberg, Lacuška, Krčmérik – Kaškötö.

T.Lužany 4FSC - Pastovce 4:1 (4:0). Lužany vybehli na svojho súpera a už v prvom polčase mu nasúkali 4 góly. Strelecky sa zaskvel Kosák, autor troch gólov, výborne mu sekundoval Cseri. Víťazstvo domácich je zaslúžené. l Góly: Kosák 3, Cseri – Tóth.

Jur n/Hr.B - Lontov 1:0 (1:0). Oba celky sa zamerali na pozornú obranu. Nikto nechcel urobiť chybu, vyčkávalo sa na príležitosť. Domáci sa dostali do psychickej výhody po góle Lackovského a to im napokon stačilo na plný bodový zisk. l Gól: I. Lackovský.

Málaš - Malé Ludince 2:2 (0:2). Prvý polčas mali navrch hostia, svoju prevahu pretavili do dvojgólového vedenia. Po prestávke ale pridali domáci na obrátkach a po dvoch góloch Dudáša sa body delili. l Góly: Dudáš 2 – Baka, László.

Ip. Sokolec - Hronovce 5:0 (3:0). Sokolec potvrdil výbornú hernú pohodu z posledných kôl a vysoko zvíťazil. Okrem tradičného kanoniera Polyóku sa do listiny strelcov zapísali aj ďalší hráči, domáci nemali žiadne problémy. l Góly: Polyóka 2, Kliment, Téglasz, Gábor.

Tešmak – Beša 2:1 (1:0). V 1. dejstve mali lepšie príležitosti domáci, dokázali to aj pretaviť do tesného vedenia. Po prestávke sa hostia z Beši zlepšili, zatlačili domácich, na zisk aspoň bodu to však nestačilo. l Góly: Dian, Bukta - L. Valach.

M. Kozmálovce – Santovka 4:1 (0:1). Nováčik zo Santovky začal výborne a prvý polčas mu vyšiel. Po zmene strán sa ale naplno prejavila kvalita domáceho mužstva, ktoré skóre otočilo a nakoniec jasne zvíťazilo. l Góly: Bánsky 2, Jakab, Makáň – E. Meňuš.

Hr.Kosihy - Hokovce 2:1 (0:0). V slabom zápase diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Domáci mali v zápase viac šancí a tak je ich tesné jednogólové víťazstvo zaslúžené. Za to môžu ďakovať strelecky disponovanému Lakatošovi. l Góly: Lakatoš 2 – M. Berkula.

1. Ip. Sokolec 5 5 18:1 15 (+6)

2. Hr. Kosihy 5 4 1 17:6 13 (+4)

3. Málaš 5 4 1 11:5 13 (+4)

4. T. Lužany 4FSC 5 3 2 11:4 11 (+5)

5. Jur n. Hr B 5 3 1 1 8:4 10 (+1)

6. Farná 5 3 2 11:9 9 (+3)

7. M. Kozmálovce 5 2 2 1 12:10 8 (-1)

8. Beša 5 2 1 2 11:8 7 (-2)