Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

V derby bola úspešnejšia Dolná Ždaňa

V siedmom kole čakalo divákov niekoľko zaujímavých zápasov. Najviac pozornosti však určite pútali stretnutia Dolnej Ždane a Novej Bane, Banskej Štiavnice a Žiaru/L. Viesky. V prvom zápase sa z víťazstva 2:0 tešil domáci tím, v druhom si kluby body delili.

Žiarčania získali v Banskej Štiavnici aspoň bod.(Zdroj: MARCEL POBEŽKA)

III. LIGA STRED

7. kolo: Dolná Ždaňa - Nová Baňa 2:0 (1:0)

Za prekrásneho počasia a výbornej návštevy predvádzali domáci pekný futbal, v ktorom už v 3. minúte prestrelil Ondrejka všetko, čo mu stálo v ceste a dostal domácich do vedenia. V 17. minúte Páleník potiahol do 16-tky a Urgela triafal nad. V 38. minúte potiahol Kamas, narazil Pinkovi, ten však len otestoval pevnosť bočnej siete. Do druhého polčasu urobili hostia dve zmeny, ale priebeh hry neoživili. V 48. minúte netrafil v čistej šanci bránu Boldiš. V 68. minúte dostal dlhú prihrávku za obranu Páleník, ale Benko ho vychytal. O dve minúty neskôr "vyučoval" v 16-tke Ondrejka, ale Mikuš jeho prihrávku nezúžitkoval. V 76. minúte mali domáci najväčšiu šancu v zápase, ale Pinka sám pred brankárom zaváhal. Hostia sa dostali do prvej akcie až v 82. minúte, Packo však nedal Juskovi žiadnu šancu. Minútu pred koncom centroval z ľavej strany Žiak a Mikuška usmernil hlavnou. Stanislav Neuschl

Góly: 3. Ondrejka, 89. Mikuška. Rozhodoval Kapusta, 710 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Krivjančin, Kamas, Sekereš, Urgela (75. Arvaj), Páleník, Boldiš (60. Mikuška), Ondrejka, Kravárik, Pinka (88. Rešetár), Žiak, N. BAŇA: Benko - Lenárt (71. Rudzan), Laco, Bielik, Tužinský, Gulaša, Hudec (46. Mánik), Juska, Valkovič (46. Budinský), Bartoš, Pecho

Predohrávka 15. kola:Dolná Ždaňa - Králiky 0:2

Nová Baňa - Kremnička 2:2

Ostatné výsledky: Turany - Fiľakovo 2:0, Záv. Poruba - Bánová 4:0, Ružiná - Krásno 5:1, Veľký Krtíš - T. Teplice 2:0 - stretnutie nedohrané, v 41. min hosťujúce mužstvo odišlo z hracej plochy, Liet. Lúčka - Námestovo 1:0, Bytča - Lipt. Štiavnica 0:0

IV. LIGA, JUH

7. kolo: Hliník nad Hronom - Dolná Strehová 1:2 (1:1)

Domáci mali v prípade víťazstva možnosť vrátiť sa do prvej šestice. Začiatok stretnutia tomu nasvedčoval, po 1. minúte viedli gólom z penalty za faul na Krčmárika. Žiaľ, vedúci gól mal opačný účinok ako sa čakalo. Domácim sa z hry postupne vytratila ľahkosť a v 37. minúte hostia vyrovnali. Druhý polčas Hliničanom totálne nevyšiel a stratili ďalšie body na domácom ihrisku. A to ešte môžu ďakovať brankárovi Štrbovi, ktorý chytil ďalšie tri čisté šance. Pavel Hlinka

Góly: 1. Krčmárik (z 11 metrov) - 37. Kminiak, 56. Novák. Rozhodoval Paukovčeková, 50 divákov. HLINÍK: Štrba - Kmeť, Krčmárik, Mališ (66. M. Dekíš), Vl. Pilnik, Murín, T. Pilnik, Demko, Bahno, Blaho (46. Slaný), Šimko (70. Koniar)

Banská Štiavnica - Žiar n/Hr./L. Vieska 1:1 (1:0)

V regionálnom derby sa zrodila spravodlivá remíza pre obe družstvá. Domáci a aj hostia zahodili viacero šancí. Ľubomír Barák

Góly: 39. D. Budinský - 48. Rapčan. Rozhodoval Grenčík, 200 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - N. Barák (91. L. Barák), Poprac, Majer (80. M. Hudák ml.), Dulaj, Lupták, Šíma, Kuruc, D. Budinský (83. Kružlic), Halát, Kminiak, ŽIAR: Pažout - Mackura, Karakačanov, Šimon, Kochol (68. Abrahám), Zelovič, Karásek, Čamaj (57. Šouc), Rapčan, Dobrota, Kubík (58. Janúch)

Divín - Štiavnické Bane 0:2 (0:1)

Prvý polčas bol dosť nervózny a vyrovnaný. Hostia využili chybu domáceho brankára a ujali sa vedenia. K nervóznemu priebehu prispel aj rozhodca, ktorý mal v prvom polčase niekoľko rozporuplných verdiktov. V druhom dejstve po góle hostí sa hra upokojila. Domáci mali miernu prevahu, ale šance si vypracovali hostia. Drexler a Šimko ich však nevyužili. Divín sa snažili, ale jeho hráči hosťujúceho brankára neohrozili a Štiavnické Bane si tak zaslúžene odviezli tri body. Ján Daubner

Góly: 19. Sochor, 53. M. Pavlík. Rozhodoval Turňa, 150 divákov. Š. BANE: Sekula - Šimko, Kubinec, Vl. Pavlík, Venglár, Sochor, Michálek (90. Daubner), Holmík, M. Pavlík, Ondrík, Drexler

Ostatné výsledky: Tisovec - Brusno 2:1, Jupie Podlavice - Hajnáčka 5:0, Veľký Blh - Poltár 2:1, Kalinovo - Revúca 1:1 (0:0), Drugda - Gömöri

7. kolo: Selce - Kremnica 5:0 (1:0)

Hostia nastúpili oslabení bez dvoch hráčov základnej zostavy Petra Ďuricu a Luptáka. Domáci sa ujali vedenia rýchlym gólom v piatej minúte. O tri minúty vnikol do 16-tky domácich Mazúr, stopér ho stiahol na zem, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 13. minúte potiahol Žiarny loptu do pokutového územia domáceho tímu, posunul ju Ďuricovi, ten však z dobrej pozície minul. Po týchto akciách sa hra presunula do stredu ihriska a hráči si nevytvárali žiadne šance. V 47. minúte sa Kremnici zranil Mazúr a musel opustiť ihrisko na nosidlách. O minútu neskôr Kováč výborne vyrazil priamy kop domáceho tímu na roh. Z neho Selčania opečiatkovali brvno brány hostí. V 55. minúte mal Kováč opäť šťastie a lopta skončila na tyči. O štyri minúty neskôr domáci výborne zacentrovali a zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V 60. minúte pochybila hosťujúca obrana a Kremnica inkasovala tretí gól. Päť minút pred koncom pridali Selce po skrumáži štvtý gól. V 87. minúte odpískal rozhodca diskutabilnú penaltu a domáci pridali piaty gól. Pred horším výsledkom zachránil hostí Kováč v 89. minúte, keď zneškodnil nebezpečenú strelu domáceho hráča. Podľa predvedenej hry si hostia takúto vysokú prehru nezaslúžili. Juraj Paulík

Pliešovce - Žarnovica 3:2 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase zvíťazili domáci, ktorí využili hrubé chyby žarnovickej obrany. Hostia podali lepší výkon ako v predošlých kolách, na zisk bodov to však nestačilo. Ľubomír Čunderlík

Góly: 14. Záturecký, 72. vlastný, 83. Droppa - 52. M. Laurov, 88. Šopa. Rozhodoval Žubor, 100 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, T. Laurov, Šmondrk, P. Sartoris (73. Mihálik), Hlavačka, M. Laurov, Šopa, Kukučka, Nasvetr

Lovča - Lutila 0:1

Ostatné výsledky: Hrochoť - Kováčová 2:3, Sásová - Radvaň 5:3, Č. Balog - Badín 0:1, Šalková - Priechod 3:0

8. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  9. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Zo súťaže mesta vyšiel ako víťazný projekt Tesco

Kremnica je po rokoch bližšie k výstavbe supermarketu. V súťaži sa prihlásili traja záujemcovia.