Utorok, 21. august, 2018 | Meniny má Jana

V derby bola úspešnejšia Dolná Ždaňa

V siedmom kole čakalo divákov niekoľko zaujímavých zápasov. Najviac pozornosti však určite pútali stretnutia Dolnej Ždane a Novej Bane, Banskej Štiavnice a Žiaru/L. Viesky. V prvom zápase sa z víťazstva 2:0 tešil domáci tím, v druhom si kluby body delili.

Žiarčania získali v Banskej Štiavnici aspoň bod.(Zdroj: MARCEL POBEŽKA)

III. LIGA STRED

7. kolo: Dolná Ždaňa - Nová Baňa 2:0 (1:0)

Za prekrásneho počasia a výbornej návštevy predvádzali domáci pekný futbal, v ktorom už v 3. minúte prestrelil Ondrejka všetko, čo mu stálo v ceste a dostal domácich do vedenia. V 17. minúte Páleník potiahol do 16-tky a Urgela triafal nad. V 38. minúte potiahol Kamas, narazil Pinkovi, ten však len otestoval pevnosť bočnej siete. Do druhého polčasu urobili hostia dve zmeny, ale priebeh hry neoživili. V 48. minúte netrafil v čistej šanci bránu Boldiš. V 68. minúte dostal dlhú prihrávku za obranu Páleník, ale Benko ho vychytal. O dve minúty neskôr "vyučoval" v 16-tke Ondrejka, ale Mikuš jeho prihrávku nezúžitkoval. V 76. minúte mali domáci najväčšiu šancu v zápase, ale Pinka sám pred brankárom zaváhal. Hostia sa dostali do prvej akcie až v 82. minúte, Packo však nedal Juskovi žiadnu šancu. Minútu pred koncom centroval z ľavej strany Žiak a Mikuška usmernil hlavnou. Stanislav Neuschl

Góly: 3. Ondrejka, 89. Mikuška. Rozhodoval Kapusta, 710 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Krivjančin, Kamas, Sekereš, Urgela (75. Arvaj), Páleník, Boldiš (60. Mikuška), Ondrejka, Kravárik, Pinka (88. Rešetár), Žiak, N. BAŇA: Benko - Lenárt (71. Rudzan), Laco, Bielik, Tužinský, Gulaša, Hudec (46. Mánik), Juska, Valkovič (46. Budinský), Bartoš, Pecho

Predohrávka 15. kola:Dolná Ždaňa - Králiky 0:2

Nová Baňa - Kremnička 2:2

Ostatné výsledky: Turany - Fiľakovo 2:0, Záv. Poruba - Bánová 4:0, Ružiná - Krásno 5:1, Veľký Krtíš - T. Teplice 2:0 - stretnutie nedohrané, v 41. min hosťujúce mužstvo odišlo z hracej plochy, Liet. Lúčka - Námestovo 1:0, Bytča - Lipt. Štiavnica 0:0

IV. LIGA, JUH

7. kolo: Hliník nad Hronom - Dolná Strehová 1:2 (1:1)

Domáci mali v prípade víťazstva možnosť vrátiť sa do prvej šestice. Začiatok stretnutia tomu nasvedčoval, po 1. minúte viedli gólom z penalty za faul na Krčmárika. Žiaľ, vedúci gól mal opačný účinok ako sa čakalo. Domácim sa z hry postupne vytratila ľahkosť a v 37. minúte hostia vyrovnali. Druhý polčas Hliničanom totálne nevyšiel a stratili ďalšie body na domácom ihrisku. A to ešte môžu ďakovať brankárovi Štrbovi, ktorý chytil ďalšie tri čisté šance. Pavel Hlinka

Góly: 1. Krčmárik (z 11 metrov) - 37. Kminiak, 56. Novák. Rozhodoval Paukovčeková, 50 divákov. HLINÍK: Štrba - Kmeť, Krčmárik, Mališ (66. M. Dekíš), Vl. Pilnik, Murín, T. Pilnik, Demko, Bahno, Blaho (46. Slaný), Šimko (70. Koniar)

Banská Štiavnica - Žiar n/Hr./L. Vieska 1:1 (1:0)

V regionálnom derby sa zrodila spravodlivá remíza pre obe družstvá. Domáci a aj hostia zahodili viacero šancí. Ľubomír Barák

Góly: 39. D. Budinský - 48. Rapčan. Rozhodoval Grenčík, 200 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - N. Barák (91. L. Barák), Poprac, Majer (80. M. Hudák ml.), Dulaj, Lupták, Šíma, Kuruc, D. Budinský (83. Kružlic), Halát, Kminiak, ŽIAR: Pažout - Mackura, Karakačanov, Šimon, Kochol (68. Abrahám), Zelovič, Karásek, Čamaj (57. Šouc), Rapčan, Dobrota, Kubík (58. Janúch)

Divín - Štiavnické Bane 0:2 (0:1)

Prvý polčas bol dosť nervózny a vyrovnaný. Hostia využili chybu domáceho brankára a ujali sa vedenia. K nervóznemu priebehu prispel aj rozhodca, ktorý mal v prvom polčase niekoľko rozporuplných verdiktov. V druhom dejstve po góle hostí sa hra upokojila. Domáci mali miernu prevahu, ale šance si vypracovali hostia. Drexler a Šimko ich však nevyužili. Divín sa snažili, ale jeho hráči hosťujúceho brankára neohrozili a Štiavnické Bane si tak zaslúžene odviezli tri body. Ján Daubner

Góly: 19. Sochor, 53. M. Pavlík. Rozhodoval Turňa, 150 divákov. Š. BANE: Sekula - Šimko, Kubinec, Vl. Pavlík, Venglár, Sochor, Michálek (90. Daubner), Holmík, M. Pavlík, Ondrík, Drexler

Ostatné výsledky: Tisovec - Brusno 2:1, Jupie Podlavice - Hajnáčka 5:0, Veľký Blh - Poltár 2:1, Kalinovo - Revúca 1:1 (0:0), Drugda - Gömöri

7. kolo: Selce - Kremnica 5:0 (1:0)

Hostia nastúpili oslabení bez dvoch hráčov základnej zostavy Petra Ďuricu a Luptáka. Domáci sa ujali vedenia rýchlym gólom v piatej minúte. O tri minúty vnikol do 16-tky domácich Mazúr, stopér ho stiahol na zem, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 13. minúte potiahol Žiarny loptu do pokutového územia domáceho tímu, posunul ju Ďuricovi, ten však z dobrej pozície minul. Po týchto akciách sa hra presunula do stredu ihriska a hráči si nevytvárali žiadne šance. V 47. minúte sa Kremnici zranil Mazúr a musel opustiť ihrisko na nosidlách. O minútu neskôr Kováč výborne vyrazil priamy kop domáceho tímu na roh. Z neho Selčania opečiatkovali brvno brány hostí. V 55. minúte mal Kováč opäť šťastie a lopta skončila na tyči. O štyri minúty neskôr domáci výborne zacentrovali a zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V 60. minúte pochybila hosťujúca obrana a Kremnica inkasovala tretí gól. Päť minút pred koncom pridali Selce po skrumáži štvtý gól. V 87. minúte odpískal rozhodca diskutabilnú penaltu a domáci pridali piaty gól. Pred horším výsledkom zachránil hostí Kováč v 89. minúte, keď zneškodnil nebezpečenú strelu domáceho hráča. Podľa predvedenej hry si hostia takúto vysokú prehru nezaslúžili. Juraj Paulík

Pliešovce - Žarnovica 3:2 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase zvíťazili domáci, ktorí využili hrubé chyby žarnovickej obrany. Hostia podali lepší výkon ako v predošlých kolách, na zisk bodov to však nestačilo. Ľubomír Čunderlík

Góly: 14. Záturecký, 72. vlastný, 83. Droppa - 52. M. Laurov, 88. Šopa. Rozhodoval Žubor, 100 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, T. Laurov, Šmondrk, P. Sartoris (73. Mihálik), Hlavačka, M. Laurov, Šopa, Kukučka, Nasvetr

Lovča - Lutila 0:1

Ostatné výsledky: Hrochoť - Kováčová 2:3, Sásová - Radvaň 5:3, Č. Balog - Badín 0:1, Šalková - Priechod 3:0

14. Lovča 7 0 0 7 4:21 0

1. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  8. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  9. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Svätý Anton čaká viacero odstávok elektriny

Obmedzenie dodávky energie súvisí s rekonštrukciou a údržbou elektrického vedenia.

Pohronskí banditi sa vedia baviť futbalom. Prilákať chcú aj ďalších fanúšikov

Ultras FK Pohronie sú zatiaľ len na začiatku, no ich povzbudzovanie si pochvaľuje aj kapitán Pellegrini.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.

Veľký regionálny futbalový servis od tretej po siedmu ligu

Prinášame vám výsledky, komentáre, zostavy a tabuľky z uplynulého kola futbalových súťaží. Ako sa darilo našim zástupcom?