Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Karakačanov - tri minúty, tri góly

Futbalisti v zápase Žiaru/L. Viesky s Veľkým Blhom veľmi nezažiarili. Aj napriek miernej prevahe sa Žiarčania trápili a zdalo sa, že si body súperi rozdelia. Nestalo sa tak, pretože v nadstavenom čase zapol na plné obrátky Dragan Karakačanov a v priebehu

O výsledku zápasu Žiar/L. Vieska - Veľký Blh rozhodol svojím hetrikom Dragan Karakačanov.(Zdroj: MARCEL POBEŽKA)

troch minút vsietil tri góly.

III. LIGA STRED

8. kolo: Fiľakovo - Nová Baňa 3:1 (1:0)

Veľký Krtíš - Dolná Ždaňa 1:1 (1:1)

Domáci hráči bojovali zo všetkých síl, ale hostia boli futbalovejší a vypracovali si oveľa viac šancí. V 14. minúte usmernil hlavou Žiakov center do siete Kravárik a dostal hostí do vedenia. V 19. minúte uvoľnil Puliš Sekereša, ktorý obstrelil brankára, ale loptu z bránkovej čiary odkopol obranca. V 33. minúte domáci vyrovnali z diskutabilného pokutového kopu. O šesť minút neskôr už dvíhali fanúšikovia Dolnej Ždane ruky na oslavu, ale Kravárikovu strelu zastavila žrď. V druhom polčase ovládli hostia hru úplne a domáci len bojovali. V 60. minúte strieľal z voleja Krivjančin, ale brankár domáceho tímu loptu bravúrne vyrazil. Čistú šancu zahodil aj Páleník v 67. minúte. Po desiatich minútach hlavičkoval Puliš, ale Sekereš triafal nad. Hostia si za svoj výkon zaslúžili určite viac než jeden bod. Stanislav Neuschl

Góly: 33. Havrila (z 11 metrov) - 14. Kravárik. Rozhodoval Medveď, 300 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Puliš, Kravárik, Krivjančin, Ondrejka, Urgela, Sepeši, Sekereš, Arvaj (46. Rešetár), Páleník (75. Boldiš), Žiak

Ostatné výsledky: Kremnička - Králiky 5:2, Liet. Lúčka - Ružiná 2:0, Bytča - Záv. Poruba 1:2, Lipt. Štiavnica - Turany 3:0, Námestovo - Bánová 4:1, Turč. Teplice - Krásno 2:3

IV. LIGA, JUH

8. kolo: Hliník nad Hronom - Banská Štiavnica 1:3 (1:3)

Domácim sa ani v druhom zápase na domácej pôde v rade nepodarilo získať body. Snahu im uprieť nemôžno, ale tentokrát to na súpera nestačilo. Štiavničania boli efektívnejší v premieňaní šancí a to aj nakoniec rozhodlo. Pavel Hlinka

Góly: 25. Krčmárik - 12. Necpal, 17. Kminiak, 38. Lupták. Rozhodoval Bušo, 150 divákov. HLINÍK: Čierťazský - Kmeť, Krčmárik, Mališ (65. Dekíš), Vl. Pilník, Murín, T. Pilnik, Demko, Slaný, Blaho, Šimko, B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - Barák, Poprac, Mayer, Dulaj, Necpal, Šíma, Kuruc, D. Budinský (89. Postramok), Halát (29. Lupták), Kminiak

Štiavnické Bane - Jupie Podlavice 2:2 (2:2)

Hral sa zápas dobrej úrovne. Počas celého stretnutia bola hra vyrovnaná. Už v deviatej minúte sa ujal vedenia Holmík, hostia však kontrovali. Bane sa aj druhýkrát dostali do vedenia, ale Jupie Podlavice opäť dokázali vyrovnať. V druhej časti bola hra nervózna, viac sa bojovalo ako hralo, k čomu prispel aj hlavný rozhodca. Keďže gól už nepadol, zrodila sa spravodlivá remíza. Ján Daubner

Góly: 9. a 19. Holmík - 16. Hejčík, 38. Baran (z 11 metrov). 200 divákov. ŠTIAV. BANE: Sekula - Šimko, Kubinec, M. Pavlík, Venglár, Sochor, Michalek, Holmík, Vl. Pavlík (87. Macko), Drexler, Ondrík

Žiar nad Hronom/Ladomerská Vieska - Veľký Blh 3:0 (0:0)

Postavenie tímov v tabuľke jasne naznačovalo, že favoritom stretnutia bude domáci tím. Prvú veľkú šancu si Žiarčania vypracovali v 15. minúte, lopta však trafila žrď a ani následná dorážka Karakačanova si cestu do siete nenašla. Potom sa hra presunula do stredu ihriska a jej úroveň začala pomaly upadať. Keďže ani domáci a ani hostia si vážnejšiu šancu nevypracovali, polčas sa skončil remízou. Po prestávke sa očakával tlak žiarskeho tímu, ten však neprišiel. Hra upadla do hlbokého podpriemeru a hráči sa venovali viac roztržkám než samotnému zápasu. Priebeh stretnutia v druhom polčase bol vyslovene nudný a oživenie prinieslo len vylúčenie hosťujúceho hráča, ktorý dostal za protesty druhú žltú kartu. To najlepšie však prišlo nakoniec. V nadstavenom čase sa odtrhol z reťaze Karakačanov a v priebehu troch minút vsietil tri nádherné góly, ktoré divákom odčinili strašnú hru domáceho tímu. Žiarčania si tri body za prevedenú hru určite nezaslúžili a môžu len ďakovať Draganovi Karakačanovi, ktorý im v poslednom momente zabezpečil trojgólové víťazstvo. Marcel Pobežka

Góly: 91., 92. a 93. Karakačanov. Rozhodoval Chmúrny, 100 divákov. ŽIAR/VIESKA: Pažout - Žňava, Karásek, Kochol, Dobrota, Karakačanov, Mackura, Rapčan, Abrahám (46. Šouc), Kubík (75. Janúch), Čamaj (63. Zelovič)

V zápase sa viac hádalo a bojovalo, ako hralo.

Ostatné výsledky: Dolná Strehová - Brusno 3:1, Revúca - Tisovec 0:1, Hajnáčka - Kalinovo 2:1, Poltár - Divín 0:1

8. kolo: Kováčová - Žarnovica 3:1 (2:1)

Vo vyrovnanom zápase priemernej úrovne hostia doplatili na nepremenené šance a zahodenú jedenástku. Ľubomír Čunderlík

Gól: M. Laurov (Žarnovica). Rozhodoval Weiss, 100 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, T. Laurov, Šmondrk, P. Sartoris (35. Černák), Hlavačka, M. Laurov, Šopa, Kukučka, Nasvetr

Lutila - Pliešovce 1:3 (1:2)

Zaslúžené víťazstvo hostí. Pavol Hromádka

Góly: 38. Gordík - 16. a 36. Záturecký, 90. Zošiak. Rozhodoval Danko, 250 divákov. LUTILA: Chromík - P. Kanina, Gordík, R. Kanina, Vanko, Sklenka (68. Miertuš), Gašparík, Hanus, Netolický, Golha (58. Šarközi), Majer

Kremnica - Lovča 3:1 (2:0)

Zápas začali obe družstvá chybami v rozohrávke. V 15. minúte Tokár prebral v strede ihriska prihrávku od Meceleho, obišiel dvoch hráčov a otvoril skóre, 1:0. V 18. minúte zahrávali hostia priamy kop a domáci Kováč vyrazil loptu na roh. V 36. minúte prestrelili hostia domácu bránu a z následného protiútoku trafil šibenicu Brašeňovej brány Hóz, 2:0. V 55. minúte znížil hlavou Páleník. Po tomto góle sa čakal tlak hostí, ale tí naopak vypustili hru a viac sa venovali rozhodcovi. V 72. minúte trafil do Brašeňovej náruče Tokár. O dve minúty postavil obrancov Lovče do roly štatistov Peter Ďurica a nekompromisne pridal tretí gól domáceho tímu. Juraj Paulík

Góly: 15. Tokár, 36. Hóz, 74. P. Ďurica - 55. Páleník. Rozhodoval Fáber, 320 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele, D. Ďurica (55. Wollner), Urgela, Palík, Bíreš (46. Kuzma), Daubner, P. Ďurica, Lupták, Tokár, Hóz (46. Žiarny), LOVČA: Brašeň - Hrmo, Greguš, Magula, F. Páleník (75. Beňo), Šandor, Kováč, Benča, Matuška, M. Páleník, Pukač (80. Šebeň)

Ostatné výsledky: Radvaň - Part. Č. Balog 3:3, Badín - Šalková 1:0, Priechod - Selce 1:1, Hrochoť - Sásová 0:2

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia 2 685

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

V Kozelníku došlo k nehode troch áut

Z miesta hlásia aj zranených.

Kremnickí lyžiari odštartovali sezónu na kolieskových lyžiach

V českých Veľkých Karloviciach v Javorníkoch sa začiatkom júla uskutočnili preteky v behu na kolieskových lyžiach – Hornovsacký Efisan Skiroll Classics.