Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Karakačanov - tri minúty, tri góly

Futbalisti v zápase Žiaru/L. Viesky s Veľkým Blhom veľmi nezažiarili. Aj napriek miernej prevahe sa Žiarčania trápili a zdalo sa, že si body súperi rozdelia. Nestalo sa tak, pretože v nadstavenom čase zapol na plné obrátky Dragan Karakačanov a v priebehu

O výsledku zápasu Žiar/L. Vieska - Veľký Blh rozhodol svojím hetrikom Dragan Karakačanov.(Zdroj: MARCEL POBEŽKA)

troch minút vsietil tri góly.

III. LIGA STRED

8. kolo: Fiľakovo - Nová Baňa 3:1 (1:0)

Veľký Krtíš - Dolná Ždaňa 1:1 (1:1)

Domáci hráči bojovali zo všetkých síl, ale hostia boli futbalovejší a vypracovali si oveľa viac šancí. V 14. minúte usmernil hlavou Žiakov center do siete Kravárik a dostal hostí do vedenia. V 19. minúte uvoľnil Puliš Sekereša, ktorý obstrelil brankára, ale loptu z bránkovej čiary odkopol obranca. V 33. minúte domáci vyrovnali z diskutabilného pokutového kopu. O šesť minút neskôr už dvíhali fanúšikovia Dolnej Ždane ruky na oslavu, ale Kravárikovu strelu zastavila žrď. V druhom polčase ovládli hostia hru úplne a domáci len bojovali. V 60. minúte strieľal z voleja Krivjančin, ale brankár domáceho tímu loptu bravúrne vyrazil. Čistú šancu zahodil aj Páleník v 67. minúte. Po desiatich minútach hlavičkoval Puliš, ale Sekereš triafal nad. Hostia si za svoj výkon zaslúžili určite viac než jeden bod. Stanislav Neuschl

Góly: 33. Havrila (z 11 metrov) - 14. Kravárik. Rozhodoval Medveď, 300 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Puliš, Kravárik, Krivjančin, Ondrejka, Urgela, Sepeši, Sekereš, Arvaj (46. Rešetár), Páleník (75. Boldiš), Žiak

Ostatné výsledky: Kremnička - Králiky 5:2, Liet. Lúčka - Ružiná 2:0, Bytča - Záv. Poruba 1:2, Lipt. Štiavnica - Turany 3:0, Námestovo - Bánová 4:1, Turč. Teplice - Krásno 2:3

IV. LIGA, JUH

8. kolo: Hliník nad Hronom - Banská Štiavnica 1:3 (1:3)

Domácim sa ani v druhom zápase na domácej pôde v rade nepodarilo získať body. Snahu im uprieť nemôžno, ale tentokrát to na súpera nestačilo. Štiavničania boli efektívnejší v premieňaní šancí a to aj nakoniec rozhodlo. Pavel Hlinka

Góly: 25. Krčmárik - 12. Necpal, 17. Kminiak, 38. Lupták. Rozhodoval Bušo, 150 divákov. HLINÍK: Čierťazský - Kmeť, Krčmárik, Mališ (65. Dekíš), Vl. Pilník, Murín, T. Pilnik, Demko, Slaný, Blaho, Šimko, B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - Barák, Poprac, Mayer, Dulaj, Necpal, Šíma, Kuruc, D. Budinský (89. Postramok), Halát (29. Lupták), Kminiak

Štiavnické Bane - Jupie Podlavice 2:2 (2:2)

Hral sa zápas dobrej úrovne. Počas celého stretnutia bola hra vyrovnaná. Už v deviatej minúte sa ujal vedenia Holmík, hostia však kontrovali. Bane sa aj druhýkrát dostali do vedenia, ale Jupie Podlavice opäť dokázali vyrovnať. V druhej časti bola hra nervózna, viac sa bojovalo ako hralo, k čomu prispel aj hlavný rozhodca. Keďže gól už nepadol, zrodila sa spravodlivá remíza. Ján Daubner

Góly: 9. a 19. Holmík - 16. Hejčík, 38. Baran (z 11 metrov). 200 divákov. ŠTIAV. BANE: Sekula - Šimko, Kubinec, M. Pavlík, Venglár, Sochor, Michalek, Holmík, Vl. Pavlík (87. Macko), Drexler, Ondrík

Žiar nad Hronom/Ladomerská Vieska - Veľký Blh 3:0 (0:0)

Postavenie tímov v tabuľke jasne naznačovalo, že favoritom stretnutia bude domáci tím. Prvú veľkú šancu si Žiarčania vypracovali v 15. minúte, lopta však trafila žrď a ani následná dorážka Karakačanova si cestu do siete nenašla. Potom sa hra presunula do stredu ihriska a jej úroveň začala pomaly upadať. Keďže ani domáci a ani hostia si vážnejšiu šancu nevypracovali, polčas sa skončil remízou. Po prestávke sa očakával tlak žiarskeho tímu, ten však neprišiel. Hra upadla do hlbokého podpriemeru a hráči sa venovali viac roztržkám než samotnému zápasu. Priebeh stretnutia v druhom polčase bol vyslovene nudný a oživenie prinieslo len vylúčenie hosťujúceho hráča, ktorý dostal za protesty druhú žltú kartu. To najlepšie však prišlo nakoniec. V nadstavenom čase sa odtrhol z reťaze Karakačanov a v priebehu troch minút vsietil tri nádherné góly, ktoré divákom odčinili strašnú hru domáceho tímu. Žiarčania si tri body za prevedenú hru určite nezaslúžili a môžu len ďakovať Draganovi Karakačanovi, ktorý im v poslednom momente zabezpečil trojgólové víťazstvo. Marcel Pobežka

Góly: 91., 92. a 93. Karakačanov. Rozhodoval Chmúrny, 100 divákov. ŽIAR/VIESKA: Pažout - Žňava, Karásek, Kochol, Dobrota, Karakačanov, Mackura, Rapčan, Abrahám (46. Šouc), Kubík (75. Janúch), Čamaj (63. Zelovič)

V zápase sa viac hádalo a bojovalo, ako hralo.

Ostatné výsledky: Dolná Strehová - Brusno 3:1, Revúca - Tisovec 0:1, Hajnáčka - Kalinovo 2:1, Poltár - Divín 0:1

8. kolo: Kováčová - Žarnovica 3:1 (2:1)

Vo vyrovnanom zápase priemernej úrovne hostia doplatili na nepremenené šance a zahodenú jedenástku. Ľubomír Čunderlík

Gól: M. Laurov (Žarnovica). Rozhodoval Weiss, 100 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, T. Laurov, Šmondrk, P. Sartoris (35. Černák), Hlavačka, M. Laurov, Šopa, Kukučka, Nasvetr

Lutila - Pliešovce 1:3 (1:2)

Zaslúžené víťazstvo hostí. Pavol Hromádka

Góly: 38. Gordík - 16. a 36. Záturecký, 90. Zošiak. Rozhodoval Danko, 250 divákov. LUTILA: Chromík - P. Kanina, Gordík, R. Kanina, Vanko, Sklenka (68. Miertuš), Gašparík, Hanus, Netolický, Golha (58. Šarközi), Majer

Kremnica - Lovča 3:1 (2:0)

Zápas začali obe družstvá chybami v rozohrávke. V 15. minúte Tokár prebral v strede ihriska prihrávku od Meceleho, obišiel dvoch hráčov a otvoril skóre, 1:0. V 18. minúte zahrávali hostia priamy kop a domáci Kováč vyrazil loptu na roh. V 36. minúte prestrelili hostia domácu bránu a z následného protiútoku trafil šibenicu Brašeňovej brány Hóz, 2:0. V 55. minúte znížil hlavou Páleník. Po tomto góle sa čakal tlak hostí, ale tí naopak vypustili hru a viac sa venovali rozhodcovi. V 72. minúte trafil do Brašeňovej náruče Tokár. O dve minúty postavil obrancov Lovče do roly štatistov Peter Ďurica a nekompromisne pridal tretí gól domáceho tímu. Juraj Paulík

Góly: 15. Tokár, 36. Hóz, 74. P. Ďurica - 55. Páleník. Rozhodoval Fáber, 320 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele, D. Ďurica (55. Wollner), Urgela, Palík, Bíreš (46. Kuzma), Daubner, P. Ďurica, Lupták, Tokár, Hóz (46. Žiarny), LOVČA: Brašeň - Hrmo, Greguš, Magula, F. Páleník (75. Beňo), Šandor, Kováč, Benča, Matuška, M. Páleník, Pukač (80. Šebeň)

Ostatné výsledky: Radvaň - Part. Č. Balog 3:3, Badín - Šalková 1:0, Priechod - Selce 1:1, Hrochoť - Sásová 0:2

14. Lovča 8 0 0 8 5:24 0

1. Policajná naháňačka: Pred súdom dnes prehovorili strelec aj posádka unikajúceho auta 8 767
  2. ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice 218
  3. V kláštore v Hronskom Beňadiku vynovia nádvorie a strechu 186
  4. NEHODY: Rizikovým je hlavný ťah Žiarom. Fenoménom sa stáva Banská Štiavnica 171
  5. V Žiari zvažujú viac mestských policajtov 120
  6. FOTO: Na žiarskom námestí zasahovali hasiči, na balkóne začal horieť popolník 102
  7. Psychiatrická nemocnica v Kremnici má nového riaditeľa 66
  8. V Banskobystrickom kraji môžu ľudia o komfortnom cestovaní len snívať 46
  9. Vo Svätom Antone horel dom. O strechu nad hlavou prišli dvaja ľudia 45
  10. Dedinke známej pre štále sa dostalo veľkej pocty od cechu gajdošov (+FOTO) 38

Obžalovaný Michal unikal pred policajtmi už viackrát, jeho posledná jazda v júni 2017 sa však skončila tragicky pre Tomáša (†17). Toho zasiahla policajná strela na zadnom sedadle.

ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice

Monika Kvaková je v prípade potreby pripravená pomôcť žiarskemu hokejovému klubu.

V kláštore v Hronskom Beňadiku vynovia nádvorie a strechu

Rekonštrukciu bude tento rok biskupstvo financovať z vlastných zdrojov a z peňazí z ministerstva kultúry.

NEHODY: Rizikovým je hlavný ťah Žiarom. Fenoménom sa stáva Banská Štiavnica

Nehôd v žiarskom regióne bolo rekordne málo, ich následky však boli závažné.

V Žiari zvažujú viac mestských policajtov

Jedným z dôvodov sú aj cyklohliadky. Tie síce v meste pred rokmi zaviedli, no počas posledných dvoch rokov ste ich v uliciach stretnúť nemohli.

V okolí Bojníc sa pohybuje medveď

V uplynulých dňoch poľovníci zaznamenali nad chatovou oblasťou výskyt medvedej rodinky.

Podporu ťažby domáceho uhlia nezrušili

Krajský poslanec kritizoval primátorku Prievidze, lebo v parlamente nepodporila návrh na ukončenie podpory ťažby uhlia.

Nevideli ste ho? Polícia vydala zatykač na Daniela (28) z Prievidze (+FOTO)

Hľadaný sa mal dopustiť trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Bystrica chystá veľké privítanie Anastasie Kuzminovej na 1. marca

Presný program mesto upresní v najbližších dňoch.

Podmienky ako v Lige majstrov. Handlovskí žiaci sa môžu cítiť ako veľké hviezdy (+VIDEO)

Na ich súbojoch je lepšia atmosféra ako na niektorých zápasoch mužskej extraligy.