Dolná Ždaňa porazila svojho súpera a v tretej lige poskočila na tretie miesto.

Žiarčania v Divíne remizovali.(Zdroj: MARCEL POBEŽKA)

III. LIGA STRED

9. kolo: Dolná Ždaňa - Lietavská Lúčka 2:0 (1:0)

V Dolnej Ždani odohrali tabuľkoví susedia pekný zápas, ktorý ovplyvnil prudký vietor. Jeho výhodu mali v prvom polčase hostia a tak za zmienku stojí len strela Páleníka, keď v páde strelil vedľa. V 43. minúte vysunul dlhou loptu Urgela Páleníka, ten preloboval stopérov a Boldiš z voleja trafil k žrdi, 1:0. Druhý polčas bol v réžii domácich, ktorí s pomocou vetra ovládli hru. V 55. minúte Žiak vyzvŕtal piatich hráčov hostí, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. V 61. minúte sa osvedčila kombinácia Sekereš, Urgela a Páleník. Posledne menovaný pridal druhý gól domáceho tímu. V 74. minúte nastrelil Rešetár žrď. Domáci sa týmto víťazstvom posunuli k čelu tabuľky. Stanislav Neuschl

Góly: 43. Boldiš, 61. Páleník. Rozhodoval Budač, 320 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Krivjančin, Kamas, Sekereš, Boldiš (59. Rešetár), Urgela (77. Arvaj), Páleník, Puliš, Ondrejka, Kravárik, Žiak

Nová Baňa - Veľký Krtiš 2:3 (2:3)

Začiatok zápasu patril domácemu tímu, ale boli to hostia, ktorí sa v 12. minúte ujali vedenia. Následne prebrali iniciatívu domáci a zatlačili súpera pred jeho 16-tku. V 25. minúte vyrovnal Juska. Hostia sa však opäť dostali do vedenia. V 30. minúte fauloval domáci brankár hráča hostí a následnú jedenástku premenil Worn. O tri minúty nepokryli domáci hráči Ondrejkova a ten zvýšil na 1:3. V 38. minúte bol vylúčený domáci Mánik, ktorý odplácal v prerušenej hre. Novobančanom sa aj tak podarilo v 41. minúte znížiť, keď Jusak preloboval brankára. V druhom dejstve sa domáci snažili vyrovnať, peknými strelami sa prezentoval dvakrát Juska a raz Valkovič. Ku koncu stretnutia vsadili domáci všetko na útok a hostia to využívali na rýchle protiútoky. Gól však už nepadol a tri body si odviezol Veľký Krtiš. Jozef Forgáč

Góly: 25. a 41. Juska - 12. Tischsiades, 30. Worn (z 11 metrov), 33. Ondrejkov. ČK: 38. Mánik (N. Baňa). Rozhodoval Hreus, 300 divákov. N. BAŇA: Benko - Lenárth (70. Bartoš), Rudzan, Guláš, Laco, Pecho (70. Sajko), I. Tužinský (85. J. Tužinský), Valkovič, Juska, Budinský, Mánik

Ostatné výsledky: Krásno - Kremnička 3:1, Králiky - Fiľakovo 0:0, Bánová - Turč. Teplice 1:0, Turany - Námestovo 0:0, Záv. Poruba - Lipt. Štiavnica 0:0, Ružiná - Bytča 4:0

IV. LIGA, JUH

9. kolo: Banská Štiavnica - Dolná Strehová 3:0 (2:0)

Domáci predviedli veľmi dobrú hru a po nevyužitých šanciach Baráka ml., Šímu a nepremenenom pokutovom kope, mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Hostia ohrozili brankára len z jedného priameho kopu. Vyzdvihnúť treba výborný výkon nestarnúceho Vlada Popraca. Ľubomír Barák

Góly: 11. Vl. Poprac, 35. Kminiak, 75. D. Budinský. Rozhodoval Berko, 200 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - N. Barák, Vl. Poprac, Majer, Dulaj, Halát (73. Lupták), Šíma, Kuruc (81. M. Hudák ml.), D. Budinský (84. Ľ. Barák), Necpal, Kminiak

Veľký Blh - Hliník nad Hronom 2:1 (0:1)

V prvom polčase boli hostia vyrovnaným súperom. V druhom inkasovali po chybe vyrovnávajúci gól, ich herná koncepcia sa zrútila a výsledkom toho bol druhý gól domáceho tímu v 90. minúte. Pavel Hlinka

Góly: 68. Halaj, 90. Miko - 43. Krčmárik. Rozhodoval Kratochvíľa, 100 divákov. HLINÍK: Čierťaský - Kmeť, Krčmárik, Dekíš, Vl. Pilnik, Murín, T. Pilnik (75. Koniar), Demko, Slaný, Antal (79. Blaho), Šimko (85. Ďuriš)

Divín - Žiar/L. Vieska 1:1 (0:0)

Zápas sa začal opatrne z oboch strán. V piatej minúte tesne minula bránu strela Karakačanova. V tej istej minúte mali šancu aj domáci, ale domáci hráč triafal len do bočnej siete brány hostí. Následne sa odohralo desať minút bez vážnejšej šance. Do ďalšej príležitosti sa dostal domáci útočník v 30. minúte, ale mieril vedľa. V 31. minúte vyrazil Karakačanovu strelu brankár na roh. O deväť minút sa zaskvel aj brankár Pažout, ktorý zlikvidoval nebezpečnú strelu hráča Divína. Domáci Štengl zahodil v 48. minúte obrovskú šancu a hostia z následného protiútoku strelili vedúci gól. Hlavou sa presadil Rapčan. V 53. minúte nariadil rozhodca prísny pokutový kop, ktorý premenil Štengl a vyrovnal. Hostia následne získali prevahu, ale šance si nevypracovali. V 84. minúte sa mohli dostať domáci do vedenia, ale Koreň netrafil bránu. Zápas sa tak skončil zaslúženou remízou. Ján Barniak

Góly: 53. Štengl (z 11 metrov) - 50. Rapčan. Rozhodoval Kučera, 200 divákov. ŽIAR/VIESKA: Pažout - Zelovič, Karásek, Mackura, Dobrota, Šouc (62. Čamaj), Kochol (82. Lepšík), Šimon, Janúch (55. Kubík), Karakačanov, Rapčan

Kalinovo - Štiavnické Bane 2:0 (0:0)

Hostia nastúpili na zápas nekompletní, čo sa nakoniec prejavilo aj na výsledku. V prvom polčase mali šance, Holmík šiel sám na brankára, gól však nedal. V druhej časti mali domáci prevahu a podarilo sa im streliť šťastný gól, ktorý rozhodol o výsledku. V snahe vyrovnať inkasovali Štiavnické Bane druhý gól a tak nechali tri body v Kalinove. Ján Daubner

Góly: 60. a 83. Pišpéky. Rozhodoval Riša, 150 divákov. ŠTIAV. BANE: Sekula - Venglár, Šimko, Kubinec, Macko, Hailer (46. Blaško), M. Pavlík, Holmík, Ondrík, Drexler, Michálek

Ostatné výsledky: Brusno - Revúca 3:1, Jupie Podlavice - Poltár 0:1, Tisovec - Hajnáčka 2:1

9. kolo: Lovča - Priechod 2:1 (1:1)

Zápas začali lepšie hostia, keď sa už v ôsmej minúte ocitol v päťke domácich hráč Priechoda, no Beňo bravúrne vyrazil. Následne sa hra vyrovnala, ale boli to opäť hostia, ktorí v 12. minúte potrestali chybu domácej obrany a otvorili skóre zápasu. V 31. minúte zahral dobre štandartnú sitáciu Šandor a Ondrík hlavou nekompromisne vyrovnal. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú a v 85. minúte M. Páleník krásnou strelou k žrdi zabezpečil domácim prvé tri body v piatej lige. Výborný výkon podal brankár Beňo. Boris Šandor

Góly: 31. Ondrík, 85. M. Páleník - 12. Budaj. Rozhodoval Bubenka, 200 divákov. LOVČA: Beňo - Hrmo, Magula, Šandor (55. Pukač), Kováč, Benča (55. F. Páleník), Sedliak, Matuška, Paučo, Ondrík, M. Páleník (88. Greguš)

Pliešovce - Kremnica 5:1 (1:1)

Hostia nastúpili oslabení o štyroch hráčov základnej zostavy. V 13. minúte zranil domáci hráč brankára hostí Kováča, ktorý musel byť ošetrovaný a prvý polčas dochytal s tampónom v nose. V 15. minúte spravili hostia chybu v rozohrávke a domáci sa ujali vedenia. O tri minúty zahrávali hostia priamy kop Petrom Ďuricom, jeho strelu brankár vyrazil a Bíreš ju dopravil hlavou do brány, 1:1. Po tomto góle sa hra presunula medzi 16-tky a až v nadstavenom čase prvého polčasu si hostia vypracovali čistú šancu. Mecele však z dobrej pozície prestrelil. V 53. minúte spravili chybu v rozohrávke domáci hráči, loptu zachytil Hric a jeho strelu domáci brankár zázračne vyrazil na roh. Od tohto momentu "zistil" rozhodca, ktorí hráči sú domáci a jeho výkon tomu aj nasvedčoval. V 68. minúte odpískal pokutový kop a udelil žltú kartu za protesty kapitánovi Kremnice, 2:1. Domáci spolu s rozhdocom pridali na dôraze a v 70. minúte pridali tretí gól. V 76. minúte pustil čiarový rozhodca do ofsajdu dvoch hráčov a Pliešovčania zvýšili na 4:1. V 86. minúte prešiel obranou hostí domáci Farkaš a uzavrel skóre na 5:1. Takú vysokú prehru si hostia nezaslúžili. Juraj Paulík

Góly: 15. Droppa, 68. Spišiak (z 11 metrov), 70. Zaťkov, 76. a 84. Farkaš - 18. M. Bíreš. Rozhodoval Baka, 200 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele, D. Ďurica, Urgela, Wollner, M. Bíreš, Daubner, P. Ďurica, Kuzma (64. Hóz), Hric, Palík

Žarnovica - Lutila 2:1 (1:1)

V priemernom okresnom derby zvíťazila Žarnovica nádherným gólom kapitána tímu Petra Hlavačku. Ľubomír Čunderlík

Góly: 18. M. Laurov, 56. Hlavačka - 43. R. Kanina. Rozhodoval Mihalka, 150 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, Kukučka, Šmondrk, Černák, Hlavačka, M. Laurov, Šopa, Mikuška (90. P. Sartoris), Nasvetr (46. Vl. Laurov), LUTILA: Chromík - Škorec, R. Kanina, Vanko, Šarközi, Gašparík, Hanus, Netolický, Miertuš (71. Sklenka), Golha, Majer (78. P. Kanina)

Ostatné výsledky: Selce - Badín 1:0, Partizán Č. Balog - Hrochoť 2:0, Šalková - Radvaň 0:0, Sásová - Kováčová 2:1

14. Lovča 9 1 0 8 7:25 3

1. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  2. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
  3. Najkrajšie americké národné parky
  4. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  5. Keď Slováci krotia morský vietor
  6. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  7. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  8. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Svätý Anton čaká viacero odstávok elektriny

Obmedzenie dodávky energie súvisí s rekonštrukciou a údržbou elektrického vedenia.

Pohronskí banditi sa vedia baviť futbalom. Prilákať chcú aj ďalších fanúšikov

Ultras FK Pohronie sú zatiaľ len na začiatku, no ich povzbudzovanie si pochvaľuje aj kapitán Pellegrini.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.

Veľký regionálny futbalový servis od tretej po siedmu ligu

Prinášame vám výsledky, komentáre, zostavy a tabuľky z uplynulého kola futbalových súťaží. Ako sa darilo našim zástupcom?