Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Dolná Ždaňa nedohrala zápas

Dolná Ždaňa odohrala stretnutie v Bytči. V druhom polčase viedla 2:1, následne však hlavný rozhodca vylúčil domáceho hráča a bytčianski futbalisti opustili ihrisko. Nariadil to prezident domáceho klubu, ktorý tak vyjadril svoj nesúhlas s rozhodovaním hlav

ného arbitra.

III. LIGA STRED

10. kolo: Lietavská Lúčka - Nová Baňa 1:0 (1:0)

Na ťažkom a mokrom teréne sa hral dobrý futbal. Stretnutie bolo až do 26. minúty vyrovnané. Potom prevzali iniciatívu domáci, ktorí v 30. minúte otvorili skóre. Druhá časť bola vyrovnaná, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 65. minúte mohli domáci pridať druhý gól, ale hostí podržal brankár Benko. Po tomto momente hostia zatlačili domácich a po dobrých príležitosiach Pecha a Tužineského mohli vyrovnať. Netriafali však presne. Domáci aj vďaka odkopávaniu lôpt v nadstavenom čase dobrý výsledok udržali. Jozef Forgáč

Gól: 30. Pittner. Rozhodoval Balászik, 120 divákov. N. BAŇA: Benko - Budinský, Rybár, Bartoš, Laco (87. J. Tužinský), Lenárt (72. Mikuška), Rudzan, Guláš, Valkovič, Pecho, I. Tužinský (60. Vozár)

Bytča - Dolná Ždaňa 1:2 (0:2) - nedohrané, v 64. minúte domáci opustili ihrisko.

Hosťujúcemu tímu chábali štyria hráči základnej zostavy. Aj napriek tomu odohrali na ťažkom teréne a za stáleho dažda výborný prvý polčas. V 22. minúte spracoval dlhú loptu Páleník a trafil do žrde. V 25. minúte vybojoval v 16-tke loptu Boldiš a Páleník sa nemýlil. O päť minút centroval Urgela a loptu do siete dopravil Boldiš. V 60. minúte domáci znížili, ale o tri minúty sa rútil sám na brankára Páleník. Domáci brankár vybehol zo 16-tky a pri zákroku chytil loptu rukou za čo bol vylúčený. Domáci hráči na protest proti tomuto rozhodnutiu opustili ihrisko. Stanislav Neuschl

Góly: 60. Kadák - 25. Páleník, 30. Boldiš. Rozhodoval Kučera, 31 divákov. D. ŽDAŇA: Packo - Puliš, Sekereš, Kravárik, Rešetár, Urgela, Kamas, Žiak, Arvaj, Boldiš, Páleník

Ostatné výsledky: Kremnička - Bánová 3:0, Králiky - Krásno 4:1, Fiľakovo - Veľký Krtíš 0:4, Lipt. Štiavnica - Ružiná 0:0, Námestovo - Záv. Poruba 5:0, Turč. Teplice - Turany 3:3

IV. LIGA, JUH

10. kolo: Štiavnické Bane - Tisovec 2:2 (2:1)

Domáci začali dobre, vytvorili si tri šance, ale ani jednu z nich nepremenili. Za to ich hostia potrestali "lacným" gólom a ujali sa vedenia. Následne domáci prevzali iniciatívu, pritlačili hostí. V rýchlom slede dali dva góly a otočili stav zápasu. V druhom polčase mali Bane prevahu, vypracovali si šance, ale Holmík ich nepremenil. To nakoniec využili hostia a v poslednej minúte vyrovnali. Štiavnické Bane podali lepší výkon ako hostia a tri body si určite zaslúžili. Ján Daubner

Góly: 36. Vl. Pavlík, 40. Holmík - 12. Adámek, 90. Balint. Rozhodoval Repiský, 150 divákov. ŠTIAV. BANE: Sekula - Šimko, Beňo, M. Pavlík, Venglár, Sochor, Michalek, Holmík, Vl. Pavlík, Drexler, Ondrík

Žiar n/Hr./L. Vieska - Jupie Podlavice 3:1 (1:1)

Zápas začali lepšie hostia a už v druhej minúte zasahoval Pažout po strele Schmida. Desať minút sa hralo v strede ihriska bez vypracovaných šancí, potom však domáci prevzali iniciatívu. V 20. minúte trafil z priameho kopu Šimon obrancu. O osem minút neskôr, po faule na Dobrotu, otvoril hlavou skóre Šimon. Druhý gól mohli domáci pridať v 30. minúte, ale hosťujúci Burko chytil Rapčanovu strelu. V 38. minúte spálil veľkú šancu hosťujúci Takáč. Domáci poľavili a v 40. minúte vyrovnal Hejčík. Druhý polčas začali domáci svižne a už v 49. minúte preveril hosťujúceho brankára Rapčan. Žiarčania mali stálu prevahu. V 55. minúte netrafil bránu Karakačanov. Proti Burkovi sa nepresadil ani Mackura. V 62. minúte centroval Karakačanov a Rapčanovu strelu vykopával z brány hosťujúci Nemec. V 70. minúte po centri Rapčana prestrelil bránu Abrahám. Domáci stále držali taktovku v rukách. V 76. minúte prihrával Karakačanovi Rapčan a legionár v žiarskom drese pridal druhý gól domáceho tímu.V 86. minúte chybovala obrana hostí. To využil Karakačanov a zvýšil na 3:1. Hostia po treťom góle ožili, ale domáci im už nedovolili žiadne prekvapenie. Ján Barniak

Góly: 28. Šimon, 76. a 86. Karakačanov - 40. Hejčík. Rozhodoval Nemček, 220 divákov. ŽIAR/L. VIESKA: Pažout - Zelovič, Karásek, Dobrota, Karakačanov, Mackura, Rapčan, Abrahám (78. Lepšík), Šimon, Šouc (35. Čamaj), Janúch (40. Kubík)

Hliník nad Hronom - Divín 1:0 (1:0)

Hliničania si od začiatku vypracovali tlak a jeho výsledkom bol gól Vlada Pilnika v 26. minúte. Do polčasu mali aj ďalšie šance, ale Šimko i Krčmárik ich trestuhodne zahodili. V druhom dejstve pridali hostia na dôraze a snažili sa skórovať. Najväčšiu príležitosť mali v 85. minúte, keď brankár Čierťaský zlikvidoval ich čistú šancu a následne aj dorážku. Domáci konečne zvíťazili a tešia sa z troch bodov. Pavel Hlinka

Gól: 26. Vl. Pilnik. Rozhodoval Kuchársky, 120 divákov. HLINÍK: Čierťaský - Kmeť, Dekíš, Krčmárik (75. Koniar), Vl. Pilnik, Murín, T. Pilník, Demko, Slaný, Antal (65. Blaho), Šimko

Banská Štiavnica - Veľký Blh 3:0

Ostatné výsledky: Hajnáčka - Brusno 3:5, Dol. Strehová - Revúca 0:2, Poltár - Kalinovo 2:2

10. kolo: Kováčová - Lutila 3:2 (0:2)

Góly: 10. R. Kanina, 34. Hanus - za hostí. LUTILA: Chromík - P. Kanina, Netolický, Šarközi, Škorec, Golha, Kordík, R. Kanina, Hanus, Sklenka, Gašparík

Kremnica - Žarnovica 1:4 (0:1)

Domáci nastúpili bez zraneného Kováča, ktorý si zlomil nos v minulom zápase v Pliešovciach. Do brány tak nastúpil Valuška, ktorý v prvom polčase podal vynikajúci výkon. Stretnutie bolo od začiatku svižné a prvú šancu si už v piatej minúte vypracoval Hric, ktorý však tesne minul Gašpírovu bránu. V 9. minúte zahrávali hostia priamy kop a Valuška ho bravúrne vyrazil na roh. V 23. minúte po skrumáži v 16-tke domácich hostia otvorili skóre z kopačky Mikušku. Žarnovičania pokračovali v tlaku na bránu domácich a v 26. minúte výborne vystrelil opäť Mikuška. Valuška však jeho strelu kryl. Žarnovica hrala počas prvého polčasu aktívne a ďalšiu šancu zahodil v 44. minúte Šopa. V druhom polčase sa domáci snažili zvrátiť výsledok, ale boli to opäť hostia, ktorí v 50. minúte ohrozili Valuškovu bránu. O dve minúty zahrávali hostia roh, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Štefanka a pridal druhý gól. V 60. minúte pridali Žarnovičania po nevýraznej akcii tretí gól. O štyri minúty zahrával priamy kop Peter Ďurica, Gašpírovi lopta prešla cez ruky, ale od brvna sa odrazila späť do jeho náruče. Gašpír následne rýchlo rozhohral, domáci jeho rozohrávku zachytili a znížili na 1:3. V 85. minúte neodpískal rozhodca čistú penaltu po faule na Daubnera a z následného protiútoku pridali hostia štvrtý gól. Za výborný výkon si zaslúži pochvalu domáci brankár Valuška, ktorý aj napriek tomu, že má 48 rokov, preukázal svoje brankárske kvality. Juraj Paulík

Góly: 65. Daubner - 23. Mikuška, 52. Štefanka, 60. Laurov, 86. Nasvetr. Rozhodoval Hlaváčik, 280 diváko. KREMICA: Valuška - Mecele, Palík, Daubner, D. Ďurica (40. Žiarny), Hric, Lupták, Mazúr (62. Kuzma), Tokár (65. Hóz), P. Ďurica, Urgela, ŽARNOVICA: Gašpír - M. Štefanka (53. Červenka), Šopa, Roško, Šmondrk, Kukučka, Mikuška (85. Nasvetr), Černák, M. Laurov, T. Laurov, Hlavačka

Badín - Lovča 5:0 (4:0)

Stretli sa mužstvá z opačných koncov tabuľky a tomu aj nasvedčoval priebeh stretnutia. Domáci začali náporom a už v 10. minúte sa ujali vedenia. Hostia pohrozili v 15. minúte, ale svoju šancu nepremenili. V 21. minúte vykopával loptu z bránkovej čiary hosťujúci hráč a z následnej šance pridali domáci druhý gól. Tretí padol v 39. minúte a polčas ukončil vlastný gól hostí. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, v 66. minúte pridal Badín piaty gól. Ku koncu stretnutia sa dostali k slovu aj hostia, ale Šandor a Páleník svoje šance nevyužili. Pavol Kukučka

Góly: 10. R. Kollár, 21. Hrnčíř, 39. a 66. Giertl, 43. vlastný. Rozhodoval Kučera, 110 divákov. LOVČA: Brašeň (46. Beňo) - Hrmo, Greguš, Magula, F. Páleník (46. Šebeň), Šandor, Kováč, Benča (59. Pukač), Sedliak, M. Páleník, Paučo

Ostatné výsledky: Hrochoť - Šalková 1:2, Radvaň - Selce 2:7, Priechod - Pliešovce 2:2, Sásová - Part. Č. Balog 3:2

14. Lovča 10 1 0 9 7:30 3

1. Policajná naháňačka: Pred súdom dnes prehovorili strelec aj posádka unikajúceho auta 7 770
  2. ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice 203
  3. V kláštore v Hronskom Beňadiku vynovia nádvorie a strechu 186
  4. NEHODY: Rizikovým je hlavný ťah Žiarom. Fenoménom sa stáva Banská Štiavnica 179
  5. V Žiari zvažujú viac mestských policajtov 126
  6. FOTO: Na žiarskom námestí zasahovali hasiči, na balkóne začal horieť popolník 112
  7. Psychiatrická nemocnica v Kremnici má nového riaditeľa 66
  8. Vo Svätom Antone horel dom. O strechu nad hlavou prišli dvaja ľudia 49
  9. V Banskobystrickom kraji môžu ľudia o komfortnom cestovaní len snívať 43
  10. Dedinke známej pre štále sa dostalo veľkej pocty od cechu gajdošov (+FOTO) 39

Obžalovaný Michal unikal pred policajtmi už viackrát, jeho posledná jazda v júni 2017 sa však skončila tragicky pre Tomáša (†17). Toho zasiahla policajná strela na zadnom sedadle.

ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice

Monika Kvaková je v prípade potreby pripravená pomôcť žiarskemu hokejovému klubu.