Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Banská Belá porazila Tekovskú Breznicu

Odpisovaná Banská Belá prekvapila. Na domácej pôde porazila súpera z Tekovskej Breznice a zapísala si prvé víťazstvo.

I. TRIEDA DOSPELÍ

10. kolo: Hodruša Hámre - Rudno nad Hronom 3:0 (1:0)

Domáci potvrdili svoje postavenie v tabuľke jednoznačným víťazstvom v domácom zápase. Milan Kráľ

Góly: Galeta, Frim, Ježko. Rozhodoval J. Oslanec, 150 divákov.

HOD. HÁMRE: Bocian - M. Káčer, Kramár, L. Káčer, Švihla, Listofer, Galeta, Brodziansky, Baláž, Frim, Kapusta. Striedali: Goral, Ježko

RUDNO: Tužinský - Budinský, Holý, Fajčík, Jánošík, Šalka, Škarba, Prachár, Búry, Valko, Zvizdeckyij. Striedali: Škarba, Polc, Pastier, Mucha

Banská Belá - Tekovská Breznica 2:0

Góly: Durbák, Puškár

Repište - Lovčica Trubín 2:0 (0:0)

Za správneho futbalového počasia hrali obe mužstvá kvalitný zápas. Hostia boli pod neustálym tlakom a vypracovali si menej šancí ako domáci. Repište neustále útočilo a nakoniec rozhodli o cennom víťazstve po góloch E. Kmeťa a M. Karvaša. Ľubomír Hudec

Góly: E. Kmeť, M. Karvaš. Rozhodoval Žiakovič, 120 divákov.

REPIŠTE: Slaný - Čech, St. Želiar, E. Kmeť, Kráľ, M. Karvaš, Hurta (80. A. Kmeť), M. Kordík, P. Ulbrík (89. Marko), L. Ulbrík, Vincúr (46. Sl. Želiar)

LOVČICA TR.: Ja. Bahno - Macko, Tinák (77. Mališ), Tršo, Janek, M. Krajči, Kováč (46. Ju. Bahno), Lietava, Debnár, Bajnok, Demko

Vyhne - Stará Kremnička 4:0 (0:0)

V prvom polčase boli hostia vyrovnaným súperom, hrali sympatický futbal a domácemu tímu sa vo všetkom vyrovnali. V druhom polčase sa prejavila väčšia skúsenosť domácich, začali premieňať šance a jednoznačne zvíťazili. Jozef Halaj

Góly: M. Štefanka, Čunderlík, Herold (z 11 metrov), Šrot. Rozhodoval Tapfer, 100 divákov.

VYHNE: Herold - Pavla (80. Šrot), Bujňák (52. Gocník), Packo (76. M. Štefanka), Hlinka, Čunderlík, Hrnčiar, Zuberník (80. Šmikniar), Kašiar, Babic, Lupták

ST. KREMNIČKA: Kollár - Osvald, M. Poliak, Abrahám, Ro. Pobežka, Bugár, L. Gulička (85. Dovčík), P. Poliak, St. Gulička, Francz, Schneider (72. T. Gulička)

Slaská - Dolná Trnávka 5:2 (2:2)

Diváci za stáleho dažďa a na ťažkom teréne videli zaujímavý zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Aj keď hostia potvrdili, že majú kvalitný tím, domáci vývoj stretnutia otočili a v závere zápasu dominovali. Za pozornosť stojí fakt, že Slaská v posledných troch zápasoch strelila 16 gólov. Libor Páleník

Góly: Gordulič 3, Grolmus, Silný - Ivan, Demko. Rozhodoval Levčík, 50 divákov.

SLASKÁ: Kupči - Hric, Šuster, Vanko, Vittek (81. Kmeť), Silný, Grolmus, Lalo (46. Ferko), Gordulič, P. Topolan (68. Masarovič), Mikula.

D. TRNÁVKA: Kúšik - Dodok, Demko (62. Kopčan), Ro. Boška, Siekela, Ivan, Dovec, Slušný, Kysel, Královenský (72. Ra. Boška), A. Struhár

Brehy - Bzenica 4:1 (2:0)

Prvú polhodinu bola hra vyrovnaná, domáci sa ťažko dostávali do tempa. Až v 35. minúte si na priamy kop Briestenského nabehol Michal Polc a vsietil vedúci gól Brehov. O tri minúty prekonal brankára Hlaváča Gorbov. Päť minút po začiatku druhého polčasu unikol po krídle Vozár, nahral Mariánovi Polcovi a ten zvýšil na rozdiel triedy. Aj na štvrtý gól prihrával Vozár. Striedajúci Binda zvýšil na 4:0. Hostia zaznamenali čestný úspech v poslednej minúte stretnutia. Vtedy však už bolo o víťazstve Brehov rozhodnuté. Jozef Bakoš

Góly: Mi. Polc, Gorbor, Ma. Polc, Binda - Kliman. Rozhodoval Berta, 100 divákov.

BREHY: Martinec - Benčať (46. Moško), Mi. Polc, Baláž, Briestenský (77. Rafaj), Gorbov, Vozár, Ma. Polc (81. Regina), Marko (70. Binda), Hubač, Kliman

BZENICA: Hlaváč - Kliman, Feherpataky, Kicko, Horváth, Rybár, Kmeť (75. Richtárik), Kačák (62. Demko), Majer (60. Dekíš), Rosemberg, Krištof

Voznica - H. Ves 1:2 (0:1)

V priemernom až slabom stretnutí chýbala domácim kvalita a bojovnosť. Hostia ukázali viac srdca a futbalového umenia. Kamil Blaho

Góly: M. Blaho - Marianík, Neuschl. Rozhodoval Košarník, 70 divákov.

VOZNICA: Pukan - P. Blaho, Vančo, Benča, Lauko, Nemec, M. Blaho, Mocpajchel, Ziman, Sl. Mihálik, Š. Kliman (75. P. Kršiak)

H. VES: Mikula - Mecele, Tichý, Dobias, Urgela, Košarník, Marianík, Kaštier, Neuschl, Hric (78. I. Andráši), Širáň

II. TRIEDA DOSPELÍ, JUH

10. kolo: Banská Štiavnica B - Horné Hámre - nehralo sa.

Malá Lehota - Tekovská Breznica B 9:1 (6:1)

Jednoznačná záležitosť domáceho tímu. Hostí bolo len deväť a Malá Lehota rozhodla o svojom víťazstve už v prvom polčase. Rado Pacalaj

Góly: Vl. Debnár 4, Holička 2, Adamec 2, Víglaský - Havran. Rozhodoval Rendla, 100 divákov.

M. LEHOTA: Baranec - Víglaský, Krnáč, Debnár, L. Pavlík, Holička, Tisovský, Šmikniar, Z. Pavlík, Adamec, Cigáň

TEK. BREZNICA B: Gaži - Galbavý, Kráľ, Homola, Mikláš, Horniak, Vlačuha, Suchý, Havran (hostí bolo len deväť)

Prenčov - Župkov 1:7 (0:5)

Góly: Ru. Repiský 3, Hric 3, J. Repiský - za hostí.

Sklené Teplice - Hronský Beňadik 3:0 (0:0)

Po vyrovnanom prvom polčase ovládli domáci hru a vyťažili tri góly. Kamil Skladan

Góly: Stračina, Skladan, L. Husár. Rozhodoval Priebera, 50 divákov.

SKL. TEPLICE: Mokroš - Černaj, S. Beňo (19. Pavol), Snopko, Libo, Mojžiška, Stračina, Skladan, L. Husár (90. M. Husár), M. Osika (78. Závadský), L. Olajec (81. Brašeň)

HR. BEŇADIK: Trpíška - Meleg, Tabernaus (80. Vallo), Šediansky, Halabuk, Tököli, Drgoňa, Galamboš, Kabina, Mezö, Mlinka

II. TRIEDA DOSPELÍ, SEVER

10. kolo: Kremnické Bane - Piteľová 3:1 (0:1)

Góly: Priadka 3 - M. Štefanka

Krahule Šašovské - Podhradie 0:3 (0:1)

Ihráč - Kosorín 0:2 (0:0)

Domáci nevyužili množstvo príležistostí na strelenie gólu. Hostia ich za to potrestali a odniesli si tri body. Domáci odohrali jeden z najlepších zápasov v sezóne. Milan Bitala

Góly: I. Štefanovič. Rozhodoval Kacz, 50 divákov.

IHRÁČ: Ma. Bitala - Š. Hric, M. Ivan (46. Sklenka), Kollár, Ceplák, Mi. Bitala, Ro. Henžel, Kyseľ (67. B. Slašťan), D. Bílek ml., D. Bílek st., M. Bílek (80. Kubík)

KOSORÍN: Ertl - I. Štefanovič, Legíň (46. Pulen), Pašák, Štroffek (87. Beňo), Čiliak, J. Štefanovič, Hrčka, Kozár, Bélla, Ulrich

Nevoľné - Janova Lehota 2:0 (0:0)

Domáci hráči boli silnemu tímu z Janovej Lehoty viac, než vyrovnaným súperom, čo potvrdili dvomi gólmi v druhom polčase. Emil Koniar

Góly: Mich. Kapusta, Marcel Krajčík. Rozhodoval Katina, 70 divákov.

NEVOĽNÉ: Páchnik - Mil. Kapusta, P. Króner, Ma. Krajčík, Marcel Krajčík, M. Hric, L. Hric, Bulin, Mazúr, Baláž, R. Króner (Mich. Kapusta)

J. LEHOTA: Malík - P. Krajčír, Karásek, Sl. Krajčír, Rašlik, Koneradský, Krajčík, Chovančík, Goral, Bugár, Brzula

11. Ihráč 9 1 3 5 10:19 6

1. Policajná naháňačka: Pred súdom dnes prehovorili strelec aj posádka unikajúceho auta 4 087
  2. Novou možnou lokalitou pre Prologis na Slovensku je Žiar nad Hronom 362
  3. Pozrite sa, ktoré úseky v Žiari opravia. Medzi plánovanými sú aj cesty do nemocnice 177
  4. ROZHOVOR: Štadión musí žiť, tvrdí Rastislav Štanga (+Fotogáleria) 121
  5. ROZHOVOR: Brankárka Kvaková odložila betóny do pivnice 94
  6. NEHODY: Rizikovým je hlavný ťah Žiarom. Fenoménom sa stáva Banská Štiavnica 90
  7. V kláštore v Hronskom Beňadiku vynovia nádvorie a strechu 77
  8. V Banskobystrickom kraji môžu ľudia o komfortnom cestovaní len snívať 58
  9. V Žiari zvažujú viac mestských policajtov 48
  10. Vo Svätom Antone horel dom. O strechu nad hlavou prišli dvaja ľudia 43

Obžalovaný Michal unikal pred policajtmi už viackrát, jeho posledná jazda v júni 2017 sa však skončila tragicky pre Tomáša (†17). Toho zasiahla policajná strela na zadnom sedadle.