Streda, 25. apríl, 2018 | Meniny má Marek

Dolná Ždaňa deklasovala Turčianske Teplice

Diváci videli v trinástom kole dva výsledky s pomerom gólov 5:1. Dolná Ždaňa takto deklasovala Turčianske Teplice. Horšie dopadol tím Žiar/L. Vieska, ktorý týmto rozdielom prehral v Brusne.

Žiar poriadne zakopol v Brusne

III. LIGA STRED

13. kolo: Dolná Ždaňa - Turčianske Teplice 5:1 (3:0)

Hostia pricestovali do Ždane len jedenásti a od začiatku bolo jasné, že nechcú stretnutie dohrať. Rozhodca im vylúčil dvoch hráčov. Obe vylúčenia boli zbytočné a hostia pôsobili ako tím, ktorý síce už hral vyššiu súťaž, ale bez disciplíny. V prvej minúte ušiel po ľavej strane Sekereš a jeho center zúžitkoval Puliš. V 17. minúte vystrelil k žrdi Kamas a pridal druhý gól. O tri minúty vysunul Páleník Urgelu a jeho blafák skončil v bráne, 3:0. V 30. minúte nastrelil Kamas žrď. Od 40. minúty však pohrozili aj hostia a v rozpätí dvoch minút nastrelili dvakrát žrď a poriadne vyzvŕtali domácu obranu. Od 50. do 60. minúty skóroval dvakrát Páleník, ktorému centroval Rasťo Urgela. Záver sa len dohrával a Ždaňa dostala zbytočný gól po chybe obrany. Dolná Ždaňa prezimuje na treťom mieste s minimálnou stratou na vedúcu Ružinú. Stanislav Neuschl

Góly: 1. Puliš, 17. Kamas, 20. Urgela, 51. a 60. Páleník - 77. J. Koleno. ČK: 41. Jeťko, 90. Jo. Koleno (obaja Turč. Teplice). Rozhodoval Galát, 230 divákov. D. ŽDAŇA: Packo (60. Rapčan) - Rešetár (56. Arvaj), Krivjančin, Kravárik (70. Boldiš), Ondrejka, Urgela, Vajda, Kamas, Puliš, Páleník, Sekereš

Nová Baňa - Námestovo 4:1 (1:1)

Domáce mužstvo chcelo nadviazať na dobrý výkon z minulej nedele. To sa im aj podarilo. V 11. minúte ušiel Juska a jeho nahrávku doklepol do brány Pecho. Z víťazného gólu sa však dlho netešili, pretože v 14. minúte hostia vyrovnali. Po tomto momente sa hraj obojstrenne dobrý futbal a útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci si vytvorili dobré príležistosti, najmä Juska a Pecho. Svoje šance však nedokázali premeniť. V druhom dejstve pokračovala dobrá hra. V 55. minúte si medzi stopérov nabehol Pecho a zvýšil na 2:1. Hostia chceli výsledok zvrátiť, ale domáci dobre bránili. V 80. minúte unikol po pravej strane Bielik a jeho nezištnú prihrávku dorazil do brány Guláš. O päť minút sa akcia po pravej strane zopakovala. Ušiel Hudec a Valkovič pridal štvrtý gól. Jozef Forgáč

Góly: 11. a 55. Pecho, 80. Guláš, 85. Valkovič - 14. Brčák. Rozhodoval Urda, 200 divákov. N. BAŇA: Benko - M. Lenárt, Rudzan, Guláš, Hudec (86. B. Lenárt), Pecho, Rybár, Valkovič, Juska (46. Vozár), Budinský, Tužinský (61. I. Bielik)

Ostatné výsledky: Ružiná - Kremnička 3:2, Závažná Poruba - Králiky 0:6, Bánová - Fiľakovo 2:0, Turany - Krásno 5:3, Veľký Krtíš - Liptovská Štiavnica 2:1, Lietavská Lúčka - Bytča 0:0

IV. LIGA, JUH

13. kolo: Kalinovo - Banská Štiavnica 3:0 (0:0)

Bez gólov sa ťažko vyhráva. Hostia mohli v prvom polčase viesť 3:0, ale to by museli Halát, D. Budinský a Lupták premeniť svoje šance. V druhom polčase podávali Štiavničania dobrý výkon, ale zahodili ďalšie šance a inkasovali. Keď sa už zdalo, že zápas skončí najtesnejším výsledkom, mohol vyrovnať Rusnák, ktorý však zahodil aj to čo sa nedalo. Domáci to potrestali a vsietili dva góly. Ľubomír Barák

Góly: 70. Šupina, 75. a 90. Čipčala. Rozhodoval Küchen, 250 divákov. B. ŠTIAVNICA: V. Budinský - Kuruc, Halát, Majer (65. Číž), Čiliak, Dulaj, Šíma, Lupták, D. Budinský, N. Barák (83. Rusnák), Kminiak

Tisovec - Hliník nad Hronom 2:1 (1:0)

Domáci začali náporom, mali dve vyložené šance, ale brankár Čierťaský bol na svojom mieste. Počas celého polčasu bola hra vyrovnaná. V 30. minúte zahodil čistú šancu Slaný. Druhý polčas patril hosťom, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Pár minút pred koncom však Hliničania inkasovali druhý gól a opäť zostali bez bodov. Hráčov však treba pochváliť za bojovnosť. Pavel Hlinka

Góly: 19. Kriška, 84. Švantner - 60. Ďuriš. Rozhodoval Dian, 250 divákov. HLINÍK: Čierťaský - Dekýš, Kmeť, Slaný, Vl. Pilnik, Minyu, T. Pilnik, Krčmárik, Mališ (59. Šimko), Blaho, Ďuriš

Brusno - Žiar n/Hr./Ladomerská Vieska 5:1 (2:0)

Hajnáčka - Štiavnické Bane 3:3 (0:2)

Hostia začali dobre, počas celého prvého polčasu mali prevahu. Už v deviatej minúte triafali do žrde. Mali aj ďalšie šance, z ktorých dve premenili a po polčase viedli zaslúžene 2:0. Do druhej časti nastúpili však ako vymenení, nepodržali loptu a domáci získali prevahu. Po hrubých chybách obrancov otočili výsledok. V samotnom závere však Bane zabojovali a zachránili aspoň remízu. Ján Daubner

Góly: 55. Nagy, 59. Berky, 72. Urbán - 32. Drexler, 45. Vl. Pavlík, 89. Michálek. Rozhodoval Kratochvíľa, 100 divákov. ŠTIAV. BANE: Sekula - Venglár, Beňo, Osvald (40. Šimko), Sochor, Michálek, Holmík, Vl. Pavlík, Ondrík, Drexler, Kubinec

Ostatné výsledky: Jupie Podlavice - Veľký Blh 3:1, Divín - Dolná Strehová 2:1, Revúca - Poltár 1:0

13. kolo: Lovča - Sásová 1:1 (1:0)

Domáci podali najlepší výkon jesene. Stačil však len na remízu, hoci si zaslúžili plný bodový zisk. Boris Šandor

Gól: 30. M. Páleník - za domácich. Rozhodoval Tisoňová, 100 divákov. LOVČA: Brašeň - Hrmo, Magula, Greguš, F. Páleník (70. Pukač), Kováč, Sedliak, M. Páleník, Benča, Ondrík, Šandor

Žarnovica - Radvaň 2:1 (2:1)

V nervóznom zápase nakoniec zaslúžene zvíťazili domáci hráči. Ľubomír Čunderlík

Góly: 5. Mikuška, 8. Hlavačka - 45. Orságh. Rozhodoval Kučera, 50 divákov. ŽARNOVICA: Gašpír - Štefanka, Roško, T. Laurov, Šmodrk, P. Sartoris (30. Nasvetr, 70. Vl. Laurov), M. Laurov, Kukučka, J. Šopa, Mikuška, Hlavačka

Lutila - Badín 0:3 (0:2)

Vo vyrovnanom stretnutí mali viac šťastia hostia, ktorí strelili tri góly po chybách domácich hráčov. Pavol Hromádka

Góly: 7. Andrášik, 29. Topercer, 81. Hrnčíř. Rozhodoval Kizek, 150 divákov. LUTILA: Chromík - Forgáč, Škorec, Gordík, R. Kanina, Netolický, Sklenka (65. Miertuš), Gašparík (74. P. Kanina), Hanus, Golha, Majer

Kremnica - Priechod 0:1 (0:1)

Domáci začali prvý polčas slabo, v 20. minúte inkasovali gól z nenápadnej akcie od Budaja, brata brankára z NHL. Po tomto góle sa domáci prebrali, zatlačili súpera do 16-tky, ale gól sa im nepodarilo vsietiť. V druhom polčase začali Kremničania náporom, súpera opäť zatlačili pred 16-tku a nepustili ich do žiadnej šance. Výsledkom bolo päť nastrelených bŕvn a dve tyčky. Gól sa im však nepodarilo vsietiť a tak prehrali 0:1. Za bojovnosť si však zaslúžia pochvalu, ale výsledok hovorí v prospech súpera. Juraj Paulík

Gól: 20. Budaj. Rozhodoval Havra, 230 divákov. KREMNICA: Kováč - Mecele, Palík, Daubner, Bíreš (50. D. Ďurica), Lupták, Mazúr (50. Žiarny), P. Ďurica, Kuzma (46. Hóz), Tokár, Urgela

Ostatné výsledky: Šalková - Kováčová 1:3, Selce - Č. Balog 2:2, Pliešovce - Hrochoť 0:0

3. Žiarska ulica zmenila na pár dní farbu. Je celá ružová Foto 299
  4. Minerály na okraji Banskej Štiavnice môžu ľudia hľadať legálne Foto 103