Nedeľa, 8. december, 2019 | Meniny má Marína

Žiarčania zdolali Poltár

Žiarski futbalisti nastúpili proti Poltáru vo svižnom tempe. Od začiatku sa snažili súpera zatlačiť k jeho bráne, čo sa im aj vyplatilo. Zápas vyhrali 4:2 a napravili si tak náladu po minulotýždňovej prehre.

Žiarčania hrali doma. Proti Poltáru začali vo svižnom tempe.Žiarčania hrali doma. Proti Poltáru začali vo svižnom tempe.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

III. LIGA

19. kolo

Kremnička - Lipt. Štiavnica 5:0 (4:0), Králiky - Bytča 4:0 (3:0), Ružiná - Fiľakovo 3:0 (2:0), Bánová - V. Krtíš 2:1 (0:0), Krásno - Liet. Lúčka 2:0 (2:0), Turč. Teplice - Námestovo 1:1 (1:0)

Turany - N. Baňa 1:0 (1:0)

Z. Poruba - D. Ždaňa 2:4 (2:0)

Rozhodoval Korenčík, pred 200 divákmi

Góly: 14. Švárny, 15. Droppa - 53. Páleník, 67. Sekereš, 71. Žiak, 81. Puliš

D. Ždaňa: Packo, Kriviančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Pinka (85. Vajda), Páleník, Puliš (86. Arvaj), Sepeši, Ondrejka, Žiak (87. Rešetár)

Domáci dokázali dať počas dvoch dva góly po hrubých chybách obrany. Do polčasu nám súperov brankár Vyskoč chytil štyri čisté gólové šance a s Dolnou Ždaňou to vyzeralo zle. Do druhého polčasu sme išli s myšlienkou rýchleho gólu, čo sa podarilo v 53. minúte. Po ľavej strane ušiel Puliš, našiel Páleníka a ten znížil na 2:1. V 63. minúte center Kamasa usmernil hlavou Sekereš pod brvno a vyrovnal na 2:2. V 70. minúte nastrelil Žiak žrď. Vynahradil si to o 2 minúty, keď po rohu trafil krásne do vinkla a zvýšil na 2:3. V 81. minúte ušiel Pinka po pravej strane a Puliš prestrelil Vyskoča - 4:2. Až do konca zápasu celému mužstvu tlieskali aj domáci diváci, ktorí prišli v hojnom počte. Tešíme sa na nedeľu, keď na našom štadióne privítame prvú Ružinú s ligistami Benksom, Libičom a Bulíkom. Všetkých fanúšikov pozývame na dobrý futbal. Stanislav Neuschl

17. kolo

Divín - Brusno 1:3 (0:0), Jupie B. Bystrica - Tisovec 1:2 (0:1), Kalinovo - D. Strehová 4:1 (3:1), Veľký Blh - Revúca 1:0 (0:0)

B. Štiavnica - Hajnáčka 3:2 (1:0)

Rozhodoval Krahulec, pred 150 divákmi

Góly: Halát (Šegy), Kminiak 2 (Tučniak)

B. Štiavnica: Budinský V., Kuruc, Budinský D., Halát, Čiliak, Dulaj, Barák Nino, Lupták, Dreksler, Necpal, Kminiak

Napriek tomu, že domáci nepotvrdili dobrý výkon z predchádzajúceho kola, zaslúžene zvíťazili. Dobrý výkon podal Kminiak. Ľubomír Barák

Hliník - Š. Bane 1:0 (0:0)

Rozhodoval Poliak, pred 150 divákmi

Gól: 88. Šimko

Hliník: Brašeň, Bahno, Dekíš, Kukučka, Číž, Pilník, Murín, Janúch, Mališ, Krčmárik, Šimko

Š. Bane: Sekula, Pavlík M., Venglár, Beňo, Osvald, Sochor, Michálek (56. Ševeček), Holmík (87. Heiler), Spišiak, Ondrík, Šíma

Hostia sa predstavili ako zdatný súper. Ovládli stred poľa a tým si vynútili hernú prevahu, čoho výsledkom však boli len dve nastrelené žrde. Domáci oslabení o štyroch hráčov (tresty a zranenia) sa snažili brejkovými útokmi prečísliť obranu hostí. Nakoniec sa im to podarilo až v 88. minúte, keď po chybe obrany získali loptu a po rýchlej kombinačnej akcii mladý Šimko rutinérsky strelil víťazný gól. Hliník si týmto pripísal do tabuľky ďalšie tri dôležité body na záchranu. Pavel Hlinka

Žiar/L. Vieska - Poltár 4:2 (2:1)

Rozhodoval Kutel, pred 200

Góly: Rapčan M. 2, Šimon 2 - Karásek 2

Žiar/L. Vieska: Rapčan J., Žňava, (68. Zelovič), Kmeť, Kochol, Dobrota, Urgela, Rapčan M. (81. Abrahám), Kubík (68. Cvejkuš), Šimon, Čamaj, Slaný

Domáci začali zápas vo svižnom tempe a nátlakovou hrou. V 7. minúte Rapčanova strela tesne minula bránu. Hostia pohrozili v 12. minúte, keď sa pred brankárom ocitol sám Karásek, no Rapčan jeho strelu vytlačil. V 14. minúte po peknej akcii Rapčan streľou do vinkla otvoril skóre. V 30. minúte domáci spálili šancu, keď po centri Čamaja Rapčan ani Kubík netrafili loptu. O dve minúty nato Šimonova strela z 30 metrov skončila v sieti - 2:0. V 37. minúte po faule Kochola rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Karásek využil na zníženie. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale boli to hostia, ktorí zahodili Pagáčovu šancu. Prišla 64. minúta a po priamom kope hostí krásne hlavičkoval Karásek M. a vyrovnal na 2:2. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 71. minúte po centri Urgelu hlavičkou dostal Marek Šimon domácich do vedenia - 3:2. O minútu nato sa lopta dostala k Rapčanovi a ten peknou strelou z 22 metrov zvýšil na 4:2. Hostia sa výsledok snažili skorigovať, ale domáci ich už k zníženiu stavu nepustili. Ján Barniak

17. kolo

Selce - Pliešovce 5:1 (2:0), Hrochoť - Priechod 3:1 (2:1), Radvaň - Badín 3:0 (2:0)

Šalková - Žarnovica 2:4 (0:1)

Rozhodoval Rohoň, pred 200 divákmi

Góly: Laurov M. 2, Hlavačka, Luky

Žarnovica: Gašpír, Štefanka, Laurov Ľ., Laurov M., Laurov T., Kopernický (50. Mičík), Šopa, Hlavačka, Černák (86. Nasvetr), Šovčík (65. Luky), Mikuška

V bojovnom stretnutí Žarnovica zvíťazila zaslúžene. Najlepší hráč stretnutia bol Michal Laurov, ktorý nedominoval len v obrane, ale aj v útoku. Ľubomír Čunderlík

Lovča - Kováčová 1:4 (0:0)

Rozhodoval Horný, pred 300 divákmi

Góly: 88. Kabina - 75. 77. 90. Koreň, 90. Hradňanský

Lovča: Bahno, Hrmo, Ondrík, Šándor, Kováč, Benča, Lepšík, Šebeň (70. Magula), Paučo, Repiský (70. Kabina), Páleník M.

Pred peknou diváckou kulisou sa do 75. minúty odohrával remízový zápas. Miestami mali domáci navrch, no svoje šance nevyužili. Záver zápasu domáci z nepochopiteľných príčin prestali hrať a dostali štyri góly po chybách obrany. Na konci domáci len znížili pekným gólom Kabinu. Boris Šandor

Č. Balog - Lutila 4:1 (1:0)

Rozhodoval Guzi, pred 250 divákmi

Góly: Majer

Lutila: Hromádka, Forgáč, Kanina P., Škorec, Golha, Kanina R., Netolický, Rendek, Sklenka, Hanus, Majer

Sásová - Kremnica 3:1 (0:0)

Rozhodoval Szabo, pred 250 divákmi

Góly: Žiarny

Kremnica: Kováč, Mecele, Wollner, Urgela, Mališ, Tokár (63. Žiarny), Lupták, Chladný (70. Bíreš), Palík (60. Ďurica P.), Ďurica D. Mazúr

Domáci pohrozili už v 2. minúte, ale tečovaná lopta skončila na spojnici Kováčovej brány. V 15. minúte pohrozili aj hostia, roh zahrával Tokár a Mališ hlavou tesne minul bránu domácich. Do konca prvého polčasu hostia s rozumnou obranou udržali výsledok 0:0. Druhý polčas domáci začali tlakom na bránu hostí, ale tí úspešne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. V 53. minúte Kováč bravúrne zneškodnil nájazd domáceho útočníka, no v 65. po vhadzovaní autu otvoril skóre Netolický na 1:0 pre domácich. V 70. minúte zvýšil domáci Výlupok po chybe obrany hostí na 2:0. Keď sa zdalo, že zápas sa už bude len dohrávať, Netolický upravil skóre na 3:0. V závere, v 86. minúte, Žiarny sám proti brankárovi hosti technicky preloboval a upravil konečný stav na 3:1. Juraj Paulík

1. Kováčová 17 11 3 3 52:30 36

2. Sásová 17 11 3 3 41:24 36

3. Č. Balog 17 10 4 3 54:26 34

4. Selce 17 10 2 5 49:19 32

5. Badín 17 10 1 6 30:20 31

6. Žarnovica 17 8 2 7 37:32 26

7. Lutila 17 8 0 9 23:29 24

8. Pliešovce 17 7 2 8 33:36 23