Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Dolná Ždaňa hrá v piatok s Veľkým Krtíšom

Po minulotýždňovej pauze pokračovali ligové zápasy. Dolnoždánčanom prvé miesto uniká len o bod.

Ilustračné.Ilustračné.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

III. LIGA

24. kolo

Kremnička - Krásno 4:2 (0:0), Fiľakovo - Králiky 0:6 (0:4), Turč. Teplice - Bánová 1:2 (1:1), Námestovo - Turany 3:2 (1:2), Lipt. Štiavnica - Záv. Poruba 3:0 (1:0), Bytča - Ružiná 0:1 (0:0)

L. Lúčka - D. Ždaňa 1:4 (0:3)

Góly: Orolín 2, Rešetár, Páleník

D. Ždaňa: Packo, Puliš, Kravárik, Kriviančin, Ondrejka (80. Vajda), Pinka (9. Rešetár), Kamas, Sekereš, Sepeši, Orolín, Páleník

Jednoznačné víťazstvo hostí, ktorí na ťažkom teréne, za neustáleho dažďa, dominovali. Už do 8. minúty mal Páleník tri šance a potom nastrelil žrď. V 14. minúte uvoľnil Sepeši Orolína a ten pod brvno prekonal brankára - 0:1. V 20. minúte ušiel Orolín po ľavej strane a jeho center dal z voleja do brány Rešetár 0:2. V 35. minúte Páleník dostal prihrávku do behu, obišiel brankára, nahral Orolínovi a ten prestrelil všetko v bráne - 0:3. Druhý polčas sa len dohrával. V 77. minúte center Orolína krásne hlavičkoval do brány Páleník - 0:4. V poslednej minúte ušiel stredom obrany Plaštík a znížil na 1:4. V piatok o sedemnástej čaká Dolnú Ždaňu na domácom ihrisku dohrávka s Veľkým Krtíšom. Stanislav Neuschl

V. Krtíš - N. Baňa 3:0 (1:0)

Rozhodoval Urgas, 80 divákov

N. Baňa: Pukan, Budinský (60. Bartoš), Rybár, Šlauka, Lenárt (78. Poliačik), Bielik (68. Lauko), Tesársky, Hudec, Vozár, Mánik, Garaj

Výsledok zápasu nenasvedčuje hre na ihrisku. Domácim sa podarilo z minima šancí dať tri góly. Hostia, naopak, svoje veľké príležitosti nevyužili a tak prišli o dobrý výsledok. Jozef Forgáč

22. kolo

Revúca - Brusno 1:1 (0:0), Poltár - Jupie BB 1:1 (1:1), Hajnáčka - Tisovec - nehrali

D. Strehová - B. Štiavnica 2:2 (1:1)

Rozhodoval Kret, 200 divákov

Góly: Hanzlík P., Kminiak

B. Štiavnica: Budinský V., Kuruc, Majer (89. Beňadik), Čiliak, Dulaj, Necpal, Barák Nino, Dreksler (79. Rusnák - Krauš), Hanzlík P., Budinský D. (29. Ľupták), Kminiak - Tučniak)

Hostia vybojovali bod a tak, ako už po niekoľkýkrát, po nevyužitých šanciach sa museli aj o ten bod báť. Ľubomír Barák

Hliník - V. Blh 1:1 (1:0)

Rozhodoval Vojtek, 140 divákov

Góly: Krčmárik - Gyure

Hliník: Brašeň, Janúch, Dekíš, Kukučka, Číž, Pilník V., Blaho (46. Mališ), Miškov (72. Šimko), Sopko, Krčmárik, Demko (84. Pilník T.)

Domáci si v poslednom čase asi pohnevali šťastenu. Už v Strehovej napriek drvivej prevahe v druhom polčase stratili tri body. V dnešnom stretnutí dokázali z množstva šancí vyťažiť len jeden gól v 45. minúte Krčmárikom. Hostia mali v obrane výborného Drugdu, ktorý snáď neprehral ani jeden hlavičkový súboj a čo prešlo, zlikvidoval brankár hostí. Pavel Hlinka

Žiar/L. Vieska - Divín 2:1 (1:0)

Rozhodoval Kratochvíla, 150 divákov

Góly: Čamaj, Abrahám - Rácz

Žiar/L. Vieska: Rapčan J., Kmeť, Kochol, Dobrota, Urgela, Zvara (58. Kubík), Abrahám, Šimon, Čamaj (85. Vígláský), Slaný, Škriniar (60. Žňava)

Domáci začali zápas lepšie. V 2. minúte hlavičku Čamaja kryl brankár hostí. V 7. minúte po peknej akcii Abraháma a Zvaru Čamaj otvoril skóre. Brankár hostí sa zapotil v 10. minúte, keď kryl tvrdú Dobrotovu strelu. V 31. minúte domáci brankár vyrazil strelu Koreňa na roh. V 34. len tesne Abrahámova strela minula bránu Divínčanov. Tí v 42. minúte nastrelili zblízka žrďku a tak sa polčas skončil 1:0. V druhom sa v prvých pätnástich minútach akcie striedali z jednej strany na druhú. V 52. minúte Rácz prekonal domáceho brankára a vyrovnal. V 58. minúte zahodil tutovku domáci Kmeť, keď z dvoch metrov prestrelil bránu. V 65. minúte hostia pohrozili, ale brankár vyrazil nájazd Koreňa. Domáci pridali a v 76. minúte Slaný opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. V 81. minúte, po rohovom kope, Abrahám hlavou dostal domácich do vedenia. Do konca zápasu sa už stav nezmenil. Ján Barniak

Š. Bane - Kalinovo 1:2 (0:1)

Rozhodoval Wojtík, 200 divákov

Góly: Holmík - Drugda, vlastný

Š. Bane: Sekula, Pavlík M., Venglár, Osvald (85. Kmeť), Spišiak, Šima (75. Heiler), Sochor, Holmík, Michalek (84. Ševeček), Beňo, Ondrík

Domáci odohrali nešťastné stretnutie, keď už v prvej minúte inkasovali gól. Potom hru vyrovnali, vypracovali si viacej šancí, ale do polčasu nepremenili ani jednu. Na začiatku druhého sa im podarilo vyrovnať. Neskôr však ďalšie príležitosti nezužitkovali. Nakoniec hostia šťastne vyhrali, keď Venglár tečoval center do vlastnej brány. Ján Daubner

22. kolo

Kováčová - Sásová 1:2, Hrochoť - Č. Balog 0:2, Radvaň - Šalková 1:1, Badín - Selce 4:2

Priechod - Lovča 0:2 (0:1)

Rozhodoval Uhorskai, 200 divákov

Lovča: Bahno, Hrmo, Ondrík, Magula, Šebeň (46. Šándor), Kováč (79. Greguš), Benča, Lepšík, Páleník, Repiský, Matuška (90. Beňo)

Obidve mužstvá začali opatrne. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami, bez gólových šancí. Prví sa otvorili domáci, no gólové príležitosti nepremenili. Potom hostia odpovedali rovnakým spôsobom a na konci prvého polčasu sa ujali vedenia po štandardnej situácii Páleníkovým gólom. V druhom polčase hostia ovládli dianie na ihrisku. Jedna šanca striedala druhú. Hostí upokojil až Matuškov gól v 74. minúte. Pred koncom podali výborný výkon a mohli vyhrať aj s väčším rozdielom. Pavol Kukučka

Kremnica - Pliešovce 2:4 (1:1)

Rozhodoval Mojžiš, 190 divákov

Góly: Chladný, Mazúr - Záturecký, Droppa, Chromý, Švec

Kremnica: Kováč, Murgaš, Ďurica P., Urgela, Ľupták, Ďurica D. (70. Bíreš), Tokár, Chladný (70. Daubner), Wollner, Mališ, Palík (80. Mazúr)

Domáci čakajú na vytúžené víťazstvo jesene, to sa im však ani v dnešnom zápase nepodarilo. V 8. minúte Tokár z výbornej šance prestrelil bránu hostí. Hra sa prelínala medzi šestnástkami. Hostia v 37. minúte faulovali v pokutovom území Petra Ďuricu. Chladný pokutový kop chladnokrvne premenil a domáci viedli 1:0. V 43. minúte išiel hráč hostí, Chromý, sám na domáceho brankára, ale jeho akciu Kováč zneškodnil. Z ojedinelej šance, po chybe domáceho Mališa, hostia v 45. minúte vyrovnali. V 55. minúte zahrávali roh a Chromý zvýšil hlavou na 1:2. Od tohto momentu hostia zatlačili na domácich a tí vyrábali v obrane jednu chybu za druhou. V 65. minúte zahrávali priamy kop a Švec z 35 metrov vymietol pavučinu Kováčovej brány, čím zvýšil na 1:3. Hostia opäť pohrozili v 75. minúte a Záturecký zvýšil hlavou na 1:4. V nadstavenom čase domáci Mazúr premenil samostatný únik a upravil na konečných 2:4. Juraj Paulík

Lutila - Žarnovica 0:2 (0:1)

Rozhodovald Sitár, 150 divákov

Góly: Laurov 2

Lutila: Chromík, Rozenberg, Forgáč, Škorec, Kanina R., Vanko, Sklenka (85. Laurov), Hanus, Netolický, Rendek (74. Kanina P.), Majer

Žarnovica: Gašpír, Štefanka, Laurov Ľ., Laurov T., Kopernický, Hlavačka, Mikuška (90. Šovčík), Šopa, Černák, Laurov M., Mičík (68. Luky)

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný s množstvom šancí na oboch stranách. Hostia dali domácim gól do šatne. V druhom polčase domáci trošku pritlačili, ale nevyužili svoje šance a po priamom kope Žarnovičania zvýšili na 2:0. Veľmi slabý výkon hlavného rozhodcu. Pavol Hromádka

1. Č. Balog 22 14 4 4 63:34 46

2. Badín 21 14 1 6 47:24 43

3. Sásová 22 12 6 4 47:30 42

4. Kováčová 21 12 4 5 60:37 40

5. Selce 22 12 2 8 59:30 38

6. Žarnovica 21 11 2 8 46:38 35

7. Pliešovce 21 9 3 9 45:47 30

8. Lutila 21 10 0 11 32:35 30