Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Po inkasovanom góle z jedenástky sa Hliníčania báli o výsledok

Hliníčania hrali doma s mužstvom Jupie Banská Bystrica. Domáci mali po dvoch góloch zápas dobre rozbehnutý, no po súperovom kontaktnom góle z pokutového kopu sa o výsledok strachovali až do konca.

Mužstvo Žiar/L. Vieska v nedeľu vyhralo nad Kalinovom.Mužstvo Žiar/L. Vieska v nedeľu vyhralo nad Kalinovom.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

III. LIGA

26. kolo

Králiky - Bánová 1:1 (1:0), Kremnička - Turany 4:1 (3:1), Turč. Teplice - Záv. Poruba 3:2 (1:1), Námestovo - Ružiná 1:5 (1:2), Liet. Lúčka - Veľký Krtíš 2:1 (1:1), Fiľakovo - Krásno - nehrali pre nespôsobilý terén

Bytča - N. Baňa 2:1 (0:0)

Gól: Garaj

L. Štiavnica - D. Ždaňa 1:3 (1:1)

Rozhodoval Čajka, 300 divákov

Góly: Sekereš 2, Sepeši

D. Ždaňa: Packo, Kriviančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Orolín (86. Vajda), Ondrejka, Pinka (86. Rešetár), Páleník, Puliš (67. Žiak), Sepeši

Zápas, v ktorom po celý čas držali v rukách opraty domáci, sa nakoniec skončil našim víťazstvom. Už v 20. minúte Páleník zahodil dve čisté šance. V 30. minúte otvorili domáci skóre po prvej štandardnej akcii. V 41. minúte sa po centri Pinku ocitol sám pred bránou Sekereš, no trafil do brankára. V 45. minúte prišlo po rohu Pinku vyrovnanie, keď hlavou skóroval Sekereš. V druhom polčase mali chuť hrať len hostia, čo sa prejavilo aj na výsledku. Ešte v 60. minúte zahodil jedenástku Páleník, keď trafil do žrde. V 77. minúte Žiak uvoľnil Páleníka, ten priťukol Sekerešovi a zvýšil na 1:2. V 81. minúte nečakane vystrelil Sepeši k žrdi a viedli sme 3:1. V stredu nás čaká ťažký zápas v Králikoch. Stanislav Neuschl

24. kolo

Dolná Strehová - Veľký Blh 2:0 (2:0), Poltár - Tisovec - nehrali pre nespôsobilý terén, Hajnáčka - Revúca 2:1 (2:1)

B. Štiavnica - Divín 0:1 (0:0)

Rozhodoval Brodňan, 100 divákov

B. Štiavnica: Budinský, Kuruc, Hanzlík A., Hanzká P., Poprac V., Dulaj (77. Číž), Dreksler (86. Barák Ľ.), Majer, Barák Nino (59. Ľupták), Necpal, Kminiak

Domáci v prvom polčase nastrelili brvno, pričom ďalšie príležitosti takisto nevyužili. Hostia umnou hrou z ojedinelej šance sedem minút pred koncom skórovali. Ľubomír Barák

Hliník - Jupie BB 2:1 (1:0)

Rozhodoval Verkin, 160 divákov

Góly: Šimko 2 - Hejčík (11 m)

Hliník: Brašeň, Janúch (69. Murín), Dekíš, Kukučka, Číž, Pilník V., Bahno (25. Blaho), Miškov, Sopko, Krčmárik, Šimko (86. Pilník T.)

Priebeh stretnutia poznačila veľká horúčava. V prvom polčase mali navrch domáci. Okrem streleného gólu mali niekoľko dobrých príležitostí. Druhý polčas sa začal pre Hliníčanov dobre. V 51. minúte zvýšil Šimko svojim druhým gólom na 2:0. Zdalo sa, že už je rozhodnuté, no v 65. minúte hostia znížili z pokutového kopu na 2:1. Od tohto momentu sa domáci museli strachovať o výsledok. Hostia na tom boli kondične lepšie ako domáci, čím sa častejšie dostávali do šancí. Minimálne päť ich v druhom polčase zahodili. Napokon sa výsledok nezmenil aj vďaka výbornému výkonu domáceho brankára Brašeňa. Pavel Hlinka

Žiar/L. Vieska - Kalinovo 3:0 (2:0)

Rozhodoval Oružinský, 250 divákov

Góly: Abrahám 2, Rapčan M.

Žiar/L. Vieska: Rapčan J., Zelovič, Kmeť, Kochol, Dobrota, Urgela, Rapčan M., Abrahám (86. Žňava), Šimon, Čamaj, Slaný

Domáci mali už v 5. minúte prvú šancu, ktorú obrana hostí zlikvidovala. V 6. minúte tvrdá Abrahámova strela trafila žrď. Ten istý hráč v 14. minúte krásnou strelou z 22 metrov k tyči otvoril skóre. V 24. minúte po akcii Rapčana M. trafil Abrahám z voleja vedľa brány. O dve minúty sa už nemýlil, keď po rohovom kope Urgelu zvýšil hlavou na 2:0. Do polčasu sa výsledok nezmenil. Druhý začali lepšie hostia, ktorí sa výsledok snažili skorigovať. Ich akcie však väčšinou končili pred šestnástkou domácich. V 50. minúte sa vyznamenal brankár Rapčan, keď na dvakrát zlikvidoval strelu Libiča. V 75. minúte po akcii Urgelu tesne minul bránu Marek Šimon. Domáci prebrali iniciatívu od 85. minúty. Rapčan z priameho kopu vyskúšal súperovho brankára, ktorý vyrazil na roh. Domáci prikrášlili výsledok v 90. minúte, keď po nahrávke Žňavu zvýšili na 3:0 Matej Rapčan. Ján Barniak

Š. Bane - Brusno 2:1 (1:0)

Rozhodoval Ostrihoň, 200 divákov

Góly: Holmík, Sochor

Š. Bane: Sekula, Pavlík M., Kmeť, Pavlík V., Spišiak, Šima (76. Heiler), Sochor, Holmík (69. Ševeček), Michálek, Beňo, Ondrík

Domáci si v prvom polčase vypracovali tri gólové šance, no ani jednu nepremenili. Až tesne pred koncom prvého dejstva ich dostal do vedenia hlavičkou Holmík. V druhom polčase domáci zvýšili náskok na 2:0. Rozhodca následne vylúčil hosťom dvoch hráčov. Domáci sa uspokojili a Brusno výsledok skorigovalo na 2:1. Na konci zápasu začali hrať vabank, ale domáci už víťazstvo udržali. Ján Daubner

24. kolo

Kováčová - Č. Balog 3:1, Sásová - Šalková 9:1, Hrochoť - Selce 2:1, Badín - Pliešovce 3:1

Radvaň - Lovča 4:0 (0:0)

Priechod - Žarnovica 2:1 (1:0)

Rozhodoval Sabo, 150 divákov

Góly: Laurov M.

Žarnovica: Gašpír, Štefanka, Laurov Ľ., Šmondrk, Luky (60. Šovčík), Hlavačka, Mikuška, Šopa, Černák, Laurov M., Mičík (60. Nasvetr)

Po slabom výkone zaslúžená prehra. Ľubomír Čunderlík

Kremnica - Lutila 1:2 (1:0)

Rozhodoval Hlaváčik, 270 divákov

Góly: Žiarny - Šarközi, Sklenka

Kremnica: Kováč, Murgaš (72. Ďurica D.), Ďurica P., Urgela, Ľupták, Žiarny, Tokár, Chladný (46. Daubner D.), Wollner, Mališ, Palík

Lutila: Chromík, Rozenberg, Kanina P., Škorec, Golha, Kanina R., Netolický, Šarközi (70. Lavrov), Sklenka (75. Hudec), Hanus, Rendek

Domáci začali vo veľkom štýle. V 16. minúte sa ujali vedenia gólom Žiarneho. Hostia však nátlakovou hrou v 24. minúte vyrovnali, keď skóroval Sklenka. V 33. minúte Šarközi upravil na 1:2 pre hostí. V druhom polčase chceli domáci výsledok zvrátiť, no hostia ho rozumnou obranou ustrážili a z Kremnice si zaslúžene odniesli tri body. Juraj Paulík

1. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
  2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
  4. Family winter paradise - Bachledka Ski & Sun
  5. Čo znamená spomalenie hospodárskeho rastu pre Slovensko?