Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Po inkasovanom góle z jedenástky sa Hliníčania báli o výsledok

Hliníčania hrali doma s mužstvom Jupie Banská Bystrica. Domáci mali po dvoch góloch zápas dobre rozbehnutý, no po súperovom kontaktnom góle z pokutového kopu sa o výsledok strachovali až do konca.

Mužstvo Žiar/L. Vieska v nedeľu vyhralo nad Kalinovom.Mužstvo Žiar/L. Vieska v nedeľu vyhralo nad Kalinovom.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

III. LIGA

26. kolo

Králiky - Bánová 1:1 (1:0), Kremnička - Turany 4:1 (3:1), Turč. Teplice - Záv. Poruba 3:2 (1:1), Námestovo - Ružiná 1:5 (1:2), Liet. Lúčka - Veľký Krtíš 2:1 (1:1), Fiľakovo - Krásno - nehrali pre nespôsobilý terén

Bytča - N. Baňa 2:1 (0:0)

Gól: Garaj

L. Štiavnica - D. Ždaňa 1:3 (1:1)

Rozhodoval Čajka, 300 divákov

Góly: Sekereš 2, Sepeši

D. Ždaňa: Packo, Kriviančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Orolín (86. Vajda), Ondrejka, Pinka (86. Rešetár), Páleník, Puliš (67. Žiak), Sepeši

Zápas, v ktorom po celý čas držali v rukách opraty domáci, sa nakoniec skončil našim víťazstvom. Už v 20. minúte Páleník zahodil dve čisté šance. V 30. minúte otvorili domáci skóre po prvej štandardnej akcii. V 41. minúte sa po centri Pinku ocitol sám pred bránou Sekereš, no trafil do brankára. V 45. minúte prišlo po rohu Pinku vyrovnanie, keď hlavou skóroval Sekereš. V druhom polčase mali chuť hrať len hostia, čo sa prejavilo aj na výsledku. Ešte v 60. minúte zahodil jedenástku Páleník, keď trafil do žrde. V 77. minúte Žiak uvoľnil Páleníka, ten priťukol Sekerešovi a zvýšil na 1:2. V 81. minúte nečakane vystrelil Sepeši k žrdi a viedli sme 3:1. V stredu nás čaká ťažký zápas v Králikoch. Stanislav Neuschl

24. kolo

Dolná Strehová - Veľký Blh 2:0 (2:0), Poltár - Tisovec - nehrali pre nespôsobilý terén, Hajnáčka - Revúca 2:1 (2:1)

B. Štiavnica - Divín 0:1 (0:0)

Rozhodoval Brodňan, 100 divákov

B. Štiavnica: Budinský, Kuruc, Hanzlík A., Hanzká P., Poprac V., Dulaj (77. Číž), Dreksler (86. Barák Ľ.), Majer, Barák Nino (59. Ľupták), Necpal, Kminiak

Domáci v prvom polčase nastrelili brvno, pričom ďalšie príležitosti takisto nevyužili. Hostia umnou hrou z ojedinelej šance sedem minút pred koncom skórovali. Ľubomír Barák

Hliník - Jupie BB 2:1 (1:0)

Rozhodoval Verkin, 160 divákov

Góly: Šimko 2 - Hejčík (11 m)

Hliník: Brašeň, Janúch (69. Murín), Dekíš, Kukučka, Číž, Pilník V., Bahno (25. Blaho), Miškov, Sopko, Krčmárik, Šimko (86. Pilník T.)

Priebeh stretnutia poznačila veľká horúčava. V prvom polčase mali navrch domáci. Okrem streleného gólu mali niekoľko dobrých príležitostí. Druhý polčas sa začal pre Hliníčanov dobre. V 51. minúte zvýšil Šimko svojim druhým gólom na 2:0. Zdalo sa, že už je rozhodnuté, no v 65. minúte hostia znížili z pokutového kopu na 2:1. Od tohto momentu sa domáci museli strachovať o výsledok. Hostia na tom boli kondične lepšie ako domáci, čím sa častejšie dostávali do šancí. Minimálne päť ich v druhom polčase zahodili. Napokon sa výsledok nezmenil aj vďaka výbornému výkonu domáceho brankára Brašeňa. Pavel Hlinka

Žiar/L. Vieska - Kalinovo 3:0 (2:0)

Rozhodoval Oružinský, 250 divákov

Góly: Abrahám 2, Rapčan M.

Žiar/L. Vieska: Rapčan J., Zelovič, Kmeť, Kochol, Dobrota, Urgela, Rapčan M., Abrahám (86. Žňava), Šimon, Čamaj, Slaný

Domáci mali už v 5. minúte prvú šancu, ktorú obrana hostí zlikvidovala. V 6. minúte tvrdá Abrahámova strela trafila žrď. Ten istý hráč v 14. minúte krásnou strelou z 22 metrov k tyči otvoril skóre. V 24. minúte po akcii Rapčana M. trafil Abrahám z voleja vedľa brány. O dve minúty sa už nemýlil, keď po rohovom kope Urgelu zvýšil hlavou na 2:0. Do polčasu sa výsledok nezmenil. Druhý začali lepšie hostia, ktorí sa výsledok snažili skorigovať. Ich akcie však väčšinou končili pred šestnástkou domácich. V 50. minúte sa vyznamenal brankár Rapčan, keď na dvakrát zlikvidoval strelu Libiča. V 75. minúte po akcii Urgelu tesne minul bránu Marek Šimon. Domáci prebrali iniciatívu od 85. minúty. Rapčan z priameho kopu vyskúšal súperovho brankára, ktorý vyrazil na roh. Domáci prikrášlili výsledok v 90. minúte, keď po nahrávke Žňavu zvýšili na 3:0 Matej Rapčan. Ján Barniak

Š. Bane - Brusno 2:1 (1:0)

Rozhodoval Ostrihoň, 200 divákov

Góly: Holmík, Sochor

Š. Bane: Sekula, Pavlík M., Kmeť, Pavlík V., Spišiak, Šima (76. Heiler), Sochor, Holmík (69. Ševeček), Michálek, Beňo, Ondrík

Domáci si v prvom polčase vypracovali tri gólové šance, no ani jednu nepremenili. Až tesne pred koncom prvého dejstva ich dostal do vedenia hlavičkou Holmík. V druhom polčase domáci zvýšili náskok na 2:0. Rozhodca následne vylúčil hosťom dvoch hráčov. Domáci sa uspokojili a Brusno výsledok skorigovalo na 2:1. Na konci zápasu začali hrať vabank, ale domáci už víťazstvo udržali. Ján Daubner

24. kolo

Kováčová - Č. Balog 3:1, Sásová - Šalková 9:1, Hrochoť - Selce 2:1, Badín - Pliešovce 3:1

Radvaň - Lovča 4:0 (0:0)

Priechod - Žarnovica 2:1 (1:0)

Rozhodoval Sabo, 150 divákov

Góly: Laurov M.

Žarnovica: Gašpír, Štefanka, Laurov Ľ., Šmondrk, Luky (60. Šovčík), Hlavačka, Mikuška, Šopa, Černák, Laurov M., Mičík (60. Nasvetr)

Po slabom výkone zaslúžená prehra. Ľubomír Čunderlík

Kremnica - Lutila 1:2 (1:0)

Rozhodoval Hlaváčik, 270 divákov

Góly: Žiarny - Šarközi, Sklenka

Kremnica: Kováč, Murgaš (72. Ďurica D.), Ďurica P., Urgela, Ľupták, Žiarny, Tokár, Chladný (46. Daubner D.), Wollner, Mališ, Palík

Lutila: Chromík, Rozenberg, Kanina P., Škorec, Golha, Kanina R., Netolický, Šarközi (70. Lavrov), Sklenka (75. Hudec), Hanus, Rendek

Domáci začali vo veľkom štýle. V 16. minúte sa ujali vedenia gólom Žiarneho. Hostia však nátlakovou hrou v 24. minúte vyrovnali, keď skóroval Sklenka. V 33. minúte Šarközi upravil na 1:2 pre hostí. V druhom polčase chceli domáci výsledok zvrátiť, no hostia ho rozumnou obranou ustrážili a z Kremnice si zaslúžene odniesli tri body. Juraj Paulík

1. Č. Balog 24 15 4 5 67:38 49

2. Kováčová 23 14 4 5 67:40 46

3. Badín 24 15 1 8 52:32 46

4. Sásová 24 13 6 5 57:34 45

5. Selce 24 12 2 10 61:34 38

6. Žarnovica 23 12 2 9 52:41 38

7. Pliešovce 23 10 3 10 48:51 33

8. Lutila 23 11 0 12 36:40 33