Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Dolná Ždaňa sa teší z postupu do druhej ligy

Napriek tomu, že Dolná Ždaňa skončila na druhom mieste, postupuje spolu s Ružinou do vyššej súťaže.

Spokojní Dolnoždánčania. V budúcej sezóne ich uvidíme hrať v 2. lige.Spokojní Dolnoždánčania. V budúcej sezóne ich uvidíme hrať v 2. lige.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

III. LIGA

28. kolo

T. Teplice - D. Ždaňa 0:2 (0:1)

Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí len smutne sledovali, ako Ružiná bodovala v Kremničke. Dolnoždánčania predviedli v Turčianskych Tepliciach dobrý výkon, kde zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase už, v 18. min., otvoril skóre Žiak, keď prestrelil brankára. Druhý gól padol po prekrásnom lobe Páleníka pod brvno domácej brány. Počas zápasu ešte Žiak dvakrát nastrelil brvno. Celá Dolná Ždaňa sa raduje a teší na 2. ligu, kde postúpila namiesto Rakytoviec. Tie sa prihlásili len do 3. ligy.

Rozhodoval Barančok, 200 divákov

Góly: 18.Žiak, 52. Páleník

D. Ždaňa: Packo - Puliš (70. Vajda), Kriviančin, Kravárik, Ondrejka, Kamas, Žiak, Sepeši, Sekereš, Orolín, Páleník

Stanislav Neuschl

Námestovo - N. Baňa 3:1 (1:1)

V Námestove sa hral dobrý, vyrovnaný, futbal. Domáci využili všetky šance, naopak hostia tie svoje premeniť nedokázali.

Rozhodoval Čičmanec, 120 divákov

Góly: Brčák - Garaj

N. Baňa: Pukan - Bartoš, Rudzan, Rybár, Budinský (80. Šebo), Bielik, Hudec, Mánik, Mikuška (72. Poliačik), Garaj, Vozár

Jozef Forgáč

Kremnička - Ružiná 1:3 (1:0), Bušík - Penksa, Kurák, Csányi. Králiky - Závažná Poruba 0:2 (0:1), Oláh, Švárny. Fiľakovo - Bánová - hostia nepricestovali z ekon. Dôvodov Krásno - Turany 3:2 (1:1), Červenec, Seko, Kostelník vl. - Ociepka, Kúdelka (11m). Lipt. Štiavnica - Veľký Krtíš 1:1 (0:0), Juráš - Pixiades. Bytča - Liet. Lúčka 2:1 (1:1), Michalek, Minárik - Blaščík.

B. Štiavnica - Kalinovo 3:1 (1:1)

Banskoštiavničania potvrdili, že proti favoritom vedia hrať výborne a po najlepšom výkone jari zaslúžene zvíťazili. V domácom mužstve sa lúčil s aktívnou činnosťou 40-ročný Vladimír Poprac, ktorý podal fantastický výkon. Treba pochváliť aj Rusnáka.

Rozhodoval Turňa, 100 divákov

Góly: 5. Rusnák, 45. Kminiak, 67. Rusnák - 13. Melicher

B. Štiavnica: V. Budinský - Kuruc, Dulaj, Rusnák, V. Poprac (89. Kraják), Halák (84. Beňadik), Ľupták, Necpal (70. M. Hudák ml.), D. Budinský, Kminiak

Ľubomír Barák

Hliník - Tisovec 2:2 (1:1)

V poslednom kole sa stretol už zachránený Hliník s víťazom 4. ligy juh. Obe mužstvá nastupovali do zápasu s odhodlaním ukázať divákom pekný futbal. Toto sa im aj v plnej miere podarilo. Vo vyrovnanom zápase sa striedali pekné akcie na oboch stranách s množstvom šancí. Stovka prítomných divákov oboch súperov často odmieňala zaslúženým potleskom. Úvodných 10 min. sa domáci akoby hľadali a už v 8. inkasovali gól. O tri minúty domáci Kukučka vyrovnal na 1:1. V 49. min., po peknej akcii, dostal domácich do vedenia Krčmárik. Potom Hliníčania zahodili niekoľko dobrých šancí. V 63. min. hostia upravili Sudorom na konečných 2:2. Domáci mali ešte veľkú šancu v závere, keď niekoľkokrát obstreľovali bránu hostí. Výsledok sa už ale nezmenil a obe mužstvá sa rozišli zmierlivo. Rozhodoval György, 100 divákov

Góly: 11. Kukučka, 49. Krčmárik - 8. Brašeň, 63. Sudor

Hliník: Brašeň - Janúch (55. Mališ), Dekíš, Kukučka, T. Pilník, Blaho, Murín, Miškov (80. V. Pilník), Sopko, Krčmárik, Minyu (55. Číž)

Pavel Hlinka

Žiar/L. Vieska - Brusno 4:1 (1:0)

Domáci začali lepšie, keď už v 8. min. otvoril skóre Čamaj. V 10. min. trafil Šimon do žrde. Hostia prevzali iniciatívu od 15. min., pričom dvakrát nebezpečne ohrozili brankára Rapčana. Ten v 28. min. vyrazil aj tvrdú strelu Koreňa. Ku koncu polčasu prevzali taktovku opäť domáci. Urgela sa ocitol pred bránou, ale z voleja slabo vystrelil vedľa. Domáci brankár Rapčan sa vyznamenal v 38. min. po ostrej strele Chrenovského. Tesne pred koncom prvého dejstva skóroval Rapčan, ale rozhodca pre faul gól neuznal. Druhý polčas začali lepšie hostia. Snažili sa o vyrovnanie, no domáci po peknej akcii v 63. min. zvýšili Rapčanom na 2:0. O minútu nato Šimon tesne prehlavičkoval bránu súpera. V 70. min. hosťujúci Tuharský sám pred brankárom Rapčanom neuspel. V tej istej minúte po akcii Urgelu a jeho centri zvýšil Šimon na 3:0. Hosťom sa podarilo znížiť v 77. min. Chrenovským. Domáci mali aj trochu šťastia, lebo ten istý hráč nastrelil brvno a Koreň žrďku. Skóre zápasu uzavrel v 86. min. peknou strelou Dobrota.

Rozhodoval Küchen, 100 divákov

Góly: 8. Čamaj, 63. M. Rapčan, 70. Šimon, 86. Dobrota - 77. Chrenovský

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Žňava (69. Cvejkuš), Kmeť, Kochol, Dobrota, Urgela, M. Rapčan, Abrahám, Šimon (72. Zvara), Čamaj, Slaný

Ján Barniak

Š. Bane - Hajnáčka 9:0 (4:0)

Domáci potvrdili úlohu favorita, keď súpera zdolali jednoznačným výsledkom. Hostia neukázali veľa futbalového umenia a výsledok zápasu bol len otázkou skóre.

Rozhodoval Ríša, 100 divákov

Góly: Michalek 4, Ševeček 2, V. Pavlík, Heiller, Osvald

Š. Bane: Sekula - M. Pavlík, Kmeť (54. Heiller), Šima, Osvald, V. Pavlík (75. Daubner), Ondrík, Spišiak, Ševeček, Holmík, Michalek (65. Blaško)

Ján Daubner

Veľký Blh - Jupie B. Bystrica 1:0 (0:0), Baldovský. Dolná Strehová - Divín 3:1 (1:0), Kminiak, Hríň, Hudec - Sekula. Poltár - Revúca 6:1 (3:0), Valentíny 2, Nosáľ, Pagáč, Radič, Kurčík - Buvala.

Sásová - Lovča 3:1 (1:1)

V prvom polčase sa po peknej akcii ujali vedenia hostia. Domáci neskôr vyrovnali z rohového kopu. V druhom polčase strelili ďalšie dva góly. Lovčania v závere zápasu nevyužili tri gólové príležitosti.

Rozhodoval Havran, 150 divákov

Góly: 32., 67. Vidiečan, 52. Výlupok - 4. F. Páleník

Lovča: Bahno - Hrmo (75. Sedliak), Magula, Šebeň, Šandor, Benča, M. Páleník, Paučo, Greguš, Repiský, F. Páleník

Boris Šandor

Radvaň - Žarnovica 3:2 (2:0)

Rozhodoval Ligač, 100 divákov

Góly: 5. Tomčík, 15. Slobodník, 69. Trizna - 47. Šopa, 81. Nasvetr

Žarnovica: Gašpír - Štefanka, M. Laurov, T. Laurov, Šmondrk, Kopernický, Šopa, Hlavačka, Černák, Luky, Mičík (62. Nasvetr)

Badín - Lutila 1:0 (0:0)

Vynikajúci zápas na obidvoch stranách so šťastným koncom pre domácich. Tí si jediným gólom vybojovali postup zo štvrtej ligy.

Rozhodoval Švec, 150 divákov

Gól: 72. Lešták

Lutila: Baran - Rozenberg, Forgáč, P. Kanina, Škore, R. Kanina, Šarközi, Sklenka, Hanus, Rendek, Majer

Pavol Hromádka

Priechod - Kremnica 4:0 (4:0)

Domáci v prvom polčase využili každú jednu šancu, ktorá sa im naskytla. Naopak, hostia aj z tých najvyloženejších nedokázali súperovi streliť gól. V druhom polčase Kremničania bojovali aspoň o lepší výsledok, ale opäť doplatili na nepremieňanie čistých šancí.

Rozhodoval Maga, 300 divákov

Kremnica: Kováč (70. Valuška) - Murgaš, Wollner (45. Žiarny), Mališ, Urgela, Ľupták, Tokár, D. Ďurica, P. Ďurica, Chladný, Palík

Juraj Paulík

Kováčová - Šalková 3:2 (0:1), 47. Katin, 67. Koreň, 69. vlastný - 45. a 86. Čampa. Partizán Č. Balog - Selce 4:0 (2:0), 16., 24., 83. P. Pečovský, 78. R. Šavlík. Hrochoť - Pliešovce 2:2 (0:1), 67. M. Považanec, 90. P. Považanec - 42. Švec, 50. Filip.

1. Č. Balog 26 16 4 6 71:39 52

2. Kováčová 26 16 4 6 74:46 52

3. Badín 26 17 1 8 55:33 52

4. Sásová 26 14 6 6 61:38 48

5. Selce 26 13 2 11 64:39 41

6. Žarnovica 26 13 2 11 58:47 41

7. Pliešovce 26 12 4 10 62:55 40

8. Lutila 26 12 0 14 40:50 36