Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Dolnoždánčania zdolali technicky vyspelý Vranov

Výhru Dolnej Ždane s Vranovom zariadil krátko pred koncom zápasu presnou hlavičkou Michal Páleník. Mužstvo Žiar/L. Vieska s prehľadom porazilo Banskú Štiavnicu.

V prvom polčase gól nepadol. Páleník skóroval tesne pred koncom zápasu.V prvom polčase gól nepadol. Páleník skóroval tesne pred koncom zápasu. (Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

Výhru Dolnej Ždane s Vranovom zariadil krátko pred koncom zápasu presnou hlavičkou Michal Páleník. Mužstvo Žiar/L. Vieska s prehľadom zdolalo Banskú Štiavnicu.

II. LIGA VÝCHOD

2. kolo

D. Ždaňa - Vranov 1:0 (0:0)

Pri Hrone sa hral výborný futbal, čomu zodpovedala aj skvelá divácka kulisa. Vranov sa predstavil ako vyspelý technický celok, ktorý vlani skončil na 2. mieste hneď za Moldavou. Hostia hrozili z rýchlych brejkov, ale vyloženú šancu si v prvom polčase nevypracovali. V 31. min. ušiel po pravej strane Pinka. Jeho center hlavičkoval k žrdi Sekereš, no brankár Bálint loptu nádherne vyrazil. V 41. min. Sekereš uvoľnil Orolína a ten z uhla napálil do žrde. V 47. min. rozhodca hosťom vylúčil Lazúra. Odvtedy už domáci hrali len na jednu bránu a čakali na svoju príležitosť. V 68. min. center Žiaka prehlavičkoval Kravárik. O tri minúty nato hlavičkoval ponad bránu aj Páleník. V 88. min. centroval Orolín na Páleníka a ten hlavou trafil do brány. Domáci zvíťazili a ešte dlho po zápase znelo na štadióne Ždaňa do toho.

Rozhodoval Gábor, 924 divákov

Gól: 88. Páleník

D. Ždaňa: Packo - Kriviančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Orolín (90. Bublák), Ondrejka, Pinka, Páleník, Sepeši, Cimerman (36. Žiak, 82. Rendek) Stanislav Neuschl

Podbrezová - S. N. Ves 0:2 (0:1), 31. Stadnyk, 83. Kiššak. Ružiná - B. Bystrica B 1:1 (1:1), 17. M. Penksa - 3. Laksík. Trebišov - Žilina B 2:0 (1:0), 17. a 55. D. Németh. Poprad - Prešov jun. 1:2 (0:1), 67. Kočiš - 45. Eliaš, 88. P. Leško (11m). Zvolen - Bardejov 2:0 (1:0), 38. Bohuš, 74. Mezovský. Stará Ľubovňa - Humenné 0:0. Lipany - Košice B 0:0.

Krásno - N. Baňa 1:2 (0:0)

Začiatok zápasu lepšie vyšiel domácim, keď si už v 2. min. vytvorili dobrú šancu. Hostí však výborným zákrokom podržal Pukan. Po tomto momente Novobančania prebrali iniciatívu a vytvorili si výborné šance, ktoré ale nedokázali premeniť. Do prvého polčasu sa hralo striedavo na obidvoch stranách. Na začiatku druhého sa viac darilo domácim, keď v 53. min. otvorili skóre Jakubcom. O pár minút nato sa hosťom podarilo výsledok otočiť dvomi peknými akciami, ktoré zakončoval Hudec. Potom už Nová Baňa výsledok udržala dobrou hrou v strede ihriska.

Rozhodoval Ondák, 300 divákov

Góly: 53.Jakubec - 63. 66. Hudec

N. Baňa: Pukan - Mojík, Rybár, Budinský, Lenárt, Mánik (80. Rudzan), Laco, P. Mikuška, Š. Vozár, Hudec, Valkovič (79. P. Vozár) Jozef Forgáč

K. N. Mesto - MFK B. Bystrica 2:1 (1:0), Gončar, Brisuda - Schmidtmayer. Kremnička - Kalinovo 3:0 (2:0), Hurík, Palovič, Jobko. Tisovec - Fiľakovo 1:0 (1:0), Šándor Tibor. Čadca - Liet. Lúčka 2:1 (0:1), Juraj Tlelka, Michalík (11m) - Blaščík. Lipt. Štiavnica - Turany - nehrali, hostia nepricestovali. Krásno - Nová Baňa 1:2 (1:0). Veľký Krtíš - Námestovo 1:2 (0:0), Holub (11m) - Pančo 2. Bánová - Záv. Poruba 0:0.

Brusno - Hliník 1:0 (1:0)

Hliníčania odohrali vyrovnanú partiu, v ktorej domáci mali viacej šťastia a jedinou úspešnou strelou vyhrali. Hostia mohli znížiť v 79. min. Krčmárikom, ktorý zahodil vyloženú šancu z piatich metrov. Posledné minúty Hliníčania vyvinuli na domácich silný tlak, výsledok sa im ale nepodarilo zvrátiť.

Rozhodoval Berkin, 200 divákov

Gól: 21. Patráš

Hliník: Čierťaský - Janúch, Dekíš, Kukučka, Číž, Páleník, Murín (79. Mališ), Krčmárik, Sopko (46. Repiský), Demko, Bahno (87. Pilník) Pavel Hlinka

B. Štiavnica - Žiar/L. Vieska 1:4 (1:3)

Do 20. min. mohli domáci po šanci Kminiaka a Budinského vyhrávať 2:0, no hostia futbalovým nedáš dostaneš potvrdili postupové ambície a po pekných akciách vsietili tri góly. Domáci skórovali na konci polčasu z 11 m kopu. Do druhého nastúpili s cieľom znížiť, čo sa im po nastrelenej žrdi D. Budinským takmer podarilo. Od tohto momentu už hostia plne ovládli hru a zaslúžene zvíťazili.

Rozhodoval Majer, 150 divákov

Góly: 45. Kuruc - 25., 80. Abrahám, 27., 40. Rapčan

B. Štiavnica: Pažout - Kuruc, Dulaj, Majer (73. Ľupták), Barák (80. Vereš), Halát, Dreksler (46. Pajerský), Necpal, Kosec, D. Budinský, Kminiak

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Kmeť, F. Urgela, Dobrota (85. Zelovič), R. Urgela, M. Rapčan (80. Slaný), Abrahám, Šimon, R. Urgela, Blaho, Čamaj (66. Kubík) Ľubomír Barák

Š. Bane - Č. Balog 1:3 (1:0)

V prvom polčase mali väčšiu iniciatívu domáci, výsledkom čoho bol aj prvý gól. Po tomto momente sa hra vyrovnala. Štiavnické Bane nedokázali využiť náznak šancí, ktoré si vypracovali. V druhom polčase hostia náhodným gólom vyrovnali na 1:1. Domáci znervózneli, čo sa hosťom podarilo využiť a strelili ďalšie dva góly. Domáci nepremenili 5 min. pred koncom ani čistú gólovú šancu a tak si ich súper odniesol tri body.

Rozhodoval Poliak, 150 divákov

Góly: 18. M. Pavlík - Šavlík 2, Pečovský

Š. Bane: Sekula - M. Pavlík, Beňo, V. Pavlík, Spišiak, Šíma, Osvald (75. Sojka), Turkota, Michálek, Ševeček (55. Holmík), Ondrík Ján Daubner

Jupie B. Bystrica - Divín 5:0 (1:0), Stacho 2, Figúr M., Loučka, Rakyta. Poltár - D. Strehová 1:1 (1:1), Pagáč - Skabella. Revúca - Kováčová 2:1 (1:0), Bajús, Gömöri (11m) - Majerčík. Veľký Blh - Málinec 1:2 (1:0), Halaj - Dibala, Melich.

Sl. Ľupča - Lutila 1:1 (1:1)

Domáci sa ujali vedenia v 18. min. gólom Drieňovského. Hostia do polčasu dokázali vyrovnať. V druhom sa šance prelievali z jednej strany na druhú, no ani jeden tím neskóroval. Zaslúžená remíza obidvoch mužstiev.

Rozhodoval Jodas, 250 divákov

Góly: 33.Štulajter - 18. Drieňovský

Lutila: Chromík - Rozenberg, Forgáč (70. Šarközi), Ondrík, Škorec, Golha, R. Kanina, Lavrov, Drieňovský, Hanus, Hudec (53. Franc) Pavol Hromádka

Hod. Hámre - Jasenie (odložené na 15. 8.)

Žarnovica - Pliešovce 2:3 (2:2)

Domáci po dobrom výkone v prvom polčase nepremenili viacero šancí. V 8. min. dokonca nedokázali skórovať ani z pokutového kopu, čo sa im vypomstilo a po chybách v obrane nešťastne prehrali.

Rozhodoval Žiak, 150 divákov

Góly: 5. M. Lavrov, 32. Šopa

Žarnovica: Gašpír - T. Lavrov, Bartoš, Roško, Michalov (72. Šmondrk), Kopernický (46. Mesiarik), Šopa, Chmelák, Nasvetr (89. Luky), M. Lavrov, Černák Ľubomír Čunderlík

Priechod - Šálková 2:0 (2:0), 40. a 43. Slobodník. Sásová - Radvaň 1:0 (1:0), Seliga. Krupina - Hrochoť 1:1 (0:1), 58. Farkaš - 22. Dorotovič. Badín - Selce 2:1 (1:0), 44. Hrnčíč, 85. Lešták - 70. Matonok.

1. Priechod 1 1 0 0 2:0 3

2. Pliešovce 1 1 0 0 3:2 3

3. Badín 1 1 0 0 2:1 3

4. Sásová 1 1 0 0 1:0 3

5. S. Ľupča 1 0 1 0 1:1 1

6. Krupina 1 0 1 0 1:1 1

7. Hrochoť 1 0 1 0 1:1 1

8. Lutila 1 0 1 0 1:1 1