Streda, 24. apríl, 2019 | Meniny má Juraj

Dolná Ždaňa pokračuje v spanilej jazde

Po skvelých výkonoch je Dolná Ždaňa na čele tabuľky II. ligy Východ. Pre všetkých v tejto súťaži je ich tím obrovským prekvapením.

Dolná Ždaňa je príjemným prekvapením II. ligy Východ.Dolná Ždaňa je príjemným prekvapením II. ligy Východ.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

II. LIGA VÝCHOD

Dohrávka 7. kola

Košice B - D. Ždaňa 1:2 (1:0)

Góly: Bigoň - Páleník, Orolín

8. kolo

D. Ždaňa - Trebišov 2:0 (0:0)

Bez štyroch zranených hráčov základnej zostavy (Páleník, Orolín, Puliš, Finka) odohrali domáci pekný zápas, keď súpera tlačili pred vlastnú šestnástku. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali domáci v 15. min., keď po pravej strane Tomáš vysunul Kamasa. Jeho center dal Bublák hlavou ponad bránu. V 26. min. v strede ihriska vypálil Žiak a trafil žrď. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom zlomiť v útoku neškodné hosťujúce mužstvo. Akcia vyšla v 77. min., keď center Kravárika spracoval Sepeši a po dvoch kľučkách prestrelil brankára. V 85. min. našiel Žiak na pravej strane Cimermana a jeho center hlavičkoval k žrdi Sekereš - 2:0. Do konca zápasu sa za potlesku divákov domáci s hosťami už len pohrávali.

Rozhodoval Špaček, 631 divákov

Góly: 77. Sepeši, 85. Sekereš

D. Ždaňa: Packo - Kriviančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Ondrejka, Tomáš, Sepeši, Cimerman (89. Rendek), Bublák (56. Zvara), Žiak (86. Vajda)

Stanislav Neuschl

Lipany - Zvolen 1:2 (0:2), Poprad - St. Ľubovňa 6:2 (2:1), Ružiná - Košice B (nehralo sa), Podbrezová - Žilina B 1:2 (1:1), Spišská Nová Ves - Humenné 3:1 (0:0), B. Bystrica B - Bardejov 1:0 (1:0), Vranov - Prešov jun. 2:2 (1:1)

Góly: Brčák 2, Mikuška

Kremnička - Fiľakovo 8:0 (4:0), Ševčík, Palovič 2, Jobko 2, Beňák 2, Zehnal. Lipt. Štiavnica - MFK B. Bystrica 1:2 (0:1), Čučka - Hejčík, Sojka. Krásno - Čadca 0:0. Veľ. Krtíš - Tisovec 0:1 (0:1), Levický.

Bánová - Kys. N. Mesto 1:0 (1:0), Hýll. Kalinovo - Liet. Lúčka 0:2 (0:1), Hroza 2. Záv. Poruba - Turany 3:1 (1:1), Oláh, Čajka, Moravčík - Ociepka.

15. kolo

Kremnička - MFK B. Bystrica 1:3 (0:2), Jobko - Murín 2, Tomčík.

Kalinovo - Bánová 0:1 (0:0), Hyll. Záv. Poruba - Veľ. Krtíš 0:2 (0:1), Gluch, Ondrejkov. Námestovo - Krásno 3:0 (2:0), Čiernik, Pančo, Brčák. Nová Baňa - Lipt. Štiavnica 0:1 (0:1), Semeník. Turany - Čadca 1:3 (0:2), Novosedliak - Tlelka, Kadáš, Vnuk. Liet. Lúčka - Tisovec 0:0. Fiľakovo - K. N. Mesto 0:0.

B. Štiavnica - Brusno 2:0 (1:0)

Domáci museli nastúpiť po zranení hráčov so staršími futbalistami, ale po bojovnom výkone celého mužstva kvalitného súpera zdolali.

Rozhodoval Škvarek, 150 divákov

Góly: 6. Kminiak (11m), 82. Ferenčík

B. Štiavnica: Pažout - Ľupták, Dulaj, Halát, Nino Barák, V. Poprac, Véreš (80. Ľ. Barák), Necpal, P. Hanzlík (46. Ferenčík), Budinský, Kminiak (60. Beňadik)

Ľubomír Barák

Š. Bane - Jupie BB 2:2 (0:1)

Začiatok zápasu bol vyrovnaný až na jednu chybu v obrane domácich, ktorú hostia potrestali gólom. Ku koncu polčasu domáci Bystričanov pritlačili, ale ich brankár svoje mužstvo podržal. V druhej časti domáci súpera stále tlačili a podarilo sa im vyrovnať. Nedali si však pozor v obrane a už o dve minúty sa hostia opäť ujali vedenia. Domáci pritlačili ešte viac, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól na 2:2. Štiavnické Bane mali ešte dve výborné šance. Nebezpečné hlavičky ale smerovali tesne vedľa a zápas sa skončil remízou.

Rozhodoval Chmúrny, 150 divákov

Góly: 55. Holmík, 82. Michalek - 10. Baran, 50. Stacho

Š. Bane: Sekula - Kmeť, Holmík, Pavlík, Venglár, Šima (58. Spišiak), Osvald, Turkota, Michalek, Sochor, Ondrík

Ján Daubner

Č. Balog - Hliník 4:3 (2:1)

Obojstranne vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách so šťastnejším koncom pre domácich. Hosťom robilo problémy úzke ihrisko, čo domáci využívali najmä pri rohových kopoch. V druhom polčase Hliníčania niekoľkokrát domácim „zavarili" pred ich bránou. Žiaľ, góly z toho nepadli. Za bojovný výkon treba pochváliť obidve mužstvá.

Rozhodoval Ferkin, 200 divákov

Góly: 50., 85. Gašperan, 23. Rusnák, 55. Auxt - 17. Kukučka, 51. Sopko, 71. Číž

Hliník: Brašeň - Janúch (80. Repiský), Dekíš, Kukučka, Číž, Murín, Miškov, Krčmárik, Bahno, Sopko, Minyu (46. Demko)

Pavel Hlinka

Žiar/L. Vieska - Kováčová 4:1 (3:1)

Domáci začali náporom a už v 6. min. brankár hostí na dvakrát zlikvidoval šancu M. Rapčana a Šimona. V 10. min. otvoril skóre tvrdou strelou z 30 metrov Blaho. V 19. min. sa vyznamenal domáci brankár, keď tvrdú strelu Vegha vyrazil na roh. Hostia z ojedinelého útoku v 28. min. vyrovnali Jesenským. V 31. min. Čamaj prestrelil bránu po nahrávke Kubíka. Domáci mali až do konca prvého polčasu prevahu, ale ďalší gól už nepadol. V druhom dejstve zlikvidoval hosťujúci brankár šance Slaného a Abraháma. V 57. min. Rapčan po nahrávke Kubíka obišiel súpera a zvýšil na 4:1. Do konca zápasu mali domáci stále prevahu. Za zmienku stojí strela Kubíka v 87. min., ktorú hosťujúci brankár vyrazil. V 90. min. vylúčil rozhodca hosťom po druhej žltej karte kapitána Vegha. Domáci zvíťazili zaslúžene.

Rozhodoval Gombala, 300 divákov

Góly: 10. Blaho, 36., 45., 57. M. Rapčan - 28. Jesenský

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Kmeť, Kochol (50. Slaný), S. Urgela, Dobrota, Ras. Urgela (70. Cvejkuš), M. Rapčan, Kubík, Šimon, Blaho, Čamaj (45. Abrahám)

Ján Barniak

Revúca - Dol. Strehová 2:1 (0:0), Švec 2 - Hriň. Veľký Blh - Poltár 2:1 (1:0), Tóth 2 - Šulaj. Málinec - Divín 3:0 (1:0), Fungáč 2, Melich.

Žarnovica - Šalková 1:1 (0:0)

V zápase priemernej úrovne bol prvý polčas vyrovnaný. V druhom domáci pritlačili, no z množstva šancí využili len jednu. Hostia šťastným gólom 15 min. pred koncom vyrovnali. Domácim sa napriek snahe nepodarilo dať víťazný gól.

Rozhodoval Kaliňák, 100 divákov

Góly: 53. T. Laurov - 74. Repčin

Žarnovica: Šuhajda - Štefanka, Rožko, Smelák, T. Laurov, Černák, Hlavačka, Mičík, Šopa, Kopernický (81. Bubán), Nasvetr (70. Gašpír)

Ľubomír Čunderlík

Sásová - Hod. Hámre 2:1 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase mohli hostia v prvom polčase vyhrávať aj trojgólovým náskokom, no nakoniec prehrali 2:1. Vyrovnávajúci gól padol z pokutového kopu.

Rozhodoval Antalík, 150 divákov

Góly: 45. M. Kováč (11m), 82. Dubovský - 4. Šalka

Hod. Hámre: Bocian - M. Káčer, L. Káčer, J. Brodziansky, Ološtiak, Kapusta, Listofer (54. Gulaša), Galeta, Kramár, Šalka (73. Goral), Frim

Milan Kráľ

Selce - Lutila 1:2 (0:0)

Vynikajúci kolektívny výkon hosťujúceho mužstva, ktorý potvrdili víťazstvom na pôde hostí.

Rozhodoval Melich, 150 divákov

Góly: 74. Rusko- 68. Drieňovský, 87. Ondrík

Lutila: Baran - Forgáč, Škorec, R. Kanina, Netolický, Šarkozi, Laurov (75. Sklenka), Drieňovský, Hanus, Hudec, Ondrík

Pavol Hromádka

Krupina - Sl. Ľupča 1:1 (0:0), 76. Selecký (11m) - 88. Giertl. Badín - Priechod 4:0 (0:0), 53., 77. Lešták, 86. Hric, 90. Hlaváč. Hrochoť - Jasenie 4:0 (3:0), 13. Považanec, 37. Michalík, 41. Dorotovič J., 78. Sláva. Jakub Radvaň - Pliešovce 4:0 (0:0), 52. Hamšík I., 71. Balon, 74. Krč, 89. Kulišiak.

8. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  9. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  10. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  1. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
  2. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
  3. Gemerský expres priblíži nádherný kraj
  4. Takto sa môžete najlepšie chrániť pred výtlkmi
  5. Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody.

Aj aktivistka číta MY. Ľudia, o ktorých noviny píšu, ju často inšpirujú

Aj v regióne si vyberám dôveryhodné zdroje, hovorí Michaela Čillíková.

Michaela Čillíková.

V Hliníku nad Hronom folklór prežije. Vďaka deťom zo súboru Makovička (+FOTO)

Pre Makovičku tiež v súčasnosti krajčírka šije tradičné kroje.

Makovička a vítanie jari.

V dedinke Beluj zdobí centrum veľkonočná sliepočka zo sena (+ FOTO)

Po Veľkej noci chystajú v malom dedinskom múzeu výstavu kraslíc z belujských domácností.

Sliepočka zo sena.
SPRÁVU SME AKTUALIZOVALI O 17.52

Pri Trnavej Hore pátrali po vetroni, žiadny spadnutý však nenašli

Na miesto smerovali záchranné zložky, pád sa ale podľa policajnej hovorkyne nepotvrdil.