Žiarčania otočili skóre, padlo tucet gólov

Žiar/L. Vieska a Dolná Ždaňa vo svojich súťažiach suverénne vedú.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ EVA ŠTENCLOVÁ)

II. LIGA VÝCHOD

10. kolo

D. Ždaňa - Zvolen 1:0 (0:0)

Pri Hrone sa hralo derby, ktoré bolo o to pikantnejšie, že sa bojovalo o prvé miesto v tabuľke. Domáci v oklieštenej zostave tlačili celý zápas a Zvolen si nevypracoval žiadnu šancu. Prvý polčas bol pretaktizovaný, okrem dvoch striel Krivjančina diváci veľa nevideli. Prvou trafil žrď a druhá jeho strela išla tesne vedľa. V druhom dejstve domáci zrýchlili hru. V 51. min. potiahol Orolín akciu po ľavej strane, uvoľnil Kamasa, ten našiel na päťke Zvaru, ale zvolenský brankár Vreštiak jeho strelu nohou vyrazil. V 58. min. prekvapil všetkých strelou z 25 metrov Tomáš, ale jeho bomba lízala brvno. V 66. min. Žiakov center preletel tesne vedľa žrde. V 70. min. uvoľnil Sekereš po ľavej strane Orolína, ktorý obišiel aj Vreštiaka, ale prehodil bránku. Brankár Vreštiak vynikol aj v 72. min., keď zázračne vyrazil Kamasovu strelu z 25 metrov. Tri minúty pred koncom Janko Žiak z priameho kopu vymietol pavučinu vo zvolenskej bránke a domáci sa radovali z víťazstva, ktoré im zabezpečuje štvorbodový náskok na čele tabuľky. V sobotu cestuje Dolná Ždaňa do Popradu.

D. Ždaňa: Packo - Krivjančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Ondrejka, Zvara (65. Žiak), Tomáš, Sepeši, Cimerman, Pinka (46. Orolín).

Stanislav Neuschl

Dukla B. Bystrica B - Žilina B 2:2 (0:2), 56. Ďurica, 73. Uškovič (11m) - 27. Poliaček, 41. E. Le Giang. ŽP Šport Podbrezová - Slavoj Trebišov 5:0 (3:0), 2. Minčič, 24. Púchy, 29. a 68. Kostúrik, 89. Loučka. Vranov - Humenné 7:1 (2:0), 38. a 84. Šamo (prvý z 11m), 61. a 79. P. Baran, 53. Lazúr, 88. Š. Tomčák, 11. Turcovský - 90.+ Dysko. Ružiná - Stará Ľubovňa 7:1 (3:0), 2. a 38. Máč, 73. a 85. Vaculčiak, 23. T. Libič, 60. M. Penksa, 62. Kulík - 54. Krajňák. Lipany - Poprad 2:0 (2:0), 8. M. Andraščík, 20. Dupkala. Prešov jun - Bardejov 3:3 (2:2), 10. M. Pekár, 22. P. Kentoš, 88. Z. Bognár - 12. Kundra, 38. Cuprišin, 90. Andraščík. Spišská N. Ves - Košice B 1:2 (1:1), 40. Stadnyk - 3. a 60. Skvašík.

Dohrávka 8. kola

Ružiná - Košice B 3:2 (1:1), 30. Penksa, 49. Caban, 55. Paľaga (11m) - 40. Digoň, 71. Skvašík (11m)

Nová Baňa - Turany 3:1 (2:0)

V prvom polčase mali domáci prevahu, po pekných akciách dali dva góly, čím si vytvorili náskok. Druhý polčas začal rozháranou hrou, domáci si vypracovali dve - tri príležitosti, ale nepremenili ich. Zákonite prišiel trest, hostia dali gól a znížili na 2:1. Po tomto momente sa na domáce kopačky nalepila nervozita z obavy o výsledok. Až v 90. min. Mikuška po sóle definitívne rozhodol o víťazstve domácich.

Góly: Mikuška 2, Minka - Kučma

Rozhodca Jánoš, 200 divákov.

N. Baňa: Pukan - Lenart, Laco, Minka (83. Valkovič), Rudan, P. Vozár (63. Š. Vozár), Mánik, Blaho, Mikuška, Mojík.

Jozef Forgáč

Kremnička - Tisovec 4:0 (3:0), 8. Jobko, 23. Štuber, 31. Palovič, 76. Murgaš. Krásno - MFK B. Bystrica 0:3 (0:1), 41. Tomčík (11m), 49. Kohút, 56. Šatura. Veľký Krtíš - Lipt. Štiavnica 1:1 (1:1), Lukáč - Dzuriak. Bánová - Čadca 1:1 (0:1), Zimány - Michalík. Kalinovo - Kysucké N. Mesto 1:1 (0:1), Püspöky - Padych. Záv. Poruba - Fiľakovo 0:0. Námestovo - Liet. Lúčka 3:2 (0:1), Šalipur 2, Brčák - Vozár, Blaščík. Nová Baňa - Turany 3:1 (2:0), Minka, Mikuška 2 - Kučma

B. Štiavnica - D. Strehová 1:0 (0:0)

Domáci potvrdili, že vedia hrať dobre len proti silným súperom. V tomto zápase podali podpriemerný výkon so šťastným koncom. Futbal nesplnil ani kritériá okresnej súťaže.

Gól: 83. Pavel Hanzlík.

Rozhodoval Krahulec, 120 divákov.

B. Štiavnica: Pažout - Lupták (50. Dreksler), Dulaj, Kosec (75. Košárnik), Barák, Majer (75. Beňadik), Macko, Necpál, P. Hanzlík, Budinský, Kminiak

Ľubomír Barák

Š. Bane - Revúca 1:0 (1:0)

Domáci začali nátlakovo, kopali niekoľko rohov a v 16. min. sa ujali vedenia. Ďalšie šance nedotiahli do konca, raz nastrelili žrď, ku koncu polčasu mali dve čisté príležitosti, ale nepremenili ani pokutový kop. V druhom polčase sa hra vyrovnala a keď v 72. min. rozhodca Daníšek vylúčil Ondríka, domáci sa zamerali na obranu a podarilo sa im ubrániť najtesnejšie víťazstvo.

Gól: 16. Holmík.

Rozhodoval Daníšek, 150 divákov.

Š. Bane: Sekula - Venglár, Kmeť, Sochor, Šima, Pavlík (89. Heiler), Spišiak, Ondrík, Holmík, Michalek, Ševečk (60. Blaško).

Ján Daubner

Žiar/L. Vieska - Divín 8:4 (1:3)

Po opatrnom začiatku sa hostia už v 6. minúte ujali vedenia po samostatnej akcii Ruttkaya. Domáci sa vrhli do útoku, ale v 17. minúte opäť inkasovali, keď Ruttkay premenil jedenástku. Kalich horkosti vypili domáci v 38. min., keď Arvaj po prihrávke Ráca zvýšil už na 3:0 pre hostí. Domácim sa ešte do prestávky podarilo znížiť gólom Abraháma. Už v prvej minúte druhého polčasu ten istý hráč v 60. min. vyrovnal na 3:3. Domáci pritlačili hostí a v 70. min. Kubík krížnou strelou z pravej strany získal pre domácich vedenie. Vzápätí Žiarčania nastreli dvakrát tyč a raz spojnicu žrdí. V 78. min. Abrahám zvýšil na 5:3, o minútu neskôr Rasťo Urgela na 6:3 a v 81. min. Blaho bombou na 7:3. Pri ojedinelom útoku hostí Kmeť fauloval Arvaja a Ruttkay znížil na 7:4. V predposlednej minúte Cvejkuš upravil na 8:4. Víťazstvo domácich je nakoniec zaslúžené.

Góly: Abrahám 2, M. Rapčan 2, Kubík, Rast. Urgela, Blaho, Cvejkuš - Ruttkay 3 (2 x z 11m), Arvaj

S prehľadom rozhodoval Martin.

Žiar nad Hronom: J. Rapčan - Kmeť, S. Urgela, Dobrota (20. Kubík), Rast. Urgela, M. Rapčan (79. Cvejkuš), Abrahám, Šimon, Blaho, Čamaj (56. Kochol), Slaný.

Ján Barniak

Kováčová - Hliník 2:3 (0:1)

Prvý polčas bol v réžii hostí, ktorí viedli gólom Číža. Po prestávke, už v 48. min., mal Hliník možnosť zvýšiť vedenie, ale domáci brankár vystihol strelu Miškova z pokutového kopu. V 55. min. povzbudení domáci vyrovnali, no o desať minút neskôr po peknej kombinačnej akcii Minyua Miškov odčinil nepremenenú jedenástku a dal na 2:1 pre hostí. Rýchly Minyu vypracoval v 86. min. aj tretí gól, keď ušiel domácej obrane a jeho prihrávku zrazil domáci obranca rukou. Nariadený pokutový kop premenil Kukučka. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté, ale v 89. min. zo skrumáže Kováčová znížila na 2:3. Hliník podal v tomto stretnutí zodpovedný výkon a pochvalu si zaslúži aj trojica rozhodcov na čele s hlavným Majerom.

Góly: 40. Číž, 55. Majerčík, 65. Miškov, 86. Kukučka (11m), 89. Číž (vlastný)

Hliník: Brašeň - Janúch, Dekíš, Kukučka, Číž, Murín, Miškov, Pilník (89. Krčmárik), Minyu, Sopko (46. Repiský), Demko

Pavel Hlinka

Č. Balog - Poltár 3:2 (2:0), 16. a 32. Giertl (2 z 11m), 90+ Podstavek - 64. Gulíšek, 81. Kurčík. Veľký Blh - Brusno 1:1 (1:0), 37. Tóth - 83. Giertl. Málinec - Jupie B. Bystrica 2:2 (1:1), 51. Dibala, 86. T. Turic - 16. Stacho, 67. Čollák.

Krupina - Žarnovica 2:0 (1:0)

Žarnovica: Šuhajda - Štefanka, Hraško, Bartoš, Lavrov, Kopernický, Mičík, Šopa, Černák, Šovčík (70. Gašpír), Nasvetr

Badín - Hod. Hámre 4:1

Hod. Hámre: Bedák - Kramár, L. Káčer, J. Brodziansky, J. Beták, Galeta (85. Švihla), Gulaša, Ološtiak, Šalka, Frim, Kapusta

Radvaň - Lutila 4:2 (2:1)

Vo vyrovnanom stretnutí sa domáci dostali do dvojgólového vedenia, hostia len doťahovali. V druhom polčase sa snažili zvrátiť výsledok, ale boli to domáci, ktorí skórovali a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Vajda, Ševčík, Bednár, orság - R. Kanina, Drieňovský.

Rozhodoval Budinec, 150 divákov.

Lutila: Chromík - Rozenberg, Forgáč, Kanina P. Kanina R., Netolický, Gábor, Drieňovský, Hanus, Ondrík, Majer.

Sásová - Šalková 1:1, Selce - S. Ľupča 3:2, Hrochoť - Priechod 4:0,

Pliešovce - Jasenie 2:3

1. Badín 9 6 3 0 20:7 21

2. Hrochoť 9 5 3 1 17:5 18

3. Hodruša 8 5 0 3 22:15 15

4. S. Ľupča 9 3 5 1 14:11 14