Utorok, 29. november, 2022 | Meniny má Vratko

Kremničanom sa opäť doma nedarilo

Hráči Kremnice doplatili na nepremenené šance, keď už v prvom polčase nepremenili dve brvná a jednu tyčku.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ ARCHÍV)

I. TRIEDA

9. kolo

Slaská - Bzenica 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali naviac domáci, šance si však vypracovávali veľmi ťažko. Najväčšiu zahodil Masarovič, keď z piatich metrov netrafil bránu. Na druhej strane sa pri šanci hostí zaskvel výborným zákrokom domáci brankár Kupci. Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia a domácich na niekoľko minút pritlačili na ich polovicu. Výsledkom bol gól, ktorý padol po priamom kope z polovice ihriska a presnej hlavičke hosťujúceho hráča. Po tomto momente zobrali iniciatívu na svoje kopačky Slašťania, ale pár dobrých šanci nedokázali premeniť. Hostia vďaka dobrej obrane udržali víťazstvo a odniesli si domov 3 body.

Peter Hric

D. Trnávka - Župkov 1:1 (1:0)

Prvý polčas bol v réžii domácich , ktorí si vypracovali štyri dobré šance. V 39. min. Boška nastrelil tyč Tonhauzerovej brány. Gól sa im podarilo vsietiť v 43. min., keď Dodok vystrelil spoza šestnástky a brankár hostí loptu v rukách neudržal. O minútu neskôr sa po zlej rozohrávke v obrane Župkova ocitol sám pred brankárom Arvaj, ale jeho strelu po zemi brankár vyrazil. V 51. min. prihrával z pravej strany po zemi pred bránu Slušný, no Arvaj z dvoch metrov, tienený obrancom, prestrelil bránu. Župkovu sa podarilo vyrovnať v 57. min., keď Repiský po prihrávke Hrica nastrelil domáceho obrancu a lopta sa dokotúľala za bránkovú čiaru. V 66. min. mali domáci obrovskú šancu, keď po peknom vysunutí od Magulu išiel sám na brankára Rendek. Jeho strela popri brankárovi však skončila mimo brány. V 76. min. hostia nebezpečne vystrelili z 35 metrov. Lopta skočila tesne pred brankárom Struhárom, no ten ju jemných dotykom odrazil nad bránu. V 80. min. vystrelil spoza šestnástky Kopčan, no Tonnhauzer jeho dobrú strelu chytil. V poslednej minúte zápasu domáci nevyužili pokutový kop a tak sa zápas skončil remízou.

Rozhodoval Chranček, 50 divákov

Góly: Dodok - Repiský

D. Trnávka: A. Struhár - Dodok, Dovec, Tesák, M. Struhár, Slušný, Boška (79. Kopčan), Magula, Kysel, Arvaj (60. Ginič), Rendek

Župkov: Tonhauzer - Borgula, Stribula, Hós, Jelínek, Le, Repiský, Rendla, Eržiak, A. Hric, M. Hric (61. Sartoris)

Miroslav Kúšik

Kremnica - Brehy 1:2 (0:2)

Domáci chceli konečne vyhrať, ale opäť doplatili na nepremenené šance, keď v prvom polčase nastrelili dve brvná a jednu tyčku. Boli to práve hostia, ktorí v priebehu 22. a 24. min. strelili gól a rozhodli o výsledku. V druhom polčase domáci zatlačili hostí pred jej šestnástku, podarilo sa im znížiť Ďuricom na 1:2, ale to bolo z ich strany všetko.

Rozhodoval Blahút, 80 divákov

Góly: 73. Ďurica (11m) - 22. Polc, 24. Šálka

Kremnica: Kováč - Bíreš, Ďurica, Urgela, Lupták, Mališ, Polačko, Kuzma, Murgaš, Žiarny (70. Hoz), Palík

Brehy: Martinec - Tužinský, Gorbov, Marián Polc, Michal Polc, Hubač, Polnišer, Halabuk, Kliman, Obercian, Šálka

Juraj Paulík

Vyhne - Voznica 4:1 (2:0)

Tradiční súperi predviedli dobrý futbal. Vyhne hrali kombinovanejšie a technickejšie, Voznica vsadila na tvrdosť a rýchlosť. Výsledok je spravodlivý, aj keď hostia zahodili dve, tri šance. Zaslúžené víťazstvo domácich.

Rozhodoval Meliš, 150 divákov

Góly: 12.Kašiar, 28. Štefanka, 72. Herold (11m), 85. Vanko - 75. P. Blaho

Vyhne: Herold- Pavla, Osika (90. Gálik), Lachata, Hrnčiar, Zuberník, Kašiar, Štefanka (73. Bosák), Vanko (87. Tomčáni), Lupták, Gocník

Voznica: Brestovský, Brodziansky, Maslen, Benčať, Kršiak, Lavrov (56. E. Mihálik), P. Blaho, S. Mihálik, Jančok, Nemec, Slosiar

Jozef Halaj

Rudno - Repište 0:0 (0:0)

Rozhodoval Košárnik, 50 divákov

Rudno: Danko - Matiašovič, Jánošík (56. Budinský), Kasan, Kačinec, Vozár, T. Búri, Binda, J. Búri, A. Luky (86. Kupec), M. Luky (68. Šinkovič)

Repište: Marko - Čech, S. Želiar, E. Kmeť, M. Karvaš, P. Karvaš, Král, Kordík, Hurta, L. Ulbrík, Vincúr (46. P. Ulbrík)

Ľubomír Hudec

Lovča - H. Ves 2:1 (1:1)

Domáce mužstvo išlo za svojim cieľom vyhrať tento zápas od začiatku. Hostia ich však prekvapili gólom v 19. min. Domáci hráči svoju prevahu na ihrisku zužitkovali v 31. a 56. min.