Dolnoždánčania zažili po niekoľkých víťazstvách po sebe prvú prehru.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ EVA ŠTENCLOVÁ)

II. LIGA VÝCHOD

11. kolo

Poprad - D. Ždaňa 2:1 (0:0)

Na nekvalitnom teréne, pod Tatrami, pôsobili Dolnoždánčania v prvom polčase futbalovejšie. Pripravili si štyri šance, no terén im robil v zakončení problémy. V 48. min. im rozhodca vylúčil Kriviančina, čo domáci využili a v rozpätí troch minút dali dva góly. Po prestriedaní znížil Orolín po peknej akcii, keď ho vysunul Žiak, na 2:1. V 59. min. fauloval Kravárik, ale jedenástku domácemu Pitoňákovi pozorný Packo chytil. V závere, keď hrali hostia vabank, už nedal gól Zvara, ani Žiak. Víťazstvo domácich je zaslúžené, pretože sa lepšie vyrovnali s terénom. Dolnoždánčania po šnúre víťazstiev, keď vyhrali sedem zápasov po sebe, zažili po dlhom čase prehru. V sobotu odchádzajú hrať do Lipian.

Rozhodoval Jaška, 350 divákov

Góly: 52. Ramps, 54. Pitoňák - 68. Orolín

D. Ždaňa: Packo - Tomáš, Kravárik (62. Zvara), Kriviančin, Ondrejka, Žiak, Cimerman (70. Puliš), Sepeši, Kamas, Pinka (55. Orolín), Sekereš

Stanislav Neuschl

Stará Ľubovňa - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0), 84. Szczepanik. Košice B - Dukla B. Bystrica B 0:0. Žilina B - Vranov 2:0 (1:0), 19. Vyskočil, 50. E. Le Giang. Bardejov - Lipany 2:0 (1:0), 9. Cuprišin, 58. Kuhajdík. Humenné - Prešov jun 2:1 (1:0), 43. Jurov, 60. Ovšianik - 80. Bogdanovský. Trebišov - Spišská N. Ves 0:1 (0:1), 44. Guman (11m). Zvolen - Ružiná 1:2 (1:1), 23. Pelegríni - 14. Kurák, 88. Štengl.

L. Lúčka - N. Baňa 3:2 (2:0)

Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom viac z hry mali hostia, no góly dostali po individuálnych chybách v obrane práve oni. Začiatok vyšiel výborne Novobančanom, keď tromi strelami ohrozili domáceho brankára. Domáci však v 8. min. kopali roh, po ktorom sa im podarilo streliť gól. Po tomto momente sa hra odvíjala na polovičke domácich, no hostia sa nevedeli presadiť. V 44. min. to boli domáci, keď sa im strelou z 35 metrov podarilo zvýšiť na 2:0. Do druhého polčasu išli Novobančania s odhodlaním výsledok skorigovať. To sa im aj podarilo, keď v 52. min. po peknej akcii Mikuška znížil. O 3. min. ale domáci znova zvýšili na 3:1. Hostia ich potom pritlačili pred bránku a v 68. min. znížili na 3:2 znova Mikuškom. Novobančania po tomto góle zvýšili tlak na bránku domácich, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Domáci do konca zápasu prakticky lopty len odkopávali na hraciu polovičku hostí.

Rozhodoval Ježík, 80 divákov

Góly: 8. Šimun, 44. Plačko, 55. Blaščík - 52., 68. Mikuška

N. Baňa: Pukan - Mojík, Rudzan (80. P. Vozár), Budinský, Laco, Mikuška, Š. Vozár, Hudec, Minka, Palkovič, Blaho

Jozef Forgáč

MFK B. Bystrica - Turany 7:0 (3:0), Fojtík a Tomčík 2, Belko, Murín, Čabala. Čadca - Kremnička 1:3 (1:1), Vnuk - Choma, Jobko, Štuber. Fiľakovo - Námestovo 0:0. Kysucké N. Mesto - Záv. Poruba 1:1 (0:0), Tabak - Droppa. Tisovec - Kalinovo 1:1 (1:0), Brndiar - Hazucha. Lip. Štiavnica - Bánová 1:1 (1:0), Semeník - Ďurica. Krásno - Veľ. Krtíš 0:0.

D. Strehová - Hliník 0:3 (0:1)

Hostia mali od prvej minúty zápas vo svojich rukách. Až v 40. min. však vyjadrili svoju prevahu gólom Kukučku po nezištnej prihrávke Dekíša. V druhom polčase sa očakával nápor domácich, ale už v 59. min. zvýšil Minyu po prihrávke Repiského na 2:0. V 64. min. sa situácia zopakovala, keď prihrávajúci bol Minyu a Repiský strelou zo šestnástky vymietol pavučinu zo šibenice domácej bránky. Hostia podali výborný kolektívny výkon aj s dorasteneckým brankárom Kúšikom, ktorý vo svojej premiére medzi dospelými udržal čisté konto.

Rozhodoval Jačmeník, 120 divákov

Góly: 40. Kukučka, 59. Minyu, 64. Repiský

Hliník: Kúšik - Janúch (46. Sopko), Dekíš, Kukučka, Číž (77. Pilník), Murín, Miškov (46. Páleník), Bahno, Minyu, Repiský, Demko

Pavel Hlinka

Poltár - Žiar/L. Vieska 1:3 (1:1)

Obe mužstvá začali opatrne, no prvú šancu domáci prepálili už v 7. min. Brankár hostí, J. Rapčan, kryl v 27. min. strelu Šulaja. V 31. min. hostia založili útok a Ras. Urgela strelou z 20 metrov otvoril skóre. Nasledujúce minúty sa hra pohybovala medzi šestnástkami. Ku koncu polčasu sa domáci pokúsili o vyrovnanie, čo sa im aj podarilo gólom Kurčíka v 46. min. Druhý polčas začali lepšie hostia. V 55. min. Blaho z priameho kopu, tvrdou strelou zo 40 metrov, dostal hostí do vedenia - 1:2. Hostia vzápätí prebrali iniciatívu. V 78. min. Wolf nahral M. Rapčanovi a ten zvýšil na 1:3. O minútu, znova po akcii Wolfa, trafil M. Rapčan do brankára. Hostia ohrozili bránu domácich aj v 82. min., no ich brankár strelu bravúrne kryl. Mužstvo Žiar/L. Vieska prebralo iniciatívu a väčšinou držalo loptu na svojich nohách. Zápas zaslúžene vyhrali.

Rozhodoval Dodok, 500 divákov

Góly: 45. Kurčík - 31. Ras. Urgela, 50. Blaho, 78. M. Rapčan

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Kochol, S. Urgela, Ras. Urgela, M. Rapčan (86. Žňava), Abrahám, Kubík (66. Wolf), Šimon (62. Cvejkuš), Blaho, Čamaj, Slaný

Ján Barniak

B. Štiavnica - Š. Bane 0:0

V derby zápase domáce mužstvo nepodalo optimálny výkon. Proti dobre hrajúcim hosťom, ktorí v druhom polčase mali viac šancí, uhrali spravodlivú remízu.

Rozhodoval Kratochvíla, 300 divákov

B. Štiavnica: Pažout - Ľupták (75. Ferenčík), Poprac, Kosec, Barák, Majer (80. Š. Košárnik), Macko (35. Halát - Šegi), Necpal, P. Hanzlík, Budinský, Kminiak

Š. Bane: Sekula - Kmeť, Sojka, Venglár, Sochor, Michálek, Holmík, Pavlík, Spišiak (89. Heiller), Turkota, Šima (Krásavec)

Ľubomír Barák

Jupie B. Bystrica - Čierny Balog 2:0 (2:0), Stacho 2. Brusno - Málinec 0:0. Dol. Divín - Kováčová 3:3 (2:2), Tomášik 2, Čierny - Elek 2, Jesenský. Revúca - Veľký Blh 2:0 (0:0), Švec, T. Švihla.

Lutila - Pliešovce 5:1 (3:0)

Domáci od prvej minúty začali s veľkým náporom a už do 7. min. nastrelili dve žrde. Po druhej dali vedúci gól a do polčasu ešte zvýšili na 3:0. V druhom pridali a strelili ďalšie dva góly. Hostia upravili výsledok jediným gólom na 5:1. Domáce mužstvo podalo výborný výkon.

Rozhodoval Baka, 200 divákov

Góly: 11., 14. Majer, 24., 59. Drienovský, 83. Rozenberg - 69. Droppa

Lutila: Chromík - Rozenberg, Forgáč (67. Škorec), Golha, R. Kanina, Netolický, Šarkozi, Drienovský, Hanus, Gábor, Majer (81. Sklenka)

Pavol Hromádka

Žarnovica - Badín 1:3 (0:2)

V bojovnom zápase boli hostia v prvom polčase lepší a vyhrali ho 2:0. Žarnovičania po znížení na 2:1 zlepšili hru a súpera predčili. Nešťastný gól však rozhodol o víťazstve Badína.

Rozhodoval Dado, 150 divákov

Góly: 56. Hlavačka - 17. Topercer, 25. Andrašík, 61. Pánik

Žarnovica: Gašpír - Štefanka, Roško, Šopa, Laurov, Bocian (85. Šovčík), Hlavačka, Mičík (77. Bartoš), Černák, Nasvetr, Kopernický

Ľubomír Čunderlík

Šalková - Jasenie 2:0, Priechod - Radvaň 1:2, S. Ľupča - Hrochoť 1:1, Sásová - Krupina 2:0.

1. Badín 10 7 3 0 23:8 24

2. Hrochoť 10 5 4 1 18:6 19

3. Hod. Hámre 9 6 0 3 25:17 18

4. Sásová 10 5 1 4 18:15 16

5. S. Ľupča 10 3 6 1 15:12 15

6. Selce 10 3 4 3 19:18 13

7. Lutila 10 4 1 5 19:18 13

8. Radvaň 9 4 1 4 16:16 13