Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Zaváhania obrali naše tímy o cenné body

Dolná Ždaňa prehrala druhý zápas po sebe, mužstvo Žiar/L. Vieska zakoplo doma s Jupie BB a Banskoštiavničania prehrali vo Veľkom Blhu.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ EVA ŠTENCLOVÁ)

II. LIGA VÝCHOD

12. kolo

Lipany - D. Ždaňa 1:0 (0:0)

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, čo sa podpísalo pod výsledok. Chýbali Kriviančin, Puliš, Cimerman a Zvara. V 7. min. po vysunutí tiesnený Orolín prehodil brankára, ale lopta sa odrazila od žrde. Potom Dolnoždánčanov dvakrát podržal brankár Packo. V 15. min. vyrazil volej Kaminského, podobná situácia sa opakovala aj v 33. min. Hostia domácich celý prvý polčas do ničoho nepustili a vyzeralo to veľmi nádejne. V 52. min. vypálil nad brvno domáci Andraštík. V 61. min. hlavičkoval za chrbátom Ondrejku Dubkala a domáci otvorili skóre. V 76. min. rozhodca vylúčili strelca gólu. Dolnoždánčania hrali na jednu bránku, no vyloženú šancu si nepripravili. V tabuľke tak klesli na druhé miesto. V nedeľu ich čaká derby s Ružinou.

Rozhodoval Ježík, 350 divákov

Gól: 61. Dubkala

D. Ždaňa: Packo - Kravárik, Kamas, Sekereš, Orolín, Ondrejka (75. Páleník), Pinka, Tomáš, Sepeši, Bublák (59. Rendek), Žiak

Stanislav Neuschl

ŽP Šport Podbrezová - Zvolen 2:0 (0:0), 62. Minčič, 66. Harvilko. Dukla B. Bystrica B - Trebišov 6:0 (5:0), 17., 27. a 78. Chomístek, 16. (11m) a 23. Laksík, 36. Ďurica. Ružiná - Poprad 3:1 (2:1), 19. Máč, 41. T. Libič, 79. Penksa - 36. Compeľ. Spišská N. Ves - St. Ľubovňa 4:0 (1:0), 13. Čomič, 60. Stanislav, 69. Stadnyk, 83. Kiššák. Bardejov - Humenné 1:0 (1:0), 20. Cuprišin. Prešov jun - Žilina B 0:1 (0:0), 69. Fotyik. Vranov - Košice B 5:2 (2:0), 24. Turcovský, 28. Paluba, 79. Kirňak, 81. Šamo (11m), 84. P. Baran - 58. Pačinda, 90. U. Matič.

N. Baňa - Fiľakovo 1:0 (1:0)

Hral sa len priemerný futbal, o čo sa pričinili najmä hráči hostí, ktorí sa stiahli pred svoju šestnástku a bránili sa útokom domácich. Takto prebiehal viac menej celý prvý polčas. Domáci si vypracovali tri dobré príleži na strelenie gólu, čo sa im v 35. min. aj podarilo. Hlavou ho strelil Rudzan. V druhom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami. Domáci mohli dať v tejto časti hry ešte tri góly, ale šance nevyužili.

Rozhodoval Halfár, 200 divákov

Góly: 35. Rudzan

N. Baňa: Pukan - Lenárt, Laco (74. P. Vozár), Minka, Rudzan, Budinský, Hudec (85. Š. Vozár), Lalkovič, Blaho, Mikuška, Mojík

Jozef Forgáč

Veľký Krtíš - MFK B. Bystrica 1:2 (1:2), Chromek (11m) - 20. a 26. (11m) Murín. Kremnička - Liptovská Štiavnica 1:1 (1:0), Rusnák Dzuriak (11m). ČK: 44. Štuber. Bánová - Krásno 2:1 (2:0), Mano, Ďurica - Kula. Kalinovo - Čadca 1:0 (0:0), Drugda. Záv. Poruba - Tisovec 2:0 (0:0), Olejár (11m), Čajka. Námestovo - Kysucké N. Mesto 1:0 (0:0), Hrubiak. Turany - Liet. Lúčka 0:1 (0:0), Poloni.

Š. Bane - D. Strehová 2:0 (0:0)

Domáci začali dobre, vytvorili si tlak, ale v prvých dvanástich minútach zahodili tri čisté šance. Potom sa hra mierne vyrovnala. Domáci zahodili do konca polčasu ďalšie dve šance, takže prvé dejstvo sa skončilo bezgólovo. V druhom začali viacej útočiť aj hostia, no niektoré príležitosti nedotiahli do konca. V závere domáci začali znova tlačiť, výsledkom čoho boli dva góly. Domáci zaslúžene zvíťazili.

Rozhodoval Verkin, 200 divákov

Góly: 76. Pavlík, 85. Holmík

Š. Bane: Sekula - Venglár, Sochor, Kmeť (84. Sojka), Šima, Ondrík, Turkota, Pavlík, Spišiak, Michalek (88. Heiller), Holmík

Ján Daubner

V. Blh - B. Štiavnica 3:1 (2:0)

Hostia v značne pozmenenej zostave znova predviedli v prvom polčase jeden zo svojich slabých výkonov. V druhom, keď sa zdalo, že získajú aspoň bod, domáci zvýšili na 3:1 a bolo rozhodnuté.

Rozhodoval Budač, 40 divákov

Góly: - 65. Kminiak

B. Štiavnica: Pažout - Majer, Číž, Necpal, Halát, Košárnik (75. Ostramuk), Kosec, Beňadik, Kminiak, Ferenčík, Ľupták

Ľubomír Barák

Žiar/L. Vieska - Jupie BB 0:1 (0:0)

Prvý polčas mali jednoznačnú prevahu domáci, hostia sa dostali pred bránu len raz. Hneď na začiatku strela M. Rapčana len tesne minula bránu. V 11. min. ten istý hráč trafil tyčku. V 22. min. Kubíkovu hlavičku vyrazil brankár hostí na roh. V 30. min. Blahovu bombu súperov brankár kryl. V 37. min. M. Rapčan hlavičkoval tesne vedľa brány. Domáci za neustálej prevahy nevedeli skórovať. V druhom polčase zostávala prevaha v rukách domácich. V 51. min. hosťujúci Stacho prudko vystrelil, no domáci brankár dobre kryl. Hostia sa v 67. min. dostali do vedenia z ojedinelého útoku po chybe domácej obrany. V 69. min. Blahova Bomba viedla tesne vedľa brány. V 73. min. M. Rapčan napálil do brankára. V 84. min. smerovala strela Ras. Urgelu tesne vedľa. Krátko nato M. Rapčan nastrelil tyčku. Domácim nebolo súdené vyhrať a nezaslúžene prehrali. Hostia využili z minima maximum.

Rozhodoval Putra, 250 divákov

Gól: 67. Vozár

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Kmeť, Kochol, S. Urgela, Dobrota, Ras. Urgela, M. Rapčan, Abrahám (74. Cvejkuš), Kubík (45. Slaný), Blaho, Čamaj (68. Wolf)

Ján Barniak

Hliník - Divín 3:0 (1:0)

Domáci mali od začiatku územnú prevahu, ktorú vyjadrili už v 10. min. strelou Janúcha zo šestnástky. V 29. min. Krčmárik pred prázdnou bránou súpera neusmernil center Miškova. V 33. min. chcel Minyu po chybe v obrane hostí obísť aj brankára, ale ten v poslednej chvíli loptu vypichol. V druhom polčase domáci ešte vystupňovali tlak, výsledkom čoho boli ďalšie dva góly. V 51. min. Číž po rohu doklepol na 2:0 a v 56. min. Kukučka premenil pokutový kop za zrazenie Páleníka v šestnástke. Do konca mali domáci ešte niekoľko výborných šancí. Najväčšiu v 82. min. spálil Krčmárik, keď po prihrávke Miškova v rozhodujúcej chvíli ukĺzol a nedokázal z dvoch metrov vsietiť.

Rozhodoval Fáber, 120 divákov

Góly: 10. Janúch, 51. Číž, 56. Kukučka (11m)

Hliník: Brašeň - Janúch (67. Sopko), Dekíš, Kukučka (76. Bahno), Číž, Murín, Miškov, Minyu (46. Páleník), Repiský, Krčmárik, Demko

Pavel Hlinka

Čierny Balog - Brusno 2:1 (2:1), Gašperan 2 - Miškuf. Málinec - Revúca 4:1 (2:0), Melich 2, Turic, Dibala - Lunter. Kováčová - Poltár 4:2 (2:1), Jesenský 3, Kudlík - Šulaj, Végh (vlastný).

Selce - Žarnovica 5:3 (2:1)

V priemernom zápase zvíťazili domáci zaslúžene. Hostia v prvom polčase vzdorovali, no v druhom, po nepresných verdiktoch hlavného rozhodcu, prehrávali už 5:1. Výsledok skorigovali v závere stretnutia.

Rozhodoval Madera, 150 divákov

Góly: 1. Koctúr, 28. Kokoš, 49., 75, 79. Rusko - 34. Ján Šopa, 81. Mičík, 85. Jozef Šopa

Žarnovica: Gašpír - Kopernický, Jozef Šopa, Smelák, Lavrov, Bocian, Mičík, Černák, Šovčík, Nasvetr, Ján Šopa

Ľubomír Čunderlík

Hrochoť - Hod. Hámre 5:0 (1:0)

Domáci hrali od začiatku nátlakovú hru, čoho výsledkom bolo v 32. min. vylúčenie hosťujúceho Frima. Šťastným gólom do šatne sa Hrochoťania v 45. min. dostali do vedenia. V druhom polčase si vypracovali ešte viacej gólových príležitostí. Tie aj premenili, keď v 63. min. strelili dva góly a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Domáci v závere prikrášlili výsledok dvomi gólmi a zaslúžene zvíťazili. Veľmi dobrý výkon podal hosťujúci brankár Beták aj napriek piatim inkasovaným gólom.

Rozhodoval Melich, 100 divákov

Hod. Hámre: Beták - Gulaša, Káčer, Brodziansky, Ološtiak, Pleško, Kapusta, Galeta, Goral, Šalka, Frim

Ján Galeta

Jasenie - Lutila 3:0 (3:0)

Po minulotýždňovej výhre Lutilčania sklamali, k čomu prispel aj slabý výkon hlavného rozhodcu.

Rozhodoval Markovič, 150 divákov

Góly: 10. Bukovec, 13. Múka, 28. Parobek

Lutila: Baran - Rozenberg (87. P. Kanina), Škorec, Golha, R. Kanina, Netolický, Šarközi, Drieňovský, Hanus (73. Sklenka), Gábor, Majer (73. Laurov)

Pavol Hromádka

Krupina - Šalková 0:1, Badín - Sásová 1:3, Radvaň - S. Ľupča 1:0, Pliešovce - Priechod 3:3

1. Badín 11 7 3 1 24:11 24

2. Hrochoť 11 6 4 1 23:6 22

3. Hod. Hámre 11 7 0 4 27:23 21

4. Sásová 11 6 1 4 21:16 19

5. Radvaň 11 5 2 4 17:16 17

6. Selce 11 4 4 3 24:21 16

7. S. Ľupča 11 3 6 2 15:13 15

8. Jasenie 11 4 2 5 15:18 14