Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

O svojom víťazstve Repište rozhodlo už v prvom polčase

Repište si ľahko poradilo s Lovčou a potvrdilo svoje prvenstvo v tabuľke.

Dolná Trnávka porazila jedného z lídrov súťaže.Dolná Trnávka porazila jedného z lídrov súťaže.(Zdroj: MIROSLAV KÚŠIK)

Góly: Kysel, M. Struhár, Dovec

D. Trnávka: A. Struhár - Dodok, Varecha, Tesák, M. Struhár, Slušný, J. Dovec (70. Rozenberg), Ginič, Kováč (80. Kúšik), Kysel, Kopčan

Voznica: Brestovský - Maslen, Laurov, Brodziansky, Benča (55. Kliman), Mihálik, Beňovský, Blaho, Vančo (46. Jančok), Baláž (47. Kršiak), Nemec

Prvú šancu mali v 3. min. hostia, keď dobrú strelu spoza šestnástky domáci brankár vyrazil. Od tohto momentu prebrali iniciatívu Dolnotrnávčania. V 5. min. hlavičkoval Struhár do rúk brankára po centri Kysela. Ten poslal domácich do vedenia, keď v 10. min. strelou z 25 metrov nedal Brestovskému šancu. V 41. min. mal šancu domáci Kopčan, keď sa strelou z otočky lopta odrazila od tyči mimo brány. V 45. min. nacentroval Kysel pred bránu, kde loptu do siete dorazil Maroš Struhár a zvýšil na 2:0. V druhom polčase opäť začali dobre domáci. V 53. min. hlavička Slušného po Kyselovom centri skončila nad bránou. V 62. min. sa po hlavičke Kopčana rútil sám na brankára Dovec, ale jeho úmysel prehodiť ho Brestovský vystihol. V 66. min. prišla najkrajšia akcia zápasu, keď Slušný sám prenikol do šestnástky a jeho prihrávku pred bránu dorazil Juraj Dovec a zvýšil na 3:0. V 69. min. mali Vozničania ojedinelú šancu, keď sa sám pred brankárom ocitol hosťujúci útočník. Jeho strelu po zemi však Struhár vyrazil nohou. V 76. min., po centri Kysela, strieľal z prvej Rozenberg. Lopta ale minula bránu a tak sa zápas skončil zaslúženým víťazstvom Dolnej Trnávky.

Miroslav Kúšik

Kosorín - H. Ves 0:2 (0:0)

Prvý polčas hrali domáci veľmi slabo. Nedarili sa im kombinácie, no napriek tomu si vypracovali dve šance, ktoré Husár a Štroffek nepremenili. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom. Druhý polčas bol vyrovnaný, Kosorínčania opäť nepremenili vyložené šance, čo hostia trestali gólmi.

Rozhodoval Huňady, 80 divákov

Góly: - 79.Širáň, 86. Dobias

Kosorín: Ertl - I. Štefanovič, Nemčok, Pašák (46. Hríň), Štroffek, Čiliak, A. Paučo, I. Paučo, J. Štefanovič, Bella (46. Ulrich), Husár (65. Legíň)

H. Ves: Mikula - Dobrotka, Tichý, J. Hric (55. P. Mecele), A. Širáň, Urgela, B. Neuschl, Matej Mecele, Dobiáš, P. Širáň (79. T. Neuschl), Mich. Mecele

Pavol Legíň

Kremnica - Bzenica 2:3 (0:0)

V prvom polčase domáci nevyužili viaceré šance. V druhom sa hostia za dve min. dostali do vedenia 0:2. Domáci sa snažili výsledok zvrátiť, no vzápätí prišla ďalšia chyba a tretí gól hostí. V závere zápasu sa Kremničanom podarilo výsledok aspoň skorigovať.

Rozhodoval Michňa, 200 divákov

Góly: 88.Urgela, 90. Mališ - 55., 65. Krištof 2, 57. Demko

Kremnica: Kováč - Palík, Urgela, Mališ, Murgaš, Kuzma (65. Hoz), Lupták, Ďurica, Tokár, Mazúr, Žiarny

Miloš Bíreš

Vyhne - Slaská 3:1 (1:1)

Hostia prišli dobre motivovaní. Prvý polčas bol vyrovnaný, o čom svedčí aj skóre 1:1. V druhom, po krídelnej akcii, brankár hostí neudržal center, ktorý do brány dorazil Vanko. Vyhne naďalej hrozili rýchlymi protiútokmi, najviac nebezpečný bol Silný. V 78. min. nastrelil Kašiar z trestného kopu brvno, vzápätí po trme vrme dorazil Vanko na 3:1.

Rozhodoval Žiakovič, 100 divákov

Góly: 25. Kašiar, 52.,85.Vanko - 44. Silný

Vyhne: Herold - Pavla, Bujňák, Čunderlík, Lachata, Hrnčiar, Kašiar (87. Koreň), Štefanka (46. Osika), Vanko, Lupták, Gocník (82. Gálik)

Slaská: Kupči - Hric, Ferko, Čárnoky, Petor, P. Topolan (77. Jakubeje), D. Topolan (67. Mikula), Vanko (80. Goth), Silný, Lietava, Gašparík

Jozef Halaj

Rudno - Brehy 0:0

Vyrovnaný zápas, v ktorom sa ani jednému mužstvu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Rozhodoval Levčík, 80 divákov

Rudno: Danko - Matiašovič, Jánošík (73. Pastier), Budinský, P. Kačinec, Škarba (69. Kasan), M. Luky, Binda, Búri, A. Luky, Vozár (58. M. Kačinec)

Brehy: Martinec - Gorbov, Fajčík (46. Budinský), Baláž, M. Polc (81. Holý), J. Tužinský, Michal Polc (69. Hubač), I. Tužinský, Kliman, Prachár (56. Polnišer), Šálka (46. Obercian)

Milan Gubán

Lovča - Repište 2:5 (0:3)

Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhrali 0:3. Domáci v závere výsledok len skorigovali dvomi peknými gólmi Šandora a Lepšíka.

Rozhodoval Nitško, 220 divákov

Góly: 82. T. Šandor, 88. Lepšík - 4. P. Urblík, 17. L. Urblík, 37., 69., 77. E. Kmeť

Lovča: Beňo - Hrmo (22. Benča), Sedliak, Magula (52. Greguš), Páleník, Šandor, Kováč, Lepšík, Matuška (62. Hačik), P. Šebeň, Siekela

Repište: Slaný - Čech, S. Želiar, E. Kmeť, Král, M. Karvaš, P. Karvaš (74. Vincúr), Kordík, Hurta, P. Urblík, L. Urblík