Banskoštiavnický kanonier Kminiak sa blysol hetrikom

Hráči Banskej Štiavnice predviedli dobrú hru proti zdatnému súperovi. Mužstvo Žiar/L. Vieska v Brusne utŕžilo prehru, D. Ždaňa remizovala s Ružinou.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ EVA ŠTENCLOVÁ)

II. LIGA VÝCHOD

13. kolo

D. Ždaňa - Ružiná 1:1 (0:0)

Derby pri Hrone, keď sa stretli dvaja postupujúci z vlaňajška z III. ligy, malo svoj náboj, tvrdosť, vylúčenie, ale aj kvalitu. Hostia pohrozili už v 1. min. Mesárošovou hlavičkou. V 5. min. vybehol Máč a loptu trafil len tesne vedľa žrdi. V 29. min. vypadla brankárovi hostí z rúk lopta, ale hráči strelu do brány zblokovali. V 31. min. spravil chybu obranca Ružinej. Na Miščíka sa rútil Orolín, no trafil vedľa. Ešte do polčasu prišli Dolnoždánčania o vylúčeného Kamasa. Druhý polčas všetci očakávali, že Ružiná domácich pritlačí, ale opak bol pravdou. V 53. min. prešiel do päťky Sepeši, no nevystrelil, ale len nahrával. O chvíľu Orolínovu strelu k žrdi Miščík chytil. V 60. min. videli diváci najväčšiu šancu zápasu, keď Žiakov center hlavičkoval tesne vedľa Páleník. V 68. min., po prihrávke Žiaka, nečakane vypálil Pinka a domáci sa radovali z gólu. Hosťom sa podarilo vyrovnať po rohu Vaculčiaka. Do konca zápasu sa už nič nestalo, aj keď sa akcie striedali na obidvoch stranách. S bodom sú Dolnoždánčania spokojní, pretože im v zostave chýbali Kriviančin, Kravárik, Cimerman, Puliš a Zvara.

Rozhodoval Kozák, 641 divákov

ČK: Kamas

Góly: 68. Pinka - 77. Vaculčiak

D. Ždaňa: Packo - Kamas, Sekereš, Orolín, Ondrejka, Pinka, Páleník, Tomáš, Sepeši, Bublák (82. Vajda), Žiak

Stanislav Neuschl

Poprad - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (0:1), 76. Vitkaj, 90. Ondruš - 6. Minčič (11m), 61. Sedliak. Stará Ľubovňa - Dukla B. Bystrica B 1:0 (0:0), 85. Stieber (11m). Humenné - Lipany 1:2 (0:1), 64. Hreško - 29. M. Drobňák, 60. L. Hricov. Trebišov - Vranov 1:0 (1:0), 45. Kokočák. Zvolen - Spišská N. Ves 1:2 (0:1), 88. Tyčiak (z 11 m) - 8. Sirko, 64. Stanislav. Košice B - Prešov jun 0:1 (0:1), 45. Pribula. Žilina B - Partizán Bardejov 3:1 (2:1), 32. a 88. Fótyik, 30. Žilák - 24. Mravec (vlastný).

K. N. Mesto - N. Baňa 4:0 (3:0)

Zápas Novobančanom opäť nevyšiel podľa predstáv, nakoľko im chýbalo niekoľko hráčov zo základnej zostavy. Na začiatku síce mohli otvoriť skóre, mali prevahu, ale svoje šance nevyužili. V čase od 15. do 18. min. vsietili domáci dva góly, ktorými sa ujali vedenia. Potom sa hostia ťažko spamätávali a ich hra bola nevýrazná. Domáci zvýšili v 42. min. na 3:0. Druhý polčas sa hral v réžii Novobančanov, ale boli to domáci, ktorí zvýšili z pokutového kopu na 4:0. Hostia pikali za nevyužité šance v obidvoch polčasoch.

Rozhodoval Kucharský, 150 divákov

Góly: Babík 2 (1 z 11m), Bordáč

N. Baňa: Pukan - Lenárt, Mojík, Rudzan, Budinský, Blaho, Minka (80. Poliačik), Valkovič, Vozár (68. Úškrt), Laco

Jozef Forgáč

MFK B. Bystrica - Lietavská Lúčka 1:0 (0:0), Belko. Krásno - Kremnička 0:4 (0:3), Ševčík 2, Palkovič, Choma (11m). Fiľakovo - Turany 1:1 (0:1), Lipták - Rohoň. Tisovec - Námestovo 3:2 (0:1), Wollinger 2, Bálint - Brčák 2. Čadca - Záv. Poruba 4:0 (2:0), Michalík 2, (jeden z 11m), Vnuk, Kadáš. Lipt. Štiavnica - Kalinovo 1:1 (0:0), Dzuriak - Koták. Veľký Krtíš - Bánová 2:0 (1:0), Gluch 2. Dohrávka: Čadca - MFK B. Bystrica 0:4 (0:1), Murin 3, Fojtik.

Poltár - Hliník 5:0 (3:0)

Hliníčania zažili čiernu nedeľu, keď už v 8. min. prehrávali 2:0. To poznačilo celý priebeh zápasu, v ktorom domáci mali jednoznačne navrch.

Rozhodoval Mikloš, 250 divákov

Góly: 2., 43. Berky, 8. Seget, 46., 58. Ondrášik

Hliník: Brašeň - Janúch (46. Repiský), Dekíš, Kukučka, Číž, Murín, Krčmárik (46. Minyu), Páleník, Bahno, Sopko, Demko

Pavel Hlinka

Brusno - Žiar/L. Vieska 2:1 (1:0)

Zápas začal obojstranne v rýchlom tempe. Prvých 10 min. sa hra pohybovala medzi šestnástkami. V 10. min. strelu M. Rapčana brankár domácich vyrazil na roh. V 20. min. hráč Brusna nastrelil tyčku a J. Rapčan odrazenú loptu chytil. V 26. min. Abrahámovu strelu domáci brankár tiež zlikvidoval. V 31. min. išla hlavička toho istého hráča tesne vedľa. Keď sa zdalo, že polčas sa skončí nerozhodne, domáci založili útok. Miškuf sa dostal sám pred brankára a otvoril skóre. Druhý polčas začali hostia lepšie. V 59. min. Abrahám nastrelil tyčku. Odrazenú loptu dorazil M. Rapčan do brány a vyrovnal. V 60. min. Čamajova strela skončila na brvne brány. V tej istej min. Rad. Urgela vypálil tesne vedľa brány. V 74. min. unikol Miškuf. Kmeť ho fauloval a z jedenástky dostal domácich do vedenia Sokol. Hostia sa snažili vyrovnať, ale v 80. min. rozhodca Očenáš prísne vylúčil Ras. Urgelu. Oslabení Žiarčania začali hrať vabank, pričom sa vyznamenal J. Rapčan, keď zlikvidoval nájazd Chrenovského. Zápas sa napriek snahe hostí skončil ich prehrou.

Rozhodoval Očenáš, 250 divákov

Góly: 45. Miškuf, 74. Sokol (11m) - 59. Rapčan

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Kmeť, S. Urgela, Dobrota, Ras. Urgela, M. Rapčan, Abrahám, Kubík (70. Wolf), Šimon, Rad. Urgela, Čamaj

Ján Barniak

B. Štiavnica - Málinec 3:1 (1:0)

V poslednom domácom jesennom stretnutí Banskoštiavničania konečne predvádzali prvých 30. min. dobrú hru. V prvom polčase zaslúžene viedli o gól. V druhom polčase hostia zo zabezpečenej obrany podnikali protiútoky a z jedného z nich sa im podarilo vyrovnať. Domáci sa však nevzdávali a po niekoľkých šanciach dvomi gólmi Kminiaka (jeden z 11m) zaslúžene zvíťazili proti zdatnému súperovi. Veľmi dobrý výkon podala rozhodcovská trojica.

Rozhodoval Grenčík, 150 divákov

Góly: 19., 78., 89. Kminiak - 68. Dibala

B. Štiavnica: Pažout - Ľupták (55. Ferenčík), Číž, Kosec (88. Beňadik), Barák (83. Pajerský), Halát, Macko, Dreksler, P. Hanzlík, a. Hanzlík, Kminiak

Ľubomír Barák

Š. Bane - V. Blh 0:0

Domáci neodohrali kvalitný zápas. V prvom polčase pôsobili rozhárane a hra bola vyrovnaná. Keď si aj nejaké šance vypracovali, nastrelili len tyčku a brvno hosťujúcej brány. V druhom sa snažili strhnúť výsledok na svoju stranu, ale hostí podržal brankár, ktorý vychytal všetky domáce streli. Stretnutie sa teda skončilo bezgólovou remízou.

Rozhodoval Dian, 150 divákov

Š. Bane: Sekula - Kmeť, Holmík, Pavlík, Venglár, Šima, Spišiak, Turkota, Sojka (60. Osvald), Sochor, Ondrík

Ján Daubner

Jupie B. Bystrica - Kováčová 4:2 (1:1), 43. Vozár, 79. Čollák, 82. a 90+ Haviar - 20. a 58. Koreň. Revúca - Čierny Balog 1:3 (0:1), 88. Švec - 38. Rusnák, 58. Giertl ml (11m), 71. Gašperan. Dol. Strehová - Divín 1:3 (0:2), Tóth (11m) - Koreň, Rutkaj, I. Tomášik.

Šalková - Lutila 1:1 (1:1)

Vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách sa skončil zaslúženou remízou.

Góly: 34. Brna - 45. Drienovský

Lutila: Chromík - Rozenberg, Škorec, Golha, R. Kanina, Netolický, Šarkozi, Drienovský, Hanus, Gábor, Majer (77. Sklenka)

Pavol Hromádka

Hod. Hámre - Radvaň 3:0 (0:0)

V prvom polčase vynikli najmä brankári, ktorí vychytali štyri čisté šance na obidvoch stranách. V 60. min. vsietil krásny gól pod brvno z 25 metrov Galeta. V druhom polčase domáci pridali na dôraze a zaslúžene zvíťazili.

Rozhodoval Szabo, 80 divákov

Góly: 55., 75. Kapusta, 60. Galeta

Hod. Hámre: P. Beták - Ološtiak, Kramár, Brodziansky, L. Káčer, Kapusta, Galeta, Gulaša, Šalka (70. M. Danko), J. Beták, Švihla (55. Goral)

Milan Kráľ

Žarnovica - Hrochoť 1:1 (0:1)

Domáci odohrali ďalší nešťastný zápas, v ktorom sa o víťazstvo pripravili polovlastným gólom. Snaha a bojovnosť im v druhom polčase stačila len na vyrovnanie nepriaznivého stavu. Za výkon by si určite zaslúžili 3 body.