Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Žiar/L. Vieska prezimuje na čele tabuľky

S Revúcou si mužstvo Žiar/L. Vieska poradilo bez väčších problémov a zaistilo si tak vedúcu pozíciu v IV. lige Juh. Banskoštiavničania v Čiernom Balogu vysoko prehrali.

Žiarčania s Revúcou hladko vyhrali.Žiarčania s Revúcou hladko vyhrali.(Zdroj: EVA ŠTENCLOVÁ)

II. LIGA VÝCHOD

14. kolo

Podbrezová - D. Ždaňa 0:0

Domáci pred zápasom signalizovali, že chcú vyhrať za každú cenu. Na zamrznutom teréne, kde sa pod horou slnko za celý deň nedostalo, sa prvý polčas hral opatrný futbal bez šancí. Zmena nastala v druhom, keď v 54. min. Žiak parádne natiahol brankára Hanáka. O dve minúty netrafil prázdnu bránu Pinka, keď Hanák zle vybehol a súboj s ním vyhral Sekereš. V 62. min. neodpískal rozhodca pokutový kop po faule na Orolína. V 79. min. dal Páleník po centri Pinku hlavou vedľa. Potom sa do konca zápasu striedali akcie na obidvoch stranách. Každý chcel víťazstvo strhnúť na svoju stranu. V 88. min. z 25 metrov nádherne vypálil Pančík, ale Packo jeho strelu pod brvno vyrazil. Najväčšiu šancu však v 92. min. spálil Páleník, keď sa po chybe stopéra rútil sám na Hanáka, ale bránu netrafil. Remíza je spravodlivá, aj keď hostia boli o nejakú šancu lepší. V nedeľu o 13.30 hod. ich čaká súper, ktorý je v tabuľke na prvom mieste. Vzhľadom na to, že sa skončili všetky okresné a krajské súťaže, Dolnoždánčania očakávajú na šláger jesene tisícovú návštevu.

Rozhodoval Debnár, 350 divákov

D. Ždaňa: Packo - Tomáš, Krivjančin, Kravárik, Ondrejka, Pinka, Sepeši, Žiak (76. Cimerman), Bublák (55. Orolín), Sekereš, Páleník

Stanislav Neuschl

Dukla B. Bystrica B - Zvolen 1:0 (0:0), 54. Vician. Lipany - Ružiná 3:3 (1:0), 28. Blaško, 53. L. Hricov, 72. Gomoľa - 85. a 90. Vaculčiak, 70. Kurák. Spišská N. Ves - Poprad 0:0. Vranov - Stará Ľubovňa 1:0 (0:0), 59. Streňo.

Prešov jun - Trebišov 1:0 (0:0), 58. Luberda. Humenné - Žilina B 0:1 (0:0), 57. Fótyik. Bardejov - Košice B 4:1 (2:0), 10. a 36. J. Petráš, 62. Vasiliak, 90. Kuhajdík - 67. Pačinda (11m)

N. Baňa - Tisovec 5:0 (1:0)

Novobanskí futbalisti pred peknou návštevou chceli ukázať, že vedia hrať dobrý futbal, čo sa im aj podarilo. Svojho súpera od začiatku zápasu zatlačili na jeho polovičku a nepúšťali ho do žiadnych šancí. Útoky po pravej strane neúnavne ťahali Hudec s Mikuškom, ktorí patrili medzi najlepších hráčov na ihrisku. V 29. min. ušiel Mikuška a jeho center si do svojej brány vrazil hráč hostí Brndiar. Do konca polčasu si domáci vytvorili ešte tri dobré šance, no nedokázali ich premeniť. V druhom polčase, v 46. min., využil chybu v obrane hostí Lenárt a zvýšil na 2:0. V 65. min. ušiel Š. Vozár a podarilo sa mu zvýšiť na 3:0. Po tomto momente domáci ovládli hru a v 75. min. zvýšili peknou strelou Blaha na 4:0. Skóre uzavrel v 84. min. po peknej akcii P. Vozár. Hostia svojim výkonom sklamali, keď sa nedokázali presadiť proti dobre hrajúcim domácim.

Rozhodoval Balázsik, 300 divákov

Góly: 29. Brndiar (vlastný), 46. Lenárt, 65. Š. Vozár, 73. Blaho, 84. P. Vozár

N. Baňa: Poliačik - Lenárt, Laco, Minka, Rudzan, Budinský (83. Blaho), Hudec, Valkovič (46. Úškrt), Š. Vozár, Mikuška (80. P. Vozár), Mojík

Jozef Forgáč

Bánová - MFK B. Bystrica 0:0. Kremnička - Veľký Krtíš 4:0 (1:0), Jobko 3, Kubát. Kalinovo - Krásno 1:0 (0:0), Püspöky. Záv. Poruba - Lipt. Štiavnica 1:3 (1:1), Oláh - Čučka, Dzuriak, Semeník. Námestovo - Čadca 6:0 (2:0), Brčák 4, Kosmeľ 2. Turany - Kysucké N. Mesto 0:1 (0:0), Špiriak. Liet. Lúčka - Fiľakovo 1:0 (0:0), Vozár. Dohrávka: Fiľakovo - Kalinovo 0:1 (0:0), Hroš.

Málinec - Š. Bane 1:0 (1:0)

Hostia začali dobre, vypracovali si strelecké príležitosti, no skórovať sa im nepodarilo. To domáci potrestali v 21. min. gólom, ktorým sa ujali vedenia. Do konca polčasu sa už nič vážne nestalo. Do druhého nastúpili hostia s úmyslom otočiť výsledok, ale zase doplatili na známu chorobu nepremieňania gólových príležitostí. Len v druhom polčase totiž nevyužili štyri čisté šance. Za predvedený výkon by si zaslúžili viac ako remízu.

Rozhodoval Krahulec, 200 divákov

Š. Bane: Sekula - Sojka, Kmeť, Turkota, Šíma, Spišiak, Ondrík, Oswald, Heiller (66. Blaško), Holmík

Ján Daubner

Č. Balog - B. Štiavnica 6:1 (4:1)

Hostia začali dobre a po chybe domáceho brankára sa rýchlym gólom dostali do vedenia. Ďalšie šance nevyužili Halát a Kminiak. Potom prišli hrubé chyby v ich obrane a domáci rozhodli zápas behom šiestich minút. V druhom polčase napriek inkasovaným gólom hostí podržal brankár Pažout. Proti dobre hrajúcim súperom Banskoštiavničania zaslúžene prehrali.

Rozhodoval Vrtík, 200 divákov

Góly: 15., 31. Gašperan, 34., 35. Turňa, 66. Čeperniak, 86. Giertl - 6. Kminiak

B. Štiavnica: Pažout - Majer, Číž, Necpal, Macko (70. Košárnik), Barák, Kosec (52. Ľupták), Dreksler, Hanzlík, Halát (74. Ostramok), Kminiak

Ľubomír Barák

Žiar/L. Vieska - Revúca 4:0 (1:0)

Domáci začali už od úvodných minút s prevahou, ale bez väčších šancí. V 16. min. smerovala Rapčanova hlavička tesne vedľa brány. V 19. min. Čamajova strela tesne minula tyčku hosťujúcich. V 21. min. Revúčania prvýkrát ohrozili J. Rapčana, ale ten bol na mieste. V 26. min., po nahrávke Rapčana, otvoril skóre zápasu Wolf. O dve minúty nato brankár Stanko vyrazil Rapčanovu tvrdú strelu. V 31. min. smerovala Dobrotova strela tesne nad bránu. Ďalších desať min. sa hra pohybovala medzi šestnástkami a tak polčas skončil 1:0. Druhý začali domáci svižne a už v 47. min. mal brankár hostí veľa práce s Kubíkovou strelou z voleja. V tej istej minúte, po nahrávke Urgelu, zvýšil Kubík z voleja na 2:0. V 65. min., po samostatnej akcii, Šimon zvýšil na 3:0. V 81. min. striedajúci Slaný po nahrávke Rapčana zvýšil na 4:0. Ešte v 86. min . mohol skórovať Rapčan, ale lopta išla tesne vedľa brány. Domáci mali do konca zápasu územnú prevahu, no stav sa už nezmenil.

Rozhodoval Kučera, 150 divákov

Góly: 26. Wolf, 48. Kubík, 65. Šimon, 81. Slaný

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Žňava, Kmeť, Dobrota, M. Rapčan, Abrahám (45. Kubík), Wolf, Blaho (68. S. Urgela), Čamaj (76. Slaný), Rad. Urgela

Ján Barniak

Hliník - Jupie BB 3:1 (2:0)

Zápas sa začal dosť nezvyčajne, keď už v 30. sekunde domáci viedli gólom Páleníka. Po tomto raketovom začiatku sa hra vyrovnala. Domáci boli lepší v poli a hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Zdalo sa, že polčas skončí 1:0, keď v 34. min., po centri Číža z ľavej strany, upravil Dekíš na 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí znížili gólom Barana. Domácim sa v týchto fázach napriek snahe nedarilo. V 70. min. pripravil Číž 100-percentnú šancu pre Minya, ten však z 5 metrov nedokázal loptu usmerniť do brány. V 72. min. vystriedal Miškov Páleníka a hneď sa dostal do šance, ktorú ale nevyužil. O dve minúty nato sa už nemýlil, keď po výbornej prihrávke Murína zaistil vedenie 3:1. Týmto gólom domáci definitívne zlomili odpor súpera a získali tak dôležité body. Za zmienku stojí ešte šanca hostí v 90. min., keď ich hráč Figúr tesne minul domácu bránu.

Rozhodoval Wojčík, 140 divákov

Góly: 1. Páleník, 34. Dekíš, 74. Miškov - 60. Baran

Hliník: Kúšik - Janúch (88. Sopko), Dekíš, Kukučka (82. Repiský), Číž, Murín, Bahno, Minyu, Páleník (71. Miškov), Krčmárik, Demko

Pavel Hlinka

Kováčová - Brusno 4:0. Veľký Blh - Dolná Strehová 3:1 (2:0), Šavina, Tóth, Vrábel - Kollár. Divín - Poltár 2:4 (0:3), Rácz, Arvaj (11m) - Kurčík 2, Berky 2

Góly: 27., 65. Liptár, 73. Rubint, 77. Ševčík

Žarnovica: Gašpír - Štefanka, Michalov, Chmelák, Laurov, Kopernický (46. Nasvetr), Hlavačka, Mičík, Černák, Šopa (82. Izák), Šmondrk

Pliešovce - Hod. Hámre 1:3 (1:0)

Domáci si za snahu v druhom polčase zaslúžili zvíťaziť. Napriek tomu, že im rozhodcovia pomohli k druhému a tretiemu gólu, ktoré hostia dostali z postavenia mimo hry.

Rozhodoval Turňa, 120 divákov

Góly: - 25. J. Beták

Hod. Hámre: P. Beták - Kramár, L. Káčer, M. Káčer, J. Beták, Gulaša (65. Dubaj), Galeta, Listofer (40. Goral), Kapusta, Šalka (70. Baláž), Ološtiak

Ján Galeta

Lutila - Priechod 3:3 (0:2)

Domáci zatlačili súpera od prvej minúty a už v 6. nastrelili žrď. Hostia udreli v 37. min. a z nevinnej akcie dali prvý gól. V poslednej minúte prvého polčasu kopali rohový kop a zvýšili na 2:0. V druhom začali domáci veľkým náporom a tak sa im podarilo znížiť na 1:2. O pár minút nato skórovali opäť hostia. Lutilčanov to neodradilo a dvomi gólmi Drienovského vyrovnali na 3:3. Štyri minúty pred koncom kopali pokutový kop. Ten však hosťujúci brankár zneškodnil a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

Rozhodoval Jodas, 150 divákov

Góly: 47. Majer, 62., 69. Drienoský,

Lutila: Chromík - Rozenberg, Škorec, Golha (55. Sklenka), R. Kanina, Netolický, Šarkozi, Drienovský, Hanus (73. Laurov), Gábor, Majer

Pavol Hromádka

Badín - Šalková 1:1, Selce - Krupina 3:0, Hrochoť - Sásová 1:0, Jasenie - S. Ľupča 0:1

1. Deti potrebujú na Vianoce rodinu. Drahé dary ju nenahradia
  2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
  4. Family winter paradise - Bachledka Ski & Sun
  5. Čo znamená spomalenie hospodárskeho rastu pre Slovensko?