Repište si hladkým víťazstvom upevnilo pozíciu lídra

Kremnica na domácej pôde uhrala remízu. Druhá trieda sever bez prekvapení.

Kremnica si rozdelila body s Lovčou. Vyrovnaný zápas nemal jasného favorita.Kremnica si rozdelila body s Lovčou. Vyrovnaný zápas nemal jasného favorita. (Zdroj: (SJ))

I. TRIEDA
15. kolo
Rudno – Bzenica 1:3 (1:1)
Góly: Demko2, Zliechovec
Rozhodoval: Žiakovič
Rudno: Danko - Matiašovič, Fajčík, M. Luky, Jánošík, Kačinec, Vozár, A.Luky, J.Búry, P.Búry, Polc.
Bzenica: Tadian - Kicko, Zliechovec, Kliman, Fehérpataky, Rozemberg, Demko, Leba, Kryštof, Majer.
Zápas priemernej úrovne. Hostia sa ujali vedenia po chybe domácej obrany. Domáci vyrovnali po peknej akcii a v druhom polčase sa znovu dostali od vedenia, až vtedy keď lopta preskočila brankára domácich. Neskôr sa domáci snažili o vyrovnanie, ale pevná obrana hostí to nedovolila.

Vyhne – Dolná Trnávka 2:3 (1:1)
Góly: Zuberník 2 - R. Kysel, Vdovec, Boška
Rozhodoval: Kacz
Vyhne: P.Bosák, Paula, Bujňák, Packo,Čunderlík, Lachata, Hrnčiar, Zuberník, Kašiar, Stefanka, Lupták.
Dolná Trnávka: Struhár, Dodok, Kúšik, Tesák, Boška, Varecha, Vdovec, Slušný, Kysel, J.Vdovec,Giňiš.
Domáci začali náporom v prvom polčase avšak dve šance ostali nevyužité. V 12.minúte sa prvý krát dostali hostia pred bránu a strelili gól. Domácim sa podarilo vyrovnať z pokutového kopu (Zuberník) avšak v druhom polčase zaspali a dostali gól na 2:1. Vzapätí rozhodca odpískal a hostia viedli 3:1. Domáci znervózneli a hosťom sa podarilo zaslúžene vyhrať.

Kremnica – Lovča 1:1 (0:0)
Góly: Ďurica - Šandor
Rozhodoval: Blahút
Kremnica: Kováč - Bíreš, Ďurica, Urgela, Lupták, Mališ, Hóz, Kuzma, Chladný, Ziarny, Palík.
Lovča: Beňo - Hrmo, Sedliak, Magula, Paleník, Šandor, Kováč, Lepšík, Bien, Greguš, Selecký, Šebeň, Siekela, Švoňava.
Veľmi vyrovnaný slušný zápas. Spravodlivá remíza.

Slaská – Tek. Breznica 0:3 (0:2)

Brehy – Kosorín 2:1 (1:0)
Góly: Obercian, Gorbov, Nemčok
Rozhodoval: Osvald
Brehy: Martinec - Budinský, Gorbov, Polc, M.Polc, Kiss, Hubač, Šálka, Obercian, Brozianský, Holý.
Kosorín: Ertl - Beňo, Nemčok, Legíň, Pasák, Štroffek, Chydiak, Štefanovič, Paučo, Husár, Miertuš.
Vo vyrovnanom zápase domáci vydreli víťazstvo. Ppo opatrnom začiatku založili v 17.minúte súvislejšiu akciu, kedy Polc prihral Obercovi a prvá strela domácich medzi žrde zaznamenala vedenie 1:0. Začiatkom druhého dejstva sa domácim nedarilo a už po druhej minúte sa skrúmažili pred domácou bránou, kedy vyrovnal hosťujúci Nemčok. Domáci potom búšili na súpera, avšak chýbal nápad, myšlienka a pohyb bez lopty. Tri body ostali predsa len doma.

Voznica – H. Ves: 3:1 (1:0)
Góly: Brozianský, Nemec, Beňovský - Hric
Rozhodoval: Lešniak
Voznica: Brestovanský - Benča, Beňovský,J. Mihálik, Mocpajchel, Valach, Kúšik, Laurov, Nemec, M.Beňovský, S.Mihálik
H. Ves: Mikula - Wágner, T.Hric, Marianik, Mecele, Dobias, Urgela, Kubík, J. Hric, B. Neuschl, Širáň
V prvom polčase mali domáci hernú prevahu pri niekoľkých šanciach sa vyznamenal aj brankár hostí. Pred koncom polčasu mohli domáci inkasovať, avšak od 35. minúty hru prevzali hostia. Druhý polčas bol vyrovnaný a pre domácich šťastnejší, nakoľko svoje šance premenili a hostia nie.

Repište – Župkov 4:0 (0:0)
Góly: P. Karvaš, Král 2, P. Ulbrík
Rozhodoval: Ivan
Repište: Slaný - Čech, Želiar, E. Kmeť, Král, M. Karvaš, P. Karvaš, Kordík, M. Kmeť, P. Ulbrík, Ľ. Ulbrík
Župkov: Tonhauzer - Belan, Hós, Vallo, Eržiak, Rendla, Repiský, M.Hric, Boledovič, A. Hric, Romanec
Zápas dosť dobrej úrovne v prvom polčase, v ktorom domáci zahodili niekoľko vyložených šancí. Domácim sa podarilo prelomiť odpor hostí a krásnymi gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

Rozhodoval: Valo
Nevoľné: Páchnik - Mi. Kapusta, Mazúr, Króner, Hric, Mich. Kapusta, Krajčík, Króner, Baláž, Vlkovič.
Jastrabá: Rafaelis - Haško, Barboriak, Mališ, M. Hric, T. Hric, Bajnok, Hrmo, J. Hric, P. Mališ, Š. Hric.
Na úvod tlak domácich hostia ustáli a boli to Jastrabskí hráči ktorý sa ujali vedenia v zápase. Domáci sa v druhom polčase podarilo nastreliť iba brvno. Druhý polčase, netrvalo ani dve minúty a hosťom sa podarilo streliť druhý gól. Domáci do dvoch minút odpovedali gólom no z ich strany to bolo všetko. Nastrelili ešte jedno brvno a na konečnom výsledku 1:2 sa nič nezmenilo.

Pitelová – St. Kremnička 0:3 (0:2)
Góly: Šimko, Paller, Bugár
Rozhodoval: Michňa
Pitelová: Barát - Milčík, R.Mališ, Mišík, Henžel, M. Mališ, Spišiak, Kollár, Egyed, Urgela, M. Henžel.
St. Kremnička: Ďurča - Sklenka, Pavel, Kollár, Abrahám, Bugár, P.Poliak, Gulička, Šimko, Paulík, Pobežka.
Hostia boli jednoznačne lepší počas celého zápasu. Vypracovali si množstvo gólových šancí, ale len tri skončili v bráne. Domáci vystrelili na bránu až v 45.minúte. Hostia vyhrali zaslúžene a môžu byť spokojný.

Kopernica – Hr. Dúbrava 2:2 (1:2)
Góly: Kadáš, Baláž
Rozhodoval: Slosiar

Ihráč – Trnavá Hora 3:1 (1:1)
Góly: Bitala, Gajdoš, Matuška
Rozhodoval: Pinka
Ihráč: Kollár - R. Kollár, D. Kollár, Henžel, J. Henžel, Sklenka, Červenák, Gajdoš, Kysel, Ivan.
Veľmi slušný zápas z obidvoch strán. Domáci sa dokázali strelecky presadiť a pripísali si tri body do tabuľky.

Šaš. Podhradie – Jan. Lehota 1:2 (1:1)
Góly: Danko - Matiaš, Bugár
Rozhodoval: Oslanec
Šaš. Podhradie: Holos - Husár, Čierny, Netolický, Urblík, Baran, T. Urblík, Paulove, Danko, Ostrian, Letáš
Jan. Lehota: Veber, Goral, Karásek, Koneradský, Bugár, Gustinák, J. Karásek, Ludvíg, Šipkovský, Matiáš, P. Bugár
V peknom počasí videli diváci atraktívny futbal. Zápas priviedli do víťazného konca hostia z Janovej Lehoty.

Krahule – Krem. Bane 2:0 (0:0)
Góly: M. Bulík, Lupták (vlastný)
Rozhodoval: Šarközy
Krahule: Pavelka - Palík, Bulík, Mesík, Privalinec, Petruš, Svižrovský, Valko, Hirschner, Kríž, Šimko.
Krem. Bane: Hlaváč - Oswald, Ivan, Neuschl, Lupták, Priwitzer, Hrmo, Ernek (53. Sekereš), Majda, Gavorník.
Bojovný derby zápas, ktorý do polčasu skončil bez gólov. V druhom polčase domáci postupne vystriedali viacerých hráčov, čo znamenalo zvýšenú hernú prevahu domácich, ktorí sa ujali vedenia v 60.minúte zápasu. Hostia si v 75. minúte dali vlastný gól a uzavreli skóre zápasu na konečných 2:0.

1. Lovčica Tr. 13 13 0 0 68:13 39
2. J. Lehota 13 10 0 3 35:13 30
3. St. Kremnička 14 8 3 3 49:25 27
4. Krahule 13 7 4 2 38:10 25
5. Ihráč 14 8 0 6 28:18 24
6. Š. Podhradie 14 6 3 5 25:15 21
7. Hr. Dúbrava 14 6 3 5 24:33 21
8. Tr. Hora 14 5 2 7 21:28 17